Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / hello    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 ... 131
diorella
Femeie

Nou venit

Inregistat: 12-11-2008
Mesaje: 141

NJD a scris:


diorella a scris:

NJD, interesant filmul pe care il povestesti. Aproape (daca nu MAI interesant) ca Breakfast at Tiffany's!

P.S. Asa iti tratezi tu sotia? Sau amanta/ele? :)


Breakfast at Tiffany's e un film placut, foarte placut. Unde sunt vremurile acelea? Si unde sunt si locurile acelea, mai exista? George  si Audrey au fost superbi. Imi plac brunetele preccum Audrey si Zitta Jones(Duglas)

P.S. Dio de ce vrei sa fii rea? Nu poti tu sa scrii doua rinduri, fara sa intzepi putin.
Desi stiu ca nu te intereseaza, iti raspund totusi necuriozitatii tale.
Da, am facut si asta, sa arat Femeiei de langa mine ca o apreciez,  ca imi pasa, ca ............tin la ea (dar numai odata, sa nu confunde p'orma cu servitudinea), gasesti ceva gresit in asta? Nu cred. Nu accept contradictie. (si cred ca tu nu esti Rea desi vrei sa ma contrazici : )

Hello si un weekend placut.


NJD, eu nu vreau sa fiu rea, da asa is! :)

Dar si tu esti rau, daca e adevarat ca nu ii aplici sotiei tratamentul la care faceam referire, in fiecare zi! ;)

P.S. Si mie imi place Audrey Hepburn, atat pentru talentul ei, cat si pentru eleganta...

Ultima modificare facuta de diorella (03-12-2008 13:49:52)


03-12-2008 13:44:56
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:

Te salut , Mihaela_bengaleza. Iti doresc o zi fara ploaie...numa' cu dintr-alea...cum le zice....cu "ploile iubirii" . Fie ca azi sa simti din plin...reumatismul iubirii" !

  Sa vezi ce reumatisme ma incearca! mai ales dimineata, cand vad ca ...iar ploua. Alaltaieri chiar a nins...mare minune.
PS Mersi Tit! numa' sa nu_mi urezi : "un iubit reumatic!" :D


03-12-2008 14:27:15
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:


Bengalezo , da' blugii-s de firma ?

Is de capatat...:D :D
Pentru ca mi_ai facilitat accesul;) : -ia spune, unde erai in poza aia, penultima?! Mi_a placut usa cu arcul de bolta(  ziduri solide).. si celelalte obiecte :)


03-12-2008 14:35:18
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
hello!

03-12-2008 23:44:36
   
?? adeel
Cont Sters

Inregistat: 17-02-2008
Mesaje: 61
de ce imi apare cont sters?

03-12-2008 23:45:30
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

mihaela_f a scris:


titmouse a scris:


Bengalezo , da' blugii-s de firma ?

Is de capatat...:D :D
Pentru ca mi_ai facilitat accesul;) : -ia spune, unde erai in poza aia, penultima?! Mi_a placut usa cu arcul de bolta(  ziduri solide).. si celelalte obiecte :)


Eram la...locul de munca...o galerie de antichitati unde am lucrat ca anticar .
Bengalezo , da' si posterioru' e de capatat ? ca mi-ar trebui si mie unul tot asa. Ma duc la profil sa mai admir odata privelistea . Ce noroc am ca nu m-atrag femeile !

Ultima modificare facuta de titmouse (04-12-2008 09:16:09)


04-12-2008 08:56:59
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Hello
Si pentru ca vorbiram noi de Audrey, si un magazin Englez a scris ceva de ea ca fiind printre top 25 caractere care NU au fost alese pe lista celor mai bune ale magazinului Empire. Aici sunt cateva copy paste:

............
Third, the list skews young and male, which makes sense since Empire's readership does as well, but it does make the final product unsatisfying. Only twelve out of the hundred characters are female, only eight characters are from films made before 1970, and only two are from non-English language movies. To put this in perspective, the nation of France -- the country that invented cinema -- has the same number of movie characters on this list as the "Saw" franchise: one.
Fourth, there were a lot of major, iconic characters that were just plain absent. So we've compiled a list of 25 other characters that weren't on the Empire list, but should have been. Of course, by posting this, we know we are also just asking for a fight.
4. Jake Gittes (Chinatown)
3. Holly Golightly (Breakfast at Tiffany's)
2. Mr. Miyagi (The Karate Kid series)
1. The Tramp (Charlie Chaplin's films)


04-12-2008 09:24:07
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:


mihaela_f a scris:


titmouse a scris:


Bengalezo , da' blugii-s de firma ?

Is de capatat...:D :D
Pentru ca mi_ai facilitat accesul;) : -ia spune, unde erai in poza aia, penultima?! Mi_a placut usa cu arcul de bolta(  ziduri solide).. si celelalte obiecte :)


Eram la...locul de munca...o galerie de antichitati unde am lucrat ca anticar .
Bengalezo , da' si posterioru' e de capatat ? ca mi-ar trebui si mie unul tot asa. Ma duc la profil sa mai admir odata privelistea . Ce noroc am ca nu m-atrag femeile !

Hi Hi :D din fericire(sau din pacate :rolleyes: ) sunt posesoarea! :D...important e, sa nu deranjeze vizual ;)
Unde esti tu Luminatie :D sa ne vezi cum sporovaim ...in asteptarea Ta?!! :D :D
PS Dintotdeauna m_au atras vechiturile( carti, mobile , tablouri, case, ruine etc.) Aici sunt in elementul meu( d p asta de vedere). Gasesti tot ce vrei si la preturi acceptabile, numai sa ai unde le baga.

Ultima modificare facuta de mihaela_f (05-12-2008 00:34:33)


05-12-2008 00:22:41
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
si daca tot a venit uic endul va zic; hai si bai

06-12-2008 13:42:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Va salut!
Ei,ce v-a adus mosu'?nimeni nu se lauda cu nimic?


06-12-2008 17:23:06
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
Hello ! Hai sa "ma laud" io' ( daca nu ma lauda nimeni ?!?! :D ). A fost moshu' p-'aci, am baut o tzuica (mica)... shi apoi mi-a lasat mie restu' ... Cica ... sa beau cu masura :rolleyes: Sigur ... nu l-atzi trimis dvs ... sefa' ? :rolleyes:

08-12-2008 09:13:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

niladam a scris:

Hello ! Hai sa "ma laud" io' ( daca nu ma lauda nimeni ?!?! :D ). A fost moshu' p-'aci, am baut o tzuica (mica)... shi apoi mi-a lasat mie restu' ... Cica ... sa beau cu masura :rolleyes: Sigur ... nu l-atzi trimis dvs ... sefa' ? :rolleyes:

Nuu,a venit el singur,te-a vazut harnicut pe forum si si-a zis ca meriti o cinste!=)


08-12-2008 18:29:18
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Buna ziua!

Bucurosi de oaspete? Mi-ati lipsit si astazi am facut o exceptie ...am trecut sa va salut si sa va urez sarbatori fericite!

P.s: nu mai stiu sa pun poze de cand n-am mai intrat pe aici =)) Ete ca mi-a reusit!



Ultima modificare facuta de adiyna (15-12-2008 17:41:53)


15-12-2008 17:31:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Multumim daga Adina,ti-am dus dorul,eu in mod sigur dar sunt convinsa ca si ceilalti forumisti...sa dea D-zeu asa sa fie cum ne urezi tu,tie iti doresc un nemarginit Lamulti ani cu sanatate si fericire!

17-12-2008 17:22:37
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Buna dimineata , Prea Marele Nostru Cap al Trebii !
Abia ce-am sosit si eu...
Prea Mare Cap...stai sa-ti spui ce-am facut
Am fost la munte in Retezat...da' muntele nu-i de mine iarna...sufar groaznic de friguri oricat de adecvat imbracata as fi...sunt prea friguroasa , prefer plaja si pielea goala.
Da' , si sa-ti spui , intrucat excursia nu a fost planificata si coada la inchiriat saniute si schiuri era interminabila , m-am dat cu bidonul !
Ma declar campioana absoluta la sporturile de iarna , categoria "bidon" !!!!!!

Ultima modificare facuta de titmouse (29-12-2008 11:35:10)


29-12-2008 11:33:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
'Neazta, draga Tit ! :) (voiam sa scriu "draga MEA Tit" ;), dar cum ne esti tuturor draga...;))

Sincer, de datu' cu bidonu'(bidon gol, sau cu damijeana de palinca? :D) n-am mai auzit, da' nu-i rau sa fim inventivi in toate cele. :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-12-2008 11:54:34)


29-12-2008 11:54:17
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633

titmouse a scris:

Buna dimineata , Prea Marele Nostru Cap al Trebii !
Abia ce-am sosit si eu...
Prea Mare Cap...stai sa-ti spui ce-am facut
Am fost la munte in Retezat...da' muntele nu-i de mine iarna...sufar groaznic de friguri oricat de adecvat imbracata as fi...sunt prea friguroasa , prefer plaja si pielea goala.
Da' , si sa-ti spui , intrucat excursia nu a fost planificata si coada la inchiriat saniute si schiuri era interminabila , m-am dat cu bidonul !
Ma declar campioana absoluta la sporturile de iarna , categoria "bidon" !!!!!!




Desi nu cred, pentru ca atunci postarea ar face subiectul... altui topic ;):D:D, sa fie totusi vorba de
bidon = don Juan (de Marco) & don Juan (de... Retezat :rolleyes::D)... ?!? ;);):D

Ultima modificare facuta de traven (29-12-2008 14:52:21)


29-12-2008 13:06:42
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:

Buna dimineata , Prea Marele Nostru Cap al Trebii !
Abia ce-am sosit si eu...
Prea Mare Cap...stai sa-ti spui ce-am facut
Am fost la munte in Retezat...da' muntele nu-i de mine iarna...sufar groaznic de friguri oricat de adecvat imbracata as fi...sunt prea friguroasa , prefer plaja si pielea goala.
Da' , si sa-ti spui , intrucat excursia nu a fost planificata si coada la inchiriat saniute si schiuri era interminabila , m-am dat cu bidonul !
Ma declar campioana absoluta la sporturile de iarna , categoria "bidon" !!!!!!

A facut fatza "bidonul"?;)
=D=D


29-12-2008 18:54:31
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

traven a scris:


titmouse a scris:

Buna dimineata , Prea Marele Nostru Cap al Trebii !
Abia ce-am sosit si eu...
Prea Mare Cap...stai sa-ti spui ce-am facut
Am fost la munte in Retezat...da' muntele nu-i de mine iarna...sufar groaznic de friguri oricat de adecvat imbracata as fi...sunt prea friguroasa , prefer plaja si pielea goala.
Da' , si sa-ti spui , intrucat excursia nu a fost planificata si coada la inchiriat saniute si schiuri era interminabila , m-am dat cu bidonul !
Ma declar campioana absoluta la sporturile de iarna , categoria "bidon" !!!!!!


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Desi nu cred, pentru ca atunci postarea ar face subiectul... altui topic ;):D:D, sa fie totusi vorba de
bidon = don Juan (de Marco) & don Juan (de... Retezat :rolleyes::D)... ?!? ;);):D


Bine . M-am dat cu "tridonu"...


29-12-2008 20:59:01
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


:D:D:D Acu' ce sa fac ?!?... Sa leg "definitia" pe care am dat-o, cu intrebarea pusa de Tasha si cu raspunsul dat de tine ?!? ...;):D:D...
Adica a fost nevoie si de la treilea don ?!? :rolleyes::)...

E evident o gluma, iar in cazul in care crezi ca am "sarit peste cal", incetez imediat. E destul sa-mi faci un semn (de preferinta la ochiul drept, ca la stangul am deja unul ;) )...

Ultima modificare facuta de traven (29-12-2008 21:14:57)


29-12-2008 21:14:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


traven a scris:


titmouse a scris:

Buna dimineata , Prea Marele Nostru Cap al Trebii !
Abia ce-am sosit si eu...
Prea Mare Cap...stai sa-ti spui ce-am facut
Am fost la munte in Retezat...da' muntele nu-i de mine iarna...sufar groaznic de friguri oricat de adecvat imbracata as fi...sunt prea friguroasa , prefer plaja si pielea goala.
Da' , si sa-ti spui , intrucat excursia nu a fost planificata si coada la inchiriat saniute si schiuri era interminabila , m-am dat cu bidonul !
Ma declar campioana absoluta la sporturile de iarna , categoria "bidon" !!!!!!


http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

Desi nu cred, pentru ca atunci postarea ar face subiectul... altui topic ;):D:D, sa fie totusi vorba de
bidon = don Juan (de Marco) & don Juan (de... Retezat :rolleyes::D)... ?!? ;);):D


Bine . M-am dat cu "tridonu"...
daaaa!ce-mi placi draga mea,tu stii de gluma!!!=D=D

29-12-2008 22:35:00
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

'Neazta, draga Tit ! :) (voiam sa scriu "draga MEA Tit" ;), dar cum ne esti tuturor draga...;))

Sincer, de datu' cu bidonu'(bidon gol, sau cu damijeana de palinca? :D) n-am mai auzit, da' nu-i rau sa fim inventivi in toate cele. :D

O sa te mire dar nu sunt draga tuturor . Am si primit mesaje deloc magulitoare in privat de la forumisti care nu ma plac. Dar e firesc sa nu ma placa toata lumea...nici eu nu plac pe toata lumea.


30-12-2008 10:24:42
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

traven a scris:

http://xs133.xs.to/xs133/08470/pici729.jpg.xs.jpg

:D:D:D Acu' ce sa fac ?!?... Sa leg "definitia" pe care am dat-o, cu intrebarea pusa de Tasha si cu raspunsul dat de tine ?!? ...;):D:D...
Adica a fost nevoie si de la treilea don ?!? :rolleyes::)...

E evident o gluma, iar in cazul in care crezi ca am "sarit peste cal", incetez imediat. E destul sa-mi faci un semn (de preferinta la ochiul drept, ca la stangul am deja unul ;) )...

Dumneata nu sari niciodata calul , Domnule Traven .
Sa fac o intrebare...adica doua :
Domnule Edgar Traven , aveti cumva ochi albastri ?
Da' Volga neagra-aveti ?
Ei nu , nu-mi raspundeti direct...e destul sa-mi faceti un semn...n-am preferinte , la alegere , oricare ochi.

ps. Daca legam "definitia" pe care ai dat-o cu intrebarea Tashei si cu raspunsul meu , afla domnule Edgar ca de fapt ma dau cu "unidonul" .
Nu spun care Don...stie el si singur...

Ultima modificare facuta de titmouse (30-12-2008 11:08:19)


30-12-2008 10:32:22
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

NJD a scris:

Si nu m-am putut abtine mai Tits, si chiar de te tecajesti, continui;

O data cu trecerea  zgomotului de motor al unei masini, indepartate, realizezi ca e dimineata, ziua deja. Ce bine e in pat, sub plapuma, si parca lenevind, un gand iti trece prin minte "nu vreau sa m-a scol", urmand cu; e prea devreme, dar tre sa pregatesc ceva pentru cel mic, tre sa merg la cumparaturi, ce sa gatesc pe mai tarziu? Cind, auzi un "buna .... dimineatzaaaa:" Acum esti pe deplin trezita. Nu poti ascunde uimirea dar si placuta surpriza, zarind chipul celui indragit, intr-un suris voios, apropiindu-se de pat, incearca sa depuna asupra piciorelor tale, cea ce pare a fi o tava dreptunghiulara cu picioruse dedesubt, plina cu multe bunatati; Micul Dejun. In Pat? Si nu te poti abtine, intinzand buzele,  sa-i multumesti ( ce dragut, gandesti) intr-un pupic Acum ca stai putin rezemata de capul patului, arunci o privire spre surpriza. In coltul din dreapta, intr-o cana destul de inalta inca aburind parca deslusesti aroma ceaiului englezesc, Earl Gray, iar in coltul stang al tavii, un paharutz de suc de portocale proaspat stoarse. Intre aceste bauturi doua micute farfurioare; in stinga putina putina dulceata de zmeura in stinga cateva feliute de lamiie, citeva cuburi de zahar. Mai jos, in dreapta, cutit si lingurita. In singa putin unt si doua furculite, In centru, deasupra farfuriei inpachetat frumos, parca ar fi un pliculet din prosopel alb, unde prin atingere simti caldura feliilor de paine foarte putin prajite.
Pofta buna si o zi minunata.


NJD-ule , mie nu mi se intampla deloc asa . Frumos scenariu dar eu ultima data cand "m-am trezit" a fost cam asa :

Odata cu trecerea zgomotului de motor al unei masini realizez ca este dimineata, ziua deja . Ce bine e in pat , sub plapuma...si parca lenevind un gand imi trece prin minte :"nu vreau sa ma scol"...dar am atatea de facut . Dau asternutul deoparte si ma ridic din pat dar cand sa ma dau jos fac primul soc .
Socul nr. 1 : sunt goala !
De ce sunt goala , ei dracie , ma bag inapoi sub plapuma...n-am cum sa fiu goala , eu dorm in pijamaua..pijamaua mea cu flori mici albastre si margarete mici .
Ceva nu-i in regula  , nici decorul din jur nu-mi este familiar...intorc capul spre dreapta si urmeaza al doilea soc .
Socul nr. 2 : cu mine-n pat doarme un  barbat ! daca eu sunt goala , in pat cu mine cine-i ?
Ce-i cu tipul asta cu mine-n pat , ei dracie , tre' sa ma trezesc musai...n-am timp sa-l privesc , ma uit mai tarziu cum arata acum iau asternutul pe mine si in sfarsit ma ridic din pat , ies pe o usa si ajung intr-un living imens ; pe jos sunt presarate haine ...haine...haine...pana in usa de la intrare...unele sunt ale mele...amestecate...poseta mea azvarlita-ntr-un colt...
Auliu , nu pot sa gandesc acum...de-aia ca nu pot...vreau cafeaua mea de dimineata...cafeaua mea foarte tare si dulce si-o tigara.
Ajung in bucatarie...unde naiba-si tine omu' asta cafeaua...ei nu ca deja ma enervez...devastez bucataria si in sfarsit , gasesc cafeaua .Unde naiba-si tine zaharul ?
Asa . Acum c-am depasit cele doua socuri ma asez pe-un  coltar  ghemuita cu picioarele sub mine in livingul ala mare cat Gara de Nord imi aprind o tigara , sorb din cafea si-ncep sa gandesc . Ce de haine pe jos...Imi termin tigara si ma duc incet inapoi in dormitor , ma uit la barbatul care inca doarme...da' ...imi amintesc acum....
Buna Dimineata , Pitigoi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa-l trezesc ? nu , mai bine nu...nu e nimic de vorbit....sunt ciufuta si n-am chef "consversatii" dimineata...am chef de "tacut" .
Imi aprind alta tigara , inca o ceasca de cafea...sticle de whisky din loc in loc....
As face bine sa ma imbrac , totusi....culeg cate-o haina de pe jos...nu  , nu pot sa ma imbrac , trebuie sa merg la baie sa fac un dus...n-am chef sa las in urma mea pe unde merg miasme de sex si parfum....
Frumoasa baie...
Acum pt sa ma imbrac , parul meu e desfacut , il prind repede cu doua cleme...eu cu parul desfacut arat ca Cruella din "1001 de dalmatieni"...Glenn Close. Imi place Glenn Close .
OK . Suna deja telefonul intr-una...acum pot sa plec.
THE END .
Dracu' sa te ia de Drac , Evile !
Numai tu esti de vina , ca m-am nascut fara consens .

Ultima modificare facuta de titmouse (30-12-2008 14:16:30)


30-12-2008 10:56:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ce socuri placute...chiar daca pare un paradox...asa socuri sa tot ai!=)
Sa fii iubita draga mea si sa iubesti la randul tau...parca am vazut o scena dintr-un film citind randurile tale...waw!cred ca a fost o noapte magnifica pentru tine...;)


30-12-2008 11:05:44
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:

Ce socuri placute...chiar daca pare un paradox...asa socuri sa tot ai!=)
Sa fii iubita draga mea si sa iubesti la randul tau...parca am vazut o scena dintr-un film citind randurile tale...waw!cred ca a fost o noapte magnifica pentru tine...;)

Scena dintr-un film ?
Auliu , porumbaco ! Doamne fere' , eu sper ca n-a avut camere de filmat...inca n-am aparut pe youtoube !
Serios ca nu mi-ar placea...sunt o muhere invechita rau si n-am strop de open-mind !
Eu nici parul nu mi-l desfac in public , daramite picioarele !!!???
Mda...de fapt daca as povesti tot , s-ar crede ca e vorba de un scenariu dintr-un film

Ultima modificare facuta de titmouse (30-12-2008 11:23:44)


30-12-2008 11:16:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:

Ce socuri placute...chiar daca pare un paradox...asa socuri sa tot ai!=)
Sa fii iubita draga mea si sa iubesti la randul tau...parca am vazut o scena dintr-un film citind randurile tale...waw!cred ca a fost o noapte magnifica pentru tine...;)

Scena dintr-un film ?
Auliu , porumbaco ! Doamne fere' , eu sper ca n-a avut camere de filmat...inca n-am aparut pe youtoube !
Serios ca nu mi-ar placea...sunt o muhere invechita rau si n-am strop de open-mind !
Eu nici parul nu mi-l desfac in public , daramite picioarele !!!???
Mda...de fapt daca as povesti tot , s-ar crede ca e vorba de un scenariu dintr-un film , nu de fapte reale...cum am am ajuns acolo ...cum s-a intamplat totul...E de la sine inteles ca nu pot povesti aici pe forum...

Cu camera n-ai de unde sa stii niciodata...mi-a povestit cineva despre o tipa care scrie mult pe forum sub diverse nick-uri ca are o gramada de inregistrari cu ea...si stii cum?el are o camera de supraveghere in casa pentru ca se teme de hoti...=D=D
So,grija mare fetelor!;)


30-12-2008 11:25:45
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:

Ce socuri placute...chiar daca pare un paradox...asa socuri sa tot ai!=)
Sa fii iubita draga mea si sa iubesti la randul tau...parca am vazut o scena dintr-un film citind randurile tale...waw!cred ca a fost o noapte magnifica pentru tine...;)

Scena dintr-un film ?
Auliu , porumbaco ! Doamne fere' , eu sper ca n-a avut camere de filmat...inca n-am aparut pe youtoube !
Serios ca nu mi-ar placea...sunt o muhere invechita rau si n-am strop de open-mind !
Eu nici parul nu mi-l desfac in public , daramite picioarele !!!???
Mda...de fapt daca as povesti tot , s-ar crede ca e vorba de un scenariu dintr-un film

Cu camera n-ai de unde sa stii niciodata...mi-a povestit cineva despre o tipa care scrie mult pe forum sub diverse nick-uri ca are o gramada de inregistrari cu ea...si stii cum?el are o camera de supraveghere in casa pentru ca se teme de hoti...=D=D
So,grija mare fetelor!;)

Daaaaaaa.
Mare-atentie la baeti...ca multi e porci

Ultima modificare facuta de titmouse (30-12-2008 14:15:41)


30-12-2008 11:28:22
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

titmouse a scris:


NJD a scris:

Si nu m-am putut abtine mai Tits, si chiar de te tecajesti, continui;

O data cu trecerea  zgomotului de motor al unei masini, indepartate, realizezi ca e dimineata, ziua deja. Ce bine e in pat, sub plapuma, si parca lenevind, un gand iti trece prin minte "nu vreau sa m-a scol", urmand cu; e prea devreme, dar tre sa pregatesc ceva pentru cel mic, tre sa merg la cumparaturi, ce sa gatesc pe mai tarziu? Cind, auzi un "buna .... dimineatzaaaa:" Acum esti pe deplin trezita. Nu poti ascunde uimirea dar si placuta surpriza, zarind chipul celui indragit, intr-un suris voios, apropiindu-se de pat, incearca sa depuna asupra piciorelor tale, cea ce pare a fi o tava dreptunghiulara cu picioruse dedesubt, plina cu multe bunatati; Micul Dejun. In Pat? Si nu te poti abtine, intinzand buzele,  sa-i multumesti ( ce dragut, gandesti) intr-un pupic Acum ca stai putin rezemata de capul patului, arunci o privire spre surpriza. In coltul din dreapta, intr-o cana destul de inalta inca aburind parca deslusesti aroma ceaiului englezesc, Earl Gray, iar in coltul stang al tavii, un paharutz de suc de portocale proaspat stoarse. Intre aceste bauturi doua micute farfurioare; in stinga putina putina dulceata de zmeura in stinga cateva feliute de lamiie, citeva cuburi de zahar. Mai jos, in dreapta, cutit si lingurita. In singa putin unt si doua furculite, In centru, deasupra farfuriei inpachetat frumos, parca ar fi un pliculet din prosopel alb, unde prin atingere simti caldura feliilor de paine foarte putin prajite.
Pofta buna si o zi minunata.


NJD-ule , mie nu mi se intampla deloc asa . Frumos scenariu dar eu ultima data cand "m-am trezit" a fost cam asa :

Odata cu trecerea zgomotului de motor al unei masini realizez ca este dimineata, ziua deja . Ce bine e in pat , sub plapuma...si parca lenevind un gand imi trece prin minte :"nu vreau sa ma scol"...dar am atatea de facut . Dau asternutul deoparte si ma ridic din pat dar cand sa ma dau jos fac primul soc .
Socul nr. 1 : sunt goala !
De ce sunt goala , ei dracie , ma bag inapoi sub plapuma...n-am cum sa fiu goala , eu dorm in pijamaua..pijamaua mea cu flori mici albastre si margarete mici .
Ceva nu-i in regula  , nici decorul din jur nu-mi este familiar...intorc capul spre dreapta si urmeaza al doilea soc .
Socul nr. 2 : cu mine-n pat doarme un  barbat ! daca eu sunt goala , in pat cu mine cine-i ?
Ce-i cu tipul asta cu mine-n pat , ei dracie , tre' sa ma trezesc musai...n-am timp sa-l privesc , ma uit mai tarziu cum arata acum iau asternutul pe mine si in sfarsit ma ridic din pat , ies pe o usa si ajung intr-un living imens ; pe jos sunt presarate haine ...haine...haine...pana in usa de la intrare...unele sunt ale mele...amestecate...poseta mea azvarlita-ntr-un colt...
Auliu , nu pot sa gandesc acum...de-aia ca nu pot...vreau cafeaua mea de dimineata...cafeaua mea foarte tare si dulce si-o tigara.
Ajung in bucatarie...unde naiba-si tine omu' asta cafeaua...ei nu ca deja ma enervez...devastez bucataria si in sfarsit , gasesc cafeaua .Unde naiba-si tine zaharul ?
Asa . Acum c-am depasit cele doua socuri ma asez pe-un  coltar  ghemuita cu picioarele sub mine in livingul ala mare cat Gara de Nord imi aprind o tigara , sorb din cafea si-ncep sa gandesc . Ce de haine pe jos...Imi termin tigara si ma duc incet inapoi in dormitor , ma uit la barbatul care inca doarme...da' ...imi amintesc acum....
Buna Dimineata , Pitigoi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa-l trezesc ? nu , mai bine nu...nu e nimic de vorbit....sunt ciufuta si n-am chef "consversatii" dimineata...am chef de "tacut" .
Imi aprind alta tigara , inca o ceasca de cafea...sticle de whisky din loc in loc....
As face bine sa ma imbrac , totusi....culeg cate-o haina de pe jos...nu  , nu pot sa ma imbrac , trebuie sa merg la baie sa fac un dus...n-am chef sa las in urma mea pe unde merg miasme de sex si parfum....
Frumoasa baie...
Acum pt sa ma imbrac , parul meu e desfacut , il prind repede cu doua cleme...eu cu parul desfacut arat ca Cruella din "1001 de dalmatieni"...Glenn Close. Imi place Glenn Close .
OK . Suna deja telefonul intr-una...acum pot sa plec.
THE END .
Dracu' sa te ia de Drac , Evile !
Numai tu esti de vina , ca m-am nascut fara consens .


:) Mai Tits nici cum zici tu nu e rau. poate nici The End, poate ar fi; Just The Beginning :)
Nu pot sa-ti spun decit Mult Noroc, (and keep on dreaming, you never know where you'll wake up "Tomorrow")


02-01-2009 12:27:12
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Salut bengalezo !
Si la multi ani !
Vizioneaza si tu documentarul lui Stromboli despre "cum se fa banii" , tradus in limba romana .
Ca tot a venit vorba de limbi , m-ai omorat tot anul trecut cu franceza . Perseverez degeaba . Vule cu cuse avec moa e mai mult decat suficient pentru mine ; pentru postarile tale in franceza , as avea totusi nevoie si de traducere .
Iti doresc un an nou foaaaaarte fericit


05-01-2009 12:04:45
   
mihaela_f
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-03-2008
Mesaje: 197

titmouse a scris:

Salut bengalezo !
Si la multi ani !
Vizioneaza si tu documentarul lui Stromboli despre "cum se fa banii" , tradus in limba romana .
Ca tot a venit vorba de limbi , m-ai omorat tot anul trecut cu franceza . Perseverez degeaba . Vule cu cuse avec moa e mai mult decat suficient pentru mine ; pentru postarile tale in franceza , as avea totusi nevoie si de traducere .
Iti doresc un an nou foaaaaarte fericit

Salut surioara dizigota :D si... indeplinirea tuturor (suna un pic ceausist "tuturor" asta) dorintelor ( si ardente) in noul an!!!
Daca_i despre lejiune, ma pasioneaza :D...pacat ca ma impiedica sexul, ca m_as inrola tout suite .
Dom'le o sa ma straduiesc pe viitor!!... Ia sa mai traduca si Xtremu' ca doar el e poliglot! :D :D


05-01-2009 12:30:25
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

mihaela_f a scris:


titmouse a scris:

Salut bengalezo !
Si la multi ani !
Vizioneaza si tu documentarul lui Stromboli despre "cum se fa banii" , tradus in limba romana .
Ca tot a venit vorba de limbi , m-ai omorat tot anul trecut cu franceza . Perseverez degeaba . Vule cu cuse avec moa e mai mult decat suficient pentru mine ; pentru postarile tale in franceza , as avea totusi nevoie si de traducere .
Iti doresc un an nou foaaaaarte fericit

Salut surioara dizigota :D si... indeplinirea tuturor (suna un pic ceausist "tuturor" asta) dorintelor ( si ardente) in noul an!!!
Daca_i despre lejiune, ma pasioneaza :D...pacat ca ma impiedica sexul, ca m_as inrola tout suite .
Dom'le o sa ma straduiesc pe viitor!!... Ia sa mai traduca si Xtremu' ca doar el e poliglot! :D :D


Te-ai inrola in lejiune !!!!! Ia ui' !!! unde statea terorista !
pai cam da.... cu posterioru' tau ai conduce de minune legiunile de soldati : "dupa mine baieti! " . he...he...mai ceva ca Ecaterina Teodoroiu ! te-ar urma de-ai zice ca-s sub hipnoza !
Documentarul nu este despre lejiune dar este foarte foarte frumos chiar daca primele 2o de minute a trebuit sa reiau de 3-4 ori lectura ca nu pricepeam cum face schimb de hartii Rezerva Federala cu Statul care cere neste bani .In sfarsit am priceput si io : Guvernul ia niste hartii le picteaza si apoi le numeste bonuri de valoare apoi le da Rezervei Federale care la randul ei ia niste hartii si le picteaza si se numesc bancnote ; dup-aia Guvernul capata bancnotele si ajung intr-o banca si Rezerva Federala ia bonurile  . Bonurile guvernamentale sunt instrumente de indatorare . ,SAMD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dar , te rog eu , albanezo , vizioneaza-l pana la capat ! Are sa-ti placa...stiu eu c-are sa-ti placa...

Ultima modificare facuta de titmouse (05-01-2009 12:45:05)


05-01-2009 12:43:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Va pup fetelor!
Sanatoase dupa atatea zile de odihna si chef?;)


05-01-2009 17:48:12
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 17-11-2008
Mesaje: 42
Buna seara! Si LA MULTI ANI!..Am zis ca nu mai intru pe forum pana nu-mi faceti si mie un portret din ala cu o replica bengoasa..da tot stand la usa forumului si citind ce scrieti domniile voastre.am realizat ca astept eu mult si bine..si raman si pe din'afara :D...asa ca iatama-s am venit sa va stresez :D...si daca nu v-o fi pe plac..dati-mi un ciocan..sa-mi indrept comportamentul! :D :D :D

07-01-2009 18:29:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
La multi si fericiti ani, Unikaaa! :)
Respectul si adoratia ;) ne-mpiedica sa facem portrete cu replici bengoase unei Mari Preotese !!! :D


07-01-2009 19:09:59
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 17-11-2008
Mesaje: 42
Apoi dragule..pe criza asta (economico-amoroasa) pe unde mai vezi tu respect si adoratie? cand toata lumea se bate pentru "osul" cel mare si da din coate in dreapta si-n stanga(chiar daca nu mai stim care-i de dreapra..care-i de stanga)..eu sa astept doar ce pica la o spovedanie? :D..nehhh...vreau replici bengoase!!!! :D :D :D nu vreau sa ajung sa ma marit din dragoste!

07-01-2009 19:19:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Apoi febletze... ;) si fara criza asta inventata era de mult in coma ideea maritishului din dragoste oarba (ori macar chioara :D).
Oricum, nu-i rea ideea sa porti ochelari (macar de soare f. inchisi, daca nu d-aia de cal :D) cind o sa te maritzi - altfel vezi prea multe defecte la orizont si nu te mai mariti vreodata !!
Perspectiva de fapt nu chiar atit de trista cum ar parea la o judecata superficiala... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (07-01-2009 19:31:33)


07-01-2009 19:30:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Buna dimineata!=)

08-01-2009 07:39:01
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Hello




(hai ca am mai bagat o postare)


08-01-2009 10:53:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

NJD a scris:

Hello




(hai ca am mai bagat o postare)

Foarte bine ai facut!=)


08-01-2009 17:37:44
   
?? unikaa
Cont Sters

Inregistat: 17-11-2008
Mesaje: 42
Buna seara, Dragilor!!!



08-01-2009 19:46:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

unikaa a scris:

Buna seara, Dragilor!!!

http://xs135.xs.to/xs135/09024/ok_976574.jpg.xs.jpg

buna seara puisor!!!!=)


08-01-2009 20:31:26
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Buna Seara , Prea Mare Cap Al Trebii !!
Prea_Luminatie , cu sau fara subalterni , eu iti raman fidela !!!!!!!!!!!!!


09-01-2009 17:52:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Buna Seara , Prea Mare Cap Al Trebii !!
Prea_Luminatie , cu sau fara subalterni , eu iti raman fidela !!!!!!!!!!!!!

Buna sa-ti fie seara precum inima, pitzigoleza-sefa, mereu calare pe... situatie (sau subalterni)! :D
Me 2. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (09-01-2009 18:02:41)


09-01-2009 18:00:44
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
va salut!
Sa aveti o zi senina!


20-01-2009 09:06:00
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Buna Dimineata , Prea Mare Cap Al Trebii !
Sa ne bem cafeaua , deci...
Hei...azi m-am trezit si eu dis-de dimineata...


21-01-2009 08:25:30
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Buna Dimineata si tie , Saya...

21-01-2009 08:26:16
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

titmouse a scris:

Buna Dimineata si tie , Saya...

Buna dimineata!=)


21-01-2009 08:29:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

titmouse a scris:

Buna Dimineata , Prea Mare Cap Al Trebii !
Sa ne bem cafeaua , deci...
Hei...azi m-am trezit si eu dis-de dimineata...

'Neatza Tit, 'neatza Tasha, Saya si de fapt tutulor :D...
Io acum abia incerc de fapt sa ma culc ;) (treburi, prea multe treburi :().
Noapte buna deci ! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-01-2009 08:54:20)


21-01-2009 08:52:38
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Da' unde-ai fost tu azi-noapte , Preamarire ? In Rai ? ca Iadu-i endoterm si-i inghetat deja...

21-01-2009 09:00:26
   
Pagini: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 ... 131    
Mergeti la