Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / "iubirea cea mare unica" versus "iubiri mici si repetate"    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

viccraft a scris:


sorin_1964 a scris:

Iubeste barbatul care iti spune ca esti ''frumoasa'' si nu ''sexy''. Iubeste barbatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii kiar dak nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent dak pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si kt de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste ..si cu siguranta k... te va iubi mereu...


Sorine, imi pare rau ca trebuie sa iti spun, dar femeile nu suporta barbatii lacrimogeni.
Pentru femei, Fat-Frumos este cel care "asigura" fericirea. El trebuie sa fie bogat, ca sa ofere un "trai decent", inteligent, pentru ca sa mentina bunastarea "cuplului", frumos, pentru ca sa te poti "afisa cu el" si loial, pentru ca sa fie sigura ca nu-i pleaca "bunastarea" cand ii e lumea mai draga.
Pentru "iubire" e bun grajdarul, laptarul, gunoierul. De ce? Pentru ca ei, fiind mai din topor, sunt si mai duri, mai autoritari cu femeile. Iar majoritatea femeilor vor sa fie conduse.
Vezi diferenta intre "Vrei sa mergem la o cafea?" si "Hai la cafea!". Prima intrebare e enervanta pentru femei, pentru ca esti indecis, iar ea nu vrea sa ia decizii, mai ales ca nu vrea sa "arate" ca-i place sau nu de tine.
Spune-i "Hai la cafea!". Esti decis, stii ce vrei, esti autoritar. Ea o sa rasufle usurata: daca-i place de tine, o sa vina, daca nu, o sa spuna ca are o treaba, dar NU e pusa in situatia de a spune ca NU VREA. E o bila alba pentru tine. Esti "simpatic".
Si nu le spune tu femeilor pe cine sa iubeasca. O sa-l "iubeasca" pe cel care face pe dos fata de ce ai zis tu, doar ca sa-ti faca in ciuda.


Ceva se rupe-n sensibilosul de mine :D (in paishpe) incercind sa nu recunosc adevarul spuselor cumatrului viccraft - doar aparent cinice ;)

D-aia cred ca abia pe lumea ailalta, unde n-o sa mai vrem doar sex/ berici/ gastronomie (eterici fiind, fara matze-putze deci), dar nici cosmeticale-bijuterii-tzoale-croaziere, o sa dam de iubirea aia neconditionata de nimic altceva decit atractia pura. Pura cu "r", nu cu "l" :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 15:10:03)


22-02-2008 14:58:55
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536

sorin_1964 a scris:

Iubeste barbatul care iti spune ca esti ''frumoasa'' si nu ''sexy''. Iubeste barbatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii kiar dak nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent dak pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si kt de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste ..si cu siguranta k... te va iubi mereu...



foarte frumos, dar........cind se termina acesta iubire, oare iti mai gasesti resurse in sufletul tau pentru o alta iubire poate tot "unica" in felul ei?......


22-02-2008 17:59:33
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Vezi cit de relativ e totul, coane viccraft? :( In ciuda expunerii tale Xtrem de logice (pe care insa hara-cata nici n-a catadicsit s-o comenteze, din motive de ofuscare evidenta :D), uite ca femeilor (sau "unor femei", ma rog)  le plac totusi barbatii lacrimogeni!!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 18:10:57)


22-02-2008 18:09:27
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
bleaaaaaaaaah !  auzi coane xtreme astazi normal sau tot cu fatza la cearceaf ?

22-02-2008 18:22:04
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

bleaaaaaaaaah !  auzi coane xtreme astazi normal sau tot cu fatza la cearceaf ?


Mai rau ca ieri! :D Nici cearceaf nu mai am azi... :x M-am reprodus :D in vreo 100 de topicuri, am mai initziat vreo doua, cred ca nu cearsaf, ci camasa de fortza-mi trebuie! :D:D:DF


22-02-2008 18:30:24
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
dependentuuuuuuuuuuuule !

22-02-2008 18:34:43
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ba-s prea independent se pare :D, altfel imi luam enspe vaze-n cap pin-acuma! :D:D

Si fiindca-s cumva imobil cu fata la cearsaf ;) si nu-mi merge messul/mailul, am tabarit aici pe voi !!! :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (22-02-2008 18:51:13)


22-02-2008 18:45:50
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Ba-s prea independent se pare :D, altfel imi luam enspe vaze-n cap pin-acuma! :D:D

Chiar asa???....o spui ca sa ne speri?.... sau sa te infoi in pene?;)
=D=D


22-02-2008 18:50:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Ba-s prea independent se pare :D, altfel imi luam enspe vaze-n cap pin-acuma! :D:D

Chiar asa???....o spui ca sa ne speri?.... sau sa te infoi in pene?;)
=D=D


Nu mai am nici par, daramite pene! :D


22-02-2008 18:52:35
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
hihihihi pai shi io tocmai terminai de dat cu sapa asha ca hopa tzopa in carutza forumului ! ....mess-ul dac nu merge pune-i rotzi shi o sfoara ......o sa mearga sigur ! hihihihi
Xtremul a scris:

Ba-s prea independent se pare :D, altfel imi luam enspe vaze-n cap pin-acuma! :D:D

Si fiindca-s cumva imobil cu fata la cearsaf ;) si nu-mi merge messul/mailul, am tabarit aici pe voi !!! :D


22-02-2008 18:53:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
tashico lasa bla, bla , bla shi zii cand bagam actili ! ....mashina de spalt ai reparat-o ? sau ai chemat instalatorul ?....hihihihi !
tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Ba-s prea independent se pare :D, altfel imi luam enspe vaze-n cap pin-acuma! :D:D

Chiar asa???....o spui ca sa ne speri?.... sau sa te infoi in pene?;)
=D=D


22-02-2008 18:54:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Oricum, fara tsunami-ul meu de postari de azi intra forumul in coma... ;) (ca sa ma umflu putin in chelie macar) :D:D

22-02-2008 18:57:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Oricum, fara tsunami-ul meu de postari de azi intra forumul in coma... ;) (ca sa ma umflu putin in chelie macar) :D:D

Daaaa!super...felicitari!
Nu mi-a venit sa cred...dupa doua zile de absenta pe forum...mi-ati dat de citit nu gluma...;)
=D=D


22-02-2008 19:05:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

tashico lasa bla, bla , bla shi zii cand bagam actili ! ....mashina de spalt ai reparat-o ? sau ai chemat instalatorul ?....hihihihi !
tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:

Ba-s prea independent se pare :D, altfel imi luam enspe vaze-n cap pin-acuma! :D:D

Chiar asa???....o spui ca sa ne speri?.... sau sa te infoi in pene?;)
=D=D

ACTELE?
dupa ce ne ies analizele...;)
=D=D


22-02-2008 19:05:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Unuia dintre voi n-or sa-i iasa bune analizele... (EKG-ul mai ales) si acela nu va fi Tasha! :D:D

22-02-2008 19:10:22
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:

Unuia dintre voi n-or sa-i iasa bune analizele... (EKG-ul mai ales) si acela nu va fi Tasha! :D:D

Xtremule...inima Ciudatului e mare..ne-ar cuprinde pe toate...daca ar putea evident...=)


22-02-2008 19:16:12
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

viccraft a scris:

Sorine, imi pare rau ca trebuie sa iti spun, dar femeile nu suporta barbatii lacrimogeni.


Corect in general, desi mai acceptam si cateva lacrimi mici, absolut neexagerate, pentru cauze nobile, ca: pisicutze fara stapan, batrani fara adapost, momentul in care ne-am cunoscut... :D



viccraft a scris:

Pentru femei, Fat-Frumos este cel care "asigura" fericirea. El trebuie sa fie bogat, ca sa ofere un "trai decent", inteligent, pentru ca sa mentina bunastarea "cuplului", frumos, pentru ca sa te poti "afisa cu el" si loial, pentru ca sa fie sigura ca nu-i pleaca "bunastarea" cand ii e lumea mai draga.


Aproximativ adevarat. :) ...Fat-Frumos nu "trebuie" sa fie asa si pe dincolo, ci asa este. Pur si simplu. Ceea ce se vede treaba ca nu-i tocmai o nenorocire pentru nimeni, odata ce exista atatia alti barbati iubiti si eventual fericiti in afara de Fat-Frumos.


viccraft a scris:

Pentru "iubire" e bun grajdarul, laptarul, gunoierul. De ce? Pentru ca ei, fiind mai din topor, sunt si mai duri, mai autoritari cu femeile. Iar majoritatea femeilor vor sa fie conduse.


Asra e o aiureala. Intai, iubitul ar trebui sa miroasa frumos macar. :D Doi, femeilor nu le place sa fie conduse, ci sa cedeze conducerea barbatului, oricand crede ea ca acesta ar trebui sa se descurce in rolul de conducator. :)


viccraft a scris:

Vezi diferenta intre "Vrei sa mergem la o cafea?" si "Hai la cafea!". Prima intrebare e enervanta pentru femei, pentru ca esti indecis, iar ea nu vrea sa ia decizii, mai ales ca nu vrea sa "arate" ca-i place sau nu de tine.
Spune-i "Hai la cafea!". Esti decis, stii ce vrei, esti autoritar. Ea o sa rasufle usurata: daca-i place de tine, o sa vina, daca nu, o sa spuna ca are o treaba, dar NU e pusa in situatia de a spune ca NU VREA. E o bila alba pentru tine. Esti "simpatic".


Asta da. "Esti simpatic" si ai initiativa, deci ai putea merita sa ti se mai ofere locul la comanda din cand in cand. :)



viccraft a scris:

Si nu le spune tu femeilor pe cine sa iubeasca. O sa-l "iubeasca" pe cel care face pe dos fata de ce ai zis tu, doar ca sa-ti faca in ciuda.


Femeile sunt pretentioase - nu se multumesc cu a gasi o data, ci sa regaseasca mereu. Femeia este generoasa in felul ei: ai cucerit o femeie, ai facut-o fericita, dar o vei face sa pluteasca oricand o vei recuceri, asa ca iti ofera ea insasi probleme de rezolvat atunci cand i se pare ca nu iti dovedesti la maxim imensele calitati si abilitati pe care le ai. :D


22-02-2008 23:58:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (23-02-2008 22:12:20)


23-02-2008 22:11:32
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

tasha 1951 a scris:

Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)


Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...


01-03-2008 19:57:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)


Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...
Parca poti sa stii?...exista momente in viata...cand nu stai pe ganduri...iti spui asta e!...si gata!!!
...ca daca te gandesti prea mult....s-ar putea sa n-o mai faci deloc...;)
Oricum...ocaziile de genu'...sunt "Xtrem "de rare...dar se intampla....=)


01-03-2008 21:12:35
   
?? kamin
Cont Sters

Inregistat: 25-01-2008
Mesaje: 608

tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)


Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...
Parca poti sa stii?...exista momente in viata...cand nu stai pe ganduri...iti spui asta e!...si gata!!!
...ca daca te gandesti prea mult....s-ar putea sa n-o mai faci deloc...;)
Oricum...ocaziile de genu'...sunt "Xtrem "de rare...dar se intampla....=)



vesnic tanara si spontana ca o primavara, draga Tasha! :)


01-03-2008 22:49:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

kamin a scris:


tasha 1951 a scris:


Xtremul a scris:



Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...
Parca poti sa stii?...exista momente in viata...cand nu stai pe ganduri...iti spui asta e!...si gata!!!
...ca daca te gandesti prea mult....s-ar putea sa n-o mai faci deloc...;)
Oricum...ocaziile de genu'...sunt "Xtrem "de rare...dar se intampla....=)



vesnic tanara si spontana ca o primavara, draga Tasha! :)

Daaaa!...azi este 1 martie...si chiar ma simt foarte tanara sufleteste!=)
Ziua de ieri a fost una mai putin  buna..dar azi sunt alta!!!!


01-03-2008 23:58:35
   
?? alintatura
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)


Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...


Aa, dezbracat? ...Scos camesi? :D :D


02-03-2008 23:59:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

alintatura a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)


Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...


Aa, dezbracat? ...Scos camesi? :D :D

Ei,si tu,vorba iepurasului..."curatam pusca si vorbeam prostii."..;)
=D=D


03-03-2008 01:47:38
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
prostii mari sau prostii mici ? hihihi !

03-03-2008 01:52:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

CIUDATUL SA a scris:

prostii mari sau prostii mici ? hihihi !

Depinde cum le incadrezi...;)


03-03-2008 01:57:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

alintatura a scris:


Xtremul a scris:


tasha 1951 a scris:

Viccraft...te-a luat la bani marunti...alintatura....acum sa vad pe unde mai scoti camasa...=D=D
hm!!!....imi da de gandit asta =)..tie nu?;)


Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...


Aa, dezbracat? ...Scos camesi? :D :D


Sau rupt camesi... ;) daca focul pasiunii cere si venirea pompierilor! :D (chestie cam improbabila totusi in cazul iubirilor "IMR" ;)). Care iubiri mici si repetate nu-s insa chiar inutile, macar fiindca ne tin cumva in priza in pauzele dintre alea naucitor de intense. :)


28-03-2008 16:42:43
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Rupt camesi...parca e prea salbatic....dar stiu si eu...?nu-i exclus...naver say never...so?=D=D

28-03-2008 17:41:12
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

Xtremul a scris:


alintatura a scris:


Xtremul a scris:



Si tu, ma chere... mai e pina la dezbracat (scos camasa) :D:D...


Aa, dezbracat? ...Scos camesi? :D :D


Sau rupt camesi... ;) daca focul pasiunii cere si venirea pompierilor! :D (chestie cam improbabila totusi in cazul iubirilor "IMR" ;)). Care iubiri mici si repetate nu-s insa chiar inutile, macar fiindca ne tin cumva in priza in pauzele dintre alea naucitor de intense. :)


cred ca mai multa iubire (altruist)ramane dupa IMR decat dupa aia maare de care se alege praful si pulberea(ce ramane dupa o bomba nucleara?) :D

Posibil sa fiu subiectiv de data asta :) adevarul e ca nu cred in marea si singura iubire,povesti de adormit fete meri ;)

Ultima modificare facuta de Soryn (28-03-2008 21:19:40)


28-03-2008 21:18:31
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
O relatie reusita daca este sa se intample e un lucru minunat; daca nu, oricum ramanem cu implinirile noastre pe alte planuri, cu realizarile cu care ne putem mandri, cu clipele frumoase pe care ni le-am construit singure. Si cel putin stim sigur ca nu ne-am consumat toata energia intr-o directie pe care nu prea ai cum sa o influentezi, ca nu ne-am pus automat in situatia de a depinde de altcineva pentru a fi fericite.

22-06-2008 08:22:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Daca "jumatatea potrivita" este definita ca fiind acea unica individualitate de pe aceasta planeta care poate fi unul si singurul tau partener pe viata, atunci gasirea acestuia va fi ca si cum ti-ai dori sa descoperi acul in carul cu fan. Bineinteles ca acea bijuterie exista acolo undeva, insa s-ar putea sa imbatranesti pana cand vei reusi sa pui mana pe ea sau poate ca acest lucru nici nu se va intampla vreodata.

14-10-2008 09:38:37
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Opinii interesante.
Merita totusi Cautata (Iubirea) ? pentru a inmulti sansele gasirii ce trebuie facut?  sau poate tre asteptat sa ne/te "loveasca" ar fi o alta?


02-01-2009 12:47:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

NJD a scris:

Opinii interesante.
Merita totusi Cautata (Iubirea) ? pentru a inmulti sansele gasirii ce trebuie facut?  sau poate tre asteptat sa ne/te "loveasca" ar fi o alta?

Pasivitatea cred ca-i antiproductiva, cumetre NJD.
Si, chiar daca nimanui nu-i place sa fie comparat :rolleyes:, chiar asta si facem toata viata, macar subconstient (inclusiv pe siturile astea, in care forumul e doar un moft pentru majoritatea) - comparam, comparam, comparam... :D
Evident, pina cind reusim sa nu prea mai stim ce-am vrut de fapt initzial... :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-01-2009 03:41:19)


04-01-2009 03:39:36
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

Xtremul a scris:


NJD a scris:

Opinii interesante.
Merita totusi Cautata (Iubirea) ? pentru a inmulti sansele gasirii ce trebuie facut?  sau poate tre asteptat sa ne/te "loveasca" ar fi o alta?

Pasivitatea cred ca-i antiproductiva, cumetre NJD.
Si, chiar daca nimanui nu-i place sa fie comparat :rolleyes:, chiar asta si facem toata viata, macar subconstient (inclusiv pe siturile astea, in care forumul e doar un moft pentru majoritatea) - comparam, comparam, comparam... :D
Evident, pina cind reusim sa nu prea mai stim ce-am vrut de fapt initzial... :D:D hihihi


Hi Hi Hi, comparam, comparam si cind nu mai putem, mai si cumparam sau evitam :D


08-01-2009 11:00:41
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la