Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / Ploile iubirii    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
ce-i aia "ploile iubirii" ??cand iubesti te ploua ( te ploaie ?!) intr-una ?
Prea multa umezeala pe-aici...super...sunt indragostita - sunt plouata - sunt ploiata
Avertizare meteorologica - Codu' galbeni si ma duc....


20-05-2008 09:08:13
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:

Oare de ce astazi se accepta divortul sau separarea si cu greu isi poate imagina cineva sa imparta pe celalalt cu un altul sau o alta? Oare cum am devenit atit de exclusivisti, de posesori, cind realitatea dovedeste cit de dificila si incomoda este aceasta exclusivitate? Cred ca in relatiile dintre femei si barbati in domeniul sexualitatii ceva tine de constringeri. Ceva nu mere, cum zice ardeleanul. Poate si din cauza asta s-a instituit ideea ca institutia casatoriei nu este perfecta! Compromisul din partea unuia dintre cei doi inlantuiti in casatorie se poate tolera. Poate si din cauza asta multe femei declara: "Poate sa faca barbatul meu ce vrea el, dar sa nu stiu eu!" Si nu inteleg de ce i se atribuie casniciei niste lanturi care ii leaga pe cei doi!?! Asta ca sa justifice necesitatea prezentei celei de-a treia persoane: amantul/amanta? Pentru barbati s-a gasit un soi de explicatie: obisnuinta anuleaza atractia si noutatea atrage interesul. Aventura nu presupune adesea un altul sau o alta obligatoriu mai convenabil, ci pur si simplu ceva nou! 

Pina miine, sa fiti iubiti!


Nu stiu altele cum sunt da'..eu ..cand ma gandesc la Ozana cea frumos curgatoare imi amintesc ca tocmai "lanturile" casatoriei" si constrangerile ma faceau sa ma gandesc mai abitir la altu' . Uite asa , numai de-al dracu'  ca n-am voie , de-aia, na...incearca sa-i interzici ceva lu Eva talamba , ca taman aia o sa vrea sa faca...

CASATORIA  ESTE  O  INVENTIE  A OAMENILOR CA SA SPRIJINE SANDRAMAUA SOCIETATII !!


20-05-2008 09:20:19
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

SandieShaw a scris:

te referi la cecilia si nicolas sarkozy?



Sarkozy...ha ha... tocmai am vazut-o intr-o poza pe Prima Doamna a Frantei cu picioarele laaaaarg desfacute si cu ceva ca o ata printre labii ; barbatu' asta cu sperma la creieri conduce destinele unei tari...bine ca nu ma pricep la politica.


20-05-2008 09:27:58
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

titmouse a scris:

ce-i aia "ploile iubirii" ??cand iubesti te ploua ( te ploaie ?!) intr-una ?
Prea multa umezeala pe-aici...super...sunt indragostita - sunt plouata - sunt ploiata
Avertizare meteorologica - Codu' galbeni si ma duc....


PS. "Ploile iubirii" suna ca dracu' . Schimbati cu altceva . "Ploile iubirii" !!!!!!??
       Si ne mai miram ca barbatii trec direct la sex. Pai...cu ce altceva sa-si mai piarda timpu' ?


20-05-2008 10:55:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

titmouse a scris:


titmouse a scris:

ce-i aia "ploile iubirii" ??cand iubesti te ploua ( te ploaie ?!) intr-una ?
Prea multa umezeala pe-aici...super...sunt indragostita - sunt plouata - sunt ploiata
Avertizare meteorologica - Codu' galbeni si ma duc....


PS. "Ploile iubirii" suna ca dracu' . Schimbati cu altceva . "Ploile iubirii" !!!!!!??
       Si ne mai miram ca barbatii trec direct la sex. Pai...cu ce altceva sa-si mai piarda timpu' ?

E o figura de stil draga mea....dar daca nu-ti place poti deschide un alt topic in care sa invoci soarele....=)...ei,ce zici?...dar pina atunci sa te ploaie cu multa iubire!=)


21-05-2008 00:03:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Asta de la madama postolache copy paste :

oceanul ploapelor
te strigă
din timpuri noi
privirilor de sticlă
se dezbracă
iarna
vântul printre gene
adoarme plâns.
cu el dorm
ploile iubirii
ce abia au străbătut
furtuna ninsă
între seri
fără luceferi
şi cuget trist
tăcut.
corabie pustie
legată-ntre vânturi
zdrobită Ă®ntre
colţuri
zidită Ă®ntre
scânduri vechi
din umbra ta
marea
s-adapă.
cenuşie privirea
se pleacă.
am rătăcit
cu tine, zidire
m-am înfruptat
din vâsla ta
Iubire.

hihihi de la madam Mitza Postolache citire .......are nishte ochi moldoveancaaaaaaaa ! ...hihihi


21-05-2008 00:12:55
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

CIUDATUL SA a scris:

hihihi de la madam Mitza Postolache citire .......are nishte ochi moldoveancaaaaaaaa ! ...hihihi


da, shii al iei i-al iei: are ochi blinzi... o caprioara, nu alta... dar ce ajuta asta la poezie (caci de prozodie nici nu se pune)


21-05-2008 00:36:04
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

CIUDATUL SA a scris:

Asta de la madama postolache copy paste :

oceanul ploapelor
te strigă
din timpuri noi
privirilor de sticlă
se dezbracă
iarna
vântul printre gene
adoarme plâns.
cu el dorm
ploile iubirii
ce abia au străbătut
furtuna ninsă
între seri
fără luceferi
şi cuget trist
tăcut.
corabie pustie
legată-ntre vânturi
zdrobită Ă®ntre
colţuri
zidită Ă®ntre
scânduri vechi
din umbra ta
marea
s-adapă.
cenuşie privirea
se pleacă.
am rătăcit
cu tine, zidire
m-am înfruptat
din vâsla ta
Iubire.

hihihi de la madam Mitza Postolache citire .......are nishte ochi moldoveancaaaaaaaa ! ...hihihi


Cine mai e si asta M.postolache ?
degeaba , nu-mi place defel...naturelu' meu nu-i simtitor..si-n general vorbind , femeile cand se-apuca de scris poezie , o fac prost...


21-05-2008 09:12:16
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:


titmouse a scris:


titmouse a scris:

ce-i aia "ploile iubirii" ??cand iubesti te ploua ( te ploaie ?!) intr-una ?
Prea multa umezeala pe-aici...super...sunt indragostita - sunt plouata - sunt ploiata
Avertizare meteorologica - Codu' galbeni si ma duc....


PS. "Ploile iubirii" suna ca dracu' . Schimbati cu altceva . "Ploile iubirii" !!!!!!??
       Si ne mai miram ca barbatii trec direct la sex. Pai...cu ce altceva sa-si mai piarda timpu' ?

E o figura de stil draga mea....dar daca nu-ti place poti deschide un alt topic in care sa invoci soarele....=)...ei,ce zici?...dar pina atunci sa te ploaie cu multa iubire!=)


Sa-i mai "PLOAIEEEEE" si pe altiiiii...Tasica , sunt UDA LEOARCA ! ( tocmai m-am stors bine si m-am pus la uscat , de vreo 3 saptamani incoace) Si n-am avut , in toata viata mea , nici o umbrela..nu mi-au placut.


21-05-2008 10:08:16
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

titmouse a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Asta de la madama postolache copy paste :

oceanul ploapelor
te strigă
din timpuri noi
privirilor de sticlă
se dezbracă
iarna
vântul printre gene
adoarme plâns.
cu el dorm
ploile iubirii
ce abia au străbătut
furtuna ninsă
între seri
fără luceferi
şi cuget trist
tăcut.
corabie pustie
legată-ntre vânturi
zdrobită Ă®ntre
colţuri
zidită Ă®ntre
scânduri vechi
din umbra ta
marea
s-adapă.
cenuşie privirea
se pleacă.
am rătăcit
cu tine, zidire
m-am înfruptat
din vâsla ta
Iubire.

hihihi de la madam Mitza Postolache citire .......are nishte ochi moldoveancaaaaaaaa ! ...hihihi


Cine mai e si asta M.postolache ?
degeaba , nu-mi place defel...naturelu' meu nu-i simtitor..si-n general vorbind , femeile cand se-apuca de scris poezie , o fac prost...


Hmm, am senzatia ca n-ai citit multa poezie scrisa de femei. ...Poezie in general, oare ai citit mai multa?


21-05-2008 23:17:00
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

tasha 1951 a scris:


Lotus a scris:


tasha 1951 a scris:

... Vino! Iesi de-acolo!... Ai plecat aiurea. Ti-ai gresit viata, soarta, cosmarurile... Da-mi mie neputintele tale, ca le tin mai bine: eu plec sa culeg ploi...
=(

  ... si-am cules, Tashico, multe, multe ploi ... dar ... a si venit ! Bucurate pt mine , ca mi-e bine !
p.s. nu-mi merge mess-ul , dar am vrut sa stii ...

Da Doamne asa sa-ti fie mereu!
Stii ca tin mult la tine...imi esti mai draga ca o sora...=)


  Uite Tasica , sa-ti treaca supararea pe mine...(ca tocmai incepusem sa ma intreb daca nu cumva esti vreo anomalie genetica si de-aia nu te superi niciodata) , o sa intalnesti IUBIREA .asa cum ti-o doresti tu  , in anul in care vei implini 60 de ani . Si-o sa culegi cate ploi vrei tu si daca nu-ti trece acu'supararea pe mine , o sa-ti treaca atunci , de bucurie . OK ?


23-05-2008 10:00:19
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

pelina a scris:

De doua zile tot citesc discutiile voastre atat de "filozofice "despre dragoste, autocontrol si multe altele....Dumnezeule mare!Voi ati uitat sa iubiti SIMPLU si atat...impartiti, rasuciti, despicati, citati si va aruncati in descrieri atat de complexe uitand ca viata SE TRAIESTE SIMPLU SI REAL nu discutand pe net!


Si-atunci tu de ce esti aici, pe net, bre matale ??? :D

Noi, astia complecsii ;) (dar deloc complexati) o mai ardem si pe tarlalele filosofiei, divagatiilor subtile si altor d-astea, altfel cum crezi c-am putea sa evaluam (cit de cit macar) cui merita sa-i bagam pina la urma jderul in vizuina, ei ??? :D:D

Ca doar nu chiar toti barbatii sintem "mai animale" :D ca s-o punem "simplu" cu un trup intrezarit dintr-o poza de obicei manglita de pe net ?! ;)

Macar in pauzele "dintre" (din ce in ce mai lungi si dese la aia mai "copti" :D ca JE) mai conteaza si-un neuron, acolo, pe linga copane-balcoane, cu care sa mai sporovaiesti una-alta, nu ???

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-05-2008 12:52:48)


28-05-2008 12:34:58
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

titmouse a scris:


tasha 1951 a scris:


Lotus a scris:


  ... si-am cules, Tashico, multe, multe ploi ... dar ... a si venit ! Bucurate pt mine , ca mi-e bine !
p.s. nu-mi merge mess-ul , dar am vrut sa stii ...

Da Doamne asa sa-ti fie mereu!
Stii ca tin mult la tine...imi esti mai draga ca o sora...=)


  Uite Tasica , sa-ti treaca supararea pe mine...(ca tocmai incepusem sa ma intreb daca nu cumva esti vreo anomalie genetica si de-aia nu te superi niciodata) , o sa intalnesti IUBIREA .asa cum ti-o doresti tu  , in anul in care vei implini 60 de ani . Si-o sa culegi cate ploi vrei tu si daca nu-ti trece acu'supararea pe mine , o sa-ti treaca atunci , de bucurie . OK ?

Draga mea...eu nu ma supar pe nimeni niciodata...pe tine n-as avea cum imi esti chiar simpatica,anomalie sau nu...asa sunt...nu pot sa ma supar pe nimeni,chiar daca pe moment sufar...imi trece repede...
    Da...e bine si la 60 ani...;)
    Cu un suflet atat de tanar ca al meu pot s-o astept si la 70 daca trebuie...;)
     Mai conteaza citiva anisori acolo...=D=D


31-05-2008 15:26:46
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Se dedica tashei

  muere lentamente

  Moare cate putin
  cel ce se transforma in sclavul obisnuintei ,
  cel ce nu calatoreste , cel ce nu citeste ,
  cel ce nu stie sa asculte muzica...

  Moare cate putin
  CEL CE NU CAUTA HARUL DIN EL INSUSI.

  Moare cate putin
  cel ce evita pasiunea ,
  cel ce isi distruge dragostea ,
  Cel ce nu se lasa ajutat ,
  cel ce evita emotiile ce invata ochii sa straluceasca ,
  oftatul sa surada si sufletul sa vibreze...

  Moare cate putin
  cel ce nu isi schimba existenta ,
  cel ce nu vrea sa construiasca ceva nou ,
  cel ce nu vorbeste cu oamenii pe care nu-i cunoaste ,
  cel ce isi petrece zilele plangandu-si de mila
  si detestand ploaia ce nu se mai opreste...

  Moare cate putin
  cel ce abandoneaza un proiect inainte de a-l fi inceput ,
  cel ce nu intreaba de frica sa nu se faca de ras ,
  cel ce nu raspunde chiar daca are un raspuns...

  Moare cate putin cel ce evita moartea
  doar amintindu-si in fiecare zi sa respire...

                                                                    Pablo Neruda

Ultima modificare facuta de titmouse (02-06-2008 10:06:31)


02-06-2008 10:04:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nea'Pablo Neruda mi-a trezit intotdeauna sentimente contradictorii: imi place si nu-mi place (mai ales de cind e citat de jdemilioane de ori pe net :)) - poate si fiindca a fost comunist :rolleyes:, poate si din cauza c-a fost preferat la Premiul Nobel pe motive mai mult politice in fatza lui Nichita Stanescu?! (de citeva ori "mai poet" decit chilianul - parerea mea, desigur...).

Paradoxale pot fi oricum si rezultatele "ploilor iubirii: ;) ori ne fac ciuciulete :D (si iesim din ele ca niste curci plouate :D:D), ori ne uda pe la radacini ;) si ne reanimeaza dupa oarece perioade de "seceta"... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (02-06-2008 10:12:35)


02-06-2008 10:11:57
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Nea'Pablo Neruda mi-a trezit intotdeauna sentimente contradictorii: imi place si nu-mi place (mai ales de cind e citat de jdemilioane de ori pe net :)) - poate si fiindca a fost comunist :rolleyes:, poate si din cauza c-a fost preferat la Premiul Nobel pe motive mai mult politice in fatza lui Nichita Stanescu?! (de citeva ori "mai poet" decit chilianul - parerea mea, desigur...).

Paradoxale pot fi oricum si rezultatele "ploilor iubirii: ;) ori ne fac ciuciulete :D (si iesim din ele ca niste curci plouate :D:D), ori ne uda pe la radacini ;) si ne reanimeaza dupa oarece perioade de "seceta"... ;)


NU-MI PLACE in mod deosebit Pablo Neruda , dar foloseste frumos cuvinte simple .Sigur , nu se compara cu Nichita , am vazut zilele trecute un interviu cu Sorin Dumitrescu , in care vorbea despre Nichita , despre cum vedea( si simtea) el diferenta intre "fosnet" si "freamat" , intre cuvinte si necuvinte , intre cuvintele care se spun si cuvintele care se simt . Nu-s doi pe lume ca el , sigur ca merita pe drept premiul Nobel . Nichita avut stampila pusa de la nastere si ACCES LA  CUNOASTEREA FARA CUVINTE , de aceea presiunea asupra lui a fost mult mai  mare (enorma ! ) , vroia sa exprime prin cuvinte ceea ce nu se poate exprima si ca sa reziste a baut atat de mult . Imi plac cel mai mult poetii sud americani... juan ramon Jimenez , otavio la paz , etc .... otavio la Paz a scris ( pentru mine - nu ma certa..) cele mai frumoase cuvinte despre iubire : " LUMEA SE SCHIMBA CAND DOI OAMENI SE PRIVESC SI SE RECUNOSC . A IUBII INSEAMNA A TE DEZGOLI DE NUME " .Vezi... a gasit ESENTA !. Apoi , Parintele Zosima  , in fratii K. si acolo sunt cateva cele mai frumoase randuri scrise despre iubire , citite de mine . Heei , ce de lucruri frumoase...A meritat sa ma nasc... am gasit  o poezie frumoasa de radu gyr , uite extremule , ti-o dedic la Poezie fara gust de conserva.

A , si inca ceva : e bine ca Pablo Neruda circula mult pe net . Si Octavian Paler am vazut c-a inceput sa circule mult pe net , il citesc tinerii de 18-20 de ani si asta e foarte bine .Mai bine decat sa-si trimita emoticoanea de-alea intr-una si sa converseze ca omu' de cromagnon ...ca parca nici nu mai stiu sa vorbeasca...scot sunete articulate...

Ultima modificare facuta de titmouse (02-06-2008 13:48:29)


02-06-2008 10:24:37
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

titmouse a scris:

Se dedica tashei

  muere lentamente

  Moare cate putin
  cel ce se transforma in sclavul obisnuintei ,
  cel ce nu calatoreste , cel ce nu citeste ,
  cel ce nu stie sa asculte muzica...

  Moare cate putin
  CEL CE NU CAUTA HARUL DIN EL INSUSI.

  Moare cate putin
  cel ce evita pasiunea ,
  cel ce isi distruge dragostea ,
  Cel ce nu se lasa ajutat ,
  cel ce evita emotiile ce invata ochii sa straluceasca ,
  oftatul sa surada si sufletul sa vibreze...

  Moare cate putin
  cel ce nu isi schimba existenta ,
  cel ce nu vrea sa construiasca ceva nou ,
  cel ce nu vorbeste cu oamenii pe care nu-i cunoaste ,
  cel ce isi petrece zilele plangandu-si de mila
  si detestand ploaia ce nu se mai opreste...

  Moare cate putin
  cel ce abandoneaza un proiect inainte de a-l fi inceput ,
  cel ce nu intreaba de frica sa nu se faca de ras ,
  cel ce nu raspunde chiar daca are un raspuns...

  Moare cate putin cel ce evita moartea
  doar amintindu-si in fiecare zi sa respire...


                                                                    Pablo Neruda

Scumpo,nu prea ma regasesc in aceste randuri si sa-ti spun de ce:
1.Nu fac casa buna cu rutina...
2.Imi plac calatoriile(asta in masura in care bugetul mi-o permite evident)
3.Citesc zilnic....nu las o zi fara sa imi cada o carte in mana
4.Fara muzica viata mea ar fi searbada(ascult toate genurile,jazz-ul insa imi place foarte tare)
5.Sunt o fiinta calina(ma rog, sa nu spun pasionala..desi...;)  )
6.In toate lucrurile rele gasesc cate un lucru bun...
7.Sunt foarte deschisa noului(am demonstrat asta...zic eu)
8.Imi plac ploile...avem nevoie de ele...si aici am sa fac referire mai ales la cele unde noi am avut o mica neintelegere...la ploile iubirii,ei,pe astea le adorrrrr!~
   Si am sa ma opresc aici pentru ca uite am gasit ceva vulnerabil...nu raspund uneori chiar daca am raspunsul...poate din prea mult bun simt(e singurul lucru pe care il regret si in educatia fetelor mele,ca nu le-am sugerat de mici sa fie mai tupeiste...)
    Oricum sarut- mana pentru dedicatie,imi place chileanul,citesc poeziile sale,in unele chiar ma regasesc...=)


02-06-2008 16:48:30
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

martiela a scris:


titmouse a scris:

Se dedica tashei

  muere lentamente

  Moare cate putin
  cel ce se transforma in sclavul obisnuintei ,
  cel ce nu calatoreste , cel ce nu citeste ,
  cel ce nu stie sa asculte muzica...

  Moare cate putin
  CEL CE NU CAUTA HARUL DIN EL INSUSI.

  Moare cate putin
  cel ce evita pasiunea ,
  cel ce isi distruge dragostea ,
  Cel ce nu se lasa ajutat ,
  cel ce evita emotiile ce invata ochii sa straluceasca ,
  oftatul sa surada si sufletul sa vibreze...

  Moare cate putin
  cel ce nu isi schimba existenta ,
  cel ce nu vrea sa construiasca ceva nou ,
  cel ce nu vorbeste cu oamenii pe care nu-i cunoaste ,
  cel ce isi petrece zilele plangandu-si de mila
  si detestand ploaia ce nu se mai opreste...

  Moare cate putin
  cel ce abandoneaza un proiect inainte de a-l fi inceput ,
  cel ce nu intreaba de frica sa nu se faca de ras ,
  cel ce nu raspunde chiar daca are un raspuns...

  Moare cate putin cel ce evita moartea
  doar amintindu-si in fiecare zi sa respire...


                                                                    Pablo Neruda

Scumpo,nu prea ma regasesc in aceste randuri si sa-ti spun de ce:
1.Nu fac casa buna cu rutina...
2.Imi plac calatoriile(asta in masura in care bugetul mi-o permite evident)
3.Citesc zilnic....nu las o zi fara sa imi cada o carte in mana
4.Fara muzica viata mea ar fi searbada(ascult toate genurile,jazz-ul insa imi place foarte tare)
5.Sunt o fiinta calina(ma rog, sa nu spun pasionala..desi...;)  )
6.In toate lucrurile rele gasesc cate un lucru bun...
7.Sunt foarte deschisa noului(am demonstrat asta...zic eu)
8.Imi plac ploile...avem nevoie de ele...si aici am sa fac referire mai ales la cele unde noi am avut o mica neintelegere...la ploile iubirii,ei,pe astea le adorrrrr!~
   Si am sa ma opresc aici pentru ca uite am gasit ceva vulnerabil...nu raspund uneori chiar daca am raspunsul...poate din prea mult bun simt(e singurul lucru pe care il regret si in educatia fetelor mele,ca nu le-am sugerat de mici sa fie mai tupeiste...)
    Oricum sarut- mana pentru dedicatie,imi place chileanul,citesc poeziile sale,in unele chiar ma regasesc...=)


Pai...nu m-am gandit ca ti se potriveste . Tocmai de aceea ti-am dedicat-o ...


02-06-2008 17:27:02
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Oare babele se oua :D si cind ploua cu iubire, titmouse ?! :rolleyes: Fiindca vad ca stii destule, aproape ca un om mare... :D:D

Serios acum: continui sa cred ca notiunea "iubire" in intzelesul ei "civilizat-occidental" e cam livresca si nenaturala, inventind poate excesiv fiori acolo unde-i cite-o pana de feromoni. ;).


02-06-2008 18:27:48
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

titmouse a scris:


martiela a scris:


titmouse a scris:

Se dedica tashei

  muere lentamente

  Moare cate putin
  cel ce se transforma in sclavul obisnuintei ,
  cel ce nu calatoreste , cel ce nu citeste ,
  cel ce nu stie sa asculte muzica...

  Moare cate putin
  CEL CE NU CAUTA HARUL DIN EL INSUSI.

  Moare cate putin
  cel ce evita pasiunea ,
  cel ce isi distruge dragostea ,
  Cel ce nu se lasa ajutat ,
  cel ce evita emotiile ce invata ochii sa straluceasca ,
  oftatul sa surada si sufletul sa vibreze...

  Moare cate putin
  cel ce nu isi schimba existenta ,
  cel ce nu vrea sa construiasca ceva nou ,
  cel ce nu vorbeste cu oamenii pe care nu-i cunoaste ,
  cel ce isi petrece zilele plangandu-si de mila
  si detestand ploaia ce nu se mai opreste...

  Moare cate putin
  cel ce abandoneaza un proiect inainte de a-l fi inceput ,
  cel ce nu intreaba de frica sa nu se faca de ras ,
  cel ce nu raspunde chiar daca are un raspuns...

  Moare cate putin cel ce evita moartea
  doar amintindu-si in fiecare zi sa respire...


                                                                    Pablo Neruda

Scumpo,nu prea ma regasesc in aceste randuri si sa-ti spun de ce:
1.Nu fac casa buna cu rutina...
2.Imi plac calatoriile(asta in masura in care bugetul mi-o permite evident)
3.Citesc zilnic....nu las o zi fara sa imi cada o carte in mana
4.Fara muzica viata mea ar fi searbada(ascult toate genurile,jazz-ul insa imi place foarte tare)
5.Sunt o fiinta calina(ma rog, sa nu spun pasionala..desi...;)  )
6.In toate lucrurile rele gasesc cate un lucru bun...
7.Sunt foarte deschisa noului(am demonstrat asta...zic eu)
8.Imi plac ploile...avem nevoie de ele...si aici am sa fac referire mai ales la cele unde noi am avut o mica neintelegere...la ploile iubirii,ei,pe astea le adorrrrr!~
   Si am sa ma opresc aici pentru ca uite am gasit ceva vulnerabil...nu raspund uneori chiar daca am raspunsul...poate din prea mult bun simt(e singurul lucru pe care il regret si in educatia fetelor mele,ca nu le-am sugerat de mici sa fie mai tupeiste...)
    Oricum sarut- mana pentru dedicatie,imi place chileanul,citesc poeziile sale,in unele chiar ma regasesc...=)


Pai...nu m-am gandit ca ti se potriveste . Tocmai de aceea ti-am dedicat-o ...

Bine,draga mea...multumesc inca o data!
Voi incerca sa ma revansez,promit!=)


02-06-2008 19:07:36
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
ASTAZI NE DESPARTIM

 
  Astazi nu mai cantam , nu mai zambim .
  Stand la inceput de anotimp fermecat ,
  astazi ne despartim
  cum s-au despartit apele de uscat .
  Totul e atat de firesc in tacerea noastra .
  Fiecare ne spunem : - Asa trebuie sa fie...
  Alaturi , umbra albastra
  pentru adevaruri gandite sta marturie .
  Nu peste mult tu vei fi azurul din mari ,
  eu voi fi pamantul cu toate pacatele .
  pasari mari te vor cauta prin zari
  ducand in gusa mireasma , bucatele .
  Oamenii vor crede ca suntem dusmani .
  Intre noi , lumea va sta nemiscata
  ca o padure de sute de ani
  plina de fiare cu blana vargata .
  Nimeni nu va sti ca suntem tot atat de aproape
  si ca , seara , sufletul meu ,
  ca tarmul care se modeleaza din ape ,
  ia forma uitata a trupului tau...
  Astazi nu ne sarutam , nu ne dorim .
  Stand la inceput de anotimp fermecat ,
  astazi ne despartim
  cum s-au despartit apele de uscat .
  Nu peste mult tu vei fi cerul rasfrant ,
  eu voi fi soarele negru , pamantul .
  Nu peste mult are sa bata vant .
  Nu peste mult are sa bata vantul...

                                                             St.Augustin Doinas
  Tashei , cu dragoste


14-06-2008 21:12:00
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Parol ca nu mi-am inchipuit s-avem printre noi useri, carora autori de talia lui St. A. Doinas sa le fi dedicat poezii... :rolleyes:

14-06-2008 21:21:10
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Ne este foarte greu sa ne vedem propriile greseli, propria prostie.... Aproape tot timpul, ceilalti sunt de vina. La naiba Pane,poezia este poezie si trebuie luata ca atare...de ce trebuie sa fii caustic???de dragul de a face opinie separata??=(
  Daca cineva ofera cuiva un volum de poezii,care spera sa faca bucurie acelei persoane greseste?...tot asa si Tit...a vrut sa ne faca o bucurie...eu am luat-o ca atare...si-i multumesc!=)


15-06-2008 10:22:49
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

martiela a scris:

Ne este foarte greu sa ne vedem propriile greseli, propria prostie.... Aproape tot timpul, ceilalti sunt de vina. La naiba Pane,poezia este poezie si trebuie luata ca atare...de ce trebuie sa fii caustic???de dragul de a face opinie separata??=(
  Daca cineva ofera cuiva un volum de poezii,care spera sa faca bucurie acelei persoane greseste?...tot asa si Tit...a vrut sa ne faca o bucurie...eu am luat-o ca atare...si-i multumesc!=)


Nu . Daca-i de bucurie , era doar pentru tine...am vrut SA ITI FAC O BUCURIE  !...

Ultima modificare facuta de titmouse (15-06-2008 10:35:44)


15-06-2008 10:35:13
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

titmouse a scris:


martiela a scris:

Ne este foarte greu sa ne vedem propriile greseli, propria prostie.... Aproape tot timpul, ceilalti sunt de vina. La naiba Pane,poezia este poezie si trebuie luata ca atare...de ce trebuie sa fii caustic???de dragul de a face opinie separata??=(
  Daca cineva ofera cuiva un volum de poezii,care spera sa faca bucurie acelei persoane greseste?...tot asa si Tit...a vrut sa ne faca o bucurie...eu am luat-o ca atare...si-i multumesc!=)


Nu . Daca-i de bucurie , era doar pentru tine...am vrut SA ITI FAC O BUCURIE  !...

MI-AI FACUT...imi place poezia...si crede-ma am nevoie de bucurii cat mai multe in acest moment...=(
Vreau o ploaie de iubire....=)

Ultima modificare facuta de martiela (15-06-2008 10:46:34)


15-06-2008 10:40:38
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

martiela a scris:

Ne este foarte greu sa ne vedem propriile greseli, propria prostie.... Aproape tot timpul, ceilalti sunt de vina. La naiba Pane,poezia este poezie si trebuie luata ca atare...de ce trebuie sa fii caustic???de dragul de a face opinie separata??=(

Poate-ti faci timp sa argumentezi partea bolduita cu prostii d-ale mele. Pana atunci iti acord prezumtia de nevinovatie sau macar pe aceea c-ai fi scris doar ca sa te afli-n treaba...


15-06-2008 11:11:08
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

PeterPan 63 a scris:


martiela a scris:

Ne este foarte greu sa ne vedem propriile greseli, propria prostie.... Aproape tot timpul, ceilalti sunt de vina. La naiba Pane,poezia este poezie si trebuie luata ca atare...de ce trebuie sa fii caustic???de dragul de a face opinie separata??=(

Poate-ti faci timp sa argumentezi partea bolduita cu prostii d-ale mele. Pana atunci iti acord prezumtia de nevinovatie sau macar pe aceea c-ai fi scris doar ca sa te afli-n treaba...

Tu esti cel mai destept...nu incape indoiala,curatam pusca vorba iepurasului si vorbeam prostii...=(


15-06-2008 11:21:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Elev, PPan, uneori imi doresc sa faci greseli de exprimare, sa am de ce te lua de ciuf!...

15-06-2008 11:21:47
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

SandieShaw a scris:

Elev, PPan, uneori imi doresc sa faci greseli de exprimare, sa am de ce te lua de ciuf!...

Sandie stii cum e vorba cu paiul si barna?
Uff...dar eu nu de asa ceva am nevoie acuma..=(


15-06-2008 11:24:24
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Vorba cu paiul shi cu barna este urmatoare :
DACA AI UN PAI IN OCHI FII SIGUR CA GERMINAND O SA DEVINA BARNA !
:D


15-06-2008 12:06:10
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Deci repet intrebarea : CE PARERE AI DESPRE FOSTA MANA DREAPTA A INVINSULUI DE SECURITATZI, E.CONSTANTINESCU : ZOE PETRE ???? :D....cat despre trasul de ciuf sincer SPERI MATA DAR SPERI DEGEABA ! adicalea un fel de DORESHTI DORINTZE NEBUNE DOAMNA !.......hihihi :D
SandieShaw a scris:

Elev, PPan, uneori imi doresc sa faci greseli de exprimare, sa am de ce te lua de ciuf!...


15-06-2008 12:13:09
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ploi nu avem in dotare ...doar furtuni shi uragane !
martiela a scris:


titmouse a scris:


martiela a scris:

Ne este foarte greu sa ne vedem propriile greseli, propria prostie.... Aproape tot timpul, ceilalti sunt de vina. La naiba Pane,poezia este poezie si trebuie luata ca atare...de ce trebuie sa fii caustic???de dragul de a face opinie separata??=(
  Daca cineva ofera cuiva un volum de poezii,care spera sa faca bucurie acelei persoane greseste?...tot asa si Tit...a vrut sa ne faca o bucurie...eu am luat-o ca atare...si-i multumesc!=)


Nu . Daca-i de bucurie , era doar pentru tine...am vrut SA ITI FAC O BUCURIE  !...

MI-AI FACUT...imi place poezia...si crede-ma am nevoie de bucurii cat mai multe in acest moment...=(
Vreau o ploaie de iubire....=)


15-06-2008 12:17:37
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

SandieShaw a scris:

Elev, PPan, uneori imi doresc sa faci greseli de exprimare, sa am de ce te lua de ciuf!...

Sar'na !
Cata vreme greselile de exprimare sunt scuzabile intr-o oarecare masura, cele de logica, nu.
Se-ntampla sa scrii grabit un raspuns, sa n-ai ochelarii la-ndemana, sa-ncerci a face prea multe deodata (si sa nu-ti iasa, ca doar nu toti suntem napoleoni !), da'  sa tratezi de-a-mboulea o tema, sa citezi pe careva, dand impresia ca-i raspunzi ipochimenului, insa cele scrise sa se potriveasca ca nuca-n perete, nu-i scuzabil prin niciuna dintre situatiile enumerate si nici f'o alta ce nu-mi vine-n minte .


15-06-2008 13:08:14
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Hmmm!curios lucru...!!!
    Aici toti cunosc gramatica ( EU NU CUNOSC GRAMATICA,DEOARCE NU AM DECAT O CLASA ELEMENTARA: CEA A BUNULUI SIMT ! ,deci rog,pe aceasta cale,duduile sau domnii,care ar fi tentati sa ma corecteze vis-a-vis de o virgula sau altele,sa se retina,deoarece nu voi raspunde la aceste comentarii;considerandu-le sterile) si toti sunt gata sa-ti dea " lectii " peste nas.
Aici toti sunt " profesori " sau au o universitate terminata;mai putini trec ca sunt functionari sau au apartenenta la alte caste profesionale.Si daca trec ca-s functionari,muncitori sau fermieri o fac asa de amorul artei,pentru ca....cu prima ocazie te vor taxa cel mai acid....:rolleyes:

Ultima modificare facuta de martiela (15-06-2008 13:39:38)


15-06-2008 13:38:58
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
H2SO4 HNO3 sau HCL

15-06-2008 14:22:44
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Avem la alegere un sortiment acid diversificat ....de care preferatzi ?
Intrebare : V-atzi trezit cu fundul in sus ?
CIUDATUL SA a scris:

H2SO4 HNO3 sau HCL


15-06-2008 14:24:59
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
a fost frumos
a fost candva
a fost ca'ntr-o poveste
a fost un vis
a fost aievea?
a fost si nu mai este

a fost altfel
a fost ceva
a fost nemaipomeni
a fost ,ca am simtit
a fost nebunie
a fost feerie

voi simtii
imi voi amintii
si voi povesti
ca a fost un vis
a fost frumos
a fost ca o poveste.....

Ultima modificare facuta de martiela (15-06-2008 14:32:11)


15-06-2008 14:31:09
   
Mona 18
Femeie

Nou venit

Inregistat: 15-06-2008
Mesaje: 9

martiela a scris:

a fost frumos
a fost candva
a fost ca'ntr-o poveste
a fost un vis
a fost aievea?
a fost si nu mai este

a fost altfel
a fost ceva
a fost nemaipomeni
a fost ,ca am simtit
a fost nebunie
a fost feerie

voi simtii
imi voi amintii
si voi povesti
ca a fost un vis
a fost frumos
a fost ca o poveste.....

Doar a fost...s-a terminat?Pacat!


15-06-2008 21:14:15
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553
Cand spun a fost...normal ca ma refer la ceva trecut...ceva care s-a terminat...=(

15-06-2008 22:09:55
   
Nu-ma-uita32
Femeie

Nou venit

Inregistat: 19-05-2008
Mesaje: 11
Si la mine ploua /// Si-s atit de tumultoase si pline cu bucatele de suflet, aceste ploi ale iubirii ! ...
  Insa ploaia spala si curata ranile si aduce si rodnicie, asa ca ... cine-stie ?!


20-06-2008 01:59:42
   
?? martiela
Cont Sters

Inregistat: 31-05-2008
Mesaje: 553

Nu-ma-uita32 a scris:

Si la mine ploua /// Si-s atit de tumultoase si pline cu bucatele de suflet, aceste ploi ale iubirii ! ...
  Insa ploaia spala si curata ranile si aduce si rodnicie, asa ca ... cine-stie ?!

Imi place cum gandesti...bravo!
Vezi, de aia iubesc eu ploile....iubirii!;)


20-06-2008 08:30:48
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

Nu-ma-uita32 a scris:

Si la mine ploua /// Si-s atit de tumultoase si pline cu bucatele de suflet, aceste ploi ale iubirii ! ...
  Insa ploaia spala si curata ranile si aduce si rodnicie, asa ca ... cine-stie ?!

Da!ploaia e bine venita...mai ales acuma vara...o ploaie scurta care sa-mi mangaie sufletul...=)


11-07-2008 23:58:10
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Da...traim intr-o lume, in aparenta , minunata...Terra, Pamantul fagaduintei, Planeta albastra ne iubeste si ne rabda...e perfecta...ne iarta in fiecare clipa...pt. ca in fiecare clipa ii facem o rana...care nu se mai vindeca...noi, oamenii suntem complicati si rai...ne place sa fim cumva si suntem cu totul altceva...suntem rai si buni totodata...nici macar noi nu ne cunoastem, darmite omul ce sta langa noi...e valabil pt. toti suntem clone ale unei singure fiinte-tipar...Doar iubirea e cea care ne inobileaza...dar nu iti dai niciodata inima cu totul; o imprumuti doar din cand in cand...daca nu ar fi asa, atunci cum ai putea sa ti-o iei inapoi fara sa ceri voie nimanui ???...si aici gresim ...in iubire...pasiunea e pt. zile de sarbatoare, nu pt. fiecare clipa ...nici macar nu stim sa ne bucuram de clipa de iubire pt. ca desi constienti ca nu va tine prea mult...nici atunci nu ne stm bucura de ea...suferim de nomadism emotional...sa-mi spuna cineva ca nu e asa...cauta in strafundul tau si vei gasi acolo ce nu credeai ca ai...de ce masura iubirii este pierderea ei...desi constient de superficialitatea ta, nu poti sa nu te ineci in inevitabil...si asta da tristete...eu am fost bolnava de tristete...dar am incercat cat am putut sa-mi pun inima in carantina sa nu imbolnavesc si pe altii...sa faceti si voi asa...lucrurile nu se schimba;nu sunt ca anotimpurile, in rotatia lor zilnica...oamenii sunt cei care schimba lucrurile...si de obicei , in rau...exista victime ale schimbarii, dar nu si victime ale lucrurilor...f. putini oameni reusesc vreodata ceea ce natura reuseste fara efort si de regula fara gres...nu stim cine suntem sau cum functionam, cu atat mai putin cum sa inflorim...vom apune in mareea unei zile...forfota si graba vietii se vor sfarsi far sa ne dam seama ca nu am trait...energia nu se pierde, ci se transforma...unde se duc cuvintele???

20-07-2008 13:03:46
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
CIUDATUL

26-07-2008 14:22:29
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
CIUDATUL

26-07-2008 14:22:59
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
...mi-e dor sa zbor si sa cant ,mi-e dor sa ard si sa ma lovesc de stele ...mi-e dor sa-mi pun tampla pe norii cei albi si pe umarul tau , mi-e dor sa adorm visand la tine ! ...si , da... mi-e dor sa adun dintre valuri perle si nestemate pe care sa le asez la capataiul zilei si s-o plang , asteptand un nou rasarit, cu ochii atintiti in zare...mi-e dor sa ghicesc soaptele tale ...mi-e dor, de dor !

27-07-2008 07:47:04
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
va observ

27-07-2008 14:35:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Astazi am avut parte de o dimineata mohorita dar care s-a compensat cu imaginea primilor ghiocei care pe zi ce trece  devin tot mai curajosi,se intind spre lumina tot mai tare...imi aduc aminte cum mi-a tradus un amic de-al meu denumirea lor din limba franceza( perce-neige) -"taie zapada"...si asa si este sunt cele mai indraznete flori de primavara...isi scot capsorul lor firav  prin zapada si ne zambesc ,ne trezesc parca din nou la viata.

    As vrea sa pot sa va ofer si voua un buchet alaturi de toate trairile mele...m-am obisnuit sa va scriu in fiecare zi..

Asa... ieri mi-a trecut starea de fericire semicontinua in care m-am cufundat cateva zile bune la rand... tristetea a reusit sa ma atinga putin. Am reusit sa fiu suparata pe amintirile mele si nu numai,cineva m-a suparat cu o vorba,cam marunta ce-i drept dar a insemnat tocmai cireasa de pe tort...n-a tinut insa mult supararea,ne-am impacat dupa o ora ca la gradinita cu strangere de mana si pupaturi si promisiuni de a nu mai repeta faza...era spre seara ,asa ca seara s-a incheiat cu bine...am ascultat o piesa care mi-a devenit foarte draga si am adormit cu gandul la cel care mi-a trimis-o...

   Ce-am visat?eeee!!!...n-am sa va spun in acest moment poate mai incolo cand gandurile mele o sa va devina familiare..

   Acuma gata! Am revenit din dezolarea in care m-am lasat cuprinsa ieri si azi pana pe la pranz... totul era cenusiu... ceata... vreme aiurea... eu intoarsa pe dos....
   Zaceam (ha!!!nici chiar asa...) pe tastatura cand tocmai au intrat pe YM doua persoane dragi mie,prima sa ma anunte ca miercuri ne vom intalni iar cea de-a doua ca ma asteapta in Bolonia in aeroport duminica...si ca moare de nerabdarea de a ma cunoaste(este o prietena virtuala)..wow! Cata fericire iar pe capul meu... soare afara... soare in suflet....

Cred ca-mi dati dreptate,nu-i asa ?cum sa nu te bucuri cand vezi ca prietenii te apreciaza si te doresc in imediata lor apropiere?Sper ca acest optimism debordant sa ma tina cat mai mult,am nevoie de el!

    Sper,ravnesc,astept...

Se pare ca am capatat o dispozitie alintata sau alintatoare azi,Serban (de pe un alt site)mi-a scris un comentariu la ultimul blog"Grozav" care era incadrat cu doua emoticoane razarete ,adica mai precis cu gura pina la urechi...de fericire mi-am desfacut un grapefruit drept bonus ...la care am adaugat o cafea pe care am asezat-o in dreapta tastaturii..ufff,dar e a doua...parca n-ar fi bine...am sa incerc sa cumpar cafea fara cofeina poate ar fi mai indicata.

Asa...si stiti la ce ma gandeam ?ce-mi spuneam in gand?ce bine ca mai exista si oameni frumosi!Nu sunt multi...dar sunt si asta e relevant!

    Azi sunt mai visatoare decat toate starile similare de-a lungul vietii mele adunate la un loc! De ce? Nu conteaza. Sau poate totusi...
Visele! Mereu m-au furat, mi-au furat somnul odihnitor, timpul dedicat unor activitati oarecum "importante"! Da! Azi mi-am furat eu visele si incerc sa vi le scriu voua...

    Oamenii sunt mai schimbatori ca vremea..eu una cel putin asa sunt!
Si ce bine e!
.Intr-un moment in care monotonia isi croieste cu greu drum in viata ta apare ceva diferit... cineva, o floare, un animal, o raza de lumina..SI VISELE CARE DEVIN DIN CE IN CE MAI CLARE SI OAMENII CARE ZAMBESC DIN CE IN CE MAI DES...este mai mult decat am putut spera vreodata!

   Toate acestea au alungat norii incertitudinii in care ma trimisesem cateva zile mai devreme...

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (26-01-2009 15:00:05)


26-01-2009 14:58:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Astazi vreau sa vorbesc despre prietenia mea cu Camelia,pentru ca realizez pe timp ce trece ca ea devine tot mai stransa...o simt foarte aproape de mine,gata oricand sa-mi vina in ajutor...si ma simte,ma simte al naibii de bine...nu pot s-o mint niciodata!



Consider ca va fi un mod de a-i multumi ca a aparut in viata mea,atunci cand mi s-au naruit toate sperantele,atunci cand poate Cel de sus,m-a uitat o clipa si raul s-a produs...



Ma cunoaste atat de bine,stie cand sunt vesela,cand sunt trista,desi vorbim cel mai mult pe net ,ea fiind in Italia...cand eram la ea in Italia ma simtea dupa voce cand mi-e foame,cand mi-e sete...cand aveam chef de putina plimbarica...de shopping,ce mai e o farima din sufletul meu,parte din universul meu...mi-ar fi imposibil fara ea!



Am simtit apropierea asta de la inceput,din prima zi cand ne-am intalnit,m-a asteptat la aeropotul din Bologna,ne-am dus apoi la un restaurant sa mancam ceva dupa care stiti ce-am facut??ne-am bagat in pijamale si am povestit de la inceputuri viata noastra,am plins,am ras pentru ca fiecare am avut parte in viata si de necazuri si de bucurii cum de altfel au parte toti oamenii...



Nu stiu ce ne face sa ne simtim atat de bine impreuna,poate ca amindoua avem partea noastra de nebunie,amindoua suntem zapacite,si ne sincronizam perfect momentele...cert este ca si atunci cand una pica in butoiul cu tristete,cealalata reuseste sa-i ridice moralul,asta tocmai pentru ca ne cunoastem atat de bine si stim ce ne dorim de la viata...



Ne-am gandit chiar sa facem o afacere impreuna,nu ne-am hotarit insa asupra afacerii in sine,pentru ca deh!suntem in criza economica si recesiunea a cam dat peste cap si afaceri care rulau bine pe piata...asta poate ca ne-ar apropia mai mult,sau cine stie? oricum am incredere deplina in ea...si daca ar fi la o adica...banii mei ar fi si banii ei...si banuiesc ca si vice-versa...



Doamne,ce pot sa spun?pe lumea asta sunt oameni minunati,asa ca si prietena mea,trebuie doar sa ai norocul sa-i descoperi,pentru ca poate si ei au nevoie de caldura pe care o emana sufletul tau,toti avem nevoie de putina fericire,altfel n-am reusi sa mergem mai departe si cum spuneam...fericirea o gasim in lucrurile marunte,nu in cele marete pe care poate le asteptam si ele nu se intampla niciodata...deschideti-va sufletul!acei oameni vor aparea in viata voastra, lumea asta este frumoasa pentru ca El ne ajuta pe toti s-o vedem astfel!


Nu pot sa inchei fara sa spun:Te iubesc Camelia,pur si simplu,pentru tot ce ai facut,pentru tot ce faci pentru mine,pentru ca existi si-mi umpli sufletul de bucurie!Esti zana buna din poveste...esti in inima mea mereu!


15-07-2009 09:18:13
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la