Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Fixuri, cutume strabune si alte dume ne-bune :-)    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ca sa nu mai fiu acuzat de deschiderea exclusiv de topicuri "cu capu-n nori galactici" :D
(si pe deasupra atit de plicticos-complicate ;) de se-aude zanganitul capetelor cazind somnolente pe tastaturi de la mii de km :D:D)
uite ca propun atacarea temei unor "fixuri" mai vechi sau mai noi inradacinate in psihicul colectiv :x
al umanitatii asteia atit de diverse si, de ce sa n-o recunoastem, deseori ciudate. :rolleyes:


O sa vin io, treptat, cu propuneri de dezbatere, da' nu stati si voi ca strutzii si propuneti orice va trece prin neuron !!!

Uite, de ex, o prima tema:
De ce credeti voi c-a ramas cumva fixat in psihicul maselor "civilizate" :x ideea fixa ca
"femeia alege de fapt barbatul, darrrrrr... barbatu-i ala care trebuie "sa faca primul pas" ?! :rolleyes:


Nu vi se pare nu doar un paradox logic, dar si un fix de-o idiotzenie absoluta chestia asta ? :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (25-08-2008 02:58:06)


25-08-2008 02:48:16
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

(..) De ce credeti voi c-a ramas cumva fixat in psihicul maselor "civilizate" :x ideea fixa ca
"femeia alege de fapt barbatul, darrrrrr... barbatu-i ala care trebuie "sa faca primul pas" ?! :rolleyes:[/b]

Nu vi se pare nu doar un paradox logic, dar si un fix de-o idiotzenie absoluta chestia asta ? :D:D


Aa, intai nu sunt deloc convinsa ca mai exista azi vreo idee fixa in privinta identitatii celui care face "primul pas". Daca ar exista, si aici iar am sa te invit sa te tii bine :D, intrucat tocmai ma pregatesc sa explic ceva in ce nu cred :) :) (ca sa nu mai zici tu ca nu te sprijina lumea in general si Aly in particular :p), deci daca ar exista, ziceam, o asemenea idee fixa, ea s-ar explica probabil ca o trimitere la o etapa precisa a negocierii intre cele doua sexe, femeia urmarind sa-si asigure cele mai bune conditii pentru a cere si a obtine cat mai mult din partea aducatorului principal de venit in familie, chipurile.

Intre noi fie vorba, as zice ca aceasta e doar o maniera, alta maniera constand in a-i pretinde (!) barbatului/masculului sa aduca mult, fortandu-l pur si simplu prin seductie. :)

Si nu, nu mi se pare deloc idioata o asemenea maniera. In conditii obisnuite, cel de la care ai obtinut deja ceva, iti va mai da si alta data - explicatia acestui lucru consta intr-un minimum de consecventa a fiintei umane. :)

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (25-08-2008 23:00:25)


25-08-2008 22:50:05
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D

25-08-2008 23:10:05
   
?? egon
Cont Sters

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 488

spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D

Ca barbat gasesc ca este absolut intotdeauna oportun sa-ti tii gura si sa nu vorbesti niciodata despre femeile cu care ai facut sex....despre "barbatii"care se lauda cu asa ceva nu am nimic de comentat....imi vine-n minte un proverb indian....."se lauda pasarea ca poate sa zboare!?".....


25-08-2008 23:29:43
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

egon a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D

Ca barbat gasesc ca este absolut intotdeauna oportun sa-ti tii gura si sa nu vorbesti niciodata despre femeile cu care ai facut sex....despre "barbatii"care se lauda cu asa ceva nu am nimic de comentat....imi vine-n minte un proverb indian....."se lauda pasarea ca poate sa zboare!?".....


Dragule, si eu, ca femeie, as zice tot ca tine. :D Urmand exemplul si invitatia Xtremului, ceream doar raspunsul la o intrebare pe care mi-a ridicat-o replica unui interlocutor comun pe un topic paralel, atat.


26-08-2008 22:41:22
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

(..) De ce credeti voi c-a ramas cumva fixat in psihicul maselor "civilizate" :x ideea fixa ca
"femeia alege de fapt barbatul, darrrrrr... barbatu-i ala care trebuie "sa faca primul pas" ?! :rolleyes:[/b]

Nu vi se pare nu doar un paradox logic, dar si un fix de-o idiotzenie absoluta chestia asta ? :D:D


Aa, intai nu sunt deloc convinsa ca mai exista azi vreo idee fixa in privinta identitatii celui care face "primul pas". Daca ar exista, si aici iar am sa te invit sa te tii bine :D, intrucat tocmai ma pregatesc sa explic ceva in ce nu cred :) :) (ca sa nu mai zici tu ca nu te sprijina lumea in general si Aly in particular :p), deci daca ar exista, ziceam, o asemenea idee fixa, ea s-ar explica probabil ca o trimitere la o etapa precisa a negocierii intre cele doua sexe, femeia urmarind sa-si asigure cele mai bune conditii pentru a cere si a obtine cat mai mult din partea aducatorului principal de venit in familie, chipurile.

Intre noi fie vorba, as zice ca aceasta e doar o maniera, alta maniera constand in a-i pretinde (!) barbatului/masculului sa aduca mult, fortandu-l pur si simplu prin seductie. :)

Si nu, nu mi se pare deloc idioata o asemenea maniera. In conditii obisnuite, cel de la care ai obtinut deja ceva, iti va mai da si alta data - explicatia acestui lucru consta intr-un minimum de consecventa a fiintei umane. :)



Primitive au ramas femelele de care vorbesti,cele de pe trotuar  merita respect,pentru lipsa de ipocrizie daca nu pentru lipsa de escrocherie .Cele despre care vorbsti ...ioc respect.Recunosc ca ele exista, in numar mai mare decat ne inchipuim :D

Ultima modificare facuta de stromboli (27-08-2008 03:09:42)


27-08-2008 02:56:20
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D



Poate pentru ca ei sunt deasupra de obicei?Daca nu ati fi asa lenese si nepricepute ati fi voi deasupra ;) Poate nu le place sa foloseasca cuvinte vulgare :D   Ti se pare injositor? Orgoliul cica ar fi un pacat :)


27-08-2008 03:04:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

stromboli a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D



Poate pentru ca ei sunt deasupra de obicei?Daca nu ati fi asa lenese si nepricepute ati fi voi deasupra ;) Poate nu le place sa foloseasca cuvinte vulgare :D   Ti se pare injositor? Orgoliul cica ar fi un pacat :)

Orgolii la pat?
In amor ca in razboi totul e posibil...
Dar, ia zi tu, pe unde ai umblat ca ai uitat sa intri pe forum...cred ca ai fost in concediu...si nu ne povestesti nimic?cum a fost?


27-08-2008 07:27:37
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

tasha 1951 a scris:


stromboli a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D



Poate pentru ca ei sunt deasupra de obicei?Daca nu ati fi asa lenese si nepricepute ati fi voi deasupra ;) Poate nu le place sa foloseasca cuvinte vulgare :D   Ti se pare injositor? Orgoliul cica ar fi un pacat :)

Orgolii la pat?
In amor ca in razboi totul e posibil...
Dar, ia zi tu, pe unde ai umblat ca ai uitat sa intri pe forum...cred ca ai fost in concediu...si nu ne povestesti nimic?cum a fost?


'neatza Tasha :) Nu am fost plecat,nu am luat concediu,mai intru pe aici din cand in cand,dar nu prea este cu cine discuta :D

De xemplu,xtremu,se plange ca nu-i comenteaza nimeni interesantele informatii,dar daca comentam ceva ....pauza,se face ca ploua.

Deci am tras concluzia ca pe alte forumuri lumea e mai deschisa la conversatii si mai putin ciufuti :D adevarat ca mai citesc uneori si pe aici chestii interesante dar de discutat....

Ultima modificare facuta de stromboli (27-08-2008 14:26:00)


27-08-2008 14:21:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Forumul nu-i totusi chat, cumetre stromboli! :D
In plus, uita-te ca-n 9 luni am postat de aproape 4.000 de ori (si cred ca nu doar onomatopee penibile, ca unii-altii :D).
Si poti numara pe degete cazurile cind am lasat pe cineva fara raspuns. Fiindca fara replica ;) oi fi lasat pe mai multi... :D:D

2. Mai intra deci omu', dar nu zilnic, i se mai intimpla una-alta, se mai si indragosteste in cite-o zi si uita si cum il cheama... ;)
3. In plus, aici era o disputa de idei intre tine si Aly, deocamdata nu ma bag (intarita-i totusi, Drace !!! :D:D),
ce pot sa zic deocamdata e ca Aly nu-i totusi "clasic-feminista" si incearca doar o versiune proprie de "teorie a seductiei". :rolleyes:
Nu ca n-as fi de acord cu explicatiile (aparent criptice, in stilul ei personal ;)); nu-s inca impacat si cu "mecanismul seductiei"... :D

Acu', ce-i drept, fiecare cu experientza lui: unii barbati dau in balbaiala si transpira singe :D incercind sa seduca cite-o muiere,
in timp ce altii n-au facut vreodata-n viata lor vreun efort, nu fac si nici n-au de gind sa miste macar un deget in sensul asta... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-08-2008 17:21:21)


27-08-2008 17:01:32
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
teorie a seductiei care naturala ,exista de sute de mii de ani(hormoni,perioadede ovulatie etc),cealalta tine de manipulare ,deci de escrocherie :D
sunt 2 extreme

eu ced ca exista si o cale de mijloc , cam greu de gasit fara neuroni sau cu interes,excitare,emotii si alte alea.Ar fi in mare ,sa-l accepti si sa-l iubesti pe celalalt asa cum este ,nu sa-l schimbi(sau sa-i ceri sa se schimbe) dupa cum ai chef sau dupa vreme,interese personale....cu discutiile interesante e cam la fel :D
nu mai da cu pietre ;) ca tot dejaba

Ultima modificare facuta de stromboli (27-08-2008 19:03:29)


27-08-2008 18:52:02
   
?? Bety cea urata
Cont Sters

Inregistat: 23-07-2008
Mesaje: 954
:D nu este gresit nici asa, nici invers.
Fiecare priveste de la fereastra lui. Caut pe  cineva care face schimb de locuinta.


27-08-2008 20:23:31
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

stromboli a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

(..) De ce credeti voi c-a ramas cumva fixat in psihicul maselor "civilizate" :x ideea fixa ca
"femeia alege de fapt barbatul, darrrrrr... barbatu-i ala care trebuie "sa faca primul pas" ?! :rolleyes:[/b]

Nu vi se pare nu doar un paradox logic, dar si un fix de-o idiotzenie absoluta chestia asta ? :D:D


Aa, intai nu sunt deloc convinsa ca mai exista azi vreo idee fixa in privinta identitatii celui care face "primul pas". Daca ar exista, si aici iar am sa te invit sa te tii bine :D, intrucat tocmai ma pregatesc sa explic ceva in ce nu cred :) :) (ca sa nu mai zici tu ca nu te sprijina lumea in general si Aly in particular :p), deci daca ar exista, ziceam, o asemenea idee fixa, ea s-ar explica probabil ca o trimitere la o etapa precisa a negocierii intre cele doua sexe, femeia urmarind sa-si asigure cele mai bune conditii pentru a cere si a obtine cat mai mult din partea aducatorului principal de venit in familie, chipurile.

Intre noi fie vorba, as zice ca aceasta e doar o maniera, alta maniera constand in a-i pretinde (!) barbatului/masculului sa aduca mult, fortandu-l pur si simplu prin seductie. :)

Si nu, nu mi se pare deloc idioata o asemenea maniera. In conditii obisnuite, cel de la care ai obtinut deja ceva, iti va mai da si alta data - explicatia acestui lucru consta intr-un minimum de consecventa a fiintei umane. :)



Primitive au ramas femelele de care vorbesti,cele de pe trotuar  merita respect,pentru lipsa de ipocrizie daca nu pentru lipsa de escrocherie .Cele despre care vorbsti ...ioc respect.Recunosc ca ele exista, in numar mai mare decat ne inchipuim :D


Aa, pentru ca tot uitasem de decizia aia a mea inteleapta, hai sa incerc totusi sa te luminez putin, desi nu sunt convinsa deloc ca merita efortul: mai-sus numitele de tine "femele", in privinta carora eu declaram ca nu cred ca ar mai fi azi asa numeroase, nu ar actiona in maniera descrisa din ipocrizie, ci pur si simplu din instinct. Tocmai pentru a face inca si mai clar aceasta parere foloseam termenul "mascul", care pe tine te-o fi deranjat. :D Cu toate acestea, daca actiunea aceasta a instinctului o semnifica vreun anumit primitivism, habar n-am -- prostituatele par sa recurga in si mai mare masura la instinct. ...Mi se pare totusi ca escrocheria exclude primitivismul, cel putin pe aria pe care se dovedeste prezenta. Asa ca le-ai cam facut varza, mai sus - de ce lasi afectele sa-ti intunece ratiunea? :D


27-08-2008 23:38:56
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

stromboli a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D



Poate pentru ca ei sunt deasupra de obicei?Daca nu ati fi asa lenese si nepricepute ati fi voi deasupra ;) Poate nu le place sa foloseasca cuvinte vulgare :D   Ti se pare injositor? Orgoliul cica ar fi un pacat :)


Nu. 

(Dupa cum le iei apararea "calaretilor", inteleg ca si tu faci parte dintre ei, ceea ce mi-ar produce sila si sa te intalnesc pe strada, dar cum posibilitatea asta imi place sa cred ca e zzzzzzzero absolut :), sper sa pot face abstractie. :D)

Mai degraba pentru ca lumea a devenit tot mai abstracta si mai sofisticata, incat bietul mascul resimte tot mai acut frustrarea de a nu mai avea cu cine sa-si masoare fortele si pe cine sa protejeze, femeile transformandu-se astfel in singurii lor adversari. ...Desigur, nu vorbesc aici despre barbati. :p


N.B.  Nu sunt feminista. Dimpotriva, cred ca iubesc barbatul mai mult decat pe orice alt animal :D :D :D. Tocmai din cauza asta si detest caricaturile de gen masculin, inclusiv misoginii, badaranii si prostii.


27-08-2008 23:53:53
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

(..) In plus, aici era o disputa de idei intre tine si Aly, deocamdata nu ma bag (intarita-i totusi, Drace !!! :D:D),
ce pot sa zic deocamdata e ca Aly nu-i totusi "clasic-feminista" si incearca doar o versiune proprie de "teorie a seductiei". :rolleyes:
Nu ca n-as fi de acord cu explicatiile (aparent criptice, in stilul ei personal ;)); nu-s inca impacat si cu "mecanismul seductiei"... :D (..)


1. "Disputa de idei" intre mine si musiu stromboli e mult spus -- de fapt, musiu traduce surzeste ce zic, iar eu ii mai trag din cand in cand cate o scatoalca. ...Nu m-am putut lauda niciodata cu propria rabdare, ce-i drept! :D

2. Nu faceam mai sus o teorie a seductiei, ci una a selectiei.

3. Inteleg ca pe tine te-ar interesa sa discutam despre seductie. N-am nimic impotriva -- intreaba! ..Aici sau pe un topic separat. :)


28-08-2008 00:02:35
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:


stromboli a scris:


spuneti-mi Aly a scris:



Aa, intai nu sunt deloc convinsa ca mai exista azi vreo idee fixa in privinta identitatii celui care face "primul pas". Daca ar exista, si aici iar am sa te invit sa te tii bine :D, intrucat tocmai ma pregatesc sa explic ceva in ce nu cred :) :) (ca sa nu mai zici tu ca nu te sprijina lumea in general si Aly in particular :p), deci daca ar exista, ziceam, o asemenea idee fixa, ea s-ar explica probabil ca o trimitere la o etapa precisa a negocierii intre cele doua sexe, femeia urmarind sa-si asigure cele mai bune conditii pentru a cere si a obtine cat mai mult din partea aducatorului principal de venit in familie, chipurile.

Intre noi fie vorba, as zice ca aceasta e doar o maniera, alta maniera constand in a-i pretinde (!) barbatului/masculului sa aduca mult, fortandu-l pur si simplu prin seductie. :)

Si nu, nu mi se pare deloc idioata o asemenea maniera. In conditii obisnuite, cel de la care ai obtinut deja ceva, iti va mai da si alta data - explicatia acestui lucru consta intr-un minimum de consecventa a fiintei umane. :)



Primitive au ramas femelele de care vorbesti,cele de pe trotuar  merita respect,pentru lipsa de ipocrizie daca nu pentru lipsa de escrocherie .Cele despre care vorbsti ...ioc respect.Recunosc ca ele exista, in numar mai mare decat ne inchipuim :D


Aa, pentru ca tot uitasem de decizia aia a mea inteleapta, hai sa incerc totusi sa te luminez putin, desi nu sunt convinsa deloc ca merita efortul: mai-sus numitele de tine "femele", in privinta carora eu declaram ca nu cred ca ar mai fi azi asa numeroase, nu ar actiona in maniera descrisa din ipocrizie, ci pur si simplu din instinct. Tocmai pentru a face inca si mai clar aceasta parere foloseam termenul "mascul", care pe tine te-o fi deranjat. :D Cu toate acestea, daca actiunea aceasta a instinctului o semnifica vreun anumit primitivism, habar n-am -- prostituatele par sa recurga in si mai mare masura la instinct. ...Mi se pare totusi ca escrocheria exclude primitivismul, cel putin pe aria pe care se dovedeste prezenta. Asa ca le-ai cam facut varza, mai sus - de ce lasi afectele sa-ti intunece ratiunea? :D



si vulpile cica ar fi viclene,de ce ar fi primitivele mai prejos?

incearca totusi sa vorbesti la subiect si nu sa ma improsti pe mine,ar fi mai corect,e singura incercare sa evit "discutiile" ca la piatza ;) ,dar oare stii ce inseamna corect?

Ultima modificare facuta de stromboli (28-08-2008 00:13:43)


28-08-2008 00:04:24
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:


stromboli a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D



Poate pentru ca ei sunt deasupra de obicei?Daca nu ati fi asa lenese si nepricepute ati fi voi deasupra ;) Poate nu le place sa foloseasca cuvinte vulgare :D   Ti se pare injositor? Orgoliul cica ar fi un pacat :)


Nu. 

(Dupa cum le iei apararea "calaretilor", inteleg ca si tu faci parte dintre ei, ceea ce mi-ar produce sila si sa te intalnesc pe strada, dar cum posibilitatea asta imi place sa cred ca e zzzzzzzero absolut :), sper sa pot face abstractie. :D)

Mai degraba pentru ca lumea a devenit tot mai abstracta si mai sofisticata, incat bietul mascul resimte tot mai acut frustrarea de a nu mai avea cu cine sa-si masoare fortele si pe cine sa protejeze, femeile transformandu-se astfel in singurii lor adversari. ...Desigur, nu vorbesc aici despre barbati. :p


N.B.  Nu sunt feminista. Dimpotriva, cred ca iubesc barbatul mai mult decat pe orice alt animal :D :D :D. Tocmai din cauza asta si detest caricaturile de gen masculin, inclusiv misoginii, badaranii si prostii.



Cum se face ca o instinctiva ca tine vorbeste de inteligentza?oare la asta se refera xtremul?Apropo , animal e fata lu mata :D nu iau apararea nimanui,incerc doar sa-ti explic ce nu poti sa intelegi din cauza orgoliului .Ai o parere mult prea buna despre tine ca sa si meriti aprecierea ceruta .Esti plina de sila , de felul tau, nu ai nevoie de motive  .Daca vrei detalii,continua

baga gherutele inapoi ca incep sa ma incalzesc :) nu stiam ca feminista si a iubi barbatul e contradictoriu D

Ultima modificare facuta de stromboli (28-08-2008 00:48:57)


28-08-2008 00:08:16
   
?? Carol38
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2008
Mesaje: 627
Un subiect deloc rau si o disputa de 2 lei,asta am inteles eu aici,mai forumisti daca va certati faceti treaba pina la capat in locuri specializate,dar aici veniti(topicul asta) cu argumente logice dac vreti sa postati la ideea expusa de initiator,toata lumea a inteles ca nu va ,,inghititi,,lasati orgoliul si pastrati logica...asa ca idee,eu cred ca femeia face alegerea prin disponibilitatea aratata,iar de cele mai multe ori(sa nu zic intotdeauna)isi arata acea disponibilitate in functie de interese care nu au legatura cu dragostea asa cum o vad eu(cea idilica).....dragostea are o mare cantitate de instinc,iar aici sint de acord cu Aly(barbatul cel mai iubit animal)....de ea

28-08-2008 12:49:59
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Postari de 2 lei ,toti punem ,inclusiv monumentalele vechituri,oricat de des sau rar ar posta ,Daca nu-ti place.... nu citi.
Vezi ca ai ramas cu un obicei ,sa-i pupi n c...r pe toti dobitocii ce te scuipau pe la inceputurile tale pe aici. Fara suparare :)

Dragostea,da,e instinctiva,animalica,necotrolata.Vine si pleaca dupa hormoni ,dorinte si interese,egoista.Adevarat contine si iubire ,dar cum e egoista,dispare odata cu indragosteala.Cand nu suntem animale,se poate si altfel.Dragoste idilica....mi se pare un fel de matzochism adolescentin,dorintza neimplinita.Iubire idilica e altceva si nu contine dorinte,in special nu trebuie sa existe seductie(provocare)intre cei doi,altfel o dam n matzochism pasional :D parerea mea.Teoria ca teoria .....

Ultima modificare facuta de stromboli (28-08-2008 15:30:11)


28-08-2008 15:24:01
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Traditiile si vechle cutume, impiedicau pe prosti si dobitoci(vezi instinctivi :D )  sa dea cu bata in balta sau sa o ia razna,punand in pericol intreaga comunitate,societate.Recunosc ca e mai bine fara ,asa e mult mai clar cine si cum e.Chiar se mandresc cu si in nesimtirea lor :D

Ultima modificare facuta de stromboli (28-08-2008 15:37:31)


28-08-2008 15:35:07
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:

teorie a seductiei care naturala ,exista de sute de mii de ani(hormoni,perioadede ovulatie etc),cealalta tine de manipulare ,deci de escrocherie :D
sunt 2 extreme

eu ced ca exista si o cale de mijloc , cam greu de gasit fara neuroni sau cu interes,excitare,emotii si alte alea.Ar fi in mare ,sa-l accepti si sa-l iubesti pe celalalt asa cum este ,nu sa-l schimbi(sau sa-i ceri sa se schimbe) dupa cum ai chef sau dupa vreme,interese personale....cu discutiile interesante e cam la fel :D
nu mai da cu pietre ;) ca tot dejaba


Pe bune acum, draga Bety :D (pardon, Stromboli - tot aia e, pina la urma ;)), vorbeai cu mine apropo de "datul cu pietre" ?! :rolleyes:
Fiindca nici cind eram copil nu-mi placeau prastiile, sa stii. :D

Normal (revenind la discutia ontopic) ca, la fel cum se zice ca "nu exista boli, ci doar bolnavi",
la fel si-n cazul indragostirii, fiecare are o "forma proprie de boala"... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-08-2008 18:09:56)


28-08-2008 18:02:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

(..) In plus, aici era o disputa de idei intre tine si Aly, deocamdata nu ma bag (intarita-i totusi, Drace !!! :D:D),
ce pot sa zic deocamdata e ca Aly nu-i totusi "clasic-feminista" si incearca doar o versiune proprie de "teorie a seductiei". :rolleyes:
Nu ca n-as fi de acord cu explicatiile (aparent criptice, in stilul ei personal ;)); nu-s inca impacat si cu "mecanismul seductiei"... :D (..)


1. "Disputa de idei" intre mine si musiu stromboli e mult spus -- de fapt, musiu traduce surzeste ce zic, iar eu ii mai trag din cand in cand cate o scatoalca. ...Nu m-am putut lauda niciodata cu propria rabdare, ce-i drept! :D

2. Nu faceam mai sus o teorie a seductiei, ci una a selectiei.

3. Inteleg ca pe tine te-ar interesa sa discutam despre seductie. N-am nimic impotriva -- intreaba! ..Aici sau pe un topic separat. :)

Merge (deocamdata ;)) si pe topicul asta discutarea "teoriei selectiei" la gramada cu cea a seductiei, de ce nu, draga Aly?
O sa punctez doar citeva aspecte pe ici-colea, fiindca-i clar c-ar trebui tomuri de panseuri :D ca sa epuizam cumva problemele astea.

Oamenii sensibili/inteligenti (chestii intricate strins - vezi, nu le zic "calitati" fiindca pot fi privite si ca defecte, ;)
si-n plus e clar si ca prostii nu pot fi sensibili decit cel mult la viroze :D:D... dar hai sa lasam parantezele interminabile),
deeeeci...oamenii astia au atuul subtilitatii-acuitatii selectiei, sa zicem, dar si dezavantajul/minusul unei vesnice indecizii... :rolleyes:


Ca sa nu mai vorbim de resurse imaginative in exces, care ii fac de multe ori sa prevada "finaluri catastrofice" :D (existente doar la ei in devla, clar)
si care-i fac uneori s-o lase balta (selectia) inca inainte s-o inceapa :D si sa aleaga versiunea mai comoda a "utilizarii" cite unei Tanti Lenutza :D:D
- unde nici vorba de preselectii :rolleyes: si alte complicatii inutile, cu angoasant-incomode evaluari de shanse, perspective imprevizibile etc s.a.m.d.

Culmea e ca nu doar in "afaceri", ci si in dragoste e nevoie si de-o anume doza de tupeu... :D simplificator cumva;
de multe ori am intilnit chiar situatii in viata cind niste barbati admirabili (nu eu, stai linistite dragi forumiste, sint departe de calificativul asta :D:D)
au fost scosi din "competitia" pentru cite o tipa... aparent admirabila (revin la "aparentul" asta, dar nu acum ;)) de niste ciumpalaci anosti,
dar dotati cu o insistentza si-un tupeu demne de cauze mai bune - ajutate ce-i drept, de obicei, si de un portofel mai umflat decit al "admirabililor" :) -
- chestie deloc de mirare, fiindca ramin la parerea ca bogatia excesiva merge mina-n mina cu o anume lipsa de scrupule :(, la modul general vorbind.


Gata... deocamdata, fiindc-am batut deja cimpii prea mult aici si mai am de lucru inca pe alte tarlale. ;)
Ies, yesss :D, nu inainte insa de a transmite omagiile mele citorva... admirabile forumiste - se stiu ele care. :D
Sfatul sa fie atente la propriile "selectii" e inutil insa, fiindca iubirea, clar, asculta de orice altceva decit de sfaturi !!! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-08-2008 18:51:43)


28-08-2008 18:05:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. separat (fiindca oricum e prea lunga postarea anterioara):
Si seductia poate fi tratata de pe pozitii "sexiste" ;) de fapt - si fara sa se greseasca prea mult,
fiindca are mecanisme (unele, conditionate chiar genetic) oarecum... foarte diferite :D la barbati/femei.
Sa nu mai vorbim de faptul ca o femeie mai greu decide schimbarea unui eventual partener "constant" :rolleyes:, chiar daca poate plictisitor in ultima vreme.
(deseori citata teorie a "vulnerabilitatii" femeii care a rupt recent o relatie fiind cumva si ea din motivul asta explicabila ;)).

P.S. (neserios, evident :D): Dezamagitelor in dragoste, uniti-va deci si... veniti la moshu, sa va fac bine de tot si de toate !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-08-2008 21:38:25)


28-08-2008 21:11:54
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

Xtremul a scris:


stromboli a scris:

.


Pe bune acum, draga Bety :D (pardon, Stromboli - tot aia e, pina la urma ;)) ;)


in ce sens? nu de alta dar nu vreau sa incerci sa ma seduci cum faci cu restul muierilor :D din obijnuintza probabil .Oare ti-a scapat fro nevasta a prietenilor?Sunt curios sa stiu daca exista si exceptii ;) .Totusi afla ca nu sunt homo .

Ultima modificare facuta de stromboli (28-08-2008 22:01:13)


28-08-2008 21:53:56
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Si io, care mai avem usoare indoieli ca n-ai fi de fapt telenovelista !!! ;)
(si nu doar din cauza ca, pe linga FunFunny si altele "din vechea garda", esti pe lista de amici a Tashei... :D:D)

Apropo... invidios cumva, cumetre vulcanic ?! :D:D:D
Ca prea te freaca vaz io grija c-as fi suprasolicitat de fomei... ;)
Stai oricum jos, nota trei la subtilitate !!! :D:D

P.S. (serios acuma). Cum reusesc unele mintzi sa gindeasca exclusiv murdar! :x
Iti raspund deci concret:
mi-au "scapat" absolut TOATE nevestele prietenilor, din simplul motiv ca n-am INCERCAT macar sa gindesc INFECT ca tine !!! :(
Si sa nu uit: de azi incolo, ai devenit "invizibil" :D pe forum - pentru mine, cel putin.

Ultima modificare facuta de Xtremul (28-08-2008 23:20:44)


28-08-2008 22:29:03
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Merge (deocamdata ;)) si pe topicul asta discutarea "teoriei selectiei" la gramada cu cea a seductiei, de ce nu, draga Aly?


Sigur, poate ca ar merge discutat despre seductie si pe un topic numit "Fixuri, cutume strabune si alte dume ne-bune" :D, dar hai sa zicem ca n-am rezistat tentatiei de a te incuraja sa mai deschizi un topic. :p   ..Daca ma gandesc mai bine insa, desi acum mi se mai pare ca un topic pe tema seductiei chiar mi-ar place, cu siguranta mi-ar displace grav ca pe un asemenea topic vreun interlocutor sa discute altfel decat cat de cat inteligent, incat pana la urma chiar ma bucur ca nu te-ai lasat sedus de posibilitate. :)


Xtremul a scris:

Oamenii sensibili/inteligenti (..) au atuul subtilitatii-acuitatii selectiei, sa zicem, dar si dezavantajul/minusul unei vesnice indecizii... :rolleyes:
Ca sa nu mai vorbim de resurse imaginative in exces, care ii fac de multe ori sa prevada "finaluri catastrofice" :D (existente doar la ei in devla, clar)
si care-i fac uneori s-o lase balta (selectia) inca inainte s-o inceapa :D si sa aleaga versiunea mai comoda a "utilizarii" cite unei Tanti Lenutza :D:D
- unde nici vorba de preselectii :rolleyes: si alte complicatii inutile, cu angoasant-incomode evaluari de shanse, perspective imprevizibile etc s.a.m.d.


Ok, daca tu vorbesti mai sus despre selectie, de data asta eu am sa-ti raspund vorbind despre seductie si asta nu neaparat pentru a-ti demonstra ce sucita sunt. :) ..Dupa parerea mea, pe oamenii sensibili-inteligenti :) nu "subtilitatea-acuitatea selectiei" i-ar impiedica sa aleaga usor, ci nivelul pretentiilor. Asta, daca nu cumva vorbim despre acelasi lucru, nu? Cred ca toti ne-am dori sa fim sedusi, ca niciunuia dintre noi nu ne-ar pasa, sedusi fiind, de eventuale finaluri "catastrofice" si ca doar usurinta cu care putem fi sedusi ne diferentiaza, abia aceasta depinzand de aria sensibilitatii si de gradul inteligentei noastre. Incomodele si angoasantele evaluari de sanse sunt simptomul unei doar partiale (!) dependentze, al unei dependentze imperfecte adica, impotriva careia mai gasim putere sa cracnim.

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (29-08-2008 00:11:59)


28-08-2008 23:59:24
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

Xtremul a scris:

Si io, care mai avem usoare indoieli ca n-ai fi de fapt telenovelista !!! ;)
(si nu doar din cauza ca, pe linga FunFunny si altele "din vechea garda", esti pe lista de amici a Tashei... :D:D)

Apropo... invidios cumva, cumetre vulcanic ?! :D:D:D
Ca prea te freaca vaz io grija c-as fi suprasolicitat de fomei... ;)
Stai oricum jos, nota trei la subtilitate !!! :D:D

P.S. (serios acuma). Cum reusesc unele mintzi sa gindeasca exclusiv murdar! :x
Iti raspund deci concret:
mi-au "scapat" absolut TOATE nevestele prietenilor, din simplul motiv ca n-am INCERCAT macar sa gindesc INFECT ca tine !!! :(
Si sa nu uit: de azi incolo, ai devenit "invizibil" :D pe forum - pentru mine, cel putin.



Sincer nici nu am incercat sa fiu subtil :D subtilitatile aici sunt intoarse dupa cum convin fiecaruia ;).Daca erai frun campion al subtilitatii,poate as fi incercat  :D
Incearca data viitoare sa nu mai sara cocosul din tine cand raspnd pe masura vreunei gainuse de-a ta :).In ce privese invizibilul,nu se schimba mare lucru,nu tin minte sa fi avut conversatii interesante impreuna.Am apreciat la tine munca de documentare a informatiilor,cat despre stilul de a le expune....mai bine tac.Infect e felul ipocrit de a-ti baga mirositorul unde nu-ti fierbe cotetzul :D

Ca sa stii adevarul ,am facut contul asta special sa-t raspund tie la niste aberaratii ipocrite ,dar era plin razboi de orgolii intre voi,am pierdut urma postarilor si uitasem.

Totusi inteleg de ce a sarit cocosul ,va asemanati asa tare tu cu ali,vorbiti mult si spuneti putin,incat nu pot decat sa va urez o viatza fericita impreuna :D

Apropo,problemele de sanatate si impresiile de superioritate ,e posbil sa vina de la o degenerescentza genetica :D

Ultima modificare facuta de stromboli (29-08-2008 01:37:13)


29-08-2008 01:23:40
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Merge (deocamdata ;)) si pe topicul asta discutarea "teoriei selectiei" la gramada cu cea a seductiei, de ce nu, draga Aly?


Sigur, poate ca ar merge discutat despre seductie si pe un topic numit "Fixuri, cutume strabune si alte dume ne-bune" :D, dar hai sa zicem ca n-am rezistat tentatiei de a te incuraja sa mai deschizi un topic. :p   ..Daca ma gandesc mai bine insa, desi acum mi se mai pare ca un topic pe tema seductiei chiar mi-ar place, cu siguranta mi-ar displace grav ca pe un asemenea topic vreun interlocutor sa discute altfel decat cat de cat inteligent, incat pana la urma chiar ma bucur ca nu te-ai lasat sedus de posibilitate. :)


Xtremul a scris:

Oamenii sensibili/inteligenti (..) au atuul subtilitatii-acuitatii selectiei, sa zicem, dar si dezavantajul/minusul unei vesnice indecizii... :rolleyes:
Ca sa nu mai vorbim de resurse imaginative in exces, care ii fac de multe ori sa prevada "finaluri catastrofice" :D (existente doar la ei in devla, clar)
si care-i fac uneori s-o lase balta (selectia) inca inainte s-o inceapa :D si sa aleaga versiunea mai comoda a "utilizarii" cite unei Tanti Lenutza :D:D
- unde nici vorba de preselectii :rolleyes: si alte complicatii inutile, cu angoasant-incomode evaluari de shanse, perspective imprevizibile etc s.a.m.d.


Ok, daca tu vorbesti mai sus despre selectie, de data asta eu am sa-ti raspund vorbind despre seductie si asta nu neaparat pentru a-ti demonstra ce sucita sunt. :) ..Dupa parerea mea, pe oamenii sensibili-inteligenti :) nu "subtilitatea-acuitatea selectiei" i-ar impiedica sa aleaga usor, ci nivelul pretentiilor. Asta, daca nu cumva vorbim despre acelasi lucru, nu? Cred ca toti ne-am dori sa fim sedusi, ca niciunuia dintre noi nu ne-ar pasa, sedusi fiind, de eventuale finaluri "catastrofice" si ca doar usurinta cu care putem fi sedusi ne diferentiaza, abia aceasta depinzand de aria sensibilitatii si de gradul inteligentei noastre. Incomodele si angoasantele evaluari de sanse sunt simptomul unei doar partiale (!) dependentze, al unei dependentze imperfecte adica, impotriva careia mai gasim putere sa cracnim.


Vai cat de subtil si sensibil va delir debil de-a dreptul :D dati-mi voie sa rad cu lacrimi

Ultima modificare facuta de stromboli (29-08-2008 01:39:25)


29-08-2008 01:38:53
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa te mai bag in zeama o ultima oara, cumatra Strombolica... ;)  (cu neuronu' strombo-embolizat in continuare de ura, dupa cum vad). :D

Caracteristic pentru tipele instinctiv-obstructiv-inculte, raspunzi pe alaturi oricaror afirmatii argumentate (ale mele, evident :)).

NU esti deloc FUNNY, sa stii (desi, repet, ESTI de fapt "profilul" FunFunny :D:D).
Pentru binele tau, te sfatuiesc totusi ca-n viata sa nu mai repeti greseala de-a te baga "ca strampu-n cur" (expresia e a ta ;)) in discutii care te depasesc total.

Nu de alta, dar cind esti prost e preferabil, decit sa vorbesti, sa taci (si poate nu se observa :D:D).

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-08-2008 01:45:12)


29-08-2008 01:39:45
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
de unde ura nene?nici macar sila :D ... o distractie in plus ;) vezi ca pretena ta ali iti poate confirma ca sunt barbat ;) , sau u mai mere cu fomeile si te dai la barbati? regret dar sunt hetero convins si pe deasupr si f ocupat :D

29-08-2008 01:44:24
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

stromboli a scris:

de unde ura nene?nici macar sila :D ... o distractie in plus ;) vezi ca pretena ta ali iti poate confirma ca sunt barbat ;) , sau u mai mere cu fomeile si te dai la barbati? regret dar sunt hetero convins si pe deasupr si f ocupat :D


Sa traiesit, sa infloresti, poti fi si Superman, :D pe mine nu ma convingi de NIMIC, cumetre Stromboli...
Desi, sincer, tiparul tau de gindire e IDENTIC cu al lui Fun Funny... :rolleyes: In fine, nu mai conteza detaliile astea.

Iar daca esti cumva actualul amic al amicei virtuale Aly (posibil orice, de ce nu ? :rolleyes:), condoleantzele mele lui Aly !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-08-2008 01:50:47)


29-08-2008 01:47:01
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
nope,nu's amicul ei ,m-as fi spanzurat de mult :D doar ca stie,atat si nimic mai mult

Ultima modificare facuta de stromboli (29-08-2008 01:50:23)


29-08-2008 01:50:03
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Esti un ghem de frustrari si complexe, coane Stromboli !!! :(
Din pacate, vindecarea :D nu mai e posibila la virsta ta, sa stii...

Hai pa, ca nu vreau sa fac 4.000 de postari pierzind timpul cu tine. :D Imi stric si stilul ;), zau, coborindu-ma la nivelul tau. :(
Stii doar: ca sa cistigi o disputa c-un prost e ca si cum ai lua o medalie la Olimpiada Handicapatilor... :D:D

Faci deja parte din tagma persoanelor care NU EXISTA pentru mine - nici ele, nici opiniile lor. Din fericire. :D:D Punct.

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-08-2008 02:06:49)


29-08-2008 01:55:12
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
ce pierdere :D o sa regret nespus....mai ales stilul ;)...varsta,deh nu toti avem norocul tau hi hi hi hi ,de fapt nu ai fost niciodata mai presus,doar impresia , poate tot genele

29-08-2008 02:03:31
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
please,nu ma lasaaa,tocmai acum cand devii mai interesaant :D

29-08-2008 02:06:57
   
?? marin67
Cont Sters

Inregistat: 22-02-2008
Mesaje: 266

spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D

  Tocmai din cauza asta,draga Aly,eu spun ca am calarit si sincer mult mai mult i-mi place sa fiu calarit,pt ca ele cand i-si povestesc spun acelasi lucru,,l-am calarit pe cutare,,mai toate cele care le platesc,folosesc expresia asta.Dar hai sa ne socotim in cate pozitii sunteti voi deasupra si in cate noi,cred ca mai mult noi suntem peste.


29-08-2008 23:11:16
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

marin67 a scris:


spuneti-mi Aly a scris:

Dar hai sa propun si eu explicatia unei ciudatenii: de ce oare unii (si inca relativ multi, acesti "unii") barbati obisnuiesc sa spuna despre femeile cu care au facut sex, chiar daca nu au platit pentru asta, ca le-au "calarit"?! ...Nu am inteles niciodata, mai natural mi s-ar parea sa zica ele ca i-au "calarit" pe ei. :D

  Tocmai din cauza asta,draga Aly,eu spun ca am calarit si sincer mult mai mult i-mi place sa fiu calarit,pt ca ele cand i-si povestesc spun acelasi lucru,,l-am calarit pe cutare,,mai toate cele care le platesc,folosesc expresia asta.Dar hai sa ne socotim in cate pozitii sunteti voi deasupra si in cate noi,cred ca mai mult noi suntem peste.


O lume in care femeile se lauda ca au "calarit" barbati trebuie sa fie alta lume decat aia in care traiesc eu. Ignora-ma, te rog, promit ca am sa fac si eu la fel cu tine -- oricum nu putem vorbi aceeasi limba, daca si planetele pe care traim sunt diferite!


30-08-2008 19:57:52
   
?? stromboli
Cont Sters

Inregistat: 21-07-2008
Mesaje: 358
Planeta maimutelor seductoare :D indiferent de sex ;)

30-08-2008 20:09:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
THE END - KONIEC FILMA :D

Declar, din directia mea cel putin, :) topicul asta (devenit de mult timp un... monolog absurd :() INCHIS !!!

Doar e o vorba: io te-am facut, io te omor !!! :D:D
hihihi


10-09-2009 19:22:03
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633


:D:D:D... Tot cu resuscitarea ;):) si pe aici :D:D:D

Observ ca Stromboul I. e omniprezent, nepierzand nici un prilej de a-si afirma fenomenala tampenie.

...Si, facand aceasta afirmatie, chiar sunt on topic, daca stai sa te gandesti ca aproape mi-am dezvoltat un... "fix" :D:D:D vizavi de scatoalcele avand ca adresa acest vierme (...perlifer :rolleyes: - a se vedea topicul "Cei/cele mai cautati/ate matrimonialisti/izde - motive, opinii... :-)")...;):D:D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de traven (11-09-2009 10:28:54)


11-09-2009 10:24:01
   
Pagini: 1    
Mergeti la