Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Pagini Personale / BUNKERISTANIA REDIVIVA :-) (sa moara dusmanii ca sobolanii... hihihi)    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 20
?? zitreishtrei
Cont Sters

Inregistat: 05-11-2008
Mesaje: 241

tasha 1951 a scris:

,sper insa sa nu se supere Lucian ca i-am dezvaluit identitatea

Asta ramane de vazut, insa as paria pe contrariu.


13-03-2009 15:11:51
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

zitreishtrei a scris:


tasha 1951 a scris:

,sper insa sa nu se supere Lucian ca i-am dezvaluit identitatea

Asta ramane de vazut, insa as paria pe contrariu.

Vezi tu, draga mea atit de draca :D:D zii33, deja ai bagat o "strimba", in stilu-ti inconfundabil !!! :x
Ma resemnez cu gindul ca (inca) iegzista omuletzi funciarmente RAI - da' rai, nu gluma :D - care, in lipsa de alte resurse constructive, gasesc placere doar in invrajbire, lansarea de shopirle, discreditare en-gros fara argumentatzie... si multe alte mizerii care nu doar ca le  face Karma de-o tona :D, da-i si impiedica sa-si gaseasca vreo/un crestin/a :D care sa ii/le suporte. Soarta, deh... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-03-2009 15:27:24)


13-03-2009 15:26:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

zitreishtrei a scris:


tasha 1951 a scris:

,sper insa sa nu se supere Lucian ca i-am dezvaluit identitatea

Asta ramane de vazut, insa as paria pe contrariu.

Nu cred ca se va supara,mai ales ca Lucian vede lumea diferit si ca sa te convingi il citez"nu consider că trebuie să schimb ceva la lumea asta, mi se pare perfectă aşa cum este "....so?;)
El ne accepta asa cum suntem ,cu bune si cu rele...=)
Si apoi un scriitor isi doreste cati mai multi cititori ca altfel de ce ar mai scrie?=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (13-03-2009 15:39:11)


13-03-2009 15:33:07
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Xtremul a scris:


Ma resemnez cu gindul ca (inca) iegzista omuletzi funciarmente RAI - da' rai, nu gluma :D - care, in lipsa de alte resurse constructive, gasesc placere doar in invrajbire, lansarea de shopirle, discreditare en-gros fara argumentatzie...

Mon vieux, da-mi voie ca randurile mele sa nu fie in asentimentul tau si am sa argumentez:
- colportarea unor aspecte legate de viata privata a oricarui nick de aici, poate avea repercursiuni nebanuite, neasteptate! O atare informatie, cata vreme e legata de o persoana publica - si fie vorba-ntre noi, un scriitor sau un om de presa e lesne incadrat aici - poate distruge cariere sau macar infatseaza individul altfel decat ar vrea el sa fie perceput intr-un anume mediu.
Se mai presupune ca atunci cand porti o conversatie privata cu cineva, oricine, totul ramane intre participantii la amintita discutie. Iata cum se dovedeste - pentru a cata oara? - ca nu toti semenii merita increderea sinceritatii sau confesiunilor noastre.
Eu insumi m-am lovit de asemenea pocinog (vezi unele postari nu prea vechi) si chit ca nici in cur nu ma doare, gasesc jenant si rusinos - nu pentru mine! - actul in sine.

Ultima modificare facuta de PeterPan 63 (13-03-2009 16:10:36)


13-03-2009 15:58:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
In principiu ai dreptate, compadre. :).
Pentru chestiile pozitive (cum ar fi scriitura) cred totusi ca acordu' "informarii publice" poate fi oarecum tacit
(doar, fireste, sa nu existe un altfel de acord - explicit - al pastrarii anonimatului);
pentru orice altceva insa - NU, de trei ori NU !!!

Din pvd-ul meu, ce-i in gusha-i si-n capusha, amicii forumisti stiind de la bun inceput ce fac/dreg.
Jemanfishismu' meu e clar un factor care simplifica orice problema de genul asta.
Oamenii-s insa, evident, diversi si pe unii-i excita :D chiar un soi de abur enigmatic
care le-ar spori poate, dupa ei, atractia (in cazul folosirii casatorialelor astora... chiar in scop de lipeala ;)).
Chestie care nu-i deloc inclusa insa-n orizontu' meu de asteptare, de pilda.
Doar daca se da la mine zii33 :D:D s-ar putea sa fac totusi o exceptie... :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-03-2009 16:54:04)


13-03-2009 16:40:45
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

Xtremul a scris:


zitreishtrei a scris:


tasha 1951 a scris:

,sper insa sa nu se supere Lucian ca i-am dezvaluit identitatea

Asta ramane de vazut, insa as paria pe contrariu.

Vezi tu, draga mea atit de draca :D:D zii33, deja ai bagat o "strimba", in stilu-ti inconfundabil !!! :x
Ma resemnez cu gindul ca (inca) iegzista omuletzi funciarmente RAI - da' rai, nu gluma :D - care, in lipsa de alte resurse constructive, gasesc placere doar in invrajbire, lansarea de shopirle, discreditare en-gros fara argumentatzie... si multe alte mizerii care nu doar ca le  face Karma de-o tona :D, da-i si impiedica sa-si gaseasca vreo/un crestin/a :D care sa ii/le suporte. Soarta, deh... :D:D


si, ca un facut, cei rai sint adesea si lipsiti de umor, iar din mixtura asta, inca se remarca glorioasele toape sau posesorii de caractere minuscule...
intr-alta ordine de idei, eu zic ca Lake nu se va supara taman ca isi exerseaza libertatea in genul literar cu cel mai mare numar de grade de libertate... dar, si eu gindesc ca daca aici alegem conventia conspirarii, atunci avem dreptul sa ne tinem de ea...

Ultima modificare facuta de SandieShaw (13-03-2009 22:42:26)


13-03-2009 22:02:39
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Doamne, câtă zdroabă a fost azi aici! :)

Nu mă supăr, dragă Tasha. Îţi mulţumesc pentru că îmi faci reclamă. Deşi... cred că era mai bine să termini întâi cartea, că poate nu îţi place şi după aia să te văd pe unde scoţi cămaşa! :):):)

Şi tu ai dreptate, dragă SandieShaw, legat de "convenţia conspirării". Aici e un joc, în care mie mi'a plăcut să mă ascund în spatele personajului Lake. Însă nu e un capăt de ţară dacă masca a căzut. Viaţa în sine e un joc, aşa că din jocuri amestecate ies jocuri noi. Cine ştie, poate acum îmi creşte cota pe piaţă şi încep sa primesc "propuneri". ;)

Dragul meu Xtrem, ai o memorie bună. Cele două cărţi despre care ai vorbit au apărut acum 5 ani, într'adevăr şi mă bucur că ţi'au plăcut. În schimb, nu am legătură cu celelate persoane despre care vorbeşti. Pe acest site am jucat doar rolul lui Lake.

Ultima modificare facuta de Lake (13-03-2009 23:04:37)


13-03-2009 23:03:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Mda, ma gindeam si io ca stilurile postarilor celor trei nickuri au ceva tangentze, cumetre Lake, da' nu destule... ;) (moebius-traven in schimb inca mai cred ca-s una si aceeasi Marie :D).

Cit despre notziunea atinsa si de SShaw (aia cu "gradele de libertate" in plus ale SF-ului), nu pot decit sa fiu de acord, fatza de literatura mainstream care pritoceste pina zapaceste :D la nesfirsit... in definitiv cam aceleasi teme majore umane (nu le dezvolt aici, c-ar ocupa un monitor intreg), SF-ul se poate mishca mai fashnetz :D cumva fie si doar din motivul intruziunilor non-umane, ca sa nu mai aducem vorba de paradoxurile temporale (clasificate in peste 50 de tipuri - doar alea principale, by the way) si alte dracovenii din astea :D:D.

Spor in tot ce-ti fata mintea in orice caz, draga Lake, c-o faci constant mai bine, daca ti-o zice moshu' ;) n-ai de ales, tre' s-o iei de buna... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-03-2009 23:31:02)


13-03-2009 23:28:07
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
eh, all's well that ends well, vorba (titlul, sa fim corecti!) aceluiasi pezevenghi seicsPR-ist :D:D

13-03-2009 23:48:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Lake a scris:

Doamne, câtă zdroabă a fost azi aici! :)

Nu mă supăr, dragă Tasha. Îţi mulţumesc pentru că îmi faci reclamă. Deşi... cred că era mai bine să termini întâi cartea, că poate nu îţi place şi după aia să te văd pe unde scoţi cămaşa! :):):)

Şi tu ai dreptate, dragă SandieShaw, legat de "convenţia conspirării". Aici e un joc, în care mie mi'a plăcut să mă ascund în spatele personajului Lake. Însă nu e un capăt de ţară dacă masca a căzut. Viaţa în sine e un joc, aşa că din jocuri amestecate ies jocuri noi. Cine ştie, poate acum îmi creşte cota pe piaţă şi încep sa primesc "propuneri". ;)

Dragul meu Xtrem, ai o memorie bună. Cele două cărţi despre care ai vorbit au apărut acum 5 ani, într'adevăr şi mă bucur că ţi'au plăcut. În schimb, nu am legătură cu celelate persoane despre care vorbeşti. Pe acest site am jucat doar rolul lui Lake.

Mi-ai luat o piatra de pe suflet!(ma cam speriase ZI33...;)  )..am reusit sa termin cartea pe drum,trenul a avut si intarziere asa ca numai bine....nu-mi pare rau sincer ca am facut reclama,cartea chiar mi-a placut iar maine o va avea si Camelia in Italia...am comandat deja o alta carte pe care o vor citi si fetele mele,cartea oricum va sosi prin posta inainea intoarcerii mele in tara...=)
Aaaaa!si inca ceva vreau si cele doua carti despre care amintea Xtremul....


14-03-2009 15:18:15
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Lake a scris:

Doamne, câtă zdroabă a fost azi aici! :)

Nu mă supăr, dragă Tasha. Îţi mulţumesc pentru că îmi faci reclamă. Deşi... cred că era mai bine să termini întâi cartea, că poate nu îţi place şi după aia să te văd pe unde scoţi cămaşa! :):):)

Şi tu ai dreptate, dragă SandieShaw, legat de "convenţia conspirării". Aici e un joc, în care mie mi'a plăcut să mă ascund în spatele personajului Lake. Însă nu e un capăt de ţară dacă masca a căzut. Viaţa în sine e un joc, aşa că din jocuri amestecate ies jocuri noi. Cine ştie, poate acum îmi creşte cota pe piaţă şi încep sa primesc "propuneri". ;)

Dragul meu Xtrem, ai o memorie bună. Cele două cărţi despre care ai vorbit au apărut acum 5 ani, într'adevăr şi mă bucur că ţi'au plăcut. În schimb, nu am legătură cu celelate persoane despre care vorbeşti. Pe acest site am jucat doar rolul lui Lake.


He ,he ! Stiam eu ca Lake nu se supara . E din teflon .
Dar asta nu inseamna ca nu trage concluziile corecte din orice experienta in ce priveste caracterul persoanelor cu care intra in contact .,
Lake , in lumea ta perfecta femeile fac cu nervii ? Ca eu toata saptamana am fost nervoasa cu nervii de la cap !


14-03-2009 19:42:33
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Fiecare face după cum simte să facă, dragă Titmouse. :)

15-03-2009 10:14:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hai sa revenim la tema, macar prin mutarea unei postari de la secs :D aici, unde-i e de fapt locul:
(mica precizare - exact asa cum ma asteptam si prevedeam de mult timp, CHINA e shukarita foc si nu doar propune, ci chiar CERE desfiintzarea dolarului - hopa... ;))
Si Japonia CERE URGENT acelasi lucru, de fapt (datoria imensa a SUA e in mainile astora, in majoritatea ei).

Nu mai intru in detalii pur economice, in manevrele Federal Reserve Fund care tipareste dolari intr-o prostie pentru salvarea iluzorie a aparentzelor (manglelile bancherilor, brokerilor si "asiguratorilor" sint imposibil de ascuns "sub presh" ;) in orice caz).
Diabolicul Federal Reserve Fund (12 banci private, nu de stat - 80% ale lui Rotschild si 20% ale lui Rockefeller :x), fara sa dea cuiva socoteala, a dublat oricum cantitatea de dolari "circulantzi" etc s.a.m.d. :x
Manevra FMI, controlat de aceiasi R&R (imprumutul "nostru" facut in principal pt. bancile straine din Romania :x) ar merita un topic separat, dar nu-si are acum rostul. Doar anul trecut, profiturile nete ale astora (din care noi n-am vazut un sfantz) au fost de 1,5 miliarde euro doar in Romanica.

Xtremul a scris:

... Vezi ca doar asa reusesc sa va mai scot din amortzeala, ei ??? :D
Sfirsitul lumii (in sensul terminarii formei sub care o cunoastem acum :rolleyes:) va fi exact intr-o zi de noiembrie... 2013, cumetre Lake !!!

Pina atunci or sa mai fie insa destule "operatii estetice" incercate pe baba :D Geea, cu rezultate cam hidoase insa.
Reformarea cvasicompleta a... multor chestii (nu intru-n detalii, altfel cine 'reaku o sa-mi mai citeasca operele :D la toamna ?!) o sa se termine undeva prin 2018-19.
Evident ca nimic nu se "termina" in esentza vreodata pe Terra ori in Univers, vorbesc doar de o stadializare relativa a evolutiei unor procese cit de cit cuantificabile - si care la fel de evident e ca n-or sa se deruleze uniform, simultan si cumva "la comanda" pe toata planeta (sau, mai precis, si... IN INTERIORUL intregii planete ;)).

Par date cetzoase astea, da' mai e totusi putzin pina departe...
In orice caz, primul contact ("false flag" totusi, cu scop exclusiv de manipulare prin psihoza indusa k lumea) cu unii E.T. o sa ne loveasca-n freza :D INAINTE de 2012 (in vara lui 2011 cel mai probabil) - serios vorbesc, si nu doar de la radio-shantz sau Erevan auzite, si nici de pe net culese, ci din simple calcule combinatorii personale ale unor linii temporale statistic previzibile.

P.S.1 Deja mass-media "traditionala" (inclusiv analisti-populisti gen Moise Guran, baiat simpatic de altfel si deloc prost) a inceput... chiar de AZI sa strecoare zvonuri despre necesitatea unei noi valute GLOBALE, care sa inlocuiasca dolarul. Si care necesitate "de criza", vezi-Doamne, va fi dezbatuta la apropiata reuniune G-20. :D:D hihihi... de doi ani imi iau bobirnace (nu aici insa, in zona asta preponderent cunnilingvistica :D:D) pe tema asta, considerata de unii amici (dintre care unu-i doctor in economie, btw), "fantezista". Nu-ti mai zic, coane Lake, ca... tot de AZI am inceput sa le administrez respectivilor "experti" :x castane, nu doar bobirnace... :D telefonic deocamdata.
Om trai deci (nu insa prea multi dintre noi, ca bate la okiu' lu' Marduk, care pare sa vrea curind o recolta consistenta de suflete :() si poate-om mai vedea... destule.

P.S.2 (ontopic macar o tzira, deh): Ma asteptam totusi la o replica apropo de pozitia secsuala preferata a femelelor umanoide. :rolleyes:
Doggy ori groggy :rolleyes:, pozitie "mura-n gura" ori cu dinsa-ntr-insa ?? :D:D
Traditzii... pur orale ori ramase-n anale nemuritoare ??? :D
Limbi... straine ori proptiri :D sanatoase in ciomege neaosh-nationale ?! :D
Nik-nik pe tema asta, eii ??? :rolleyes: ;)


Ultima modificare facuta de Xtremul (01-04-2009 01:27:01)


01-04-2009 00:53:14
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Chiar daca vad (fara surprindere :D) ca NIMENI nu mai e interesat de NIMIC, :D uite o marturie interesanta despre preocuparea URGENTA a americanilor (si nu doar a lor ;)) de prevenire a caderii totale a alimentarii globale cu energie electrica, previzionata in viitorul f.f.apropiat, din cauza trecerii sistemului solar printr-o zona "ciudata" a Galaxiei; eu am informatii similare din alte surse de... maxima incredere, care - deloc straniu - sint confirmate aici:

"• Future Threat to Global Electric Grid: We have been contacted by the wife of an electrical engineer who has been officially briefed about a serious major threat to infrastructure in a few years' time.
We believe this information is credible and important but the contact may now have been lost. Therefore we are publishing what we have - with many questions unanswered. This is the first message we received, on 27 March:

    Hello B & K
      My husband is an electrical engineer for a national power company. He has just been told that they are expecting an event in the next 3-4 years that will render every transformer in the world useless. They are desperately trying to find a solution to the problem. If they don't, the entire global electrical system will go down. I know this fits in with some of your research. Have you heard about this?

In answer to my questions, she then replied:
      Hi Bill: My husband is working away from home at the moment on this problem, and I have no way of contacting him. He is not allowed to carry a cellphone on the job. I'll clarify with him when I speak to him next, but the impression I got was that it was definitely going to happen. He mentioned something about electromagnetic clouds in space that the Earth is drifting into. They are under incredible pressure to find a solution. My husband is an engineer, a man of rational logic. He is not prone to flights of fancy, but this news has disturbed him no end."

P.S. solutia prevenirii defectarii iremediabile... macar a sistemelor electronice "non-militarizate" (computere, motormanagementul masinilor moderne etc - alea de uz militar fiind in general protejate contra fluxurilor magnetice destructive) e f. simpla, da' uite ca de-al naibii :D ce sint nu v-o dau, apaticilor, adormitzilor !!! hihihi :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-04-2009 14:58:54)


21-04-2009 14:47:01
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Nu va treziti ca va iau din somn hihihi !!! DA am revenit...
HIC!


05-05-2009 00:52:52
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Welcome, D-evil-Marduk! :D (HELL-ooo, adica :D:D)
Ia-i din somn, nu-i ierta pe adormitzi ;), incinge-i c-un pic de smoala :D, poate asa se mai trezesc o tzira...


05-05-2009 12:45:37
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
Garantat o sa se trezeasca :) Problema lor o sa fie locatia... mai mult sau mai putin confortabila. Va rog sa-mi scuzati absenta dar am iesit pe strada cu masina la cules de popice :) motivul urmatoarei mele absente o sa fie si mai interesant :D :D :D Vreau sa cumpar o dacie veche cu care sa intru in absolut toti taximetristii si Logan-istiiiiiiiii care cred ca strada e facuta de mamicile si taticii lor... Sper sa nu se supere posesorii de Logan de pe aici (daca se supara oricum imi este absolut .....tangential :D ) dar eu sint ferm convins ca la achizitionarea unui Logan se ofera si o lobotomie gratuita... :x Deci...bafta-n trafic.
HIC!


07-05-2009 14:09:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cred c-o sa ai curind o recolta de suflete bogata, coane D-Evil... ;)

"Administratia Cimitirelor din statul american New York, a transmis tuturor cimitirelor din stat, formulare pentru colectarea unor raspunsuri privind abilitatea lor de a se putea ocupa de acoperirea unui volum foarte mare de morti care ar rezulta in urma unui virus pandemic sau a unui dezastru.

The State of New York Division of Cemeteries has sent out “Mass Fatality forms” to cemeteries in that state to collect data about their ability to deal with the high volume of casualties that would occur if their were a flu pandemic or other disaster. The form letter that this office received was dated April 4, 2007 so clearly preparation for such disasters has been ongoing for some time.

Along with other data, cemeterians were asked in this survey:

“Should a prolonged mass fatality disaster or pandemic flu occur in your community would your cemetery be able to provide temporary or permanent internment space for a significant number of disaster or flu deaths in additional to your current burial services?”

Cemetery owners were also asked to detail the business structure and capacity of their facilities, including proximity to roads, train lines and airfields. The Division of Cemeteries requested data to calculate the number of acres that could be made available “at 950 graves per acre.”

It is clear that emergency and disaster forces are being mobilized at the state and federal level. There is no data to predict what disasters could come– forces of nature, false-flag attacks, biological attacks/ flu outbreaks, quarantines etc. However, a pattern of data including news items, reports, photos and tips have all pointed to an incremental gearing up for a cataclysmic situation that includes mass casualties.

Whether it is half a million plastic coffin liners videotaped at a truck depot, or massive expansion at dozens of cemeteries across the country or FEMA and Homeland Security agents preparing for an avian bird flu outbreak, it is clear that government agencies are expecting something to happen and their agencies are expanding in accordance.

As this site reported yesterday, a number of incidents have demonstrated a federal preoccupation with a mass casualty incident– and it started before 9/11 ever happened.

The state of Colorado issued an executive order in 2000 asserting its authority to bury victims in mass graves and/or cremate bodies under emergency situations.

Jim Erickson of The Rocky Mountain News reported February 8, 2003 that:

The state of Colorado could seize antibiotics, cremate disease-ridden corpses
and, under extreme circumstances, dig mass graves under executive orders
drafted for use in the event of a bioterrorism attack.

D.H. Williams reported in February on an Indiana county municipal official who received detailed requests from FEMA and the Department of Homeland Security in regards to locations for mass graves, preparations for regional refugees, preparations for economic collapse and budget cuts under a GM collapse, as well as the locations of major installations, emergency assets and more.

The official, speaking in this recording, says that he became concerned about the intentions of the FEMA and DHS officials after repeated meetings where scenarios were discussed that included a bird flu outbreak as well as fires, floods and earthquakes.

The authorities that be have warned in their white papers that United States could face rioting; financial collapse seems very possible; and now it is clear that preparations include widespread death and emergency conditions. What do they see coming?"

Ultima modificare facuta de Xtremul (18-05-2009 15:15:32)


18-05-2009 15:07:23
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Cap al trebii, ministru de interne, ce faceti? Dezinfectati, deratizati, ca venim in bunker!!! E gripa, moncher, si la Bucuresti :D:D

27-05-2009 22:27:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

SandieShaw a scris:

Cap al trebii, ministru de interne, ce faceti? Dezinfectati, deratizati, ca venim in bunker!!! E gripa, moncher, si la Bucuresti :D:D

Daaa...va trebui sa ne intrunim intr-un consiliu pentru a stabili de urgenta masurile care se impun..stai linistita ...;)


28-05-2009 07:42:44
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Un fragment interesant dintr-un recent interviu al lui David Icke: ;)

And I’ll tell you a funny story. Well, not a funny story. I’ll tell you a story. I was feeling so strongly about this about two weeks ago, and immediately after, I went on the internet and I’m going through, I’m looking for a picture for my talk. And in front of me was a planet in a prison cell, with a big lock on it, which said Master on it, and a key.

That x-factor, that master key, it’s coming. It’s coming. And it’s not going to come like cavalry to save everything, but it is a big factor in... I’m absolutely convinced that the end of this prison society is a done deal. I think the outcome is going to happen. I think it’s meant to happen.

We’re now seeing, and it will go on for a while, but we’re now seeing the last throes of a dying system where the Illuminati in their box are believing they’re crashing the system to create something else, when it’s actually crashing, ultimately, for another reason.

BR:  Is there a real danger? Because you’ve got a cornered tiger that is at its most dangerous when it’s cornered. Is that possible?

DI:  Oh, these people in their panic are going to thrash out in all bloody directions. But, you know, that’s just part of this transition from where we are to where we’re going.

And the thing is, you know, you can look at the news and you can see the conspiracy moving on. In Britain it’s just getting ridiculous.

But what you don’t see on the news, and therefore it’s not in your awareness, is how fast the awakening from the amnesic sleep is moving on. And it’s moving on dramatically quickly.

I’m not saying that tomorrow the sun’s gonna come up and everything’s gonna be fine, you know. We’re deeply into a transitional period here and there’s going to be a lot of challenges, and this thing’s going to move on further. But the outcome, I think, is a done deal. This is going down, and then we can start to create a new society based on Consciousness values rather than the limitations of Mind.

And I would just say this, because I think this is important. From my point of view it’s important. I think, you know, there’s a great danger that this 2012 thing is going to be a massive, massive diversion.

BR:  It’s a spiritual Y2K.

DI:  [laughs] That’s what I call it, actually, a spiritual Y2K, myself. And me, of all people, who saw a psychic in 1990 and was told a vibrational change was coming. I, of all people, should be saying: Yeah, look! 2012. That’s it. It’s more evidence of vibrational change, the transformation! I cannot sync with that at all.

What’s slightly concerning is the number of emails I get, and other people I know, their websites get, of people saying: What’s the point of doing anything ’cause it’s all gonna change in 2012?

BR:  Automatically.

DI:  That’s like Obama selling hope, which is always the horse in front on the carousel. No matter how fast you go around, you never get closer to the horse in front. That’s what hope does. What hope is, especially in the way Obama uses it, and what 2012 has the deep potential of becoming, is a holding-position, where people who could be doing something now just wait around. Again, what is 2012 symbolically? It’s the cavalry coming.

BR:  Exactly.

DI:  Hey! Hey! The cavalry’s here! It’s not coming. It’s here.

KC:  Right.

DI:  The cavalry needs to get on its horse, incidentally, and stop waiting for another one to come.

KC:  Exactly. I mean it’s like Neo in the place where he’s at, where he realizes that he has the ability to become All-That-Is, and therefore bullets pass through him because he’s no longer There-there.

DI:  Right.

KC:  He’s actually everywhere. I mean, I know it’s words, but in a sense that is the key that we all hold. And what’s happening in a sense is, with the wave, there’s actually a facilitation that’s happening.

We’ve been told by various people, but one in particular, Jake Simpson, who has been on the inside, talks about regardless of how you view the future, this wave of energy is actually coming towards our planet, or you could view it as our planet, solar system, is moving into this energy. It is coming.

So it’s like if you’re surfing and you know a wave is coming, there’s whole groups of people on the planet getting ready to ride the wave. And so in a sense they have to have the key in order to ride the wave. In a sense you could say the surfboard, the Consciousness, the key to understanding who they are and what Consciousness really is and how they are united, which is part of the key.

DI:  Yeah.

KC:  Because we are united. You see, if we know that we are everywhere, and we’re totally linked up... See, I’m in this body right now, you’re in that body right now, and between us it looks like there’s empty space. But in reality this is Consciousness, this space is incorporated, so there is actually no break between you and I and Bill here. We’re all in this sea of Consciousness.

BR:  We’re three tips of the same iceberg.

DI:  That’s why becoming conscious is the bottom line of everything. If we don’t become conscious and move into these realms of understanding this sort of stuff you’re talking about -- that we’re all one Consciousness experiencing itself subjectively; life is only a dream; matter is just energy condensed to a slower vibration, as Bill Hicks used to say --unless we come from this perspective, then...

What’s the key thing of any dictatorship? It’s divide and rule. And so, the whole basis of what they’re doing is taking Consciousness, Consciousness, Consciousness, Consciousness, and dividing it in upon itself.

You know, what we’re seeing here is, basically, Consciousness so manipulated that it’s at war with itself because it’s come to so... it’s been brought to such a low level of awareness compared with its potential.

And so the spiritual and the streetwise, the five-cents conspiracy and the understanding of the nature of reality, they’ve got to go together. And you know, for too long they’ve been apart.

People say: Oh spiritual. That’s New Age. Oh yeah, that’s credible. Spiritual? That’s New Age. Is that credible? And all that stuff. They have to come together because as one unit they’re unstoppable. Apart, again, divide and rule; they have a fraction of their potential power for change. If people come from the heart, they’ll know what to do.

BR:  Exactly.

DI:  If people come from their head, it will tell them a long list of things why there’s nothing they can do or why there’s no point in doing them.

We’re at a fork in the road, you know, symbolically, because it’s a balance of the two that we’re looking for, ideally, here. But symbolically it’s a choice between the head and the heart. It’s a head-domination or a heart-domination of our sense of reality.

If we take the heart route, then this world will transform from a manifestation of Mind to a manifestation of Consciousness. It has to because this is just a projection. This [out-there] has to follow what goes on here [in-here].

If we take the choice of Mind, then we’re going to live in a global version of Nazi Germany. My strong feeling is, although we’re going to go closer to a global version of Nazi Germany, ultimately the whole thing will collapse because the awakening will cease to hold it together.

BR:  If you were a betting man, what would you say the timescale of events, the rollout, will be over the next one, two, three, five, ten years? If you were a historian, what do you think you’d be writing about?

DI:  I’d say - and I’m probably being optimistic - I’d say we would live in a global version of Nazi Germany within ten years if we take that route [the head]. If we take that route [the heart], we’ll in ten years’ time be deeply into a transition to a very different world. It’s just a choice.

But this x-factor is going to help us to change the world to one that I would like to live in. I don’t know what the x-factor is, but I know it’s coming. It’ll be fine.

BR:  Wonderful.

KC:  Well thank you, David.


11-06-2009 20:08:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
UN OCOL EXTRATERESTRU

Publicat prin bunavointa AIM

de Dr. Valery Uvarov

Department N13, National Security Academy
St. Petersburg, Russia
Tel.: +7 (812) 237 1841
E-mail: date de contacthomeuser.ru
E-mail: date de contactmail.ru

Opriti noaptea pe o margine a soselei, doi soferi de autocamion rusi au fost uluiti de aparitia unei nave cosmice in fata lor si au devenit si mai uimiti cand unul dintre ei a fost invitat la bord.

In noaptea de 2 noiembrie 1989, temperatura aerului a coborat brusc sub zero grade. Doi soferi profesionisti de autocamion, de origine rusa, Oleg Kirzhakov si insotitorul sau Nikolai Baranchikov isi conduceau autocamionul din apropierea regiunii Arkhangelsk inspre Moscova. Se grabeau sa ajunga acasa pentru a-si incheia toate formalitatile legate de calatoria lor de serviciu, inainte de concediu. In vecinatatea garii Emtza, drumul era blocat de catre un morman de nisip si pietris. In fata lor soseaua era in reparatii astfel ca Oleg a trebuit sa intoarca pe un drum de pamant pentru a putea ocoli. La o curba a soselei, farurile autocamionului au dat peste o imensa structura, ce era stationata pe partea dreapta a drumului.

"M-am gindit ca este un fel de utilaj de constructii", a spus Oleg. "Erau multe utilaje acolo deoarece drumul era in constructie. Insa cand am ajuns mai aproape am vazut un obiect mare, care in lumina farurilor avea un luciu metalic. Cand am ajuns la nu mai mult de 24-28 metri, motorul s-a oprit, camionul inaintand inca cativa metri. Farurile, care erau conectate la sursa de energie electrica de rezerva erau inca aprinse. Colegul meu si cu mine nu intelegeam ce s-a intamplat. In acel loc drumul avea un viraj iar copacii de pe partea dreapta a drumului ne blocau vederea obiectului. Am inteles ca vedeam ceva foarte neobisnuit in fata, si ne temeam ca se va intampla ceva inevitabil. Prin urmare, i-am cerut lui Nikolai sa ramana in masina si sa observe evenimentele, in timp ce eu ma voi apropia de obiect. Am parasit cabina si m-am apropiat de acesta pentru a il putea cerceta mai de aproape. Dupa ce am trecut pe langa capota autocamionului, am inceput sa simt, cu fiecare pas pe care il faceam, o rezistenta tot mai mare din partea aerului. Corpul a devenit dificil de miscat, si am stiut ca daca ma voi mai apropia de obiect, nu voi mai fi capabil sa ma misc deloc"

Oleg s-a intors inapoi inspre autocamion si a incercat sa se apropie de obiect din alta directie. S-a deplasat cu atentie, oprindu-se dupa fiecare pas. A simtit aceasi rezistenta constant-crescanda din partea aerului. A reusit sa se apropie la aproximativ 9-18 metri de obiect. S-a oprit la acostamentul drumului si a inceput sa il cerceteze cu mare atentie. A ajuns foarte repede la concluzia ca acest obiect nu era de origine pamanteana.

Intradevar, era ceva foarte neobisnuit. In fata lui Oleg, se gasea un imens obiect de forma circulara, cu un diametru de aproximativ 36-43 metri, cu partea de sus avand forma unei cupole, si fara alte structuri vizibile. De-a lungul perimetrului discului se gaseau niste orificii intunecoase, despre care, la inceput, Oleg a crezut ca erau hublouri. Din partea de jos a obiectului se extindeau doua structuri vizibile, ce pareau sa sustina nava. Marginea indepartata a discului era putin ridicata, fiind sprijinita de niste mesteacani, dintre care doi erau rupti. Obiectul avea un aspect intunecos si parea parasit, neexistand indici vizibile ale unor geamuri sau usi.

O CERERE... ARZÄTOARE

De ce se afla acest obiect aici, in mijlocul padurii, noaptea? Care este scopul lui? Poate ca ceva nu este in regula si are nevoie de ajutor? Toate aceste intrebari au coplesit mintea lui Oleg si exact in acel moment, in fata lui, la o distanta de un brat, drept in aer, a aparut o linie punctata, de un rosu palpaitor. Linia a format un ecran transparent, de forma patrata, cu dimensiuni de 150mm x 150mm, cu colturile rotunjite. Cateva cuvinte, scrise cu litere rosii, au aparut pe ecran. Oleg nu si-a amintit fraza cu exactitate, insa in esenta aceasta era o cerere de "foc arzator".

Oleg a continuat: "In mod mecanic, m-am rasucit pentru a ma uita inapoi la Nikolai, ce se afla inca in cabina autocamionului. Din nou am observat ecranul, dar de aceasta data ecranul s-a ivit in fata camionului. Am incercat sa privesc si in alta parte, dar oriunde mi-am intors privirea, ecranul a ramas mereu in fata ochilor. Distanta fata de ecran a ramas constanta astfel ca am intins mana pentru a incerca sa il ating. Prietenul meu, Nikolai, ce privea toate aceste ciudatenii din cabina autocamionului, m-a intrebat mai tarziu de ce mi-am miscat bratele.

Ecranul a ramas in fata mea pe toata durata contactului. Insa inscriptiile ce au aparut pe ecran au ramas doar atat timp cat a fost necesar pentru mine pentru a le intelege pe fiecare, si doar atunci ultima inscriptie era inlocuita de alta noua."

Dupa ce Oleg a inteles ceea ce s-a cerut de la el, s-a retras, cu grija, departe de obiect, privind constant inapoi spre camion, si simtind in continuare aceasi rezistenta. S-a inapoiat la autocamion si a incercat sa deschida usa din dreapta a cabinei, cu scopul de a lua niste chibrituri. In ciuda efortului combinat a celor doi, acestia nu au fost capabili sa deschida usa pentru o perioada considerabila de timp. Brusc, usa a putut fi deschisa cat se poate de usor. Oleg a luat cutia de chibrituri din cabina, impreuna cu o sticla de alcool de laborator, ce era utilizat ca substanta anti-inghet la sistemul de franare.

Cerand din nou lui Nikolai sa nu paraseasca cabina, Oleg s-a reintors din nou in acelasi loc unde fusese inainte. Insa de data aceasta a fost capabil sa se miste cu usurinta si nu a mai experimentat deloc rezistenta pe care o intalnise inainte. A adunat cateva frunze uscate, a turnat peste ele putin alcool, si le-a dat foc. Ridicandu-si capul, a observat ca pe suprafata obiectului a aparut o deschidere, ce se extindea in interior, formand un coridor. La capatul indepartat al acestui coridor, se putea vedea o lumina albastruie, palpaitoare.

"La inceput, am avut impresia ca o umbra se misca in interiorul coridorului, dar apoi am realizat ca ceva se misca in coridor, venind catre deschidere. Cand am realizat in sfarsit ce se petrece, am inceput sa pasesc inapoi si am cazut intr-un sant ce se afla de-a lungul soselei. Am sarit inapoi in picioare, continuand sa observ ce se petrece. Ceva s-a apropiat de deschidere. Am vazut ca era o "masa" inchisa la culoare, ce imi amintea de o punga sau de un sac. Pe masura ce aceasta se deplasa, se legana si se inclina de pe o parte pe alta, conturul ei avand o infatisare neclara. In acel moment o raza de lumina s-a extins de la obiect, s-a inclinat si a coborat la suprafata solului. "Masa" a alunecat pe aceasta raza si, in timp ce crestea in dimensiune, s-a apropiat de focul produs de gramada de frunze aprinse. Am fost paralizat de frica! "Masa" a ramas langa foc pentru o clipa si apoi s-a reintors la obiect, luand cu ea cutia de chibrituri. Reintorcandu-se de-a lungul aceluiasi traseu, aceasta a disparut in coridor, impreuna cu cutia de chibrituri! Doar in acel moment am reusit in sfarsit sa ies din sant. M-am intors pe sosea si am aruncat din nou o privire inapoi inspre camion. Farurile acestuia m-au orbit, dar cu toate acestea am putut vedea fata infricosata a lui Nikolai, ce era presata de parbriz.

O INVITATIE DE A INTRA

Pentru o lunga perioada de timp, Oleg a ramas nemiscat pe drum, fiind incapabil sa isi recapete simturile. Realizand faptul ca a fost martor la un eveniment ce era posibil sa nu se mai repete niciodata, s-a decis sa astepte si sa fie atent la ce se va intampla ulterior. A simtit o dorinta brusca de a examina nava mai indeaproape si imediat o invitatie de a intra in nava a aparut pe ecranul ce ramasese vizibil in fata lui. Dupa o scurta pauza, Oleg s-a decis sa se apropie de obiect.

Primul lucru care i-a atras atentia au fost cateva deschideri circulare, cu un diametru de aproximativ 300 mm, pe care l-a inceput le-a interpretat ca fiind hublouri. In interiorul acestor deschideri, la o adancime de 300-350 mm, era vizibila o "retea" de linii ce se intersectau, avand o culoare gri luminoasa. Axa centrala a deschiderii era deplasata cu aproximativ 30 de grade fata de planul format de catre suprafata obiectului.

Oleg a examinat unul dintre picioarele de sustinere a obiectului. Piciorul era constituit din doua parti, ce erau unite intr-o imbinare articulata. La baza navei, erau clar vizibile niste orificii, in care picioarele puteau fi retractate. Oricum, datorita slabei iluminari a zonei in care era situat piciorul navei, Oleg nu a fost capabil sa examineze in detaliu modul real de constructie al acestuia.

Partea indepartata a obiectului era sprijinita pe niste copaci si era inclinata inspre Oleg, astfel incat partea de jos a deschizaturii era chiar deasupra nivelului capului sau. Cu scopul de a stabili materialul din care era fabricat obiectul, Oleg a dorit sa il atinga cu mana. Un ax a iesit din portiunea de obiect ce era cel mai aproape de el. Parea a fi un tub neted, rotund, cu un diametru de aproximativ 50 mm. Tubul era rece si la atingere parea a fi din metal. Apoi evenimentele s-au desfasurat in urmatoarea maniera: "Am avut dorinta de a privi inauntru, dar din moment ce usa era situata deasuprea capului, m-am decis sa ma prind de tub si sa sar. In momentul in care am apucat tubul, m-am gasit stand in picioare, chiar in interiorul deschiderii. Nu era nimic acolo de genul unui ascensor sau a unor scari. Nu am simtit nici un fel de influenta externa, totul parand mai degraba a se produce firesc, prin sine insusi.

M-am gandit la posibilitatea existentei unui pericol si am decis sa fiu cat mai atent cu putinta. In acel moment, am primit un mesaj pe ecran, ce imi comunica ca nu exista nimic de care sa imi fie frica, si ca pot sa intru. Mai departe, intrand in coridor, am privit peretii si am observat ca lipseau complet usile. Coridorul era semnificativ mai spatios decat deschiderea, podeaua avea o suprafata plana, iar peretii si plafonul formau o configuratie ovala. Am mers de-a lungul coridorului inspre lumina palpaitoare si am simtit ca ma deplasez pe o podea plana, metalica. Cumva, am avut sentimentul ca peretii inconjuratori nu aveau pur si simplu un rol decorativ, ci mai degraba erau structurali, si era ceva conectat la acestia, din partea din spate. Acolo, in mod clar era un fel de dispozitiv de consolidare, atasat de acestia. Nu am dorit sa ating peretii, astfel ca sunt incapabil sa spun ce era cu exactitate acel lucru ce servea pentru intarirea lor"

O MULTIME DE LUMINI

Oleg a trebuit sa inainteze pe coridor pe o distanta de aproximativ 6-8 metri.
La capatul coridorului a observat ca a intrat intr-o sala mare cu un diametru de aproximativ 18 metri. La periferia salii, se gaseau alte cinci intrari, aparent similare cu cea prin care tocmai intrase. Tavanul salii avea o forma boltita si emitea o lumina albastra slaba si difuza. Intre celelalte intrari si de-a lungul peretilor, se gaseau panouri cu o lumina stralucitoare. Fiecare panou parea a consta din cinci sau sase elemente verticale. In partea din stanga intrarii prin care Oleg venise, doi pereti nu aveau panouri. In locul panourilor, se gaseau niste nise orizontale, de culoare inchisa. De asemenea, in partea stanga a observat doua puncte neclare, inchise la culoare, ce aratau ca niste saci si care la inceput erau nemiscate, dar apoi au inceput sa se deplaseze inspre el. Acestea erau identice cu "masa" pe care o vazuse langa foc.

Oleg se opri si ramase nemiscat la intrarea in sala. "Imediat ce m-am uitat de jur imprejurul salii, mi-au aparut in minte anumite intrebari, intrebari la care raspunsul a aparut imediat pe ecran. Dar apoi am observat ca raspunsurile aparusera in mintea mea inainte de a fi capabil sa le citesc pe ecran. Cateva dintre raspunsuri au fost insotite de demonstratii ale actiunilor realizate de acele structuri ce ma interesasera pe mine. Astfel mi s-a raspuns si la intrebarea legata de semnificatia niselor orizontale, inchise la culoare, situate in peretele din stanga mea. Nisa era un ecran informational tri-dimensional, pe care era aratat interiorul unei alte nave sora, cu aceleasi «mase» in miscare (in timpul demonstratiei, cele doua «mase» din nava noastra erau imobile). Apoi, mi-au aratat o nava in spatiu, printre stele, iar la sfarsitul demonstratiei mi-au aratat prezentatorul unui program de televiziune sovietic numit Vremya.

In partea mea dreapta, se afla un panoul de control oval, sau un pupitru, situat la aproximativ 1,5 metri distanta de perete, si pe care erau multe comutatoare si lumini. Toate butoanele iluminate aveau o forma patrata, plana. Unele dintre ele erau inaltate deasupra nivelului panoului de control iar altele erau la acelasi nivel cu partea de sus a panoului. Pe suprafata superioara a butoanelor iluminate, se gaseau niste simboluri de forma unor figuri geometrice, cum ar fi cercuri, triunghiuri, linii, patrulatere etc., si combinatii ale acestora. Comutatoarele inchise la culoare de pe panou erau asemanatoare in aparenta cu niste comutatoare declansatoare cu presiune. Pe panoul de comanda nu se gaseau deloc instrumente de masura sau cadrane."

In continuare, Oleg a descris un divan lung si drept, ce se afla langa panoul de comanda, si o deschizatura circulara ingusta in podea, care incercuia partea centrala a salii. Deschizatura l-a facut sa creada ca partea centrala a podelei era capabila sa se roteasca, perimtand astfel panoului de control sa fie pozitionat in fata oricareia dintre panourile verticale situate de-a lungul peretilor. Pe panourile verticale, Oleg a observat acelasi tip de lumini ce se regaseau si pe panoul de control. Multe dintre aceste lumini sclipeau. Intregul interior al salii era de culoare alba, inclusiv podeaua, si doar din tavan stralucea o lumina albastra, blanda. Privind in sus, Oleg a incercat sa localizeze sursa acestei lumini, intreband in acelasi timp care este natura acestei lumini. La aceasta intrebare nu a aparut nici un raspuns pe ecran. Apoi ca raspuns la intrebarea "Cine sunteti voi?" si "De unde sunteti?" cupola salii a inceput incet sa se intunece si ca intr-un planetarium, o harta stelara a aparut pe tavan.

In timp ce Oleg incerca sa descopere niste sisteme stelare cunoscute, una dintre stele a inceput brusc sa pulseze si a coborat lent. Cerul instelat si intunecat, aproape negru la culoare, combinat cu steaua ce pulsa suspendata deasupra capului lui Oleg, ca si luminile stralucitoare situate pe panourile verticale si pe cele de control, emiteau suficienta lumina pentru a-i permite sa vada toate elementele situate in interiorul navei. Intr-un minut, steaua ce pulsa s-a ridicat incet si cupola s-a reiluminat din nou cu lumina albastra, difuza. Oleg nu a fost capabil sa studieze cu atentie si sa isi aminteasca harta stelara ce i-a fost aratata. A intrebat unde erau localizata steaua care pulsa. Ei au raspuns " Aceasta se afla situata in galaxia ta".

"Am pus multe intrebari. Raspunsurile pe care le-am primit le auzeam mai intai in cap iar apoi le vedeam pe ecran. Am intrebat, «Pe ce fel de nava ma aflu acum? Ce fel de sistem de propulsie utilizati pentru a o face sa zboare?» Ca raspuns mi s-a spus ca aceasta nava spatiala era o nava de cercetare si utiliza campuri electromagnetice pentru a zbura. De asemenea mi-au spus ca studiaza planeta noastra, de care au nevoie ca o baza pentru viitor.

La intrebarea mea «Aveti vreo legatura cu Yeti?» ei au raspuns ca «da» si au adaugat ca il supavegheaza in mod continuu. Pe masura ce puneam intrebare dupa intrebare, am observat brusc ca o a treia «masa» a aparut in sala si apoi o a patra.

Am privit conversatia ce a avut loc intre acestea si am inteles ca pentru mine a venit timpul sa plec. Urmatorul meu gand a fost sa le las ceva ca amintire. Mi-am dat jos ceasul si am dorit sa il pun pe podea, dar in acel moment ei mi-au spus ca au o cunoastere completa a Pamantului si ca nu au nevoie de nimic. Pentru prima data in timpul vizitei, m-au intrebat «De ce folosesti un ceas fabricat in alta tara?».

Apoi i-am intrebat «Este posibil sa va vad din nou?» Ei mi-au raspuns «Daca esti in pericol te vom gasi in maxim 15 secunde» Mergand inapoi cativa pasi, m-am rasucit si am mers de-a lungul coridorului inspre intrare. Cand am ajuns la ea, am prins cu mana dreapta tubul si imediat m-am regasit stand in picioare pe sol.

Fara sa privesc inapoi, m-am deplasat spre sant, si am trecut pe deasupra lui, catre drum, inspre acelasi loc in care m-am aflat cu cateva minute inainte. Cand am privit inapoi, am observat ca tubul si deschiderea au disparut.

Dupa cateva secunde am observat ca cercul exterior a inceput sa se miste in directia acelor de ceasornic. Cupola a inceput sa se miste si ea, aproximativ 30 de secunde mai tirziu, in drectia opusa acelor de ceasornic si o luminescenta a inconjurat nava. Pe masura ce miscarea de rotatie devenea din ce in ce mai rapida, luminescenta a cuprins nava, devenind un glob de lumina".

Oleg a remarcat ca rotatia tuturor partilor navei si luminescenta se desfasurau intr-o liniste absoluta. In acel moment a vazut pe sosea inca doua masini, cu farurile aprinse. Pentru cateva secunde acestea i-au distras atentia de la nava. Insa sunetul produs de copacii ce se rupeau l-a facut sa se intoarca si sa priveasca inspre nava. Globul de lumina si-a schimbat putin pozitia si a inceput sa se ridice lent. Accelerand apoi brusc, nava a iesit intr-o clipa din raza vizuala, deplasandu-se inspre nord-est.

Prietenul sau Nikolai a iesit din camion, si impreuna cu ocupantii din celelalte vehicule, au venit la Oleg. I-au pus o multime de intrebari. Oleg era profund impresionat de intreaga experienta, dar in acelasi timp era prea socat pentru a putea vorbi sau a putea realiza tot ceea ce se petrecuse. Mainile si picioarele ii tremurau.

Cand s-a urcat din nou inapoi in camion, a fost incapabil sa utilizeze acceleratorul sau sa schimbe vitezele. A trebuit sa il lase pe partenerul sau sa conduca. S-a lasat pe spate, pe scaunul autocamionului, in timp ce privea la ceasul pe care il tinea inca in mana.
Din momentul in care camionul se oprise, trecusera 20 de minute. Mai aveau mers inca o zi si jumatate pentru a ajunge la locul lor de destinatie - Moscova.

Despre autor:

Dr. Valery Mikhailovich Uvarov este conducator al Departamentului de Cercetari OZN, din cadrul Academiei Nationale de Securitate, din St. Petersburg, Rusia - agentie guvernamentala oficiala direct subordonata presedintelui Putin.

El si-a dedicat mai mult de 14 ani din viata studierii fenomenului OZN si a mostenirilor vechilor civilizatii. Este autorul a numeroase lucrari despre paleotehnologie, paleostiinta, fenomenul OZN si esoterism, publicate in limba rusa si in presa internationala. A initiat si participat la expeditii in India si Egipt in cautarea unor dovezi materiale ale cunoasterii antice.

Este un orator obisnuit in cadrul conferintelor internationale dedicate fenomenului OZN si tine conferinte si seminarii in Rusia, Marea Britanie, S.U.A., Germania si Scandinavia. A fost unul dintre oratorii de la Conferintele NEXUS din anul 2004 din Brisbane si din Amsterdam.

Articol extras din Nexus Magazine, Anul I, Numarul 2 (august - septembrie 2005)

Ultima modificare facuta de Xtremul (24-06-2009 18:55:09)


24-06-2009 18:54:39
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
O imagine luata in 2008 (in Colorado), certificata la modul absolut nu doar din p.d.v. tehnic al analizei de laborator, ci si prin numerosi martori, dar pe care (deloc surprinzator) autoritatile americane n-au reusit s-o explice cumva (cuvint-cheie: CHEMTRAILS). :(
De forma ciudatului aparat de zbor circular :rolleyes:, ce sa mai zic ?!



Ultima modificare facuta de Xtremul (16-07-2009 16:32:42)


16-07-2009 16:28:36
   
?? evil
Cont Sters

Inregistat: 15-04-2008
Mesaje: 490
HA HA! Nu era deloc circular! Era un Romanash de al nostru care facea doughnuts cu un mig... :)
HIC!


04-08-2009 01:46:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

evil a scris:

HA HA! Nu era deloc circular! Era un Romanash de al nostru care facea doughnuts cu un mig... :)
HIC!
Ntzz, cumetre Evil, MIG-urile din cite stiu sint doar unelte agricole, cu care se mai ara cind si cind campiile patriei !!! :D:D
(De vorba ca-n Romanica "aviatia-i la pamint si agricultura-n aer" :D:D ai auzit sigur... ;))

Ultima modificare facuta de Xtremul (04-08-2009 10:04:05)


04-08-2009 10:03:04
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

Un fragment interesant dintr-un recent interviu al lui David Icke: ;)

And I’ll tell you a funny story. Well, not a funny story. I’ll tell you a story. I was feeling so strongly about this about two weeks ago, and immediately after, I went on the internet and I’m going through, I’m looking for a picture for my talk. And in front of me was a planet in a prison cell, with a big lock on it, which said Master on it, and a key.

That x-factor, that master key, it’s coming. It’s coming. And it’s not going to come like cavalry to save everything, but it is a big factor in... I’m absolutely convinced that the end of this prison society is a done deal. I think the outcome is going to happen. I think it’s meant to happen.

We’re now seeing, and it will go on for a while, but we’re now seeing the last throes of a dying system where the Illuminati in their box are believing they’re crashing the system to create something else, when it’s actually crashing, ultimately, for another reason.

BR:  Is there a real danger? Because you’ve got a cornered tiger that is at its most dangerous when it’s cornered. Is that possible?

DI:  Oh, these people in their panic are going to thrash out in all bloody directions. But, you know, that’s just part of this transition from where we are to where we’re going.

And the thing is, you know, you can look at the news and you can see the conspiracy moving on. In Britain it’s just getting ridiculous.

But what you don’t see on the news, and therefore it’s not in your awareness, is how fast the awakening from the amnesic sleep is moving on. And it’s moving on dramatically quickly.

I’m not saying that tomorrow the sun’s gonna come up and everything’s gonna be fine, you know. We’re deeply into a transitional period here and there’s going to be a lot of challenges, and this thing’s going to move on further. But the outcome, I think, is a done deal. This is going down, and then we can start to create a new society based on Consciousness values rather than the limitations of Mind.

And I would just say this, because I think this is important. From my point of view it’s important. I think, you know, there’s a great danger that this 2012 thing is going to be a massive, massive diversion.

BR:  It’s a spiritual Y2K.

DI:  [laughs] That’s what I call it, actually, a spiritual Y2K, myself. And me, of all people, who saw a psychic in 1990 and was told a vibrational change was coming. I, of all people, should be saying: Yeah, look! 2012. That’s it. It’s more evidence of vibrational change, the transformation! I cannot sync with that at all.

What’s slightly concerning is the number of emails I get, and other people I know, their websites get, of people saying: What’s the point of doing anything ’cause it’s all gonna change in 2012?

BR:  Automatically.

DI:  That’s like Obama selling hope, which is always the horse in front on the carousel. No matter how fast you go around, you never get closer to the horse in front. That’s what hope does. What hope is, especially in the way Obama uses it, and what 2012 has the deep potential of becoming, is a holding-position, where people who could be doing something now just wait around. Again, what is 2012 symbolically? It’s the cavalry coming.

BR:  Exactly.

DI:  Hey! Hey! The cavalry’s here! It’s not coming. It’s here.

KC:  Right.

DI:  The cavalry needs to get on its horse, incidentally, and stop waiting for another one to come.

KC:  Exactly. I mean it’s like Neo in the place where he’s at, where he realizes that he has the ability to become All-That-Is, and therefore bullets pass through him because he’s no longer There-there.

DI:  Right.

KC:  He’s actually everywhere. I mean, I know it’s words, but in a sense that is the key that we all hold. And what’s happening in a sense is, with the wave, there’s actually a facilitation that’s happening.

We’ve been told by various people, but one in particular, Jake Simpson, who has been on the inside, talks about regardless of how you view the future, this wave of energy is actually coming towards our planet, or you could view it as our planet, solar system, is moving into this energy. It is coming.

So it’s like if you’re surfing and you know a wave is coming, there’s whole groups of people on the planet getting ready to ride the wave. And so in a sense they have to have the key in order to ride the wave. In a sense you could say the surfboard, the Consciousness, the key to understanding who they are and what Consciousness really is and how they are united, which is part of the key.

DI:  Yeah.

KC:  Because we are united. You see, if we know that we are everywhere, and we’re totally linked up... See, I’m in this body right now, you’re in that body right now, and between us it looks like there’s empty space. But in reality this is Consciousness, this space is incorporated, so there is actually no break between you and I and Bill here. We’re all in this sea of Consciousness.

BR:  We’re three tips of the same iceberg.

DI:  That’s why becoming conscious is the bottom line of everything. If we don’t become conscious and move into these realms of understanding this sort of stuff you’re talking about -- that we’re all one Consciousness experiencing itself subjectively; life is only a dream; matter is just energy condensed to a slower vibration, as Bill Hicks used to say --unless we come from this perspective, then...

What’s the key thing of any dictatorship? It’s divide and rule. And so, the whole basis of what they’re doing is taking Consciousness, Consciousness, Consciousness, Consciousness, and dividing it in upon itself.

You know, what we’re seeing here is, basically, Consciousness so manipulated that it’s at war with itself because it’s come to so... it’s been brought to such a low level of awareness compared with its potential.

And so the spiritual and the streetwise, the five-cents conspiracy and the understanding of the nature of reality, they’ve got to go together. And you know, for too long they’ve been apart.

People say: Oh spiritual. That’s New Age. Oh yeah, that’s credible. Spiritual? That’s New Age. Is that credible? And all that stuff. They have to come together because as one unit they’re unstoppable. Apart, again, divide and rule; they have a fraction of their potential power for change. If people come from the heart, they’ll know what to do.

BR:  Exactly.

DI:  If people come from their head, it will tell them a long list of things why there’s nothing they can do or why there’s no point in doing them.

We’re at a fork in the road, you know, symbolically, because it’s a balance of the two that we’re looking for, ideally, here. But symbolically it’s a choice between the head and the heart. It’s a head-domination or a heart-domination of our sense of reality.

If we take the heart route, then this world will transform from a manifestation of Mind to a manifestation of Consciousness. It has to because this is just a projection. This [out-there] has to follow what goes on here [in-here].

If we take the choice of Mind, then we’re going to live in a global version of Nazi Germany. My strong feeling is, although we’re going to go closer to a global version of Nazi Germany, ultimately the whole thing will collapse because the awakening will cease to hold it together.

BR:  If you were a betting man, what would you say the timescale of events, the rollout, will be over the next one, two, three, five, ten years? If you were a historian, what do you think you’d be writing about?

DI:  I’d say - and I’m probably being optimistic - I’d say we would live in a global version of Nazi Germany within ten years if we take that route [the head]. If we take that route [the heart], we’ll in ten years’ time be deeply into a transition to a very different world. It’s just a choice.

But this x-factor is going to help us to change the world to one that I would like to live in. I don’t know what the x-factor is, but I know it’s coming. It’ll be fine.

BR:  Wonderful.

KC:  Well thank you, David.
Pai si eu ce sa fac acum sa pot intelege ce scrie acolo,sa caut fiecare propozitie in dictionar? MAI ganditi-va si la cei care nu stiu alte li mbi. Iar li mbile pe care le stiu eu nu ma ajuta cu nimic.

Ultima modificare facuta de iubareata (04-08-2009 19:14:05)


04-08-2009 19:12:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Deh!!!Xtremul ne crede poligloti...=D=D

05-08-2009 20:51:16
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
O jurnalistă austriacă susţine că pandemia este opera unor societăţi secrete, care vor să omoare cât mai mulţi oameni

«Trebuie să dispară 90% din populaţia lumii»

Înalţi oficiali ai Statelor Unite, ai ONU şi ai Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (OMS) fac parte dintr-un “sindicat internaţional al crimei”, care vrea să distrugă omenirea prin virusul gripei porcine, realizat artificial în laborator, susţine o jurnalistă austriacă


18-08-2009 17:11:26
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
“Sindicatul” e pe cale să comită “cel mai mare genocid biologic” din lume, folosindu- se de vaccinul împotriva virusului gripei porcine, A(H1N1). Virusul ucigaş a fost produs artificial în laboratoare şi urmează să fie răspândit peste tot în lume pe calea vaccinului. Va urma o pandemie care va ucide mai mult de jumătate din populaţia omenirii. Acestea sunt acuzaţiile pe care jurnalista austriacă Jane Burgermeister le aduce unor oficiali ONU şi OMS, într-un dosar depus la FBI.

Virusul ar fi putut fi fabricat în laborator

Generalul de corp de armată Mircea Chelaru, fostul şef al Marelui Stat Major al Armatei Române, spune şi el că e posibil ca acest virus să fi fost fabricat în laboratoare. “Se ştie deja că SIDA şi Ebola au fost fabricate în laboratoare. De ce nu ar fi şi A(H1N1)? Există studii deja date publicităţii care vorbesc despre necesitatea dispariţiei a 90% din populaţia lumii. E vorba despre sfârşitul civilizaţiei hidrocarburilor, respectiv epuizarea resurselor de petrol.

În actualul ritm de consum, vom rămâne fără acest combustibil în maximum 20 de ani. Din petrol nu se fac numai benzină şi motorină, ci şi îngrăşăminte chimice. Dispariţia acestor îngrăşăminte va duce la diminuarea producţiei alimentare. Ca atare, e nevoie să dispară acum o bună parte a omenirii, ca să nu se ajungă, peste 20 de ani, la haos general”, ne-a spus Mircea Chelaru. (Sorin Golea)


18-08-2009 17:12:10
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Scenariul depopularii :( e real, draga Alina; restu-i discutabil insa (aia cu terminarea petrolului etc) - desi Mircea Chelaru e baiat destept, punctul lui de vedere-i cam simplist pe tema asta, nu doar fiindca rezervele de petrol sint mai mari decit se crede (suficiente pentru mai mult de 50-60 de ani in orice caz), ci mai ales fiindca solutiile pentru energia gratis (da-da, MOCA :D) exista de mult in sertarele... "sindicatului" citat (care si el e real), doar ca-s interese de CONTROL la mijloc, intr-o regie mai complexa decit pare la prima vedere.

Munca practic n-ar mai fi necesara intr-o societate "necontorizata" (cu energia "la liber") si toata lumea ar face cumva doar ce-i place, darrrr... s-ar si inmulti cu ocazia asta :D si mai haotic - asta fiind de fapt si (doar) unul din motivele nedezvaluirii tehnologiilor "free energy" (fuziunea la rece, captarea energiei eterului, de mult descoperita de Nikola Tesla etc etc).

Astia de ne conduc (si se cred, evident, superiori noua) au, ce-i drept, nevoie de SLUGI :x (tinuti intr-o transa a iluziei libertatii :x), da' nici de prea multi/e servitori / "artiste" ;) / baby-sittere / hamali / bucatari / paznici / fortze de represiune etc - fiindca-i incurca, polueaza in plus atmosfera ... parcurilor si castelelor lor cu terenuri de golf si piscine, pot provoca revolte de necontrolat etc etc.

Se pare deci ca 5-600 de milioane de sclavi :x pe Terra le sint de-ajuns, cam asta fiind si limita numarului perfect controlabil - procentul de 10% supravietzuitori post... orice gen de scenariu genocidal fiind asadar plauzibil :(.
Toti - CIPUITZI ca lumea (adica exact ca turmele de animale), evident...
Apropo (offtopic) - cind ne cipuim si noi un pic, Blondino ??? :D:D hihihi (asta-i propunere indecenta New Age, daca nu stiai ;) - in versiunea originala suna altfel, dar ezit, timidu' de JE :D sa zic asa, direct, "cind iti bag cipul?" :D:D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-08-2009 14:45:25)


18-08-2009 18:53:20
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
P.S. Stiu ca ai simtzul umorului... ;) si nu m-ai luat "ad literam". :)

19-08-2009 23:46:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

P.S. Stiu ca ai simtzul umorului... ;) si nu m-ai luat "ad literam". :)

Aha,descopar acum ca iubareata este Alina....mai Alina,mai...cate nick-uri ai tu...ma bagi in ceatza!=D=D


20-08-2009 07:50:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Io, draga Tasha, desi aparent aiurit-diliu :D, stiu (prin simpla metoda a deductiei - rezultata din... psihanaliza postarilor ;)) - si fara sa vreau asta neaparat - cam toate identitatile reale ale jdemiilor de nick-uri care sint, au fost si vor mai fi... :D:D hihihi

Asteptam insa comentarii (chiar si veninoase :rolleyes: - dar se vede ca febletzea mea :D zii-33 e-n vacantza :D) ONTOPIC !!!
Clar insa ca lumea ramine "in ceatza" ;), preocupata de ziua de maine (ori cel mult poimaine :rolleyes:) si micile birfe-orgolii-shoppingareli-afaceri-mangleli-cotzaieli cotidiene... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (20-08-2009 14:44:18)


20-08-2009 14:40:48
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Io, draga Tasha, desi aparent aiurit-diliu :D, stiu (prin simpla metoda a deductiei - rezultata din... psihanaliza postarilor ;)) - si fara sa vreau asta neaparat - cam toate identitatile reale ale jdemiilor de nick-uri care sint, au fost si vor mai fi... :D:D hihihi

Asteptam insa comentarii (chiar si veninoase :rolleyes: - dar se vede ca febletzea mea :D zii-33 e-n vacantza :D) ONTOPIC !!!
Clar insa ca lumea ramine "in ceatza" ;), preocupata de ziua de maine (ori cel mult poimaine :rolleyes:) si micile birfe-orgolii-shoppingareli-afaceri-mangleli-cotzaieli cotidiene... :D:D

Ei,sa stii ca de zi33 mi-e cam dor si mie!=)


20-08-2009 15:21:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Din pacate, dupa cum bine stim, zii-33 e intr-o vacantza mai... lunga, draga Tasha. :(

Ontopic: interviul (f. important, dupa mine si nu numai ;)) al Dr. Pete Peterson e, in fine, postat pe situl Project Camelot.
Auditie placuta (pt. anglofoni, natural :)) !!

E vorba de temele ASTEA:

Xtremul a scris:

Hai sa va mai tin totusi la curent (380 V :D) cu ultimele evolutii-predictii.
Motiv: vad ca INCA mai sint omuletzi interesati de ceva mai mult decit ziua de maine, maximum poimaine. :)
Uite deci un "preview" :rolleyes: al structurii unui interviu recent luat unui insider SERIOS, de catre cunoscuti cercetatori f. documentati si deloc avizi de senzational. Interviu pe care o sa incerc sa vi-l prezint rezumativ, cind o aparea (in curind ;)).

I have just landed in transit for an hour at another airport.
Here is a very general list of the subjects K, D and I discussed with Dr Pete Peterson:

-- The probable (in Dr Peterson's strong opinion) collapse of the economy, infrastructure, and law and order in the US
-- The planned imminent disclosure of the ET presence by president Obama

-- The Aurora (now retired from service and replaced by vehicles capable of superluminal travel) and the TR3B (the large flying triangle, which functions as an aircraft carrier)
-- Artificial intelligence and advanced robotics
-- The "information field" and how the body, the mind, and DNA really function
-- Healing modalities which work very rapidly and effectively
-- 'Rescuing' brilliant scientists out of the old USSR
-- How Mir (the Russian Space Station) was so heavy that it could not have been assembled without 'help' from our 'friends' (or, to be exact, the Russians' friends)
-- Time spent in the Vatican Library
-- The existence of Sumerian high technology
-- Quantum computing (Dr Peterson held in his hand a cheap quantum chip, which he had assembled himself in his own laboratory, with the computing power of 10,000 PCs)
-- The brilliance of James Clerk Maxwell, and why Einstein was wrong
-- Why you should not spend too much time in front of your new Digital TV
-- The reality of the US prison camps
-- How President Obama was (in all probability) set up
-- How he came to understand that 15% of the world's population (of all races) have ET ancestry that can be seen in their DNA - and are also resistant to mind control technologies.

And there's more. The above is an incomplete list. We will get this information out as soon as possible.


Ultima modificare facuta de Xtremul (08-09-2009 15:05:37)


08-09-2009 14:59:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
THE END - KONIEC FILMA :D

Declar, din directia mea cel putin, :) topicul asta (devenit de mult timp un... monolog absurd :() INCHIS !!!

Doar e o vorba: io te-am facut, io te omor !!! :D:D
hihihi


10-09-2009 19:14:07
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233

Xtremul a scris:

THE END - KONIEC FILMA :D

Declar, din directia mea cel putin, :) topicul asta (devenit de mult timp un... monolog absurd :() INCHIS !!!

Doar e o vorba: io te-am facut, io te omor !!! :D:D
hihihi
Mai bine ne-ai tine la curent cu ceva din domeniu decat sa inchizi pravalia.

11-09-2009 15:31:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Pe Xtremul trebuie sa-l intelegem exact pe dos....eu pricep altfel mesajul...;)
Cum sa inchida pravalia?cine il lasa? dupa ce ca deja rolurile s-au impartit?=D


11-09-2009 15:43:06
   
?? iubareata
Cont Sters

Inregistat: 24-05-2009
Mesaje: 233
PAI vreau sa aflu noutati-bineinteles in limba romana- despre puterea mintii,sfarsitul lucrurilor,etc. Mai vine sfarsitul?

Ultima modificare facuta de iubareata (11-09-2009 18:25:40)


11-09-2009 18:25:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
"Nu-i aici, nu-i aici / Tine minte, sfirsitul nu-i aici" :D - cinta saracu' Pittish...

11-09-2009 18:29:34
   
whocares
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-08-2009
Mesaje: 91

Xtremul a scris:


titmouse a scris:


Xtremul a scris:

Io ma dau de ceasu' mortzii sa stirpesc coruptzia incipienta din Bunkeristania, previn bunkeristele asupra  perversilor reptilieni cu coada sculata :D, ma chinui sa fac programari pentru complicatul proces de depunere a juramintului in Camera Roz, ;) iar procuroarei-sefe Titmouse tot la fitness cu grohaieli :D:D ii sta gindu' !!! :rolleyes:

Prea Mare Fatarnic ,
Camera in care o sa depunem juramantul sa fie tapetata in roz cu model cu floricele de miozotis ...si pe usa sa fie scris cu litere mari : DEBATUO ERGO SUM !
Iata si o postare de-a ta , cu dedicatie : "Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii . Celelalte 8 nu sunt importante"

Uite cum sta treaba, draga Tit (da' ce-ti spun acum ramine intre noi, OK ? :rolleyes:): Freddie Mercury (caruia doar coarnele-i lipseau ;) - fac pariu ca Evil isi aduce un pic cu el) isi recunostea macar pe fatza pacatoshenia, cantand "I'm The Great Pretender" :D, dar io se pare c-as fi si mai diabolic, :D prefacindu-ma ca organizez cu mari eforturi rezistentza anti-reptiliana, cind de fapt mi-s cu gindul exclusiv la Camera Roz-bonbon, miozotisuri si alte "flori" ;) palpitind la fel de ispititor-rozalii... :D:D hihihi

Toate imbirligaturile astea doar aparent lubrice :D au insa motivatii mai profunde si decit perpetuarea rasei umane :D de dupa 2012 - fiindca Bunkerul de pe forumul asta, chiar daca n-o sa fie construit efectiv vreodata-n realul imediat, deja EXISTA, da-da :), intr-un plan subtil, cu toate personajele/intrigile/functiile/cotzaielile/loviturile de stat ;) (trecute si viitoare - atentie, Evil, ca-s cu heblu' de 380 V si sirmele :D pe tine !!!), gata sa fie materializate in nu se stie care :rolleyes: dintre liniile temporale tzesute rabdator de Cronos-Paianjenul... :)

Atunci cind o sa ne intersectam poate cu totii, mai de-adevaratelea cumva (fie si ca-n alea 4.876 de episoade din "Tinar si Nelinistit", in combinatii de "n" luate cite "k", toti cu toate si viceversa :D) - sper doar ca ceva mai frumosi, consecventi, empatici si toleranti ca acum.  D-Evil o sa aiba asadar atunci aripioare pufoase ;) (si nu alea de liliac :D de-acuma) si n-o sa mai dezbine, ci o sa-mpace omuletzi, Niladam o sa bea doar ambrozie de maximum 20 de grade :D cu detzinuti/e... de buna voie-n catushe de catifea ;), io, XT-CT, o sa scriu postari eterice si nu persiflante si-o sa pot iubi, in fine, deloc ironic-pervers-superior ;) ABSOLUT TOATE fomeile din lume (fiindca proastele, foanfele, zaludele, agramatele, arogantele ori parshivele nici n-or sa mai iegziste :rolleyes:) Sandie o sa fie iubita de elevi/forumisti fiindca n-o sa le mai traga linii la palma, ci o sa lea dea tzigari cu "iarba" :D cind scriu corect gramatical, cumatrul PPan n-o sa mai fie atit de (holo)caustic :D, ci doar hatru cum il stim de fapt si migalos cu vorbele cum e cu bijou-urile, i-se-zicea-Aly o sa fie consecventa nu doar in "contre" paradoxale ori proslavirea iubitului in timp ce-si cauta altu' ;) ci si-n prezentza p-acilea, Onoyoko o sa faca strip-tease moca, din pura placere si nu pe cartele de mobil, :D, Soryn/Stomboli n-o sa mai lupte nici cu canibalii de prin rebele colonii francofone si nici cu capoase hetaire forumiste, :D Tashica o sa-si sparga televizorul :D chiar in timpul unei telenovele ;) gasindu-si, in fine, linistea interioara si prieteni/e "pe bune", nu doar clone duplicitar-veninoase :(, meticuloasa Betty/Funny/Observatoarea n-o sa mai fie urita :D... ci iubita implicit de everybadea, conu' Traven o sa-si uzeze umorul subtil un pic mai dezamorsat si nu pe post de mina anti-personal ;), sculptural-hexagoneza :D Mihaela_F o sa se implice mai mult decit spectatoare... din cripta :D in paruielile forumistice, mama glumetzilor :D Aurora36 o sa ne trateze si cu prezentza pe forum, nu doar cu plegomazine, ;) poetesa-biznisuamana :D Doriane o sa-si adune, impreuna cu Confidentu, esentza poetica ;) imprastiata acuma-n directii nebuloase, :rolleyes: Carol38 si Marin67 or sa aiba, in fine, un harem pe vaporul propriu si nu doar neveste plus amante portuare, :D Hara-Cata (deja numita Ministra a unui domeniu... secret deocamdata ;)) o sa creada mai mult in ea decit in destin, hipermicrobistul Egon o sa fie-n locul lui Berbecali la echipa Stelei Alpha Centauri :) si-o sa viziteze toate galaxiile prin teleportare, fara a mai fi nevoit sa simuleze ca munceste :D pentru meschine pachete turistice, sensibila Cami49 o sa decida, in fine, intre afaceri si suflet, :rolleyes: cumatrul NJD o sa fie convins pina la urma sa conduca un Federal Reserve Fund... umanist-comunist ;) cu sediul pe-un "Freedom Ship" itinerant, controversata Zitreishtrei o sa-si sexizeze :D limitele logicii formale doar aparent impecabile si-o sa atinga Nirvana (simultan cu enshpe sigili :D catifelate de barbati... aproape perfecti) abia odata cu intelegerea deshertaciunii... deshartei mariri, febletzea litorala ;) Unikaaaaa o sa fie nu doar... si mai frumoasa/devreme-acasa (chestie incredibila, nu ?! ;)), ci... si mai Mare Preoteasa a tuturor cultelor (inclusiv a aluia fundamentalist anti-chat :D), concitadina ei Kamin (cont sters :D) o sa vada si-n nuantze de gri, nu doar alb/negru, ;) la fel de semi-disparuta diplomata-sefa Shawuska n-o sa mai fie atit de timida, ci doar la fel de candida, :) explozivul ex-Ciudy SA o sa fie nu doar mai vizibil :D ca acum, ci si dezvaluitor al secretelor (cum incepuse si-aici, chiar daca nitzelush unilateral) si nu doar pastrator al lor pentru stilpii Puterii, idealistul... ratzional Lake n-o sa ne mai lase-n ceatza, :( ex-generalul Moebius o sa ne invetze sa zburam mai sus (nu insa sa zburam si de pe forum, :D ca el), iar tu, draga Tit...
Las' ca tie-ti zic mai incolo ce si cum. :D:D C-am obosit deja.



Penibil, F! :rolleyes: Pacat ca nu pot "scrie" restul / totalitatea sentimentelor care ma incearca.


25-09-2009 05:59:31
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Bre matale, :D mai bine ti-ai argumenta opiniile cumva, decit sa dai cu bita-n balta eructind teoreme/enuntzuri din putzu' gindirii :D.
Ca altfel devii chiar penibila, zau asa. :rolleyes:

P.S. Fiind offtopic, consider ca n-am postat nik. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (27-09-2009 22:18:38)


27-09-2009 22:18:05
   
whocares
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-08-2009
Mesaje: 91

Xtremul a scris:

Bre matale, :D mai bine ti-ai argumenta opiniile cumva, decit sa dai cu bita-n balta eructind teoreme/enuntzuri din putzu' gindirii :D.
Ca altfel devii chiar penibila, zau asa. :rolleyes:

P.S. Fiind offtopic, consider ca n-am postat nik. ;)



La ce bun, Florine? Reactia de mai sus.... imi dovedeste ca ar fi in van o argumentare. Tu... NU m-ai intrebat NICIODATA ....NIMIC... doar ai tras concluzii. E clar ca NU vei asculta.
ps. Eu nu-mi amintesc sa-ti fi vorbit vreodata cu "matale".. as spune ca dimpotriva.


27-09-2009 23:28:37
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Eroare totala ! ;) Special ti-am testat modul de reactie... argumentata doar in cazul adresarii mele deloc politicoase, recunosc. :D ( motiv pentru care imi cer scuze, da' nu se putea altfel, deh ;))
Asta-i de fapt lumea de cind... lumea, tot ce-o atinge personal merita efortul argumentarii, cataroaiele :D azvirlite-n directia altora n-au insa nevoie si de argumente. :(

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-09-2009 11:11:33)


29-09-2009 11:09:43
   
AURORA36
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 05-06-2006
Mesaje: 209

Xtremul a scris:

Eroare totala ! ;) Special ti-am testat modul de reactie... argumentata doar in cazul adresarii mele deloc politicoase, recunosc. :D ( motiv pentru care imi cer scuze, da' nu se putea altfel, deh ;))
Asta-i de fapt lumea de cind... lumea, tot ce-o atinge personal merita efortul argumentarii, cataroaiele :D azvirlite-n directia altora n-au insa nevoie si de argumente. :(
...pe mine m-a invatzat la scoala...care este...ca tocmai atunci cind nu ai argumente dai cu cataroaie...

29-09-2009 11:14:28
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Stii ce-mi place mie la tine Xtremule?...nu ne-ai scapt din vedere pe niciunul...ne-ai aranjat pe tapet pe toti...chiar m-a amuzat felul in care ai facut-o... ;)
bunkeristania rediviva!!! =D=D


29-09-2009 15:50:12
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
O noua (si f. interesanta) publicatie - pe care-am reusit sa pun si minutza ;)
P.S. Cu nenea asta o sa trebuiasca sa te lupti prin 2012-13, hipersherife Niladam !... Ei, te-ncumetzi?! :D:D



Ultima modificare facuta de Xtremul (28-10-2009 11:14:30)


28-10-2009 11:11:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Pai,unde-i ordin nu-i tocmeala...cine-i sef de interne?ai uitat? =D=D

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (29-10-2009 20:22:23)


29-10-2009 20:22:04
   
?? niladam
Cont Sters

Inregistat: 23-10-2007
Mesaje: 1510
D'-apoi PreaLuminate, e fioros, negru shi... are paloshu' lung :rolleyes: Parca l-am mai vazut, da' nu'sh de un' sa-l iau :rolleyes: Totushi, n-ashi fi 'io prea impresionat ( mai ales ca nu-'ntzeleg ce scrie acolo pe afishu' electoral :rolleyes: ), da' ma-'spaimanta acel "...and more" de la sfarshit :rolleyes:
Shi... nu pare de actualitate... caci acolo trebuia sa scrie "Bem" nu "Beam" ( ca eu inca nu m-am oprit... :rolleyes: ), dar sincer, vodca "Project Blue" n-am consumat inca pana acuma' :rolleyes:
Saru'mana sefa... ia sa pui mana (asha... prin mijloace interne ;) ) sa faci aprovizionarea cu astfel de... tarie :rolleyes: .. sa aflu shi 'io care-i gustu


29-10-2009 21:47:23
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Ăla negru de respira greu... Apropo, un banc:

Un sudist foarte bătrân află că la conducerea SUA a ajuns acum un negru. Replica lui:
- Ce mândru trebuie să fie stăpânul lui!


30-10-2009 07:38:50
   
Pagini: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 20    
Mergeti la