Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / ce va trece prin cap in momentul asta?    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 ... 34
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

gira a scris:

Ce-a-nceput prost se termina intotdeauna cel putin la fel de prost? :(

Ce-ncepe bine se termina prost .
Ce-ncepe prost nu se mai termina.


01-12-2009 21:57:13
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

gira a scris:

Ce-a-nceput prost se termina intotdeauna cel putin la fel de prost? :(

Nici vorba, Gira, totul se termina cu bine - dar numai ce se incepe CU MINE.... :D:D:D hihihi


01-12-2009 22:16:15
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:


gira a scris:

Ce-a-nceput prost se termina intotdeauna cel putin la fel de prost? :(

totul se termina cu bine - dar numai ce se incepe CU MINE.... :D:D:D hihihi

Si se termina cu MINE !

Ultima modificare facuta de titmouse (02-12-2009 08:33:31)


02-12-2009 08:32:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Ma gandesc ca mi-e dor de-o postare a Cameliei...oare cine a suparat-o?
Cami49...hai,te rog, mai da si tu un semn de viata!


07-12-2009 20:11:21
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nici macar e-maiul Cameliei(49 ;)) vad ca nu mai functioneaza.
Error allover. :( - Sper sa-si revina. :)


07-12-2009 22:17:23
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

Ma gandesc ca mi-e dor de-o postare a Cameliei...oare cine a suparat-o?

N-a suparat-o nimeni, cucoana asta asa s-a nascut.


07-12-2009 23:11:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365
Ceea ce urmeaza sa va povestesc nu este inspirat din fapte reale , este de-a dreptul un fapt real .
     Ma duc frumos la votare ( nu va spui din ce motiv) si inauntru se asculta muzica , destul de tare . Nu era deranjant dar ascultau "In genunchi ma-ntorc la tine" - Gianni Morandi . In timp ce caut buletinul intreb c-o fata suparata de rinocer :"daca nu va suparati , dumneavoastra stiti ce cantec ascultati ? . "Nu , nu stim" , imi raspunde o femeie de la masa . Le spun ce asculta si pe urma zic "Si eu unde pot sa fac reclamatie?" . S-au speriat oamenii :"Vai , va rugam sa ne scuzati , poate muzica este data prea tare si va deranjeaza , o sa dam muzica mai incet!" . Zic : " Nu , doamna , nu ma deranjeaza , e mai rau de-atat , dumneavoastra incercati sa ma influentati ! . M-ati pus in incurcatura . Eu acuma de unde sa mai stiu pe cine sa votez ? . Care din astia doi se-ntoarce in genunchi la mine , ca eu ii iubesc pe amandoi la fel de mult !" .
   Frati romani , alegatorului din Romania cand se duce sa voteze i se pune spre ascultare "In genunchi ma-ntorc la tine " !!!


ps. Cred ca era Baselu' totusi . El mi-a dedicat-o . A cazut Nutica in dizgratie !

Ultima modificare facuta de titmouse (08-12-2009 09:09:24)


08-12-2009 09:06:18
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Nutzika nu cade decit cu curu-n "catargul" marinarului, :D:D dear Tit...

Din ce in ce mai rar oricum, se pare, fiindca Baselu o urmareste lately cu SPP-istii (d-aia cred ca-i plecat-pa de pe forum si Ciudisor, in urmarire "electronica" :D a lu Nutzica Ud-rea-de-musca :D) - fiindca are si-un alt amant blondina (mai fara bani, da' tinar si fromossss :D:D).
Gelosss, of-of, Basecsu asta !!! :D:D hihihi - nu-i ajunge ca ne fooote la melodie pe noi... :(

P.S. Mi-a soptit asta o pasarica (nu a Nutzicai insa :D) care-i combinata cu un motociclist d-ala... cu girofar. ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (08-12-2009 12:23:21)


08-12-2009 12:17:33
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Nutzika nu cade decit cu curu-n "catargul" marinarului, :D:D dear Tit...

Din ce in ce mai rar oricum, se pare, fiindca Baselu o urmareste lately cu SPP-istii (d-aia cred ca-i plecat-pa de pe forum si Ciudisor, in urmarire "electronica" :D a lu Nutzica Ud-rea-de-musca :D) - fiindca are si-un alt amant blondina (mai fara bani, da' tinar si fromossss :D:D).
Gelosss, of-of, Basecsu asta !!! :D:D hihihi - nu-i ajunge ca ne fooote la melodie pe noi... :(

P.S. Mi-a soptit asta o pasarica (nu a Nutzicai insa :D) care-i combinata cu un motociclist d-ala... cu girofar. ;)

Base ma prefera pe mine , draga . Si-a dat si el seama ca sunt o ...pasaruica mai de soi decat papagalita de Udrea ! Compari o papagalita c-un pitigoi ?
Exact .
Asa zicea si Base .


08-12-2009 18:39:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

titmouse a scris:

Base ma prefera pe mine , draga . Si-a dat si el seama ca sunt o ...pasaruica mai de soi decat papagalita de Udrea ! Compari o papagalita c-un pitigoi ?
Exact .
Asa zicea si Base .


Cred ca preferintele ornitologice recente ale lui Base se indreapta catre porumbei voiajori...o specie minunata in munca informativa... cind se duce geoana la Vintu-SPA, Crin la Patriciu, Vanghelie la Felix etc.


08-12-2009 22:17:00
   
?? traven
Cont Sters

Inregistat: 18-06-2008
Mesaje: 633
Hmmm, daca pierdea alegerile si se redeschidea dosarul "Flota", poate ca preferintele ornitologice i s-ar fi indreptat spre inaripate mult mai exotice, conditia necesara si suficienta (...pentru a fi demne de acest interes) devenind aceea ca respectivele zburatoare sa faca parte din fauna unor tari cu care n-avem semnate... tratate de extradare!!! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de traven (09-12-2009 01:25:01)


09-12-2009 00:22:25
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

Xtremul a scris:

Nutzika nu cade decit cu curu-n "catargul" marinarului, :D:D dear Tit...

Din ce in ce mai rar oricum, se pare, fiindca Baselu o urmareste lately cu SPP-istii (d-aia cred ca-i plecat-pa de pe forum si Ciudisor, in urmarire "electronica" :D a lu Nutzica Ud-rea-de-musca :D) - fiindca are si-un alt amant blondina (mai fara bani, da' tinar si fromossss :D:D).
Gelosss, of-of, Basecsu asta !!! :D:D hihihi - nu-i ajunge ca ne fooote la melodie pe noi... :(

P.S. Mi-a soptit asta o pasarica (nu a Nutzicai insa :D) care-i combinata cu un motociclist d-ala... cu girofar. ;)


Nutica il inseala pe Baselu de vreo doua-trei luni , cred ca de pe la inceputul lui septembrie , i-am vazut eu intamplator harta astrala . Asa-i trebuie lui Base daca n-are astrolog la Cotroceni !
Dar la ce sa ma astept din partea ei ?! O nagata , o batlana si-o cocostarca ! Si-o codobatura !


09-12-2009 09:59:52
   
titmouse
Femeie

Am mereu ceva de spus

Inregistat: 17-03-2008
Mesaje: 1365

traven a scris:

Hmmm, daca pierdea alegerile si se redeschidea dosarul "Flota", poate ca preferintele ornitologice i s-ar fi indreptat spre inaripate mult mai exotice, conditia necesara si suficienta (...pentru a fi demne de acest interes) devenind aceea ca respectivele zburatoare sa faca parte din fauna unor tari cu care n-avem semnate... tratate de extradare!!! :rolleyes:

tocmai de-aceea i-am si propus sa vina cu mine in Gabon , in rezervatia Lope-Okanda . Da' el nu si nu , ca are-o misiune sfanta catre tara ! . Romania nu are in Gabon Oficiu Consular si nici  un fel de misiune diplomatica , cea mai apropiata ambasada este in Nigeria .Si-i plin de sburatoare !


09-12-2009 10:03:54
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

PeterPan 63 a scris:


Ma gandesc ca mi-e dor de-o postare a Cameliei...oare cine a suparat-o?

N-a suparat-o nimeni, cucoana asta asa s-a nascut.

Mai bine ca mine decat ca tine,iti fac o propunere:-Nu vrei sa ma lasi in pace si sa nu ma mai musti?Poate ca eu am avut pareri gresite despre tine (din cauza limbajului tau) sigur esti o persoana de bine,dar daca tot nu ma inghiti ,de ce te tot lovesti de mine?Nu-ti place cum scriu,cum gandesc,ignora postarile cami49 si gata.Craciun fericit!!!!!


16-12-2009 17:41:02
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

tasha 1951 a scris:

Ma gandesc ca mi-e dor de-o postare a Cameliei...oare cine a suparat-o?
Cami49...hai,te rog, mai da si tu un semn de viata!

Draga mea,nu sunt suparata pe nimeni,doar un pic de lehamite,peste tot sunt 4-5 personaje care taie si spinzura pe aici,restul sunt obligatoriu prosti.Aici gasesc doar un limbaj agresiv,cauzele fiind diverse,iar consecintele atat faste cat si nefaste.Nu trebuie sa confundam limbajul verbal sau nonverbal agresiv cu certurile si disputele ale caror cauzalitate si impact asupra stabilitatii unui dialog (sau relatie) sunt intotdeauna nefaste,avand cu totul alta cauza decat aspectele care duc la violenta verbala in vorbire si in gesturi.(slava Domnului ca nu avem posibilitatea de a fi fata in fata).Imi protejez nervii pt.probleme mult mai serioase,prefer sa vorbim pe mess.sau la telefon.Aici esti judecat pt.ceea ce nu esti.Las desteptii sa-si masoare fortele.........!?

Ultima modificare facuta de cami49 (16-12-2009 18:05:18)


16-12-2009 18:04:34
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

Xtremul a scris:

Nici macar e-maiul Cameliei(49 ;)) vad ca nu mai functioneaza.
Error allover. :( - Sper sa-si revina. :)

Dragul meu am sa-ti dau e-mailul prin telefon,sper sa nu mai dispari cand sunt incoltita pe aici,niciodata nu am apelat la ajutorul nimanui,sunt fetitza mare si trebuie sa invat sa ma descurc cu leii in cusca, mai ales cand nu sunt dresati......


16-12-2009 18:12:42
   

PeterPan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

cami49 a scris:


PeterPan 63 a scris:


Ma gandesc ca mi-e dor de-o postare a Cameliei...oare cine a suparat-o?

N-a suparat-o nimeni, cucoana asta asa s-a nascut.

Mai bine ca mine decat ca tine,iti fac o propunere:-Nu vrei sa ma lasi in pace si sa nu ma mai musti?Poate ca eu am avut pareri gresite despre tine (din cauza limbajului tau) sigur esti o persoana de bine,dar daca tot nu ma inghiti ,de ce te tot lovesti de mine?Nu-ti place cum scriu,cum gandesc,ignora postarile cami49 si gata.Craciun fericit!!!!!

Hai sa ne lamurim:
- madam Tasha a povestit aici de fiecare data cand ti-a fost oaspete, cat si cum a stat, ce bine se-ntelege cu tine si cat de mult te aprecieaza, ba chiar a facut pe undeva referire la lungile voastre suete telefonice, netistice, messengeriste si altele de genu'. 
Tot ce-mi ramane de facut e sa ma-ntreb si io ca tot omu'  (normal la cap si-n judecata): nu era mai simplu sa-ti adreseze intrebarea direct, strecurata printre altele in timpul sau cu prilejul oricareia dintre conversatiile voastre? Ar mai fi posibilitatea ca  tu si ea, ori numai ea sau numai tu, sa vreti a zugravi pastelul ridicolului transpus in acuarele vii pe fondul matrimonialelor 3x.
Sarbatori fericite si tie!


16-12-2009 19:06:36
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123

PeterPan 63 a scris:


cami49 a scris:


PeterPan 63 a scris:


N-a suparat-o nimeni, cucoana asta asa s-a nascut.

Mai bine ca mine decat ca tine,iti fac o propunere:-Nu vrei sa ma lasi in pace si sa nu ma mai musti?Poate ca eu am avut pareri gresite despre tine (din cauza limbajului tau) sigur esti o persoana de bine,dar daca tot nu ma inghiti ,de ce te tot lovesti de mine?Nu-ti place cum scriu,cum gandesc,ignora postarile cami49 si gata.Craciun fericit!!!!!

Hai sa ne lamurim:
- madam Tasha a povestit aici de fiecare data cand ti-a fost oaspete, cat si cum a stat, ce bine se-ntelege cu tine si cat de mult te aprecieaza, ba chiar a facut pe undeva referire la lungile voastre suete telefonice, netistice, messengeriste si altele de genu'. 
Tot ce-mi ramane de facut e sa ma-ntreb si io ca tot omu'  (normal la cap si-n judecata): nu era mai simplu sa-ti adreseze intrebarea direct, strecurata printre altele in timpul sau cu prilejul oricareia dintre conversatiile voastre? Ar mai fi posibilitatea ca  tu si ea, ori numai ea sau numai tu, sa vreti a zugravi pastelul ridicolului transpus in acuarele vii pe fondul matrimonialelor 3x.
Sarbatori fericite si tie!

Eu nu pot raspunde la intrebarile tale pt.ca nu sunt Olga,nu-mi plac regiile si vorbesc doar in numele meu.Pune-i ei intrebarea,o vaga idee a-si avea,PROBABIL unde nu am intrat de vre-o 10 zile pe nici un site(am fost racita)si nici la telefon nu am raspuns,a lasat un mesaj pe forum,poate intru,poate il citesc si poate raspund.Azi am sa vorbesc cu ea si am s-o intreb care i-a fost intentia.De multe ori lucrurile simple par pt.altii complicate dar e frumos sa dam credit la credibilitate,mai sunt si oameni de bine pe lumea asta,nu crezi?chiar daca nu se exprima asa cum dorim noi sau nu folosesc cuvinte academice.Sa ai o zi buna.


17-12-2009 16:07:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

cami49 a scris:


Xtremul a scris:

Nici macar e-maiul Cameliei(49 ;)) vad ca nu mai functioneaza.
Error allover. :( - Sper sa-si revina. :)

...,sper sa nu mai dispari cand sunt incoltita pe aici,niciodata nu am apelat la ajutorul nimanui,sunt fetitza mare si trebuie sa invat sa ma descurc cu leii in cusca, mai ales cand nu sunt dresati......

Cavalerul Fara Prihana Pe Cal Verde :D (sau o sa-mi vopsesc motoru-n alb, draga Cami) a fost tare ocupat prin zona asta cu... razboiul de-o suta de ore :rolleyes: :D cu Whitesnow (o noua clona virtuala ce se crede "ucigasha" si e de fapt inca in fasha :D:D) - riscant oricum sa intervii in luptele altora, cu ramificatii de cele mai multe ori necunoscute. ;)

De fapt, tocmai convingerea ca esti... fata mare ;) (in sensul bun al expresiei) ma face sa cred ca n-ai nevoie de ajutoare - dar nici de unele betze-n roate, bagate uneori (involuntar cumva) chiar de prieteni/e... :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-12-2009 17:26:31)


17-12-2009 16:57:56
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195
Mda, ucigatoare si inca in fasha... :D :D :D :D
Vezi tu cami, asta este greseala pe care o face forumistul atunci cind renuntind la intimitatea oferita de un proxy si un nickname trece in viata reala si se baga in seama cu "unul " sau "altul".
In acel moment ceva se strica, fie relatia virtuala fie cea reala. :D :D :D.Desigur, cei dependenti de 3x si de mica comunitate ex-intelectuala in care mucegaiul de la creier nu se simte pentru ca toti sint obisnuiti cu propiul miros vor cauta sa repare aici ce au gresit in reala.

Apropo de razboiul de 100 de ore, cred ca Xtremului i-au ramas traume, daca tot pomeneste de clone virtuale si in fasha.Cei pomeniti si traumele create traiesc in mintea omului atita timp cit acesta le rosteste  numele .

Lucrurile fara valoare sint date uitarii imediat ca si cum nu ar fi existat.
Mintea omului incearca in timp sa minimizeze efectele "ucigatoare" :D:D:D prin pomenirea victimizatorului si modificarea voit-dorita a celor intimplate, astfel incit in timp victima sa devina ( bineinteles doar in mintea ei) de fapt cistigatoare iar traumele sa devina cicatrici .LA e-Xtrem se poate auzi ca de fapt cel care si-a luat-o pe cocoasa este de fapt invingatorul.
Nu dau exemple, sint prea multe la indemina :D :D :D


17-12-2009 17:44:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

whitesnow a scris:

Mda, ucigatoare si inca in fasha... :D :D :D :D
...Apropo de razboiul de 100 de ore, cred ca Xtremului i-au ramas traume, daca tot pomeneste de clone virtuale si in fasha.Cei pomeniti si traumele create traiesc in mintea omului atita timp cit acesta le rosteste  numele .

Lucrurile fara valoare sint date uitarii imediat ca si cum nu ar fi existat.


Bre w-s, matale oi fi freo pisicoloaga ? :D:D
Permite-mi sa te corectez, asa ignorant ;) cum zici c-as fi... in visele tale de marire (si, evident, de evadare a neuronului din pampershi :D:D): iegzista si o "valoare a RAULUI esentzial" :rolleyes: - ala neprovocat decit de regurgitatziile unor suflete inecate in propriul venin :( - iar lupta cu tipul asta de "valoare" :x chiar ca nu trebuie uitata !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (17-12-2009 18:03:20)


17-12-2009 17:55:39
   
whitesnow
Femeie

Nou venit

Inregistat: 24-11-2009
Mesaje: 195
Nu lupta trebuie tinuta mine, nu acidul care arde trebuie rememorat, esentiala este imaginea pe care o  ai cind fiind pe fundul vaii poti vedea printre nori virful muntelui.Veninul nefolosit isi pierde efectul letal.Si nu as dori sa fiu un sarpe cu venin inofensiv.Iti amintesti desigur pisicuta care de mica isi ascute gherele pe tulpina copacilor...Prin munca si perseverenta fierul bont poate devenii lama taioasa.Asa ca hai sa nu vorbim despre motivele pentru care fiecare dintre noi sintem aici si sa ne vedem fiecare de treaba.
Frica, curajul si respectul se invata prin practica.
Daca voi avea de spus si altceva decit sa sisii si sa imprastii venin contra celor ce ma deranjeaza prin atitudinea lor fata de mine o voi face cit pot de bine.


17-12-2009 18:07:03
   

cami49
Femeie

Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 123
Iubita,eu nu m-am bagat in seama cu "unul cu altul".... eu m-am bagat in seama cu o UNA si sincer nu-mi pare rau.Poate pt.altii EA nu reprezinta cine stie ce,in schimb pt.mine e o persoana speciala.Daca tu ai facut o asemenea greseala,sincer,imi pare rau.Daca ai vrut sa-mi dai indirect un sfat,iti multumesc!!!Dar daca insinuezi ceva,sincer esti dezimformata.De la prietena mea,am auzit numai de bine despre tine si tare rau imi pare ca am inceput pe aici cu stangul......dar cine stie?cate nu se pot schimba pe lumea asta......Iti doresc o seara minunata.

20-01-2010 17:56:52
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
cami49
Femeie
Nou venit

Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 87
   
"Iubita,eu nu m-am bagat in seama cu "unul cu altul".... eu m-am bagat in seama cu o UNA si sincer nu-mi pare rau.Poate pt.altii EA nu reprezinta cine stie ce,in schimb pt.mine e o persoana speciala.Daca tu ai facut o asemenea greseala,sincer,imi pare rau.Daca ai vrut sa-mi dai indirect un sfat,iti multumesc!!!Dar daca insinuezi ceva,sincer esti dezimformata.De la prietena mea,am auzit numai de bine despre tine si tare rau imi pare ca am inceput pe aici cu stangul......dar cine stie?cate nu se pot schimba pe lumea asta......Iti doresc o seara minunata."
Foarte interesant acest mesaj ! Vorba unui"super-casca":cap la cap dezlegi misterul .Ai inteles Xtrem-ule ?

Ultima modificare facuta de marianmandache (21-01-2010 18:46:53)


21-01-2010 18:44:36
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

marianmandache a scris:

cami49
Femeie
Nou venit
Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 87
"Iubita... De la prietena mea,am auzit numai de bine despre tine si tare rau imi pare ca am inceput pe aici cu stangul......dar cine stie?cate nu se pot schimba pe lumea asta......Iti doresc o seara minunata."
Foarte interesant acest mesaj ! Vorba unui"super-casca":cap la cap dezlegi misterul . Ai inteles Xtrem-ule ?

Incerc sa-ntzeleg macar 1% din motivatiile care "mana-n lupta" :rolleyes: lumea asta alba ca zapada... de pe Marte, :D coane Mariene... :(

Dar, daca Tasha are despre cumatra whitesnow asa pareri... superlative :rolleyes: :D rezultate clar din intima lor relatzie, ;) io nu pot decit sa ma retrag la depou. :D:D
Fara macar sa emit truisme de tipul "cine se-aseamana se-aduna" :rolleyes: - nu-mi plac generalizarile, si oricum Tasha si whitesnow au "structuri" total diferite.

Incurcate-s oricum caile si ocultele :rolleyes: amicitzii ale netului - si d-aia io-l las mai bine pe Skaraotzki ( }:> ) sa le descurce. :D:D hihihi
Un motiv in plus sa "dispar" :rolleyes: acum oricum, dupa postarea nr. 6161. :)

Ultima modificare facuta de Xtremul (21-01-2010 20:23:32)


21-01-2010 18:54:51
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Nu. Mai kinki ar fi 6969 :D:D ... Serios. Eu te citesc, dar sint timida cind vine vorba de vizionarism, premonitii, sefe si va respect indeajuns pe voi, cei foarte putini de pe forum care aveti opinie in chestiile astea, incit sa nu ma aflu in treaba postind orice flecarie...:rolleyes::rolleyes:

21-01-2010 23:05:26
   
?? dogofsea
Cont Sters

Inregistat: 13-01-2010
Mesaje: 24
Ei X banuiesc ca daca as vrea sa ,,dispar'' nu mi-as mai lua la revedere de la nimeni,m-as duce pe drumul meu si atit,bineinteles ca sintem diferiti(unici)deci fiecare isi alege modul de a disparea...eu cred despre tine ca mai ai cite ceva de spus aici(pe forum)si nu numai,deci in concluzie mai asteapta,uite daca vrei o pun eu de o cearta cu cineva numai sa stai sa arbitrezi disputa...

22-01-2010 18:00:25
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:


marianmandache a scris:

cami49
Femeie
Nou venit
Inregistat: 07-02-2008
Mesaje: 87
"Iubita... De la prietena mea,am auzit numai de bine despre tine si tare rau imi pare ca am inceput pe aici cu stangul......dar cine stie?cate nu se pot schimba pe lumea asta......Iti doresc o seara minunata."
Foarte interesant acest mesaj ! Vorba unui"super-casca":cap la cap dezlegi misterul . Ai inteles Xtrem-ule ?

Incerc sa-ntzeleg macar 1% din motivatiile care "mana-n lupta" :rolleyes: lumea asta alba ca zapada... de pe Marte, :D coane Mariene... :(

Dar, daca Tasha are despre cumatra whitesnow asa pareri... superlative :rolleyes: :D rezultate clar din intima lor relatzie, ;) io nu pot decit sa ma retrag la depou. :D:D
Fara macar sa emit truisme de tipul "cine se-aseamana se-aduna" :rolleyes: - nu-mi plac generalizarile, si oricum Tasha si whitesnow au "structuri" total diferite.

Incurcate-s oricum caile si ocultele :rolleyes: amicitzii ale netului - si d-aia io-l las mai bine pe Skaraotzki ( }:> ) sa le descurce. :D:D hihihi
Un motiv in plus sa "dispar" :rolleyes: acum oricum, dupa postarea nr. 6161. :)

Povestiti despre mine?in lipsa mea?pai treaba-i asta?
N-are importanta Florine ce structuri avem fiecare,ce-a spus Cami e adevarat..,daaa!!!daca e s-o luam asa eu sunt grasa si ea e slaba...restul nu mai conteaza!:))
Hai ,ca glumesc acum,vreau sa-ti spun insa ceva adevarat si nu uita asta! Whitesnow,(  legat de tine Florine) , a avut o parere excelenta,parol! ca in timp ati ajuns la vorbe,asta e alta treaba!
In fine pe net sunt tot oameni si fiecare are dreptul la o adica sa se manifeste exact asa cum simte.Ne mai suparam,ne mai impacam...:)


22-01-2010 23:02:00
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Corect :) (iar ai adica - cam des deja ;)) - dreptate, draga Tasha !!!
Drept urmare, uite ca ma sucesc si nu ma mai opresc cu postarile, cum ma gindisem :rolleyes: (ideea de-a termina abia la nr... 6969 :D:D a dragei de Sandie pare cea mai buna).
Desi io as prefera postarea nr. 6666. :D:D O sa postez insa de-acum incolo numai chestii... haioase, ;) :rolleyes: cam ca asta: - poate si spre satisfactia confirmarii premonitiilor lui whitesnow apropo de oaresce scatofilii oculte. :D:D

TIPURI DE CACAT (unde "tipuri" poate fi insa f. bine inlocuit cu "tipi" sau "tipe de kkt" ;)):

1.Cacatul fantoma:

Stii cu siguranta ca l-ai facut. Urme ale sale sunt pe hartia igienica dar in WC nu este nici urma de cacat. Mai poate fi numit si cacatul Torpedo atunci cand a fost auzit cazand in apa din WC...

2.Cacatul teflon:

Vine matasos si moale ca nici nu iti dai seama. Pe hartia igienica nu sunt urme de cacat. Pentru a fi sigur ca a fost facut trebuie sa te uiti in WC...

3.Cacatul cauciucat:

Are consistenta bitumului fierbinte si lasa urme gretoase pe faianta WC-ului. Te stergi de cel putin 18 ori la cur si acesta nu este inca curat. Trebuie sa iti bagi hartie igienica in chiloti pentru a nu-i umple de cacat.

4.Cacatul cu aprindere intarziata:

Tocmai te-ai sters la cur si te-ai ridicat in picioare... cand vine tura urmatoare...

5.Cacatul sarpe:

Alunecos de grosimea degetului mare si are o lungime de cel putin 50 de centimetri. Are un potential ridicat (la fel ca si cacatul fantoma) de "cacat Torpedo"...

6.Cacatul pluta:

Mai este cunoscut si sub numele de "inotatorul". Desi ai tras apa de trei ori el pluteste inca in WC. Doamne! Cum te poti scapa de el? Nu se lasa nicidecum luat de apa. Apare de obicei peste tot, numai in propria locuinta nu...

7.Cacatul dorinta:

Parca ai avea furnici in intestine. Transpiri, te basesti, faci totul... in afara de a te caca... apare de obicei la petreceri cand te nevoieste sa ocupi WC-ul un timp indelungat.

8.Cacatul buci-umede:

Aceasta specie derivata loveste apa din WC cu o viteza ridicata si la un unghi inclinat astfel incat iti umezeste bucile curului... Cel mai rau la aceasta specie de cacat este ca nu ai niciodata certitudinea daca umezeala de pe bucile tale este apa sau cacat...

9.Cacatul "bloc de ciment":

Mai este denumit si cacatul "Doamne-Dumnezeule!". Imediat dupa ce ai inceput sa-l faci iti doresti din tot sufletul sa iti fi facut in prealabil o anestezie locala.

10.Cacatul King Kong:

Mai este cunoscut si sub numele de "cacat elefant". Este asa de mare incat refuza sa dispara in canalizare inainte de a fi maruntit (se recomanda folosirea unui umeras de haine). La fel ca si "cacatul pluta" nu apare decat atunci cand te afli intr-un WC strain.

11.Cacatul hemoragie-craniana-interna:

Aceasta forma de cacat l-a ucis pe Elvis. El vine de abia dupa eforturi indelungate ai schimbat culori de la rosu la verde si apoi albastru.

12.Cacatul bere:

Una din cele mai rele dar si una din cele mai raspandite forme de cacat. Apare in ziua urmatoare noptii de dinainte. In mod obisnuit nici nu miroase asa de rau, dar aparentele inseala. WC-ul este stropit cu el de sus pana jos de parca ai fi tras cu o flinta cu alice . Te si miri ca din gaura curului tau cacatul poate fi imprastiat in atatea directii. Dupa aceea observi ca hartia igienica s-a terminat si closetul nu este prevazut cu o perie. Apare la fel ca si alte forme numai in WC-uri straine..
:D:D:D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-01-2010 03:14:52)


23-01-2010 02:47:48
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Sau ca asta (care nu-i preluata de pe net - ghiciti insa cine-a compus-o ???!!! :rolleyes: :D:D)
(reply original, zic io, :rolleyes: la "Tipuri de kkt", :D primit de JE sub forma de e-mail circulant pe ametzitul net si la care trebuia sa raspund in acceasi nota, nu? :rolleyes:):

TIPURI DE BASINI

1. Basinica Mirabela - flatulatie inocenta, inodora, fasaita discret, dar rarissima si oricum fara potential sa te faca socialmente de cacat, fiindca emanata in 99% din cazuri acasa, singur in masina sau la pescuit, fara martori. Model imposibil de reprodus vreodata in reuniuni simandicoase.

2. Hiperbasina Hiroshima (sau “2012”) - cu sunet lung, apocaliptic de sirena antiaeriana si invariabil cu duhoare letala. Vomitiva si-n aer liber, in zilele fara vant (dar cu vanturi) si scapata de regula in colectivitati numeroase, de unde nu poti dezerta tiptil (receptii, onomastici, parastase etc).

3. Semibasina duioasa - vant inghetzat in proiect, stopat cu eforturi titanice dupa o partzaiala incipienta, in situatii de obicei romantice. Fara urmari asupra serenadelor sub clar de luna, dar cu efect dramatic in coitus interruptus de fuga eliberatoare la buda - niciodata izolata fonic.

4. Basina ezoterica, violeta (zisa si “adierea voodoo”) - absolut silentioasa, dar cu atat mai gretzoasa; egal daca emisa voluntar ori subconstient, damful insidios din juru-ti te stigmatizeaza energetic instantaneu. Preferabil sa nu ai un infarct chiar atunci - nici Salvarea, nici Maica Tereza nu se apropie de tine cu orele!

5. Megabasina Big Bang- odorizanta sau nu prea, dar imposibil de mascat printr-o eventuala tuse sonora, unda de shoc a falfairii bucilor in rafale fiind asurzitoare pentru asistentza. De fapt, deseori chiar tusea o elibereaza brusc - si doar intr-o tacere mormantala. Solutia salvarii aparentzelor: simularea epilepsiei.

6. Basina Terminator - numita astfel fiindca nu doar paraitul ei de mitraliera, ci si izul pestilential se preling lejer, ca un metal lichid pe sub usa micului WC in care-ai reusit sa te retragi la timp (credeai tu...) dupa ce-ai ras toate aperitivele condimentate. Opreste muzica, petrecerea si uneori chiar mersul trenurilor.

7. Basina Dirty Dancing - scapata cu atat mai sonor cu cat muzica e mai lenta, iti distruge iremediabil reputatia de dansator fiindca o trantesti exact atunci cind te contorsionezi in figuri maxime. Chiar daca reusesti sa nu-ti scapi partenera pe jos, cade ea singura - efect hipnotic garantat, mai ceva ca-n Flautul Fermecacat.

8. Hidrobasina - temuta sparcaiala umeda eliberata de obicei cu seninatate, fara premonitia dezastrului consecutiv. Improscarea exploziva, de vulcan noroios te face de cacat la propriu si se intimpla mai ales pe canicula, cand te scremi la beach-volley ori pe bicicleta. Ai sau nu slip de schimb - dispari rapid, Beshinica!

:D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (23-01-2010 03:22:30)


23-01-2010 02:50:10
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

Corect :) (iar ai adica - cam des deja ;)) - dreptate, draga Tasha !!!
Drept urmare, uite ca ma sucesc si nu ma mai opresc cu postarile, cum ma gindisem :rolleyes: (ideea de-a termina abia la nr... 6969 :D:D a dragei de Sandie pare cea mai buna).
Desi io as prefera postarea nr. 6666. :D:D O sa postez insa de-acum incolo numai chestii... haioase, ;) :rolleyes: cam ca asta: - poate si spre satisfactia confirmarii premonitiilor lui whitesnow apropo de oaresce scatofilii oculte. :D:D

TIPURI DE CACAT (unde "tipuri" poate fi insa f. bine inlocuit cu "tipi" sau "tipe de kkt" ;)):

1.Cacatul fantoma:

Stii cu siguranta ca l-ai facut. Urme ale sale sunt pe hartia igienica dar in WC nu este nici urma de cacat. Mai poate fi numit si cacatul Torpedo atunci cand a fost auzit cazand in apa din WC...

2.Cacatul teflon:

Vine matasos si moale ca nici nu iti dai seama. Pe hartia igienica nu sunt urme de cacat. Pentru a fi sigur ca a fost facut trebuie sa te uiti in WC...

3.Cacatul cauciucat:

Are consistenta bitumului fierbinte si lasa urme gretoase pe faianta WC-ului. Te stergi de cel putin 18 ori la cur si acesta nu este inca curat. Trebuie sa iti bagi hartie igienica in chiloti pentru a nu-i umple de cacat.

4.Cacatul cu aprindere intarziata:

Tocmai te-ai sters la cur si te-ai ridicat in picioare... cand vine tura urmatoare...

5.Cacatul sarpe:

Alunecos de grosimea degetului mare si are o lungime de cel putin 50 de centimetri. Are un potential ridicat (la fel ca si cacatul fantoma) de "cacat Torpedo"...

6.Cacatul pluta:

Mai este cunoscut si sub numele de "inotatorul". Desi ai tras apa de trei ori el pluteste inca in WC. Doamne! Cum te poti scapa de el? Nu se lasa nicidecum luat de apa. Apare de obicei peste tot, numai in propria locuinta nu...

7.Cacatul dorinta:

Parca ai avea furnici in intestine. Transpiri, te basesti, faci totul... in afara de a te caca... apare de obicei la petreceri cand te nevoieste sa ocupi WC-ul un timp indelungat.

8.Cacatul buci-umede:

Aceasta specie derivata loveste apa din WC cu o viteza ridicata si la un unghi inclinat astfel incat iti umezeste bucile curului... Cel mai rau la aceasta specie de cacat este ca nu ai niciodata certitudinea daca umezeala de pe bucile tale este apa sau cacat...

9.Cacatul "bloc de ciment":

Mai este denumit si cacatul "Doamne-Dumnezeule!". Imediat dupa ce ai inceput sa-l faci iti doresti din tot sufletul sa iti fi facut in prealabil o anestezie locala.

10.Cacatul King Kong:

Mai este cunoscut si sub numele de "cacat elefant". Este asa de mare incat refuza sa dispara in canalizare inainte de a fi maruntit (se recomanda folosirea unui umeras de haine). La fel ca si "cacatul pluta" nu apare decat atunci cand te afli intr-un WC strain.

11.Cacatul hemoragie-craniana-interna:

Aceasta forma de cacat l-a ucis pe Elvis. El vine de abia dupa eforturi indelungate ai schimbat culori de la rosu la verde si apoi albastru.

12.Cacatul bere:

Una din cele mai rele dar si una din cele mai raspandite forme de cacat. Apare in ziua urmatoare noptii de dinainte. In mod obisnuit nici nu miroase asa de rau, dar aparentele inseala. WC-ul este stropit cu el de sus pana jos de parca ai fi tras cu o flinta cu alice . Te si miri ca din gaura curului tau cacatul poate fi imprastiat in atatea directii. Dupa aceea observi ca hartia igienica s-a terminat si closetul nu este prevazut cu o perie. Apare la fel ca si alte forme numai in WC-uri straine..
:D:D:D:D:D

  13. Cacatul violet :
Apare in urma emotiilor puternice :emisiuni televizate ,examene ,interogatorii etc .
  14. Cacatul invizibil sau increzut :
Usor de reconoscut in ciuda faptului ca,este inodor .Se manifesta  numai cand persoana respectiva sufera de mitomanie .
15.Cacatul cu motz :
Cacatul este semet si este intalnit ,numai pe suprafetele plane .El rezista atata timp, cat peste el nu da un politician .


23-01-2010 07:06:35
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:

Sau ca asta (care nu-i preluata de pe net - ghiciti insa cine-a compus-o ???!!! :rolleyes: :D:D)
(reply original, zic io, :rolleyes: la "Tipuri de kkt", :D primit de JE sub forma de e-mail circulant pe ametzitul net si la care trebuia sa raspund in acceasi nota, nu? :rolleyes:):

TIPURI DE BASINI

1. Basinica Mirabela - flatulatie inocenta, inodora, fasaita discret, dar rarissima si oricum fara potential sa te faca socialmente de cacat, fiindca emanata in 99% din cazuri acasa, singur in masina sau la pescuit, fara martori. Model imposibil de reprodus vreodata in reuniuni simandicoase.

2. Hiperbasina Hiroshima (sau “2012”) - cu sunet lung, apocaliptic de sirena antiaeriana si invariabil cu duhoare letala. Vomitiva si-n aer liber, in zilele fara vant (dar cu vanturi) si scapata de regula in colectivitati numeroase, de unde nu poti dezerta tiptil (receptii, onomastici, parastase etc).

3. Semibasina duioasa - vant inghetzat in proiect, stopat cu eforturi titanice dupa o partzaiala incipienta, in situatii de obicei romantice. Fara urmari asupra serenadelor sub clar de luna, dar cu efect dramatic in coitus interruptus de fuga eliberatoare la buda - niciodata izolata fonic.

4. Basina ezoterica, violeta (zisa si “adierea voodoo”) - absolut silentioasa, dar cu atat mai gretzoasa; egal daca emisa voluntar ori subconstient, damful insidios din juru-ti te stigmatizeaza energetic instantaneu. Preferabil sa nu ai un infarct chiar atunci - nici Salvarea, nici Maica Tereza nu se apropie de tine cu orele!

5. Megabasina Big Bang- odorizanta sau nu prea, dar imposibil de mascat printr-o eventuala tuse sonora, unda de shoc a falfairii bucilor in rafale fiind asurzitoare pentru asistentza. De fapt, deseori chiar tusea o elibereaza brusc - si doar intr-o tacere mormantala. Solutia salvarii aparentzelor: simularea epilepsiei.

6. Basina Terminator - numita astfel fiindca nu doar paraitul ei de mitraliera, ci si izul pestilential se preling lejer, ca un metal lichid pe sub usa micului WC in care-ai reusit sa te retragi la timp (credeai tu...) dupa ce-ai ras toate aperitivele condimentate. Opreste muzica, petrecerea si uneori chiar mersul trenurilor.

7. Basina Dirty Dancing - scapata cu atat mai sonor cu cat muzica e mai lenta, iti distruge iremediabil reputatia de dansator fiindca o trantesti exact atunci cind te contorsionezi in figuri maxime. Chiar daca reusesti sa nu-ti scapi partenera pe jos, cade ea singura - efect hipnotic garantat, mai ceva ca-n Flautul Fermecacat.

8. Hidrobasina - temuta sparcaiala umeda eliberata de obicei cu seninatate, fara premonitia dezastrului consecutiv. Improscarea exploziva, de vulcan noroios te face de cacat la propriu si se intimpla mai ales pe canicula, cand te scremi la beach-volley ori pe bicicleta. Ai sau nu slip de schimb - dispari rapid, Beshinica!

:D:D:D

    9. Basina lacrimogena :Are efectul unui gaz de lupta .Efectele sunt dezastroase si are mai multe etape : iti blocheaza caile respiratorii; te ustura ochii ;nu stii de unde vine si esti pus in imposibilitatea de a parasi locul ,datorita aglomeratiei .Nu stii de unde vine si se propaga cu viteza lenta ...numai intre statii si pe timp de canicula .


23-01-2010 07:22:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
NU SUNTETI SANATOS!!!!I
...cum va pot trece prin cap atatea?!

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (25-01-2010 14:40:11)


25-01-2010 14:38:17
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Pai,chestiile astea, nu trec prin cap...

25-01-2010 17:51:10
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ai primit cartea ? Despre ce e vorba ?

25-01-2010 17:52:18
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Ce faci, Tasha cherie? Continui sa hranesti ochiul si timpanul? Grija mareee!!!!

Ultima modificare facuta de SandieShaw (26-01-2010 00:19:23)


26-01-2010 00:12:46
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

SandieShaw a scris:

Ce faci, Tasha cherie? Continui sa hranesti ochiul si timpanul? Grija mareee!!!!

Stai linistita!stiu ce fac!:)


27-01-2010 19:28:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

marianmandache a scris:

Ai primit cartea ? Despre ce e vorba ?

Am primit-o.
Aveam in lista  de la celular doi  de Marian...:))
asa s-a facut confuzia...


27-01-2010 19:30:54
   
Romanticide
Femeie

Am ramas aici

Inregistat: 01-07-2009
Mesaje: 552
Ma intrebam : de ce, daca discuti cu cineva si-i spui ca nu ai aceeasi parere cu el/ea ( culmea!, fara alte "consideratii" de prost gust privind persoana respectiva, vorbind strict despre subiect ) respectivul/respectiva o percepe ca pe un atac la persoana?

11-02-2010 16:28:33
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Ma intrebam : de ce, daca discuti cu cineva si-i spui ca nu ai aceeasi parere cu el/ea ( culmea!, fara alte "consideratii" de prost gust privind persoana respectiva, vorbind strict despre subiect ) respectivul/respectiva o percepe ca pe un atac la persoana?
Asta nu o voi intelege niciodata ,odata ,data .


11-02-2010 18:42:03
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284
Cat o mai tine frigu' asta? asta imi trece prin cap!

15-02-2010 14:31:13
   
?? Alexa andra
Cont Sters

Inregistat: 17-04-2010
Mesaje: 18
Mai exista loialitate? ce reprezinta loialitatea pentru voi si femei si barbati?

18-04-2010 23:01:58
   
?? StefanJeje
Cont Sters

Inregistat: 07-04-2010
Mesaje: 39

Alexa andra a scris:

Mai exista loialitate? ce reprezinta loialitatea pentru voi si femei si barbati?


Exista doar pe banii!:)


18-04-2010 23:12:48
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Aia care e pe banii nu se cheama loialitate, ci curvasaraie (ca dovada ca poti fi coorva si fara sa ti se arate una de 23... ) :D:D

18-04-2010 23:52:52
   
?? MIDNIGHT GIRL
Cont Sters

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 163
mi-e somn

19-04-2010 00:15:18
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

MIDNIGHT GIRL a scris:

mi-e somn

Pai si ce astepti ?


19-04-2010 06:20:34
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

MIDNIGHT GIRL a scris:

mi-e somn


vorbeste lumea... cum ca ai fi tot nea[M]... asa-i?


19-04-2010 21:44:22
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

SandieShaw a scris:


MIDNIGHT GIRL a scris:

mi-e somn


vorbeste lumea... cum ca ai fi tot nea[M]... asa-i?

Lumea = SS ?


20-04-2010 18:16:05
   
?? MIDNIGHT GIRL
Cont Sters

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 163
hihihi asta-i buna !

20-04-2010 18:31:12
   
?? MIDNIGHT GIRL
Cont Sters

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 163

SandieShaw a scris:


MIDNIGHT GIRL a scris:

mi-e somn


vorbeste lumea... cum ca ai fi tot nea[M]... asa-i?



SS- Gura lumii e proasta '! Nu tot ce zboara se mananca ....sunt o domnisoara, domnisoara ....si nu dau proba orala !
Am zis !
Carcotasii sa se abtina, Nu mor caii cand vor cainii!
Parol!


20-04-2010 22:52:12
   
Pagini: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 ... 34    
Mergeti la