Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Bancuri / despre unguri    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Doua blond.Prima zice :ai auzit tu ca ungurii o au lunga?
A doua:da tu ai auzit ca mexicanii o au groasa?
Bula trecea si el pe acolo.
Blondele:DA CU TINE CE-I PE-AICI?CUM TE CHEAMA?
Bula:PISTI GONZALES!


27-07-2006 02:11:36
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
Trei tipi pe malul unei ape la pescuit:un roman,un ungur si un tigan.La un moment dat momeala musca la toti trei deodata.Cind trag un peste a inghitit toate trei cirligele,fiind pestisorul de aur.Acesta zice;bai snteti trei,aveti dreptul la o dorinta ficecare.Tiganul zice;Io vreau sa iei toti tiganii din romania si sa ne duci in India,sa avem toti ce minca si sa chefuim tot timpul.Pac,dispare tiganul.Ungurul zice:Io vreau sa ne iei pe mine si pe toti ungurii mei si sa ne duci in Hungaria,sa mincam gulas si sa dansam ceardas tot timpul.Pac,dispare si ungurul.Romanul intreaba:Auzi pestisorule, ai facut cum au zis astia ,toti tiganii in India si toti ungurii in Ungaria?Pestisorul:Da.Rominul:Sigur?.Pestisorul:Foarte sigur.Romanul;No bine,da-mi si mie atunci un...PEPSI-LIGHT.

11-09-2006 16:31:51
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2005
Mesaje: 243
TREI PREOTI,ORTODOX,CATOLIC SI RABI STAU DE VORBA DESPRE CUM IMPART BANII DIN CUTIA MILELOR.Ortodoxul zice:eu trag un cerc si citi bani pica in cerc ii dau lui Dumnezeu,aialalti din afara cercului ii opresc pt mine.Catolicul:eu trag o linie: ce pica in stinga ii dau la Dumnezeu ce pica in  dreapta opresc pt mine.Rabi zice:eu arunc toti banii in sus,ce opreste Dumnezeu pt el bine,ce ramine opresc eu pt mine.

27-09-2006 11:35:11
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Un ungur la magazin:

-Biscuiti este?

-Nu ,,este', ,,sunt'.

-Da rahat sunt?

-Da, esti!


29-03-2007 18:14:59
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
stiti cum li se mai spune unguroaicelor: U.D.M.R!

29-03-2007 18:16:11
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Stiati ca Funar are sange de ungur?

-Pe bara din fata de la masina!!


29-03-2007 18:16:57
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
lprin birou meu lung si lat. Deschis fiset acte oficial, dar plin de o bautur tulbure. Oare unde tinut la ei dosare?

Ziua 2. Nu fost ieri zi liber. Verificat in calendar fost miercur. Poate nu lucreaza miercur la ei? Dar nici azi nu venit. Am vrut dau telefon dar nu gasit agenda. Toate sertarele plin cu bautur acela tulbur (...)

Ziua 10. Azi fost un secretara care zis ceva ce nu inteles la mine si plecat nervos. Oi, oi! Gustat o pahar din acel bautur gasit la seif. Putin acrisor (...)

Ziua 20. Aici nimeni nu vorbesc ungureste. Toti nervos ca nu pricepe
la ei. Oare e politic corect sa invat eu romanesc? Hm, bauturul acela tulbur nu e chiar rea (...)

Ziua 30. Descoperit intamplare un caset cu muzica folcloric si prinde bine sa invat vorbeste. Azi putut spune unei director apa-canal-investitii europene "Dunare daca n-aveam / Jiul Dunare-l faceam la noi". Simpatica baiat. Am baut cu el putin din acel bautur tulbur exceptional

Ziua 100. La ce dreacu sa muncesti in fiecare zi? M-am dat lovit si am
drojdit niste zaibar cu nea Stelica, subprefectu'.

Ziua 200. Fatalica, treba merge unsa. Fura toti in prefectura. Puseram un CD cu Ciobanca si ne facuram muci. L-am trimis pe Stelica la Segarcea, dupa doua vedre de molan, sa nu ramanem pa uscat.

Ziua 300. Nenica, astia din UDMR chiar ma enerveaza. M-au sunat de la partid, sa ma-ntrebe cum stam cu nu's ce investitie. O sa-l intreb pa Stelica, cand s-o intoarce cu cisterna de la Panciu.

Ziua 350. Mimisor, secretara, zice ca ma tot cauta unii din UDMR. Am pus-o sa le zica ca-s intr-o sedinta. Sanchi, batuse Craiova acasa si ne facusem pulbere. Ce treba au ungurii cu Mehedintiu'?


04-05-2007 14:28:26
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
La aniversarea a 20 de ani de casatorie, un ungur cheama la el o familie de prieteni romani. La inceputul mesei, gazda tine un toast, incercand sa vorbeasca romaneste cat mai corect:
- As vre se moltomesc lui Dumnezeu pentru cei doizeci ani petrecoti alaturi de sotia me...
- Alaturi de sotia mea, il corecta prietenul roman.
- Alaturi de sotia te numai de 4 ani.


09-06-2007 12:10:49
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Un ungur si un roman la vanatoare, impusca ei o ratza si nu stiau cum sa faca sa imparta ratza.
Romanu zice:
- Bai ungure uite cum facem ne tragem cate un picior in c...e si cine se vaita cel mai putin ia ratza.
Isi ia romanu avant si ii da un mare picior in c...e la ungur.
Unguru lesinat de durere si strangand din dinti ii zice ca-i randul lui sa dea, la care romanu ii raspunde:
- Lasa ba ungure ia tu ratza!


09-06-2007 12:23:09
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Trei tipi : un roman, un tigan si un ungur pescuiesc. La un moment dat
li se incurca unditele si prind toti 3 un pestisor de aur. Pestisorul
le zice ca din cauza ca toti 3 l-au scos din apa, va indeplini o
singura dorinta la fiecare. Ungurul zice: eu vreau ca toti ungurii sa
fie in Ungaria si sa fie bogati si fericiti. Dispare. Tiganul zice: eu
vreau ca toti tiganii sa fie in India fericiti, bogati. Dispare.
Romanul se uita in toate partile si il intreba pe pestisor: - Ungurii
is in Ungaria? - Da. - Toti? - Da. - Si tiganii in India? - Da. - Toti?
- Da.
Se uita la pestisor si zice : - Eu nu vreau nimic… o cafea.


06-09-2009 18:12:51
   
?? o.O
Cont Sters

Inregistat: 13-10-2006
Mesaje: 27
Ion vine la taica-sau acasa.
- Tata, eu vreau sa ma insor cu Ianos!
- Ma, Ioane, tu esti nebun?
- Nu sunt nebun, dar eu pe Ianos il iubesc. Am crescut impreuna, suntem ca fratii si vreau sa ma insor cu el.
- Ma, Ioane, nu poti sa te-nsori cu Ianos!
- Ba pot!
- Ba nu poti!
- De ce, tata sa nu pot sa ma-nsor cu Ianos?
- Pentru ca e ungur!


Ştiţi cine a scris "O brad frumos"?
- Un ungur, că dacă īl scria un romān, se intitula "Un brad frumos".


Puiul de ungur Janoş se insoară cu Măria fată de rumān. Īn ajunul nopţii nunţii, ascultă ultimele sfaturi ale tatălui său:
- Fiol meu, cānd īn cameră intrat, tu luat la femeie īn braţe pentru che ungur PUTERRRRNIC este. Apoi, tu aruncat la ea īn scārbă pe pat pentru che un ungur MĀNDRU este! Apoi, tu dezbracat la pielea goală pentru che un ungur FRUMOS este.
A doua zi, tatăl īl īntreabă pe fiu ce s-a īntāmplat:
- Cum spus tu fecut. Eu dus femeia īn braţe pāna in cameră, pentru că un ungur PUTERNIC este, apoi aruncat īn scārbă pe pat pentru che ungur MĀNDRU este! Apoi dezbrăcat ca să arăt că ungur FRUMOS este......
-Si?
- Apoi eu masturbat in faţa la ea se arăt che ungur INDEPENDENT şi AUTONOM este! :D

Seara, īn Cluj, Janos şi Pista ies de la cārciumă, se aproprie un domn īn fugă:
- Vă rog spuneţi-mi unde e gara.
Janos:
- Noi nu ştie..
Domnul o ia la fugă pe stradă, dezorientat.
Pista:
- Mai Janos, de ce nu spus la el unde gara? Pierde omu' trenul.
Janos:
- Lasă la el īn plata Domnului, spune că aici de 2000 de ani şi nu ştie unde gara.

Ultima modificare facuta de o.O (16-10-2009 13:05:15)


16-10-2009 13:04:56
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355
Intr-un bar, intra unul cu un crocodil urias pe spate. Intreaba pe barman:
- Aici serviti unguri?
- Da, raspunde barmanul.....
- Bun, aduceti-mi un coniac pentru mine, iar crocodilului dati-i doi unguri.....

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (27-01-2010 19:41:05)


27-01-2010 19:39:59
   
Pagini: 1    
Mergeti la