Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Pareri / multi bilibicistrocizati....adica ..traiesc degeaba....    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? rusclaudiu
Cont Sters

Inregistat: 07-09-2007
Mesaje: 4
sint multe persoane care se dau mari si de fapt nu e nimic de capul lor.. pe linga faptul ca-s analfabeti ..mai si semnalizeaza..dind pareri,si misrouri.trecute de termen..aliniativa standarelor europene..cei care va simtiti multumesc

28-09-2007 16:55:32
   
?? Doriana-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
si ce trebuie sa facem ,sa cautam victime?.....fiecare cu modul sau de a gandi....noi cat traim invatam unul de la altul,invatatori si elevi vom fi ....in acelasi timp....lasa-i sa se desfasoare in taina lor atat timp cat nu te incomodeaza....daca te supara prostia unora ,rautatea altora ,etc...crezi ca putem sa-i schimbam....?
rusclaudiu a scris:

sint multe persoane care se dau mari si de fapt nu e nimic de capul lor.. pe linga faptul ca-s analfabeti ..mai si semnalizeaza..dind pareri,si misrouri.trecute de termen..aliniativa standarelor europene..cei care va simtiti multumesc


28-09-2007 16:59:28
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
stimate dle rusclaudiu. nu pot intra in polemica cu dvs. pe marginea subiectului de fond, este perfesc adevarat ceea ce afirmati. cu toate acestea as dori va va supun atentiei trei aspecte care, in opinia mea, necesita o analiza:
1. nu este foarte clara legatura intre bilibicistrocizatie si analfabetism. conform definitiei bilibicistrocizatiei asa cum este ea prezentata in DEX si cum corect a-ti preluat-o Dvs., aceasta reprezinta un fel de trait in van (sic). Cu toate acestea, dictionarul de sinonime al limbii romane nu pune semnul de egalitate intre termenul mai sus mentionat si analfabetism.
2. Initiativa Dvs. de a semnaliza opiniei publice prezenta indezirabila a bilibicistrocizatilor, respectiv analfabetilor este laudabila. dorind sa va sustin in demersul Dvs. va sugerez sa initiati o revizuire gramaticala a profilului Dvs. pentru ca acesta sa sustina in mod consistent initiativa in discutie, profil pe care il reproduc mai jos:
"nimeni nu sa nascut perfect asa ca am si eu
defectele mele ca ori ce om daca vreti intrebati
va raspund sincer... descoperitima voi......pupici"
3. Standardele Europene in inteles larg reprezinta un cumul de valori care poate fii intalnit in societatile europene dezvoltate. In sens restrans reprezinta norme tehnice care trebuie aplicate, in cazul celor cuprinse in Directive, in tarile membre. Trebuie sa va semnalez ca argumentatia nu serveste scopului propus, intrucat toate tarile europene au falitii lor. Cat despre implementarea unui normativ, a unei Directive a Comisiei Europene care sa interzica in mod clar bilibicistrocizatia si analfabetismul, consider ca ar reprezenta o initiativa excelenta si in consecinta imi manifest dorinta de a va sustine intr-un potential demers de a submite comisiei o recomandare de proiect de normativa intr-o forma concreta

Cu respect,

Unul_mai_putin_misogin_dupa_ce_scris_msg_asta


28-09-2007 17:12:18
   
?? Doriana-e
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
mama cat ai scris....puteai sa rezumi intro singura fraza....sunt prosti si distepti ,rai si buni,inteligenti sau batuti in cap.....ehei...de-am fi toti la fel ar inflori ghiocei in balegar de vaca....noaptea nu ar mai fi noapte pentru ca nu am sti ce e lumina....

28-09-2007 17:23:09
   
?? a_misogin
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2005
Mesaje: 103
ghioceii infloresc in balegar de vaca asa ca nu o sa preluam acest argument in scrisoarea catre comisie :)

28-09-2007 17:32:56
   
?? MIDNIGHT GIRL
Cont Sters

Inregistat: 15-12-2009
Mesaje: 163
of!

15-04-2010 00:39:30
   
Pagini: 1    
Mergeti la