Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / De ce intram pe chat? / prieteni    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? daniele70
Cont Sters

Inregistat: 21-10-2006
Mesaje: 10
eu am ales chatul pt a shimba o vorba,pt a-mi face prieteni ,pt a -mi descreti fruntea din cand in cand.nu caut nimic si nu ofer nimic.sunt doar un tip care ,iesind pe chat si corespondand cu acesti oameni,se descarca psihic,se insenineaza sau mai ia o gura de aer,daca vreti

26-10-2006 03:49:19
   
?? leon56
Cont Sters

Inregistat: 26-10-2006
Mesaje: 1
toti care sunt necuviinciosi pot fi reclamati si vor fi blocati si stersi de pe site :)

26-10-2006 05:06:32
   
?? zurlia1
Cont Sters

Inregistat: 20-11-2006
Mesaje: 14
pe chat in general stau oamenii carora le lipseste comunicarea in direct si stau foarte mult timp inchisi,,, pot sa spuna ce vor ei pt. ca nimeni nu-i arata cu degetul!!!

21-11-2006 13:18:06
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
s-ar putea sa ai dreptate iubire...deci si tu esti la fel?

Ultima modificare facuta de stefan_o (21-11-2006 14:25:15)


21-11-2006 14:24:36
   
?? bella_bella21
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 8
nush cu ce sa incep ..asa ca o sa te pun sa vizitezi siteul meu...www.mp3klub.tk...ca sa imi zici parerea ta, poti sa imi zici ce ti-ar placea sa apara..sau ce nu iti place...si asa vom incepe o discutie..:D.
Astept raspunsul tau...Ciao!


01-12-2006 22:37:33
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
de ce intrati pe chat??
la o prima privire... si la o ora potrivita cu fusul orar si cu sfirsitul zilei de munca din RO, in medie, 30 - 40 useri. Buun! Ce se intimpla mai departe: daca sint (garantat sint :D) aceeasi in fiecare zi.. atunci incep vreo 10 minute de muuuak, muuak si emoticoane cu minutza in vint.. De precizat ca aceste 10 minute se repeta la fiecare minut :D
apoi... se repeta in nestire pupa-ma si ma iubesti?
bun.. au trecut vreo doua ore de chat...
apare un user ratacit pentru care chatul inseamna "a sta de vorba, a palavragi:... ma rog. Fie e ignorat complet, fie e injurat de toate rudele.. si trimis de unde a venit..
- nu se doreste chatul privat (dar nimeni nu si-l blocheaza; e si asta un motiv sa te faci citit pe chat cind comentezi "cu cine te iubesti in private" cind, de fapt, nu vrei s-o faci)
- nu se doresc 'lipeli' dar toate lumea e lipita cu toata lumea...
- restul de 20 - 30 de useri stau, ridicol de tacuti pe margine asteptind sa le vina ora de plecare acasa, sa le cada netul sau sa li se faca somn

chiar, de ce intrati pe chat???


05-01-2007 01:29:23
   
?? Lixandru
Cont Sters

Inregistat: 12-12-2006
Mesaje: 188
:)   :(  LE E DOR DE FIGURINE
si eu am gandit la fel , am incercat de zeci de ori sa intru pe chat cu cineva si.....a ramas sa mai trimit o mutritza d-aia...
Raspuns: Eu doresc sa intru pe chat cind vreau sa lamuresc (sa conving sau sa fiu convins) o problema Mi se pare mult mai "personal" chatul privat.


05-01-2007 02:08:51
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
dar pe forum, de ce intram oare? eu stiu motivele mele...
Daca n-ar fi existat un forum, l-as fi inventat :)
cu exceptia citorva dintre noi, parerea mea este ca unii intra aici... cu aceleasi intentii, sperante pentru care ar folosi si chatul.. daca ar functiona asa cum trebuie.
si, fie te prinde magia conversatiei, comunicarii... fie, precum pescarul, arunci nada si astepti sa muste :)


06-01-2007 11:26:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
am incercat si eu sa intru pe chat...la un moment dat am crezut ca ma rog(segregarea de varsta)este de vina....m-am lamurit insa destul de repede(no hard feelings)...criza mare de IQ...ramineti deci pe forum ca vorba celor mai vechi inregistrati-se simt bine aici,,,,

06-01-2007 12:28:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

fun-funny a scris:

dar pe forum, de ce intram oare? eu stiu motivele mele...
Daca n-ar fi existat un forum, l-as fi inventat :)
cu exceptia citorva dintre noi, parerea mea este ca unii intra aici... cu aceleasi intentii, sperante pentru care ar folosi si chatul.. daca ar functiona asa cum trebuie.
si, fie te prinde magia conversatiei, comunicarii... fie, precum pescarul, arunci nada si astepti sa muste :)

draguta metafora ta!!!


06-01-2007 12:30:23
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

daniele70 a scris:

eu am ales chatul pt a shimba o vorba,pt a-mi face prieteni ,pt a -mi descreti fruntea din cand in cand.nu caut nimic si nu ofer nimic.sunt doar un tip care ,iesind pe chat si corespondand cu acesti oameni,se descarca psihic,se insenineaza sau mai ia o gura de aer,daca vreti

care aer??...esti sufocat de semne emotionale...nici o floare de spirit....


06-01-2007 12:37:26
   
EXA
Femeie

Nou venit

Inregistat: 10-08-2006
Mesaje: 54

zurlia1 a scris:

pe chat in general stau oamenii carora le lipseste comunicarea in direct si stau foarte mult timp inchisi,,, pot sa spuna ce vor ei pt. ca nimeni nu-i arata cu degetul!!!

te pupic cuvioasa zurlia te pupik


23-01-2007 22:29:55
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132



pentru a evita comentarii inutile... am primit acceptul lui aditza@@.. si imaginea de mai sus.. nu insinueaza nimic...


26-01-2007 16:34:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
cuvintul potrivit acum ar fi -  PAIX  -  (subscrieti ori ba?)

27-01-2007 02:41:07
   
?? monamona
Cont Sters

Inregistat: 17-01-2007
Mesaje: 12
Am intrat pe acest subiect cu aceeasi intrebare. Vad ca mesajele sunt destul de vechi. Mai exista vreun supravietuitor care sa ma ajute sa-mi edific "dilema"?

28-02-2007 20:50:12
   
mindra
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-03-2007
Mesaje: 96

tasha 1951 a scris:

am incercat si eu sa intru pe chat...la un moment dat am crezut ca ma rog(segregarea de varsta)este de vina....m-am lamurit insa destul de repede(no hard feelings)...criza mare de IQ...ramineti deci pe forum ca vorba celor mai vechi inregistrati-se simt bine aici,,,,

Perfect de acord cu tine, Tasha! Daca as folosi cuvantul 'mizerie' as fi prea dura, oare? Am spus buna seara si mi s-a raspuns: stf! Cred ca stiti cu totii ce inseamna. Am vrut sa fiu eu si mi s-a vorbit de masturbare si sex. :( Nu are legatura cu varsta noastra. Toti cei noi sunt primiti asa de o mana de oameni. Am fost numita "fresh meat". Carne de tun, oare? :( Vroiam doar sa vorbesc cu ei, sa cunosc oameni noi. Sunt dezamagita.

Ultima modificare facuta de mindra (05-04-2007 00:30:13)


05-04-2007 00:29:14
   
?? ion 25hihihi
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2007
Mesaje: 3

mindra a scris:


tasha 1951 a scris:

am incercat si eu sa intru pe chat...la un moment dat am crezut ca ma rog(segregarea de varsta)este de vina....m-am lamurit insa destul de repede(no hard feelings)...criza mare de IQ...ramineti deci pe forum ca vorba celor mai vechi inregistrati-se simt bine aici,,,,

Perfect de acord cu tine, Tasha! Daca as folosi cuvantul 'mizerie' as fi prea dura, oare? Am spus buna seara si mi s-a raspuns: stf! Cred ca stiti cu totii ce inseamna. Am vrut sa fiu eu si mi s-a vorbit de masturbare si sex. :( Nu are legatura cu varsta noastra. Toti cei noi sunt primiti asa de o mana de oameni. Am fost numita "fresh meat". Carne de tun, oare? :( Vroiam doar sa vorbesc cu ei, sa cunosc oameni noi. Sunt dezamagita.

exista pe chat diferite tipuri de persoane unele nu stiu sa faca diferenta dintre gluma si prostie altii cred ca daca se afla pe un chat de matrimoniale pot sa spuna orice sa faca orice si sa nu se intample nimic eu zic ca astfel de persoane ar trebui excluse


21-06-2007 19:26:38
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

mindra a scris:


tasha 1951 a scris:


Perfect de acord cu tine, Tasha! Daca as folosi cuvantul 'mizerie' as fi prea dura, oare? Am spus buna seara si mi s-a raspuns: stf! Cred ca stiti cu totii ce inseamna. Am vrut sa fiu eu si mi s-a vorbit de masturbare si sex. :( Nu are legatura cu varsta noastra. Toti cei noi sunt primiti asa de o mana de oameni. Am fost numita "fresh meat". Carne de tun, oare? :( Vroiam doar sa vorbesc cu ei, sa cunosc oameni noi. Sunt dezamagita.


Chiar te cred si - normal - inteleg.
De ce nu poti fi insa si... selectiva, Mindra?
Fiindca ai primit si destule mesaje dragute, inteligente etc... ;) (ghici de ce-s sigur de asta ?!), la care insa n-ai catadicsit sa raspunzi, macar din politetze.
Poate ca fiecare primim EXACT ce meritam, nu crezi ?! :D:D:D

P.S. Efort inutil - Mindra s-a haiducit prin munti, cred, deja! :D

Ultima modificare facuta de kawacadabrantul (26-07-2007 19:57:35)


26-07-2007 19:55:48
   
?? lexa33
Cont Sters

Inregistat: 03-09-2007
Mesaje: 6

kawacadabrantul a scris:


mindra a scris:


tasha 1951 a scris:


Perfect de acord cu tine, Tasha! Daca as folosi cuvantul 'mizerie' as fi prea dura, oare? Am spus buna seara si mi s-a raspuns: stf! Cred ca stiti cu totii ce inseamna. Am vrut sa fiu eu si mi s-a vorbit de masturbare si sex. :( Nu are legatura cu varsta noastra. Toti cei noi sunt primiti asa de o mana de oameni. Am fost numita "fresh meat". Carne de tun, oare? :( Vroiam doar sa vorbesc cu ei, sa cunosc oameni noi. Sunt dezamagita.


Chiar te cred si - normal - inteleg.
De ce nu poti fi insa si... selectiva, Mindra?
Fiindca ai primit si destule mesaje dragute, inteligente etc... ;) (ghici de ce-s sigur de asta ?!), la care insa n-ai catadicsit sa raspunzi, macar din politetze.
Poate ca fiecare primim EXACT ce meritam, nu crezi ?! :D:D:D

P.S. Efort inutil - Mindra s-a haiducit prin munti, cred, deja! :D



Ai dreptate, fiecare primeste ce merita, mai devreme sau mai tarziu....
Dar, stim ce ne dorim pentru a merita ce primim?


03-09-2007 16:40:21
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
Buna lexa!
Poate ca nu stim EXACT ceea ce ne dorim aici,dar cu siguranta.... o vorba buna, respect.. ne dorim cu totii.


03-09-2007 16:45:14
   
?? lexa33
Cont Sters

Inregistat: 03-09-2007
Mesaje: 6
Desi sint noua pe aici, mi-am dat seama ca nu toata lumea intelege acest lucru.  Sau, gresesc cumva?

03-09-2007 17:07:15
   
?? daciangr1
Cont Sters

Inregistat: 08-06-2007
Mesaje: 1

fun-funny a scris:

Buna lexa!
Poate ca nu stim EXACT ceea ce ne dorim aici,dar cu siguranta.... o vorba buna, respect.. ne dorim cu totii.

toate sit-urile de acest gen s-au transformat intr-o mocirla a societatii, dar daca stii sa te feresti, poti comunica in limitele normalului si al bunului simt


03-09-2007 17:37:38
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
domnul meu, siteurile de acest gen sint populate cu noi...
dar, ca peste tot.. functioneaza proverbul: cine se aseamana, se aduna!
du-te intre cei ca tine, nu raspunde in aceeasi maniera..daca nu te regasesti... si va fi ok

cu alte cuvinte, bine ai venit pe forum! ;)


03-09-2007 18:10:54
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

lexa33 a scris:

Desi sint noua pe aici, mi-am dat seama ca nu toata lumea intelege acest lucru.  Sau, gresesc cumva?

nu gresesti.
ramine sa decizi singurica ce vei face mai departe.....

discutii de acest gen au avut loc cu mult timp in urma si au umplut multe pagini ale forumului. Concluzia finala a fost una singura: AICI (excluzind forumul)... nu te poti adapta daca nu injuri ca la usa cortului, nu minti, nu birfesti... nu te bati cu pumnul in piept ca-ti place limba romana.

Oricum, mult noroc pe mai departe!


03-09-2007 18:16:20
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
pt ca e mai comod ,e mai indraznet,suspenzi discutia cind vrei...

19-09-2007 23:22:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

amza a scris:

pt ca e mai comod ,e mai indraznet,suspenzi discutia cind vrei...

si mai lasi ci "coolerul" la plimbare...nu-i asa?;)
mai au nevoie si neuronii de pauza...


13-10-2007 02:05:49
   
?? chrisdrag
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2006
Mesaje: 140
eu intru pe chat pentru ca asa m-am obisnuit!!
a fost o perioada in care intram inconstient!!  mi-e dor de vremurile alea!! =(


13-10-2007 03:04:11
   
?? chrisdrag
Cont Sters

Inregistat: 13-03-2006
Mesaje: 140

fun-funny a scris:

de ce intrati pe chat??
la o prima privire... si la o ora potrivita cu fusul orar si cu sfirsitul zilei de munca din RO, in medie, 30 - 40 useri. Buun! Ce se intimpla mai departe: daca sint (garantat sint :D) aceeasi in fiecare zi.. atunci incep vreo 10 minute de muuuak, muuak si emoticoane cu minutza in vint.. De precizat ca aceste 10 minute se repeta la fiecare minut :D
apoi... se repeta in nestire pupa-ma si ma iubesti?
bun.. au trecut vreo doua ore de chat...
apare un user ratacit pentru care chatul inseamna "a sta de vorba, a palavragi:... ma rog. Fie e ignorat complet, fie e injurat de toate rudele.. si trimis de unde a venit..
- nu se doreste chatul privat (dar nimeni nu si-l blocheaza; e si asta un motiv sa te faci citit pe chat cind comentezi "cu cine te iubesti in private" cind, de fapt, nu vrei s-o faci)
- nu se doresc 'lipeli' dar toate lumea e lipita cu toata lumea...
- restul de 20 - 30 de useri stau, ridicol de tacuti pe margine asteptind sa le vina ora de plecare acasa, sa le cada netul sau sa li se faca somn

chiar, de ce intrati pe chat???

sau poate aia 20-30 de useri stau,ridicol de tacuti,pe margine,asteptand,sa le vina...nu ora de plecare acasa,sa le cada netu' sau sa li se faca somn... ci ora ora lor de conversatie,ora lor de descoperiri,etc...etc!!!


13-10-2007 03:23:13
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Citind totul,cred ca e primul topic in care dau dreptate tuturor postarilor :) Am impresia ca am trait toate aceste ganduri.Vreau sa incerc sa nu uit de unde am plecat,ca sa spun asa,in ideea ca atunci cand am dat intamplator de acest site,rapid am trecut pe chat,cuvant ce suna intzeles.Dupa cunoscutul mirk,era prima comunicare directa pe net.E adevarat ca erau cam altfel de discutii si altfel de oameni,in sensul ca insesibabili cei ce doar injura si creier 0 :) Nu era zi sa nu discut ceva interesant pana ce tot acolo intamplator am prins o invitatzie pe forum de la Karmacoma,pe care fara nici o jena o voi considera vesnic regina acestui forum.Nici nu stiam ce naiba inseamna forum.
In fine...asa cum chatul s-a denaturat,la fel si forumul,cu nimic mai prejos(parerea mea).Poate pt ca pe zi ce trece tot mai multa lume are net si inevitabil si prostimea.Sigur,e adevarat ca pare banal si patetic,gen telenovela,acele pupicuri nesfarsite,acele aceleasi discutii zi de zi.Dar cine sintem noi sa judecam?Daca ne uitam bine,acei oameni se simt bine deja asa.Ce-i rau sa te saluti si sa te pupi ca si respect?Pe mess daca ma gandesc bine,pup toate fetele ca si salut.Si doar daca nu respect,macar de dragul sexului feminin.
Pt majoritatea a inceput sau e,o comunicare simpla cu lumea,la servici fiind.Uneori poate e ca si senzatia de a citi o carte simpla,politzista,doar de relaxare.
Intotdeauna m-am considerat si chatist si forumist,dar recunoscand ca totusi am devenit mai mult forumist lasand chatul luni de zile,ca si forumist imi vine sa ma uit acuma in ograda mea intai,si p-orma sa comentez.
Nu cred ca trebuie prea mult sa treci prin topicuri ca sa vezi daca nu devieri,multe aberari de la subiect,cu toate ca pe forum,macar ai la dispozitie ore sau chiar zile pt a raspunde.Pe chat totul e live si asta cred ca inseamna mult.
Well...cred ca intotdeauna va domina ceva live si atunci ca atare de ce m-as mira si ca ei chatistii se si intalnesc deja live?:)Ce mai poti comenta?Acel chat a batut si virtualul,pe cand forumul e tot timpul mancat de mucegai.Dupa ani de forum am luat 3 ID-uri,pe chat tr sa numar cate:)
Tzin sa inchei cu o idee nerealizata a acelei regine al forumului:"ce-ar fi sa ne intalnim macar o data pe sapt ,noi forumistii,pe chat,ca sa vorbim si noi direct?" ;)


13-10-2007 11:43:20
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ossy,am sa-ti spun ca acum un an am trait poate cele mai placute ceasuri pe net...la propunerea lui Funny ne-am intalnit cei mai fideli forumisti pe chat...ne-am "prostit"sa zic asa apoi intr-o conferinta pe messenger,imi amintesc ca erau:Funny,PPan,Sandie,da_si_nu ,fii-a-mea,wersus,Sorin,Raven..si daca am uitat sa adaug pe cineva sa-mi fie cu iertare...
    Imi amintesc ca in acea conferinta la un moment dat nu mai stiam cine cui adreseaza intrebarea...dar tocmai faptul ca se creau acele confuzii,totul a fost mai captivant...sincer mi-e dor de o astfel de intalnire....:rolleyes:


13-10-2007 13:43:10
   
?? crime_the_sex
Cont Sters

Inregistat: 29-08-2007
Mesaje: 35
de ce intram pe chat??... eu personal intru ca sa mai schimb o vorba cu
o persoana inteligenta ceea ce este ca apa in desert...
am intrat pe chat am urmarit o "discutie" de cerculetze fetze zimbarete semne obscene si injuraturi ca la usa grotei....nu a cortului... am vrut sa
postez si eu ceva (decent sau nu asta nu am sa spun) dar se pare ca nu ai voie atita timp cit nu ai o poza la profil.... si uite cum am devenit brusc un renegat!  Poza la profil nu am sa pun nu pt.ca ma rusinez sau oi fi cine stie ce urit .... am sa spun doar ca nu-mi place sa ies in evidenta!!! deci am sa devin si eu un forum-freack!!! .....


16-11-2007 03:12:52
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Esti binevenit pe forum,te primim cu bratele deschise,din puzderia de topicuri sunt convinsa ca vei gasi unele care o sa-ti placa si vei avea ce scrie...=)

16-11-2007 12:12:34
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
de ce intram pe chat?    fiecare are motivele lui dar pe toti ne leaga   SINGURATATE lipsa  partenerului  caruia sa-i spui si bune si rele.......schimb de opinii........

01-01-2008 00:06:32
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

hara_cata a scris:

de ce intram pe chat?    fiecare are motivele lui dar pe toti ne leaga   SINGURATATE lipsa  partenerului  caruia sa-i spui si bune si rele.......schimb de opinii........


Nu generaliza :) Nu e neapărat nevoie să fii singur; poţi avea prieteni / partener şi să doreşti să schimbi în continuare opinii şi cu alte persoane.


01-01-2008 15:21:51
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
LAKE de ce ma contrazici  mereu, distrugi romantismul din mine cu pragmatismul tau, lasa-ma macar aici,daca tot am intrat pe chat, sa spun ce vreau, ca-n viata de zi cu zi sint o persoana cu multe activitati si  foarte bine ancorata in realitate, desi viata m-a tintit cu rafale de mitraliera in ultimul timp. ha ha ha   
De fapt imi plac opiniile tale

Ultima modificare facuta de hara_cata (02-01-2008 20:23:35)


02-01-2008 20:14:06
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dragă Hara_cata, nu mă iau de tine. Poţi spune ce vrei, aşa e. Dar ai folosit sintagma "toţi". Iar eu sunt o parte a acelui "toţi" şi nu mă regăseam în cele spuse de tine. Aşa că am menţionat părerea unei bucăţi din "toţi". :)
E normal să îţi expui ideile, visele, felul în care vezi tu lucrurile. Dar limitează'te la a spune "eu" sau "unii oameni". Suntem o sumă de individualităţi, nu o masă luată la grămadă. ;)
Cât despre ancorarea în realitate... îmi poţi spune ce este "realitatea"?


02-01-2008 20:38:51
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
realitatea pentru mine, prin viziunea mea (si doar a mea, atit cit ma duce capul fara sa citez pe nimeni, E BINE ASA?), este mediul inconjurator, palpabil, in care traiesc pe care il vad cu ochii,cel pe care il  percep eu cu sufletul in felul meu si il judec cu mintea mea ( SI DOAR A MEA)
                multumit LAKE?
   DAR IN VIZIUNEA TA  CE ESTE?

Ultima modificare facuta de hara_cata (02-01-2008 22:11:04)


02-01-2008 21:30:56
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu trebuie să îţi spun eu dacă sunt mulţumit de ceva spus de tine sau nu. Tu trebuie să fii mulţumită. ;)
Eu cred că există aproape 7 miliarde de realităţi, care se schimbă continuu de la o clipă la alta. Cred că fiecare om are realitatea lui, care depinde de propria percepţie. Mai cred că această realitate depinde de ce este el dispus să accepte din ceea ce percepe.


02-01-2008 22:11:24
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
vezi aici  ai conceptii la fel ca mine,,,DUMNEZEU ne-a creat pe fiecare cu individualitatea sa, deci,toti sintem diferiti si e si normal sa percepem realitatea diferit in fiecare clipa, pentru ca parcurgem individual timpul vietii care e format din clipe , care nu seamana nici una cu alta .
  NA, ca m-am apucat de filozofie  :D
    ,

Ultima modificare facuta de hara_cata (02-01-2008 22:37:53)


02-01-2008 22:37:24
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Filozofia e o realitate la fel de palpabilă ca oricare alta. ;)

02-01-2008 22:48:06
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
te rog da-mi exemplu de ceva palpabil in filozofie.)

02-01-2008 23:00:14
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu am folosit "palpabil" în sensul de ceva care poate fi perceput prin pipăit, ci în sensul de ceva real. :)

Ultima modificare facuta de Lake (02-01-2008 23:08:21)


02-01-2008 23:06:42
   
?? hara_cata
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2007
Mesaje: 536
asa da

Ultima modificare facuta de hara_cata (02-01-2008 23:18:59)


02-01-2008 23:16:51
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Nu am folosit "palpabil" în sensul de ceva care poate fi perceput prin pipăit, ci în sensul de ceva real. :)

Lake,mi s-a facut dor de tine...pe unde umbli?


14-03-2008 22:50:07
   
ionela25
Femeie

Nou venit

Inregistat: 08-01-2011
Mesaje: 2
eu sunt pe site aici sa imi fac cat mai multi prieteni

08-01-2011 12:38:33
   
?? sergyu
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2011
Mesaje: 16
ai dreptate ..eu unu intru ca vreau sa cunosc pers noi ..mai schimbi cuvinte ,mai inveti cate ceva ,bine nu de la toata lumea ,ca din ce-am observat numai tarani ...aici

11-03-2011 08:02:44
   
?? sergyu
Cont Sters

Inregistat: 10-03-2011
Mesaje: 16
http://127.0.0.1/profile/413810.htm
\


12-03-2011 04:19:41
   
Pagini: 1    
Mergeti la