Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Lesbi / prietenie    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? klaren
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2011
Mesaje: 4
cuplu simpatic , cautam o doamna , domnisoara care cauta o prietenie de durata si care isi doreste ceva nou si frumos in viata ei . ne ar placea cei care nu cauta decit caterinca sa se orienteze in alta parte.   multumim

15-02-2011 11:35:33
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Cred ca sintagma "prietenie de durata" intre un cuplu simpatic si o doamna, domnisoara ar merita un tratament extensiv. :D:D

18-02-2011 19:33:03
   
?? klaren
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2011
Mesaje: 4

SandieShaw a scris:

Cred ca sintagma "prietenie de durata" intre un cuplu simpatic si o doamna, domnisoara ar merita un tratament extensiv. :D:D

si la ce anume v-ati gindit doamna draga


22-02-2011 12:34:25
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Eu doar stirnesc gindirea altora, care se multumesc cu clisee... de exemplu dezvoltati ideea de triunghi...prietenos... :D:D

24-02-2011 00:33:05
   
?? klaren
Cont Sters

Inregistat: 08-02-2011
Mesaje: 4

SandieShaw a scris:

Eu doar stirnesc gindirea altora, care se multumesc cu clisee... de exemplu dezvoltati ideea de triunghi...prietenos... :D:D

daca  am fi cautat asa ceva nu mai puneam aici anuntul  departe de noi cautarea unei iubite


25-02-2011 13:39:53
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

klaren a scris:


SandieShaw a scris:

Eu doar stirnesc gindirea altora, care se multumesc cu clisee... de exemplu dezvoltati ideea de triunghi...prietenos... :D:D

daca  am fi cautat asa ceva nu mai puneam aici anuntul  departe de noi cautarea unei iubite


in raspunsul vostru (folosesc forma de plural a pronumelui posesiv pers. II caci ma adresez cuplului) apare o contradictie pe care imi permit s-o dezvolt:
- daca ati fi cautat asa ceva, adica un triunghi prietenos, nu mai puneti aici anuntul - aici e coerent, caci site-ul si forumul continut se adreseaza sentimentului pur al iubirii, materializat uneori mai teluric prin sex... concluzia e ca ati fi cautat un site de lipeli prietenoase, buun
- departe insa de voi doi este cautarea unei iubite... hait, deci voi cautati o prietena si atit, aici silogismele se vestejesc si apare dubiul

Cum dubito, ergo cogito, m-am gindit si eu sa va rog sa lamuriti telespectatorii daca vreti o iubita care sa nu fie de fapt o iubita, ci o prietena sau aveti alte obiective cu doamna sau domnisoara respectiva. Si, apropo, un prieten, deci domn sau domnisor, nu v-ar tenta?


25-02-2011 16:05:10
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Cineva spune:

          "Cum dubito, ergo cogito, m-am gindit si eu sa va rog sa lamuriti telespectatorii daca vreti o iubita care sa nu fie de fapt o iubita, ci o prietena sau aveti alte obiective cu doamna sau domnisoara respectiva. Si, apropo, un prieten, deci domn sau domnisor, nu v-ar tenta?"

        Interesant este ca se pleacă de la ceva şi se ajunge la propunerea indecentă. Bine ar fi dacă stimabila amfitrioană vine şi cu poze, nud, calendar ori de la botez, ca sa ne lamurim ce cauta fiecare. Asta daca nu cumva unii cauta prea mult fara rost, si altii isi fac un rost. Erau bune si teatrele alea de lupte unde se foloseau gladiatorii, macar stiai ce cumperi, si in plus nu era plictiseala, doar comert pe bani. Fara sa te mai gandesti de ce se inventa undeva triunghiul.


25-02-2011 23:46:53
   
?? aXiaL
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2010
Mesaje: 194
Cu alte cuvinte.
    - poti sa te apuci de altceva atata timp cat cei sfatuiti....o ard pe alt drum;
   - triunghiul ala, ca orice minune, numai sa vrea educatoarea, sa veyi prohibitie;
   - chiar nu sunt interesat, respect optiunile, si nu sunt de acord cu imensa masa, ce judeca prea repede la lumina farurilor.
     Cugito: din prima!


26-02-2011 01:08:07
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203
Adca, mesajele, circula in mod haotic si regulat ? Dupa circumstante ?
Creste interesul!


11-05-2011 19:13:26
   
Pagini: 1    
Mergeti la