Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Cine, ce, cum si ce a facut? / Dragoste    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

Tropaie, da cu pumnul in masa, fii nervoasa ....injura-ne pe noi ne-bunii ! hihihi
SIC CA TOPICU-I INCHIS !!!!
CIUDATUL SA a scris:

Ba este inchis ! hihihi


:D Tinand eu partea Martielei, sic, va provoc cu o definitie: se zice ca pentru a defini un lucru, poti incerca prin a defini opusul lui. ...Daca ura este proiectia psihologica a unei parti urate ale tale, de ce n-ar fi iubirea proiectia psihologica a sumei partilor frumoase ale fiintei tale? (Aa, nu sunt sigura ca putem proiecta psihologic si parti bune! :))


28-06-2008 10:51:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
1. Conturile shterse oare mai pot tropai vreodata ?! ;) (cred totusi ca da - vezi kamin - cont sters :D ori njd, ossy etc).

2. Io cred, draga Aly, ca majoritatea omuletzilor aflati actualmente-n viermuiala browniana pe Terra nu-si proiecteaza (spre interior mai ales) nici macar constiintza de sine - ori mai precis inghetzarea lor in proiect. Ura circula cumva vijelios-haotic mai peste tot, iar adierile anemice de iubire se tirasc doar pe burta, ca indienii :D printre tornadele astea de ura de multe ori viscerala - un fel de 'sictir a vivre' generalizat pe care-l detectez io de ceva vreme in Romanica :(.

In plus, sint deseori difuze si fara motive concrete accesele astea delirium-trementzionale (stii tu, genul ala de ura al babelor tzifnoase :x inghiontindu-se transpirate si congestionate prin tramvaie). :D:D - poate c-ai aprofundat si tu, in fine, notiunea asta, in alea 2 luni de "fara permis" ?! :D:D

3. Ca tot sintem pe topicul cam "dulcegaros" (citat SS) "dragoste", ete ultimul meu panseu: o mishca poate notziunea asta iubareatza :D Universul (desi incep sa am dubii serioase apropo de asta :rolleyes:), da-n ultima vreme cred ca mishca EXCLUSIV zonele din afara planetei noastre !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-06-2008 13:26:03)


29-06-2008 13:04:03
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
".......se zice ca pentru a defini un lucru, poti incerca prin a defini opusul lui. ..."

URASHTE CA SA RECUNOSHTI DRAGOSTEA CAND O INTALNESHTI !

:D:D:D


29-06-2008 13:15:49
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

1. Conturile shterse oare mai pot tropai vreodata ?! ;) (cred totusi ca da - vezi kamin - cont sters :D ori njd, ossy etc).

2. Io cred, draga Aly, ca majoritatea omuletzilor aflati actualmente-n viermuiala browniana pe Terra nu-si proiecteaza (spre interior mai ales) nici macar constiintza de sine - ori mai precis inghetzarea lor in proiect. Ura circula cumva vijelios-haotic mai peste tot, iar adierile anemice de iubire se tirasc doar pe burta, ca indienii :D printre tornadele astea de ura de multe ori viscerala - un fel de 'sictir a vivre' generalizat pe care-l detectez io de ceva vreme in Romanica :(.

In plus, sint deseori difuze si fara motive concrete accesele astea delirium-trementzionale (stii tu, genul ala de ura al babelor tzifnoase :x inghiontindu-se transpirate si congestionate prin tramvaie). :D:D - poate c-ai aprofundat si tu, in fine, notiunea asta, in alea 2 luni de "fara permis" ?! :D:D

3. Ca tot sintem pe topicul cam "dulcegaros" (citat SS) "dragoste", ete ultimul meu panseu: o mishca poate notziunea asta iubareatza :D Universul (desi incep sa am dubii serioase apropo de asta :rolleyes:), da-n ultima vreme cred ca mishca EXCLUSIV zonele din afara planetei noastre !!! :D:D


Ma autocitez, doar ca sa subliniez ca asta-i o postare care face CIT DOUA !!! :D:D


29-06-2008 13:26:14
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Repetitzia este mama invatzaturii !!!!!
Xtremul a scris:


Xtremul a scris:

1. Conturile shterse oare mai pot tropai vreodata ?! ;) (cred totusi ca da - vezi kamin - cont sters :D ori njd, ossy etc).

2. Io cred, draga Aly, ca majoritatea omuletzilor aflati actualmente-n viermuiala browniana pe Terra nu-si proiecteaza (spre interior mai ales) nici macar constiintza de sine - ori mai precis inghetzarea lor in proiect. Ura circula cumva vijelios-haotic mai peste tot, iar adierile anemice de iubire se tirasc doar pe burta, ca indienii :D printre tornadele astea de ura de multe ori viscerala - un fel de 'sictir a vivre' generalizat pe care-l detectez io de ceva vreme in Romanica :(.

In plus, sint deseori difuze si fara motive concrete accesele astea delirium-trementzionale (stii tu, genul ala de ura al babelor tzifnoase :x inghiontindu-se transpirate si congestionate prin tramvaie). :D:D - poate c-ai aprofundat si tu, in fine, notiunea asta, in alea 2 luni de "fara permis" ?! :D:D

3. Ca tot sintem pe topicul cam "dulcegaros" (citat SS) "dragoste", ete ultimul meu panseu: o mishca poate notziunea asta iubareatza :D Universul (desi incep sa am dubii serioase apropo de asta :rolleyes:), da-n ultima vreme cred ca mishca EXCLUSIV zonele din afara planetei noastre !!! :D:D


Ma autocitez, doar ca sa subliniez ca asta-i o postare care face CIT DOUA !!! :D:D


29-06-2008 13:32:59
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Loara a scris:

Credeti in dragoste? in implinire prin iubire?dar in fericire credeti? un subiect interesant ,sa vedem ce raspuns stiti sa dati.

Revin (cu o postare tentaculara si clar URICIOASA :D) doar ca sa subliniez din nou futilitatea absoluta :D:D a topicelor de genul asta - ca sa nu mai zic (a jdemia oara) lansate ca bolovanii ucigatori in Cosmosul netizdic de cocoane romantzioase cu creierul, dar si cu INIMA cit o nuca :( - fie si doar din motivul inconsecventzei lor gretzoase (bleeaahhh :x). ("bashesc un pseudotopic si pe urma ma sterg cu el la cur, simultan cu stergerea rapida a contului... ei si ??") :x:x

Ca-s truisme din titlu vomitaturile astea de "topicuri" e clar - fiindca oricine-ar raspunde "NU CRED"... in timpenia enuntzurilor tale "savante", coana Loara cu cont shters si o unica postare - si aia tembelissima !!! :D -  (asta ar fi prima mea replica :D:D), asadar,  oricine ar spune "nu cred in aia, aia si aia - toate... frumoase, nobile si inaltztoare" ;)) - se descalifica evident pe sine-se, de la primul cuvintzel, nu-i asa ?? :rolleyes:

Ete ca ma descalific is io acum si aici, :D venind si zicind, raspunzind la intrebarea (eructata multiplu de Loara-Gaura memoriei universale a speciei :D):

Ei bine, NU CRED in "IUBIREA" asta, adica sub forma asta livresc-simplist-clisheist-populista gindita (oare? ;)) si enuntzata prin zonele astea dulceag-forumizdice !!!
(exemplu aleatoriu: "cred in dragoste, in iubire in rezultatul acestora(copii), fericirea este uneori dar nu mereu, tristetea apare cand nu ne asteptam." :( :rolleyes:)
...Mai sa fie, ai meditat mult pina sa-ti fete mintea panseul asta ?! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-06-2008 14:08:35)


29-06-2008 13:33:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Loara a scris:

Credeti in dragoste? in implinire prin iubire?dar in fericire credeti? un subiect interesant ,sa vedem ce raspuns stiti sa dati.

Revin (cu o postare tentaculara si clar URICIOASA :D) doar ca sa subliniez din nou futilitatea absoluta :D:D a topicelor de genul asta - ca sa nu mai zic (a jdemia oara) lansate ca bolovanii ucigatori in Cosmosul netizdic de cocoane romantzioase cu creierul, dar si cu INIMA cit o nuca :( - fie si doar din motivul inconsecventzei lor gretzoase (bleeaahhh :x). ("bashesc un pseudotopic si pe urma ma sterg cu el la cur, simultan cu stergerea rapida a contului... ei si ??") :x:x

Ca-s truisme din titlu vomitaturile astea de "topicuri" e clar - fiindca oricine-ar raspunde "NU CRED"... in timpenia enuntzurilor tale "savante", coana Loara cu cont shters si o unica postare - si aia tembelissima !!! :D -  (asta ar fi prima mea replica :D:D), asadar  oricine ar spune "nu cred in aia, aia si aia - toate... frumoase, nobile si inaltztoare" ;)) - se descalifica evident pe sine-se, de la primul cuvintzel, nu-i asa ?? :rolleyes:

Ete ca ma descalific is io acum si aici, :D venind si zicind, raspunzind la intrebarea (eructata multiplu de Loara-Gaura memoriei universale a speciei :D):

Ei bine, NU CRED in "IUBIREA" asta, adica sub forma asta livresc-simplist-clisheist-populista gindita (oare? ;)) si enuntzata prin zonele astea dulceag-forumizdice !!!
(exemplu aleatoriu: "cred in dragoste, in iubire in rezultatul acestora(copii), fericirea este uneori dar nu mereu, tristetea apare cand nu ne asteptam." :( :rolleyes:)
...Mai sa fie, ai meditat mult pina sa-ti fete mintea panseul asta ?! :D:D


HUOOOO, insensibilosule !!!! :D:D:D (replica adresata mie insumi, evident ;)).....

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-06-2008 14:08:50)


29-06-2008 14:02:51
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Moaaaaaaaaama ce E-Xtrem misogin e Xtremul .......... ia ca sa fiu in ton :

FA TUTELOR LASATZI DRAGOSTEA SHI PUNETZI MANA PE CRATITZA, MATURA, SHI DETERGENT .......CA BARBATZII E NISHTE ANIMALE CARE-I DOARE-N P.ULA DE RAHATURILE VOASTRE TELENOVELISTICE , EI VREA HALEU SHI FROFOLOANCA PANARAMELOR !

URATANIILOR !!!!!!!! :D:D:D..........
Moaaaaaaaaama sa vezi ce sar gashtele acum ! hihihi foc le-am pus la cur !
SUNTETZI NISHTE URATE NASHPARLII !

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (29-06-2008 14:06:00)


29-06-2008 14:04:47
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Shi nu uitatzi panaramelor ca-n Romania e inflatzie de fomeiiiii ....noi barbatzii avem de unde alege ....va schimbam ca pe ciorapi ! hihihi

29-06-2008 14:09:27
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Sa vezi ce mi-o fur de la dushmanca ......1 saptamana nu mai mananc ciorba calda  !......hihihi

29-06-2008 14:10:34
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Moaaaaaaaaama ce E-Xtrem misogin e Xtremul .......... ia ca sa fiu in ton :

FA TUTELOR LASATZI DRAGOSTEA SHI PUNETZI MANA PE CRATITZA, MATURA, SHI DETERGENT .......CA BARBATZII E NISHTE ANIMALE CARE-I DOARE-N P.ULA DE RAHATURILE VOASTRE TELENOVELISTICE , EI VREA HALEU SHI FROFOLOANCA PANARAMELOR !

URATANIILOR !!!!!!!! :D:D:D..........
Moaaaaaaaaama sa vezi ce sar gashtele acum ! hihihi foc le-am pus la cur !
SUNTETZI NISHTE URATE NASHPARLII !

Nu-s misogin, cumetre SA... fiindca topicuri d-astea au initziat si tembeloizi... masculi ca vismagic, de ex. :x

Prostia n-are sex, si nici discernamintul de-a se putea autorecunoashte, nu?! ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-06-2008 14:13:01)


29-06-2008 14:11:34
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Breh Extreme sa mor de nu eshti tembel rau ...E DIMOCRATZIEEE BREEEEEEEE......BAGA CINE CE TOPIC VREA MUSHCHII LUI !
:D:D:D


29-06-2008 14:17:52
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
......chiar ma inervezi rauuuuuuu de tot ...pai vrei sa dispara postangii ashtia ca sa nu mai am io lectura comicarista ?....:D:D:D
GASHTELOR N-ATZI INCEPUT INCA SA GAGAITZI ?
INCULTELOR , TELENOVELISTELOR , NEREGULATELOR !

:D:D:D


29-06-2008 14:26:01
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Hihihi, inca-s pe poligonul de tir dragele noastre forumizde, unde-l instruiesc pe chioru' de Cupidon sa tzinteasca si el mai bine !!! :D:D

(fiindca tzinteshte cam jos - ori IN BURTA, ori SI MAI JOS... :D:D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-06-2008 16:14:16)


29-06-2008 14:53:47
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


Xtremul a scris:


Loara a scris:

Credeti in dragoste? in implinire prin iubire?dar in fericire credeti? un subiect interesant ,sa vedem ce raspuns stiti sa dati.

Revin (cu o postare tentaculara si clar URICIOASA :D) doar ca sa subliniez din nou futilitatea absoluta :D:D a topicelor de genul asta - ca sa nu mai zic (a jdemia oara) lansate ca bolovanii ucigatori in Cosmosul netizdic de cocoane romantzioase cu creierul, dar si cu INIMA cit o nuca :( - fie si doar din motivul inconsecventzei lor gretzoase (bleeaahhh :x). ("bashesc un pseudotopic si pe urma ma sterg cu el la cur, simultan cu stergerea rapida a contului... ei si ??") :x:x

Ca-s truisme din titlu vomitaturile astea de "topicuri" e clar - fiindca oricine-ar raspunde "NU CRED"... in timpenia enuntzurilor tale "savante", coana Loara cu cont shters si o unica postare - si aia tembelissima !!! :D -  (asta ar fi prima mea replica :D:D), asadar  oricine ar spune "nu cred in aia, aia si aia - toate... frumoase, nobile si inaltztoare" ;)) - se descalifica evident pe sine-se, de la primul cuvintzel, nu-i asa ?? :rolleyes:

Ete ca ma descalific si io acum si aici, :D venind si zicind, raspunzind la intrebarea (eructata multiplu de Loara-Gaura memoriei universale a speciei :D):

Ei bine, NU CRED in "IUBIREA" asta, adica sub forma asta livresc-simplist-clisheist-populista gindita (oare? ;)) si enuntzata prin zonele astea dulceag-forumizdice !!!
(exemplu aleatoriu: "cred in dragoste, in iubire in rezultatul acestora(copii), fericirea este uneori dar nu mereu, tristetea apare cand nu ne asteptam." :( :rolleyes:)
...Mai sa fie, ai meditat mult pina sa-ti fete mintea panseul asta ?! :D:D


HUOOOO, insensibilosule !!!! :D:D:D (replica adresata mie insumi, evident ;)).....


Postarea asta face cit TREI, sa-mi moara Marele Sigiliu de n-o fi asa !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 02:00:48)


29-06-2008 15:06:16
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Breh Extreme sa mor de nu eshti tembel rau ...E DIMOCRATZIEEE BREEEEEEEE......BAGA CINE CE TOPIC VREA MUSHCHII LUI !
:D:D:D

Nu te-ai prins ca postez din ce in ce mai Xtremist :D, tocmai fiindca-s deja suprasolicitat (si poate chiar... supralicitat :D) de prea multe cereri in prietenie de la diverse tanti din zona, convinse (aiurea) c-as fi "baiat bun" ?! :rolleyes:
Pai dac-as fi asa, acum as sta cumintzel uitindu-ma la emisiunea lui Raduleasca :x cu nevasta si puradeii, nu aici, pe depravatul casatorial !!! :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (29-06-2008 16:13:08)


29-06-2008 16:06:35
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:

Hihihi, inca-s pe poligonul de tir dragele noastre forumizde, unde-l instruiesc pe chioru' de Cupidon sa tzinteasca si el mai bine !!! :D:D

(fiindca tzinteshte cam jos - ori IN BURTA, ori SI MAI JOS... :D:D:D)

Si se mai mira pe urma de ce iubim cu capul... ala JOSNIC !!! :D:D


29-06-2008 16:15:09
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ia te rog pana aici !!!!!!!!!!!!
CAPUL MEU INFERIOR NU ESTE DELOC JOSNIC ......ESTE O BIJUTERIE SHI AM PENTRU EL UN MARE, IMENS SHI ENORM RESPECT !

:D:D:D


29-06-2008 17:16:04
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

(...)

2. Io cred, draga Aly, ca majoritatea omuletzilor aflati actualmente-n viermuiala browniana pe Terra nu-si proiecteaza (spre interior mai ales) nici macar constiintza de sine - ori mai precis inghetzarea lor in proiect. Ura circula cumva vijelios-haotic mai peste tot, iar adierile anemice de iubire se tirasc doar pe burta, ca indienii :D printre tornadele astea de ura de multe ori viscerala - un fel de 'sictir a vivre' generalizat pe care-l detectez io de ceva vreme in Romanica :(.

In plus, sint deseori difuze si fara motive concrete accesele astea delirium-trementzionale (stii tu, genul ala de ura al babelor tzifnoase :x inghiontindu-se transpirate si congestionate prin tramvaie). :D:D - poate c-ai aprofundat si tu, in fine, notiunea asta, in alea 2 luni de "fara permis" ?! :D:D

3. Ca tot sintem pe topicul cam "dulcegaros" (citat SS) "dragoste", ete ultimul meu panseu: o mishca poate notziunea asta iubareatza :D Universul (desi incep sa am dubii serioase apropo de asta :rolleyes:), da-n ultima vreme cred ca mishca EXCLUSIV zonele din afara planetei noastre !!! :D:D


Accesele de care spui tu, amice Xtrem, sunt din ce in ce mai frevente pana si pe net, nu doar prin tramvaie. Un suflet uscat – ramas cine stie cum fara seva – se va farda imbibandu-se cu venin pentru a-si mima sie insusi normalitatea si va termina improscand tot ce nu intelege, oriunde ar avea acces. Vremurile in care netul mai era un loc in care se intalneau oameni capabili de o minima autodisciplina au fost scurte si de mult au apus.


30-06-2008 01:54:45
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Ba chiar n-au prea fost deloc vremurile alea "paradiso-netizdice" :D, din ce-mi aduc aminte cel putin... :rolleyes:

Mai nasol e atunci cind intzelegi (aproape) tot, si degeaba, nu apare niciun minuscul impuls (macar cit o putza de furnica :D:D) sa devii mai bun, mai tolerant, mai... mai... iunie, iulie, august etc. :D
In fine, asa gindesc probabil doar pesimistii ca JE, care nu s-ar mai reincarna nici de-ai dracului :D aici pe Pamint... ;)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 02:11:17)


30-06-2008 02:02:34
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Ba chiar n-au prea fost deloc vremurile alea "paradiso-netizdice" :D, din ce-mi aduc aminte cel putin... :rolleyes:


Ei, si tu, acum! :) Toate cele, net-ul inclusiv, au dreptul la o "varsta de aur", fie ea si pur teoretica, sa nu spun pur imaginara. :D


30-06-2008 02:05:18
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Wrong ......adevarul este ca v-atzi boshorogit !!!!!! ....shi suntetzi nishte bietzi nostalgici ai autocenzurii, autodisciplinei shi falsei pudori !!!!!! Draga Aly crezi ca marile shefe de la PCR nu sugeau p.ula ?......o sugeau draga shi dupa aia se shtergeau la bot cu steagul roshu al partidului !

30-06-2008 02:06:43
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

Mai nasol e atunci cind intzelegi (aproape) tot, si degeaba, nu apare niciun minuscul impuls (macar cit o putza de furnica :D:D) sa devii mai bun, mai tolerant, mai... mai... iunie, iulie, august etc. :D


Asta chiar e nasol, imi inchipui! ...De-aia si vorbeam de uscaciune si lipsa de seva. :(


30-06-2008 02:07:15
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

CIUDATUL SA a scris:

Wrong ......adevarul este ca v-atzi boshorogit !!!!!! ....shi suntetzi nishte bietzi nostalgici ai autocenzurii, autodisciplinei shi falsei pudori !!!!!! Draga Aly crezi ca marile shefe de la PCR nu sugeau p.ula ?......o sugeau draga shi dupa aia se shtergeau la bot cu steagul roshu al partidului !


Alo, cumetre, sper ca "v-ati" ala nu ma include si pe mine !!! ;)

Nu de alta, dar chiar m-am luat de piept cu Sistemul (ca prostu', ce-i drept :(), pe vremea cind altii nu guitzau nik-nik... :D:D (nici macar secretarele de partid, ca aveau gura... PLINA, hihihi :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 02:09:43)


30-06-2008 02:08:42
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

Wrong ......adevarul este ca v-atzi boshorogit !!!!!! ....shi suntetzi nishte bietzi nostalgici ai autocenzurii, autodisciplinei shi falsei pudori !!!!!! Draga Aly crezi ca marile shefe de la PCR nu sugeau p.ula ?......o sugeau draga shi dupa aia se shtergeau la bot cu steagul roshu al partidului !


Scuze, dar ce-are sau ce n-are autocenzura cu suptul p.ulii?... :D

Ultima modificare facuta de spuneti-mi Aly (30-06-2008 02:09:58)


30-06-2008 02:09:26
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Normal ca nu, eshte prea diliu, ca sa fii batran .....:D:D:D
Iata draga Aly ce inseamna net-ul shi cum se face :



ia zii cand experimentam shi noi ? :D

Ultima modificare facuta de CIUDATUL SA (30-06-2008 02:12:17)


30-06-2008 02:10:57
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

CIUDATUL SA a scris:

Normal ca nu eshte prea diliu, ca sa fii batran .....:D:D:
Iata draga Aly ce inseamna net-ul shi cum se face :

http://xs128.xs.to/xs128/08260/16999.jpg

ia zii cand experimentam shi noi ?


Sir Ciudy, pe cuvant ca nu dau meditatii! :) :) :)


30-06-2008 02:12:26
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Cind o reveni "Golden Age"-ul Internetizdic, poate ?! (adica niciodata...ca tot n-a fost vreodata :D:D)

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 02:13:12)


30-06-2008 02:12:37
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046
Noapte buna, domnilor!

30-06-2008 02:14:45
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Ooooooo pai io nu vreau meditatzii ....doar un schimb intens de experientza  ....dar vezi ca mie imi place culoarea neagra nu roshie !!!! :D:D:D
spuneti-mi Aly a scris:


CIUDATUL SA a scris:

Normal ca nu eshte prea diliu, ca sa fii batran .....:D:D:
Iata draga Aly ce inseamna net-ul shi cum se face :

http://xs128.xs.to/xs128/08260/16999.jpg

ia zii cand experimentam shi noi ?


Sir Ciudy, pe cuvant ca nu dau meditatii! :) :) :)


30-06-2008 02:16:22
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Mai nasol e atunci cind intzelegi (aproape) tot, si degeaba, nu apare niciun minuscul impuls (macar cit o putza de furnica :D:D) sa devii mai bun, mai tolerant, mai... mai... iunie, iulie, august etc. :D


Asta chiar e nasol, imi inchipui! ...De-aia si vorbeam de uscaciune si lipsa de seva. :(

Cred ca ai nitzica dreptate, sa stii, draga Aly - si io cred in ultima vreme ca am un deficit catastrofal de seva (la diverse niveluri ;)). Daca m-a strapuns Cupidon prea jos... :D:D m-am golit de tot, se pare !!! hihihi :D

Si postarile mele observ ca-s de fapt din ce in ce mai lipsite de seva, serios... :( forumizdele-s in greva japono-chineza, bunkeru-i deja in paragina... :D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 02:21:34)


30-06-2008 02:16:40
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
NB ....doamna !
spuneti-mi Aly a scris:

Noapte buna, domnilor!


30-06-2008 02:17:06
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Noapte buna, Aly !!!!!!!!

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 02:25:11)


30-06-2008 02:17:32
   
?? CIUDATUL SA
Cont Sters

Inregistat: 23-11-2007
Mesaje: 4425
Te-a strapuns sau te-a supt perversul ala cu arcul ? .....
Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Mai nasol e atunci cind intzelegi (aproape) tot, si degeaba, nu apare niciun minuscul impuls (macar cit o putza de furnica :D:D) sa devii mai bun, mai tolerant, mai... mai... iunie, iulie, august etc. :D


Asta chiar e nasol, imi inchipui! ...De-aia si vorbeam de uscaciune si lipsa de seva. :(

Cred ca ai nitzica dreptate, sa stii, draga Aly - si io cred in ultima vreme ca am un deficit catastrofal de seva (la diverse niveluri ;)). Daca m-a strapuns Cupidon prea jos... :D:D m-am golit de tot, se pare !!! hihihi :D


30-06-2008 02:18:27
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

Xtremul a scris:


spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

Mai nasol e atunci cind intzelegi (aproape) tot, si degeaba, nu apare niciun minuscul impuls (macar cit o putza de furnica :D:D) sa devii mai bun, mai tolerant, mai... mai... iunie, iulie, august etc. :D


Asta chiar e nasol, imi inchipui! ...De-aia si vorbeam de uscaciune si lipsa de seva. :(

Cred ca ai nitzica dreptate, sa stii, draga Aly - si io cred in ultima vreme ca am un deficit catastrofal de seva (la diverse niveluri ;)). Daca m-a strapuns Cupidon prea jos... :D:D m-am golit de tot, se pare !!! hihihi :D

Si postarile mele observ ca-s de fapt din ce in ce mai lipsite de seva, serios... :( forumizdele-s in greva japono-chineza, bunkeru-i deja in paragina... :D:D


Ntzzz, chioru'naibii m-a sagetat si-n p.... :D, si-n burta (d-aia am slabit vreo 10 kile doar in ultimele luni, probabil, uscatu' de mine. :rolleyes:) :D

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 03:40:11)


30-06-2008 02:21:50
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

(...)

2. Io cred, draga Aly, ca majoritatea omuletzilor aflati actualmente-n viermuiala browniana pe Terra nu-si proiecteaza (spre interior mai ales) nici macar constiintza de sine - ori mai precis inghetzarea lor in proiect. Ura circula cumva vijelios-haotic mai peste tot, iar adierile anemice de iubire se tirasc doar pe burta, ca indienii :D printre tornadele astea de ura de multe ori viscerala - un fel de 'sictir a vivre' generalizat pe care-l detectez io de ceva vreme in Romanica :(.

In plus, sint deseori difuze si fara motive concrete accesele astea delirium-trementzionale (stii tu, genul ala de ura al babelor tzifnoase :x inghiontindu-se transpirate si congestionate prin tramvaie). :D:D - poate c-ai aprofundat si tu, in fine, notiunea asta, in alea 2 luni de "fara permis" ?! :D:D

3. Ca tot sintem pe topicul cam "dulcegaros" (citat SS) "dragoste", ete ultimul meu panseu: o mishca poate notziunea asta iubareatza :D Universul (desi incep sa am dubii serioase apropo de asta :rolleyes:), da-n ultima vreme cred ca mishca EXCLUSIV zonele din afara planetei noastre !!! :D:D


Accesele de care spui tu, amice Xtrem, sunt din ce in ce mai frevente pana si pe net, nu doar prin tramvaie. Un suflet uscat – ramas cine stie cum fara seva – se va farda imbibandu-se cu venin pentru a-si mima sie insusi normalitatea si va termina improscand tot ce nu intelege, oriunde ar avea acces. Vremurile in care netul mai era un loc in care se intalneau oameni capabili de o minima autodisciplina au fost scurte si de mult au apus.

De lipsa de seva hai ca-s de acord sa pot fi acuzat, uscatu' de mine :D:D, dar de lipsa de autodisciplina :rolleyes: - in niciun caz !!! (si asta, nu doar fiindca am lucrat o mica eternitate-n Germania si pot fi chiar mai "neamtz" decit nemtzii).

Argument: se poate observa cu usurintza cu cita RIGOARE :D ... argumentata pot fi (aparent doar) rautacios - de fapt, doar REALIST (si inca nu la modul complet... fiindca asa ar durea al naibii de tare... ;)).

Ultima modificare facuta de Xtremul (30-06-2008 03:43:09)


30-06-2008 03:33:36
   
?? spuneti-mi Aly
Cont Sters

Inregistat: 25-12-2007
Mesaje: 1046

Xtremul a scris:

De lipsa de seva hai ca-s de acord sa pot fi acuzat, uscatu' de mine :D:D, dar de lipsa de autodisciplina :rolleyes: - in niciun caz !!! (si asta, nu doar fiindca am lucrat o mica eternitate-n Germania si pot fi chiar mai "neamtz" decit nemtzii).

Argument: se poate observa cu usurintza cu cita RIGOARE :D ... argumentata pot fi (aparent doar) rautacios - de fapt, doar REALIST (si inca nu la modul complet... fiindca asa ar durea al naibii de tare... ;)).


Autodisciplina nu se confunda cu rigoarea, draga prietene. De rigoare poate da dovada si un autist, caruia ii lipsesc insa asteptarile in privinta lui insusi.


30-06-2008 22:21:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Delirul sistematizat :D o avea, formal vorbind, RIGOAREA lui, draga Aly (si mortzii au RIGOR MORTIS ;)), dar JE n-oi fi ajuns poate chiar in halul ala... :D:D Sau, mai stii ?! :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (01-07-2008 01:01:00)


01-07-2008 01:00:08
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Totusi, azi am conchis ca am o acuta lipsa de autoindisciplina, ;) postand cam multe si nevrute !!! :D:D:D

Ultima modificare facuta de Xtremul (03-07-2008 01:29:55)


03-07-2008 01:29:34
   
?? amza
Cont Sters

Inregistat: 05-12-2006
Mesaje: 413
birfele sint pt cei ce au vreme de futut...si oricum nu fac cinste nimanui...

08-07-2008 21:57:50
   

sarabela
Femeie

Ma simt bine aici

Inregistat: 10-07-2008
Mesaje: 284

amza a scris:

birfele sint pt cei ce au vreme de futut...si oricum nu fac cinste nimanui...

Rezonabila afirmatia.


12-07-2008 06:52:11
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669
Interesant e doar ca nu sexizez :D apropo de ce anume (replica la care postare ????) a afirmat chestia asta cu birfa conu'amza... :rolleyes:

Ultima modificare facuta de Xtremul (13-07-2008 00:46:05)


13-07-2008 00:44:55
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 19-07-2008
Mesaje: 3355

Xtremul a scris:

Interesant e doar ca nu sexizez :D apropo de ce anume (replica la care postare ????) a afirmat chestia asta cu birfa conu'amza... :rolleyes:

Parca conteaza?;)
fiecare intelege cum vrea...nu-i mai simplu asa?=)


01-08-2008 18:06:06
   
?? eu.bebe
Cont Sters

Inregistat: 25-11-2009
Mesaje: 3
dragostea e peste tot.ideea e sa o vezi,asta e mai greu.de multe ori ratam dragostea care se pare ca se afla chiar langa noi.noi orbiti nu ne dam seama,o ignoram sau pur si simplu nu ne pasa.e trist.
dragostea e si atunci cand faci sex,dupa parerea mea e aceeasi chestie.;)e bine sa iubim dar mai ales sa ne indragostim.


25-11-2009 22:08:05
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
e un alt topic pentr platitudini... in versuri, parca... vad ca la vers alb misti cumva :D:D

Ultima modificare facuta de SandieShaw (25-11-2009 22:15:48)


25-11-2009 22:15:28
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

spuneti-mi Aly a scris:


Xtremul a scris:

De lipsa de seva hai ca-s de acord sa pot fi acuzat, uscatu' de mine :D:D, dar de lipsa de autodisciplina :rolleyes: - in niciun caz !!! (si asta, nu doar fiindca am lucrat o mica eternitate-n Germania si pot fi chiar mai "neamtz" decit nemtzii).

Argument: se poate observa cu usurintza cu cita RIGOARE :D ... argumentata pot fi (aparent doar) rautacios - de fapt, doar REALIST (si inca nu la modul complet... fiindca asa ar durea al naibii de tare... ;)).


Autodisciplina nu se confunda cu rigoarea, draga prietene. De rigoare poate da dovada si un autist, caruia ii lipsesc insa asteptarile in privinta lui insusi.

Hai sa ma mai cert si eu cu "disparutii": :D:D

Chere Aly, recitind postarile de pe topicul asta lasat - ca multe altele - in paragina, ajung la trista concluzie ca regretata (ori... regretabila ?! :D) Zii-33 avea de fapt destule "clone"  - ceva mai slefuite, ce-i drept: cum naibilii sa aiba schizofrenicii RIGOARE, eiii ?? :rolleyes:
Clar, eram sigur indragostit ;) la vremea postarii tale, de n-am observat aberatia respectiva.

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-11-2009 09:56:09)


26-11-2009 09:53:54
   
?? Xtremul
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2007
Mesaje: 6669

eu.bebe a scris:

dragostea e peste tot.ideea e sa o vezi,asta e mai greu.de multe ori ratam dragostea care se pare ca se afla chiar langa noi.noi orbiti nu ne dam seama,o ignoram sau pur si simplu nu ne pasa.e trist.
dragostea e si atunci cand faci sex,dupa parerea mea e aceeasi chestie.;)e bine sa iubim dar mai ales sa ne indragostim.


SandieShaw a scris:

e un alt topic pentr platitudini... in versuri, parca... vad ca la vers alb misti cumva :D:D

Hmmm... in intunericul mintzii mele :rolleyes: io am intzeles ca, in acceptiunea poeticii pseudopoetesei eu.bebe, iubirea = multe si intense limbi date si basta !!! :D:D hihihi

Ultima modificare facuta de Xtremul (26-11-2009 10:28:59)


26-11-2009 10:20:38
   
?? marianmandache
Cont Sters

Inregistat: 17-07-2009
Mesaje: 2203

Xtremul a scris:


eu.bebe a scris:

dragostea e peste tot.ideea e sa o vezi,asta e mai greu.de multe ori ratam dragostea care se pare ca se afla chiar langa noi.noi orbiti nu ne dam seama,o ignoram sau pur si simplu nu ne pasa.e trist.
dragostea e si atunci cand faci sex,dupa parerea mea e aceeasi chestie.;)e bine sa iubim dar mai ales sa ne indragostim.


SandieShaw a scris:

e un alt topic pentr platitudini... in versuri, parca... vad ca la vers alb misti cumva :D:D

Hmmm... in intunericul mintzii mele :rolleyes: io am intzeles ca, in acceptiunea poeticii pseudopoetesei eu.bebe, iubirea = multe si intense limbi date si basta !!! :D:D hihihi

Mai ai la dispozitie , 7 postari !


08-09-2010 10:54:19
   
ella1974
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-08-2014
Mesaje: 1
dragostea e doar un cuvant de dictionar
in casatorie conteaza respectul si intelegerea
restul.....nu conteaza
cine-i destept are dragoste cata vrea
acum sa vezi comentarii


19-08-2014 16:49:17
   
dany dulce
Femeie

Nou venit

Inregistat: 16-06-2015
Mesaje: 8

onuta2002 a scris:

normal ca cred in dragoste ca fara ea viata nu ar insemna nimic si atunci nu ar mai exista fericire si iubirea dintr doua persoane


16-06-2015 03:49:47
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la