Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Vreau sa fiu amanta sotului meu    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
?? Sarr@
Cont Sters

Inregistat: 23-01-2006
Mesaje: 15
sau sa iei pur si simplu o carte de bucate.. o deschizi.. si gatesti ce iti place
ce te atrage
evident stiind ca ai ingredientele necesare pentru  ce-ti doresti

SandieShaw a scris:

Reteta este simpla: au inventat-o bunicile noastre, fiecare zi a saptaminii are un fel de meniu: adica luni mamaliguta cu lactate, marti mincare cu carne, miercurivineri mincare de legume si tot asa; pe vremea batrinilor nostri era mare disciplina in bucatarie si isi puteau organiza si tirguielile...


07-03-2006 17:06:46
   
?? karmacoma
Cont Sters

Inregistat: 27-01-2006
Mesaje: 310

SandieShaw a scris:

Reteta este simpla: au inventat-o bunicile noastre, fiecare zi a saptaminii are un fel de meniu: adica luni mamaliguta cu lactate, marti mincare cu carne, miercurivineri mincare de legume si tot asa; pe vremea batrinilor nostri era mare disciplina in bucatarie si isi puteau organiza si tirguielile...


Reteta este simpla dar parca sa stai in fiecare zi in bucatarie...zi de zi sa faci mancare si sa diversifici incat sa nu ai la fiecare saptamana aceeasi mancare..... Pt barbat e simplu...vine, mananca si mai si zice....iarasi mancarea X? Saptamana trecuta...joi am mancat la fel. :(
Nu e vb ca e o corvoada doar ca e neplacut uneori


07-03-2006 17:51:01
   
?? karmacoma
Cont Sters

Inregistat: 27-01-2006
Mesaje: 310

Sarr@ a scris:


karmacoma a scris:

Dezavantaj ca sotie...in fiecare zi sau la maxim doua zile trebuie sa ma gandesc ce mancare sa fac (ca deh...putin si des sa nu ne plictisim de aceeasi mancare) Sa gatesc imi place dar de fiecare data tre sa-mi vina idei...ce naiba sa mai fac?

poti si sotie dar si amanta..
acum depinde daca stii sa fii macar una din ele :)



Ideea topicului era alta nu de a primi eu sfaturi daca pot sau nu pot sa fiu amanta sau nevasta. Eu si mai ales sotul meu stim cel mai bine asta. Ideea topicului era despre avantajele si dezavantajele de a fi sotie sau amanta sau sotie si amanta...pt pricepute ;)


07-03-2006 17:52:50
   
?? Rossalyna
Cont Sters

Inregistat: 10-02-2006
Mesaje: 51
amanta sotului este cred ..cea mai dificila provocare in intimitatea unei femei...Cate din noi incearca asta?

10-06-2006 12:26:16
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

karmacoma a scris:


karmacoma a scris:

Haideti sa vedem avantaje si dezavantaje in ambele situatii. Amanta sau nevasta?



Incep eu:

amanta nu trebuie sa faca de mancare cand sotul sta la televizor sau pe internet
amanta trebuie sa presteze activitati sexuale ori de cate ori vrea si anume dansul (sau nu?)
sotia poate acuza dureri de cap :)))


revin daca prezinta interes topicul

al dracului interes prezinta ! parol!


11-06-2006 23:50:13
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fi-a-mea a scris:


karmacoma a scris:


karmacoma a scris:

Haideti sa vedem avantaje si dezavantaje in ambele situatii. Amanta sau nevasta?



Incep eu:

amanta nu trebuie sa faca de mancare cand sotul sta la televizor sau pe internet
amanta trebuie sa presteze activitati sexuale ori de cate ori vrea si anume dansul (sau nu?)
sotia poate acuza dureri de cap :)))


revin daca prezinta interes topicul

al dracului interes prezinta ! parol!

ba al naibii sa fiu daca amanta nu gateste mai bine ca sotia(si capul nu doare al dracu desi uneori mi-as dori eu )


12-06-2006 00:48:05
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
wrong answer ! amanta NU gateste deloc !

12-06-2006 00:49:55
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fi-a-mea a scris:

wrong answer ! amanta NU gateste deloc !

depinde ce a vazut in ultimul magazin . .. . . . . .pariem ?????


12-06-2006 00:58:24
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

waldan a scris:


fi-a-mea a scris:

wrong answer ! amanta NU gateste deloc !

depinde ce a vazut in ultimul magazin . .. . . . . .pariem ?????

daca e vb. de magazinul de produse erotice...


12-06-2006 00:59:47
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

fi-a-mea a scris:


waldan a scris:


fi-a-mea a scris:

wrong answer ! amanta NU gateste deloc !

depinde ce a vazut in ultimul magazin . .. . . . . .pariem ?????

daca e vb. de magazinul de produse erotice...

Date naibi jos de pe pozele cu fete goale.Vorbeam de orice magazin. . ..


12-06-2006 01:35:08
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100

fun-funny a scris:

Daca ti-as spune ca am pagini intregi cu avantajele si dezavantajele, cu sfaturi si indicatii pentru .. cum sa fie ... cu ASA DA, ASA NU.. toate scrie in timp ce imi curgeau lacrimi pe obraji de dor si jale... m-ai crede?
Mi-a trecut.. dar tot as putea scrie.. macar o brosura despre asta...
Ma intreb daca numai noi femeile suferim din dragoste . Oare ei nu simt nimic ? Totusi,tind sa cred ca noi gandim cu inima ,iar ei cu p ..  , ca vor doar sa f.. si sa nu se implice. AM dreptate ?

12-06-2006 15:48:53
   
?? dr_silviu
Cont Sters

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 219
m-ai omorat cu nikurile tale !iar te-ai "semnat" fara sa vrei!

12-06-2006 15:57:02
   
ani23 bi
Femeie

Nou venit

Inregistat: 06-06-2006
Mesaje: 100
Ai dreptate, dar vezi ca nu mai am mess-ul tau. Fac eu ce fuck si tot ma gasesc oamenii , chiar asa de usor sunt de depistat ? Bine ca nu comit infractiuni , ca imediat a-s fi prinsa !

12-06-2006 16:02:02
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

ani23 bi a scris:


fun-funny a scris:

Daca ti-as spune ca am pagini intregi cu avantajele si dezavantajele, cu sfaturi si indicatii pentru .. cum sa fie ... cu ASA DA, ASA NU.. toate scrie in timp ce imi curgeau lacrimi pe obraji de dor si jale... m-ai crede?
Mi-a trecut.. dar tot as putea scrie.. macar o brosura despre asta...
Ma intreb daca numai noi femeile suferim din dragoste . Oare ei nu simt nimic ? Totusi,tind sa cred ca noi gandim cu inima ,iar ei cu p ..  , ca vor doar sa f.. si sa nu se implice. AM dreptate ?

simt si ei ceva... poate la fel de profund...
Numai ca, barbatul e invatat de mic SA FIE BARBAT, cu alte cuvinte sa nu sufere, sa nu plinga, sa nu aiba emotii puternice...
apoi.. este invatat de .. amici ca balta e plina de peshte...


13-06-2006 14:26:10
   
?? mishu35
Cont Sters

Inregistat: 27-03-2005
Mesaje: 92
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

nici nu shtii cat adevar shade in asta.

parerea mea.


13-06-2006 17:19:52
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

fun-funny a scris:


Numai ca, barbatul e invatat de mic SA FIE BARBAT, cu alte cuvinte sa nu sufere, sa nu plinga, sa nu aiba emotii puternice...

   Ai si nu ai dreptate ! Oricat ai incerca sa-nveti asta, nu-ti poti insusi nicicand temeinic lectia... Tot ceea ce ai sa reusesti, e sa nu arati toate astea.


13-06-2006 17:33:15
   
loreley
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 12
Am ajuns la o virsta la care cei mai multi ajung la concluzia ca, barbati sau femei suntem la fel.Poate au avut alte experiente?!?!? Eu cred cu tarie ca barbatii nu pot iubi, structural! Simt ceva...sentiment pe care l-as numi doar "excitare"sau "dorinta". FAta de unele acest "sentiment" dureaza mai mult, fata de altele....mai putin, iar ei confunda termenii.  De aceea este perfect sa ai o relatie in care fiecare sa ia de la celalalt ceeea ce are nevoie, in materie de sex, fara prea multe complicatii. CInd simt ca sunt pe cale de a ma indragosit, iau pur si simplu o "vacanta" pina  trec toti fluturii peste sufletul meu si pleaca spre zari mai senine.Nu are rost sa investesti sentimente in ceva ce e clar sortit esecului.

14-06-2006 02:47:40
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

loreley a scris:

Am ajuns la o virsta la care cei mai multi ajung la concluzia ca, barbati sau femei suntem la fel.Poate au avut alte experiente?!?!? Eu cred cu tarie ca barbatii nu pot iubi, structural! Simt ceva...sentiment pe care l-as numi doar "excitare"sau "dorinta". FAta de unele acest "sentiment" dureaza mai mult, fata de altele....mai putin, iar ei confunda termenii.  De aceea este perfect sa ai o relatie in care fiecare sa ia de la celalalt ceeea ce are nevoie, in materie de sex, fara prea multe complicatii. CInd simt ca sunt pe cale de a ma indragosit, iau pur si simplu o "vacanta" pina  trec toti fluturii peste sufletul meu si pleaca spre zari mai senine.Nu are rost sa investesti sentimente in ceva ce e clar sortit esecului.


Imi place ce si cum ai scris... ai sa fii insa uimita constatind citi barbati se pun la adapostul unor astfel de relatii... de vacanta, fulgurante... Sintem totusi atit de dezolant la fel....


14-06-2006 02:53:31
   
loreley
Femeie

Nou venit

Inregistat: 21-12-2004
Mesaje: 12
Nu cred ca el se afla in pericol de a se indragosti de mine...iremediabil! lol  Dupa cum am ami spus nu cred ca barbatii sunt in stare de asa ceva.CA or fi si exceptii, OK. DAr majoritatea sunt superficiali.

14-06-2006 02:59:05
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

loreley a scris:

Am ajuns la o virsta la care cei mai multi ajung la concluzia ca, barbati sau femei suntem la fel.Poate au avut alte experiente?!?!? Eu cred cu tarie ca barbatii nu pot iubi, structural! Simt ceva...sentiment pe care l-as numi doar "excitare"sau "dorinta". FAta de unele acest "sentiment" dureaza mai mult, fata de altele....mai putin, iar ei confunda termenii.  De aceea este perfect sa ai o relatie in care fiecare sa ia de la celalalt ceeea ce are nevoie, in materie de sex, fara prea multe complicatii. CInd simt ca sunt pe cale de a ma indragosit, iau pur si simplu o "vacanta" pina  trec toti fluturii peste sufletul meu si pleaca spre zari mai senine.Nu are rost sa investesti sentimente in ceva ce e clar sortit esecului.


Si eu cred ca femeile nu pot iubi doar un singur barbat ... tot asa structural ...
Ca sa nu mai zic ca le place la nebunie sa fie obiectul sentimentelor de genu "excitare" sau "dorinta" ...
Intr-adevar poate ca barbatii confunda termenii, dar femeile confunda barbatii ...


15-06-2006 03:45:59
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

loreley a scris:

Nu cred ca el se afla in pericol de a se indragosti de mine...iremediabil! lol  Dupa cum am ami spus nu cred ca barbatii sunt in stare de asa ceva.CA or fi si exceptii, OK. DAr majoritatea sunt superficiali.


Nu cred ca ar trebui sa generalizezi chiar daca ai cunoscut doar genu ala de barbati ...
Asa e viata ... nu-i nici o chestie profunda aici ... e vorba doar de noroc ... ;)


15-06-2006 03:50:56
   
?? dundel
Cont Sters

Inregistat: 08-03-2006
Mesaje: 12

karmacoma a scris:

Haideti sa vedem avantaje si dezavantaje in ambele situatii. Amanta sau nevasta?
E valabil si reciproca.....Amant sau sotz?

pana acum am citit doar pareri feminine,"despre si pentru"atat femeia cat si barbatul sunt ceea ce vor sa fie pentru partenerul lor.
Am vazut o singura idee venita de la un barbat si aceea mai mult o experienta decat o parere.
Cred ca daca vreti sa " lamuriti" subiectul ar trebui sa aveti si cateva pareri venite din tabara "adversa". Nu credeti?
Am vazut liste despre ce face si ce nu face domnul dar cred ca de fapt nu va cunoasteti mai deloc partenerul de viata.
Si o schimbare radicala nu se poate face peste noapte


20-06-2006 17:16:01
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80

   Zefli a scris:


loreley a scris:

Nu cred ca el se afla in pericol de a se indragosti de mine...iremediabil! lol  Dupa cum am ami spus nu cred ca barbatii sunt in stare de asa ceva.CA or fi si exceptii, OK. DAr majoritatea sunt superficiali.


Nu cred ca ar trebui sa generalizezi chiar daca ai cunoscut doar genu ala de barbati ...
Asa e viata ... nu-i nici o chestie profunda aici ... e vorba doar de noroc ... ;)


M-am razgandit. Poti sa generalizezi!

De exemplu poti sa spui ca BARBATII SUNT NISTE PORCI INSENSIBILI ...

La o adica, nu trebuie sa-i cunosti pe toti ...


22-06-2006 03:21:47
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849
Poti sa vrei in continuare . ..  :))))))))

23-06-2006 04:10:52
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

dundel a scris:


karmacoma a scris:

Haideti sa vedem avantaje si dezavantaje in ambele situatii. Amanta sau nevasta?
E valabil si reciproca.....Amant sau sotz?

pana acum am citit doar pareri feminine,"despre si pentru"atat femeia cat si barbatul sunt ceea ce vor sa fie pentru partenerul lor.
Am vazut o singura idee venita de la un barbat si aceea mai mult o experienta decat o parere.
Cred ca daca vreti sa " lamuriti" subiectul ar trebui sa aveti si cateva pareri venite din tabara "adversa". Nu credeti?
Am vazut liste despre ce face si ce nu face domnul dar cred ca de fapt nu va cunoasteti mai deloc partenerul de viata.
Si o schimbare radicala nu se poate face peste noapte



:) vad ca va distrati bine , inca nu si da seama ca nu cunosc nimic despre barbati


23-06-2006 10:56:36
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

   Zefli a scris:


loreley a scris:

Am ajuns la o virsta la care cei mai multi ajung la concluzia ca, barbati sau femei suntem la fel.Poate au avut alte experiente?!?!? Eu cred cu tarie ca barbatii nu pot iubi, structural! Simt ceva...sentiment pe care l-as numi doar "excitare"sau "dorinta". FAta de unele acest "sentiment" dureaza mai mult, fata de altele....mai putin, iar ei confunda termenii.  De aceea este perfect sa ai o relatie in care fiecare sa ia de la celalalt ceeea ce are nevoie, in materie de sex, fara prea multe complicatii. CInd simt ca sunt pe cale de a ma indragosit, iau pur si simplu o "vacanta" pina  trec toti fluturii peste sufletul meu si pleaca spre zari mai senine.Nu are rost sa investesti sentimente in ceva ce e clar sortit esecului.


Si eu cred ca femeile nu pot iubi doar un singur barbat ... tot asa structural ...
Ca sa nu mai zic ca le place la nebunie sa fie obiectul sentimentelor de genu "excitare" sau "dorinta" ...
Intr-adevar poate ca barbatii confunda termenii, dar femeile confunda barbatii ...



mai omorat , omule , rad singur...cu lacrimi


23-06-2006 10:57:56
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

loreley a scris:

Am ajuns la o virsta la care cei mai multi ajung la concluzia ca, barbati sau femei suntem la fel.Poate au avut alte experiente?!?!? Eu cred cu tarie ca barbatii nu pot iubi, structural! Simt ceva...sentiment pe care l-as numi doar "excitare"sau "dorinta". FAta de unele acest "sentiment" dureaza mai mult, fata de altele....mai putin, iar ei confunda termenii.  De aceea este perfect sa ai o relatie in care fiecare sa ia de la celalalt ceeea ce are nevoie, in materie de sex, fara prea multe complicatii. CInd simt ca sunt pe cale de a ma indragosit, iau pur si simplu o "vacanta" pina  trec toti fluturii peste sufletul meu si pleaca spre zari mai senine.Nu are rost sa investesti sentimente in ceva ce e clar sortit esecului.



nu stiu exact de ce , dar am impresia ca tu patesti cu barbatii EXACT ce patesc de obicei barbatii cu femeile.

Barbatii de pe forum fac haz de necaz , pt ca nu au cu cine avea o relatie serioasa ,  in naivitatea lor femeile nu inteleg ca si arata egoismul si orgoliul ce i face sa inteleaga f rapid ca nu e posibil cu acea femeie.

Barbatii sunt diferiti de femei , dar nu inseamna ca sunt prosti , dimpotriva , vedem ce nu vedeti voi insiva in oglinda ...chiar daca doar pe forum , nici nu e nevoie sa vedem aspectul , ci sa vedem cum ganditi si reactionati.

Iar....iubirea , tare imi e teama ca multe femei habar nu au cu ce se mananca.


23-06-2006 11:10:13
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

loreley a scris:

Nu cred ca el se afla in pericol de a se indragosti de mine...iremediabil! lol  Dupa cum am ami spus nu cred ca barbatii sunt in stare de asa ceva.CA or fi si exceptii, OK. DAr majoritatea sunt superficiali.



e demonstrat stiintific , femeia e rapida si superficiala, gandeste cu ambele emisfere ale creierului in acelasi timp , pot face mai multe lucruri in acelasi timp...daca sunt usoare si eventual masinale.Barbatul gandeste pe rand ori cu o emisfera ori cu cealalta , sunt un pic mai putin rapizi si cam detesta miscari masinale ce nu prezinta interes,in schimb sunt profunzi in gandire (cred eu ca e acelasi lucru si in sentimente)si capabili de lucruri complicate ,ce pe femei le enerveaza , pt ca nu au destula rabdare , sa aprofundeze.

De aici trageti concluzii, de exemplu rabdarea de ingeri ce o au cu femeia ce o iubesc , iar cand explodeaza e ca a rabdat fffff mult , si ca e la capat .

Tot o concluzie poate fi si iubirea superficiala ce se numeste pasiune si de care femeile sunt foarte dependente , dar care trece destul de repede.Barbatii s au adaptat , raman atat cat se simt iubiti , cand da semne de rateuri , iubita , ei dispar ,si bravo lor , au invatzat sa supravietuiasca in noua jungla feminista.

Ar fi bine sa fiti la curent cu stiintza , dar ce ma mir?nici pe barbatii de langa voi nu i cunoasteti

Deci cine e superficial? si de iubire , stiti, cunoasteti ceva?

Ce simt barbatii , e o necunoscuta pt femei , ce nu sunt (femeile)gata sa inteleaga , pt ca superficiale .


23-06-2006 11:36:54
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

loreley a scris:

Am ajuns la o virsta la care cei mai multi ajung la concluzia ca, barbati sau femei suntem la fel.Poate au avut alte experiente?!?!? Eu cred cu tarie ca barbatii nu pot iubi, structural! Simt ceva...sentiment pe care l-as numi doar "excitare"sau "dorinta". FAta de unele acest "sentiment" dureaza mai mult, fata de altele....mai putin, iar ei confunda termenii.  De aceea este perfect sa ai o relatie in care fiecare sa ia de la celalalt ceeea ce are nevoie, in materie de sex, fara prea multe complicatii. CInd simt ca sunt pe cale de a ma indragosit, iau pur si simplu o "vacanta" pina  trec toti fluturii peste sufletul meu si pleaca spre zari mai senine.Nu are rost sa investesti sentimente in ceva ce e clar sortit esecului.




Mare greseala , sa crezi ca suntem la fel, de fapt suntem destul de diferiti , simtim diferit , avem interese diferite , gandim diferit , vorbim diferit ,ne comportam diferit ,SUNTEM DIFERITI.Va straduiti de milenii sa ne schimbati , e scopul vietii voastre , sa faceti din noi niste carpe , ce nu va mai plac si le aruncati la gunoi , uitand ca e opera voastra.Ar fi poate mai simplu sa ne respectam diferentele , reprosuri ciudate , cum ar fi meciuri si prieteni , nu ar trebui sa existe , dar in nestiinta voastra nu intelegeti (sau nu vreti ) ca aveti mai multe probleme ca noi, daca asa vreti voi sa le numim.


23-06-2006 11:58:42
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

P. Pan 63 a scris:


fun-funny a scris:


Numai ca, barbatul e invatat de mic SA FIE BARBAT, cu alte cuvinte sa nu sufere, sa nu plinga, sa nu aiba emotii puternice...

   Ai si nu ai dreptate ! Oricat ai incerca sa-nveti asta, nu-ti poti insusi nicicand temeinic lectia... Tot ceea ce ai sa reusesti, e sa nu arati toate astea.




Crezi ca ar putea intelege? cand ea a fost o papusica rasfatata tot timpul?


23-06-2006 12:04:43
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

ani23 bi a scris:


fun-funny a scris:

Daca ti-as spune ca am pagini intregi cu avantajele si dezavantajele, cu sfaturi si indicatii pentru .. cum sa fie ... cu ASA DA, ASA NU.. toate scrie in timp ce imi curgeau lacrimi pe obraji de dor si jale... m-ai crede?
Mi-a trecut.. dar tot as putea scrie.. macar o brosura despre asta...
Ma intreb daca numai noi femeile suferim din dragoste . Oare ei nu simt nimic ? Totusi,tind sa cred ca noi gandim cu inima ,iar ei cu p ..  , ca vor doar sa f.. si sa nu se implice. AM dreptate ?



esti destul de simpatica uneori , tin sa ti amintesc ca lumea in care traiesti azi cu tot ce exista a fost construita de barbati , cand stramoasele tale stateau la barfa cu vecine , asteptand salariul din care sa se inbuibe

Din simpatie te atentionez , ca narcisismul e ca o ceatza f densa in jurul tau, apropo e usor sa vinzi ce ar trebui sa daruiesti?nu ai probleme de constiintza?sau te impiedica asa zisa datorie?

Sa detesti pe cei ce ti ofera bunastarea , e dovada de ...ipocrizie.

Cu cine sa se implice? chiar nu intelegeti ca se vede? ca nu sunteti capabile sa iubiti si pe altcineva decat pe voi?

Ultima modificare facuta de Soryn (23-06-2006 12:18:22)


23-06-2006 12:11:45
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

scaurus a scris:


karmacoma a scris:

Se poate si reciproca...deci care vrea sa fie amant in detrimentul postului de sotz?

gasesti vreun barb sa nu vrea sa fie amantul atitor femei cu vino'ncoa ?
si nu cre'ca le-ar lua pe toate de neveste...



Prietene , imi pare rau ca te dezamagesc , sunt si barbati fideli , care nu au nevoie de mai multe femei , si nu cu efort depus , ci natural , pur si simplu nu li se trezeste interesul pt o alta oricat de frumoasa ar fi.Mda , vezi de toate pe lumea asta , daca ai ochi buni


23-06-2006 12:33:03
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

ossy a scris:

"Vreau sa fiu amanta sotzului meu"

Stau si ma gandesc...eu vreau sa fiu cavalerul sotziei mele.
Exista acea sclipire,privire in ochii ei in care se cuprinde ceva fenomenal si ajunge direct la tzinta in suflet.Acea privire este o comoara.Vreau sa-mi cuceresc sotzia zilnic.Macar o data pe sapt flori,sa o surprind tot timpul cu ceva ce-i place.Atata-i de dulce bucuria ei cand primeste cadouri...Sa fie mandra cand iesim in societate.Sa nu existe zile in care se uita cu nostalgie la o prietena proaspat indragostita spunandu-si cu un zambet amar"candva am fost si noi asa de fericitzi"Vreau sa-i spuna prietena mai degraba"sper ca si noi o sa ramanem fericitzi ca si voi"
Avand grija de toate astea,sant convins ca imi va fi si amanta.Are femeia in ea niste resurse inegalabile si poate face minuni daca-i pastrezi acea scanteie in privire!
Mda.M-a luat valul si nici macar n-am sotzie. ;)




ha ha, tocmai imi spuneam ca esti un fenomen , iti doresc succes barbate , dar tine minte ca dupa ,pasiune , poate mai reusesti uneori sa faci ce spui , dar uneori , poti sa te dai in cur si n cap , oricum esti monstrul pe care il uraste , pt ca viseaza la o pasiune , pe cea cu tine a uitat o deja


23-06-2006 12:45:11
   
?? alchimistu
Cont Sters

Inregistat: 11-04-2006
Mesaje: 1
Nu am fost de la inceputul acestui forum si poate ca mi-am facut o parere gresita necitind toate mesajele postate....barbatii nu stiu sa iubeasca ?....cat de mult va puteti insela,barbatii stiu pot si vor sa iubeasca,de ce unii nu o arata,v-ati gandit ca poate in trecutul lor au avut o intamplare nefericita in care au iubit pe cineva pana la a ajunge sa planga pentru acea femeie ?...in clipa in care au realizat ca au pierdut-o definitiv si-au promis lor insusi ca nu vor mai arata ca iubesc nici daca asta ar fi lucrul care sa-i tina in viata....eu recunosc am iubit si inca mai iubesc o femeie,am iubit-o cum poate multi dintre voi nu au iubit si nu vor iubi niciodata in viata lor...si cu ce m-am ales ?...cu vise,sperante si ganduri atat...dar oricum ii multumesc pentru ceea ce a facut din mine,o fire romantica,care poate scoare mici perle de gandire,ea a a fost cea care mi-a deschis capul catre vise,poezie si tot ceea ce este frumos...ca m-a parasit...asta este,traiesc cu gandul ca nu am stiut sa o tin langa mine...a si inca ceva...de ce inseala barbatii ?...din exact aceleasi motive pentru care inseala si femeile doar ca ei sun considerati meschini...misogini si lipsiti de caracter,pe cand femeile care insala sunt considerate neglijate,chinuite...sau mai stiu eu cum.....La final va spun cu mana pe inima...Barbatii stiu sa iubeasca

23-06-2006 14:52:26
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

alchimistu a scris:

Nu am fost de la inceputul acestui forum si poate ca mi-am facut o parere gresita necitind toate mesajele postate....barbatii nu stiu sa iubeasca ?....cat de mult va puteti insela,barbatii stiu pot si vor sa iubeasca,de ce unii nu o arata,v-ati gandit ca poate in trecutul lor au avut o intamplare nefericita in care au iubit pe cineva pana la a ajunge sa planga pentru acea femeie ?...in clipa in care au realizat ca au pierdut-o definitiv si-au promis lor insusi ca nu vor mai arata ca iubesc nici daca asta ar fi lucrul care sa-i tina in viata....eu recunosc am iubit si inca mai iubesc o femeie,am iubit-o cum poate multi dintre voi nu au iubit si nu vor iubi niciodata in viata lor...si cu ce m-am ales ?...cu vise,sperante si ganduri atat...dar oricum ii multumesc pentru ceea ce a facut din mine,o fire romantica,care poate scoare mici perle de gandire,ea a a fost cea care mi-a deschis capul catre vise,poezie si tot ceea ce este frumos...ca m-a parasit...asta este,traiesc cu gandul ca nu am stiut sa o tin langa mine...a si inca ceva...de ce inseala barbatii ?...din exact aceleasi motive pentru care inseala si femeile doar ca ei sun considerati meschini...misogini si lipsiti de caracter,pe cand femeile care insala sunt considerate neglijate,chinuite...sau mai stiu eu cum.....La final va spun cu mana pe inima...Barbatii stiu sa iubeasca



Te cred , sincer


23-06-2006 17:01:56
   
?? Mihai_A
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2006
Mesaje: 35

ossy a scris:

Fiecare cu viatza lui

Esti beton, omule! Simt ca nu sunt eu defect :(


24-06-2006 02:51:00
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
defect.....eh..se poate repara.....dar ce ne facem cu cei uzati ...?

18-08-2006 19:44:36
   
?? scaurus
Cont Sters

Inregistat: 13-05-2005
Mesaje: 84

Soryn a scris:


scaurus a scris:


karmacoma a scris:

Se poate si reciproca...deci care vrea sa fie amant in detrimentul postului de sotz?

gasesti vreun barb sa nu vrea sa fie amantul atitor femei cu vino'ncoa ?
si nu cre'ca le-ar lua pe toate de neveste...


Prietene , imi pare rau ca te dezamagesc , sunt si barbati fideli , care nu au nevoie de mai multe femei , si nu cu efort depus , ci natural , pur si simplu nu li se trezeste interesul pt o alta oricat de frumoasa ar fi.Mda , vezi de toate pe lumea asta , daca ai ochi buni

ba eu nu am vazut barb cu toate acas' sa nu se uite dupe muieri,
ca intre vrut si fapta e cale lunga, adavarat, aici se poticnesc 'fideiii'


24-08-2006 15:25:39
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
asa sa fie ?
merita studiata...faza asta..." ca intre vrut si fapta e cale lunga, adavarat, aici se poticnesc 'fideiii'  "


24-08-2006 18:40:34
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

karmacoma a scris:


karmacoma a scris:

Haideti sa vedem avantaje si dezavantaje in ambele situatii. Amanta sau nevasta?



Incep eu:

amanta nu trebuie sa faca de mancare cand sotul sta la televizor sau pe internet
amanta trebuie sa presteze activitati sexuale ori de cate ori vrea si anume dansul (sau nu?)
sotia poate acuza dureri de cap :)))


revin daca prezinta interes topicul

sunt de acord ! cand incepem...?


07-09-2006 18:09:16
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

karmacoma a scris:

dezavantaj : sotia se isterizeaza ca vede un sms de la amanta si devine "bad girl cu gura mare si cicalitoare si nesuferita" dar amanta trece peste un sms de la nevasta si ramane aceeasi zambitoare si dragutza. Oare cine ia bile albe la faza asta? :D

trece amanta peste faza cu sms-ul primit de la nevasta...? pe cine vrei sa pacalesti...?


07-09-2006 18:11:14
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

karmacoma a scris:

Ca sa nu cadem in depresie va dau ceva amuzant:

Intotdeauna auzim despre “regulile" stabilite de partea feminina. Iata si regulile vazute de barbati. Acestea sunt regulile lor:

1) Sanii sunt facuti sa te uiti la ei, ceea ce si fac. Nu incerca sa schimbi asta!

2) Invata sa folosesti scaunul de la toaleta. Esti deja fata mare. Daca este ridicat,coboara-l.     
Noua ne trebuie ridicat, voua coborat. Nu cred ca m-ai auzit plangandu-ma ca l-ai lasat   
coborat.

3) Sambata = sporturi. Este ca luna plina sau fluxul si refluxul. Asa trebuie sa ramana.

4) A cumpara NU este un sport. Si nu voi gandi altfel niciodata

5) A plange este santaj.

6) Cere doar ce doresti. Sa fim bine intelesi:
•    Aluziile subtile nu functioneaza!
•    Aluziile puternice nu functioneaza!
•    Aluziile directe nu functioneaza!
•    SPUNE-MI SI GATA!

7) Da’ si ‘Nu’ sunt raspunsuri perfect acceptabile la aproape orice intrebare.

8) Vino cu o problema doar daca doresti ajutor pentru rezolvare. Asta-i ceea ce pot face. Simpatia este menirea prietenelor tale.

9) O durere de cap care dureaza de 17 luni este o problema. Mergi la doctor.

10) Orice am spus cu 6 luni in urma nu este acceptat intr-o cearta. De fapt, toate comentariile devin nule si neavenite dupa 7 zile.

11) Daca te gandesti ca esti grasa, probabil asa este. Nu ma mai intreba!

12) Daca ceva ce am spus poate fi interpretat in 2 moduri, din care unul s-ar putea sa te supere sau sa te enerveze, considera ca am gandit in celalalt mod.

13) Poti fie sa ma rogi sa fac ceva, fie sa spui cum vrei sa fie facut.
•    Nu ambele !
•    Daca deja stii cum trebuie facut mai bine, fa-l !

14) Cand se poate, te rog sa-mi spui orice ai de spus in timpul pauzelor publicitare.

15) Christofor Columb nu a avut nevoie de indicatii, dar nici eu.

16) TOTI barbatii vad doar in 16 culori, asa cum sunt setarile initiale Windows.
•    Piersica, de exemplu, este un fruct, nu o culoare. Dovleacul este de asemenea un fruct.
•    Habar nu am ce inseam
na mauve.

17) Daca ma mananca, ma voi scarpina. Voi face asa intotdeauna.

18) Daca intreb ce este in neregula si raspunzi "nimic“, voi actiona ca si cand nimic nu este in neregula. Stiu ca minti, dar nu merita sa ne ciorovaim.

19) Daca pui o intrebare la care nu doresti un raspuns, astepta-te la un raspuns pe care nu ai fi dorit sa-l auzi.

20) Cand trebuie sa mergem undeva, absolut orice porti iti vine bine, pe bune.

21) Nu ma intreba ce parere am despre anumite lucruri decat daca esti pregatita sa discutam despre subiecte ca:
•    Sex,
•    Sport sau
•    Masini

22) Ai indeajuns de multe haine.

23) Ai prea multi pantofi

Iti multumesc pentru ca ai citit asta; da, stiu, o sa trebuiasca sa dorm pe canapea diseara, dar stii, barbatilor nici nu le pasa, este ca la camping.


:)))))))))) na la ce sunt supuse nevestele ;)

sincer...? asa gandeste un barbat adevarat...nu sunt sigur ca asa si actioneaza...dar punctual parca ar fi scrise de mine :)


07-09-2006 18:15:13
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

karmacoma a scris:

Se poate si reciproca...deci care vrea sa fie amant in detrimentul postului de sotz?

nu s-ar putea sa fiu si sot si amant pt. aceeasi femeie...eh,ce zici? imi este permis?


07-09-2006 18:17:02
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

iulian0905 a scris:

Sa -ti iubesti amantul sau amanta ? Nu inteleg.Cand spui ca-tzi iubesti amantul sau amanta deja incepe sa miroasa a relatie!Ce urmeaza dupa aceea?Sa-ti oficializezi noua relatie in detrimentul celei vechi si sa incepi sa-ti cauti o noua amanta sau un nou amant pt ca deja ai inceput sa te plictisesti

e un punct de vedere...din fericire e doar un biet punct ! din pacate prea multi se rezuma doar la acest punct...


07-09-2006 18:18:34
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fun-funny a scris:

Avantaje:
1. nu esti obligata de nici un fel de norma (legala sau morala!) de a avea grija de amant. Asta inseamna ca nu-l speli, nu-l calci, nu-l hranesti, nu-l satisfaci fizic cind pocneste din degete.
2. poti pleca oriunde si pentru cit timp vrei fara a da explicatii sau a ti se interzice.
3. nu trebuie sa-l prezinti parintilor si nici prietenilor dacu nu vrei...
4. nu esti obligata sa-l suporti mai mult decit merita.
5. de regula, esti cea care stabileste programul de vizite, intilniri si.. cheltuieli.

Mai spuneti si voi...

esti pe langa subiect !
1. esti obligata sa-l satisfaci oricand, oricum,oriunde pt. ca doar asa l-ai convins sa-ti fie amant si doar asa il pastrezi cat mai departe de nevasta.
2.daca nu esti disponibila atunci cand are EL timp atunci esti,pa! orice barbat adevarat doreste exclusivitate sau macar aparenta ei asa ca explicatii trebuie sa dai daca vrei sa ai !
3.aici ai dreptate...dar de cele mai multe ori un amant presupune un barbat acontat,iar un barbat acontat de obicei e un tip reusit cu (virgula) care vrei sa te lauzi asa caaa...mai gandeste-te!
4.puah ! visezi desigur asta e valabil pt. un sot;pe care deja l-ai legat de tine si din comoditate, jena,si alte "x" motive te accepta asa cum esti :proasta si cu ifose;
5.da, aici poti avea iluzia asta...ILUZIA m-ai auzit? baga bine la tartacuta !


07-09-2006 18:27:08
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fun-funny a scris:

Cred ca, una peste alta, inainte de a accepta o relatie cu un barbat casatorit.. femeia trebuie sa fie sigura ca nu-si doreste - la rindul ei - o familie, o relatie definitiva. Sint extrem de rare cazurile cind barbatul divorteaza si se insoara cu amanta.
Este de preferat ca barbatul-amant sa fie "devotat" casniciei sale... altfel te trezesti cu valizele lui la usa.. si din amanta rasfatata... ai devenit sotie....
Parerea mea este ca cine inseala macar o data.. va face si a doua oara la fel. Naravul din fire n-are lecuire.  Nu va faceti iluzii ca va alege pe voi fiindca sinteti iubirea vietii lui si pentru ca nu a avut shansa sa va cunoasca la tinerete. Acceptind o casatorie cu cel care a fost amantul vostru.. acceptati sa fiti transformate in sotia care ... va fi inselata. :D

esti probabil muuult prea ostracizata de o experienta traumatizanta...proportia celor care isi parasesc sotia pt. o amanta este dureros de echilibrata cu a celor care NU o fac ! depinde in cea mai mare masura de calitatea femeilor implicate in situatiile date.Proportia celor care isi continua naravul si in noua relatie tine de data aceasta de calitatea berbantului impricinat si echilibrul e pastrat si in ipostaza asta...si crede-ma ca nu e vorba doar de statistica...


07-09-2006 18:34:02
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

fun-funny a scris:

stiu ca topicul.. avea, oarecum, alta idee...
Si, ca sa raspund... e greu sa ramai "amanta" sotului tau... dar nu imposibil. Nu stiu daca intotdeauna totul depinde de femeie, dar, parerea mea este ca... atita timp cit ai stiut sa-ti alegi omul potrivit... vei sti sa-l si pastrezi.

in fine ! te-ai salvat printr-o concluzie desteapta si care e ancorata mai mult in realitate decat bazaconiile debitate mai devreme


07-09-2006 18:36:15
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

loreley a scris:

Nu cred ca el se afla in pericol de a se indragosti de mine...iremediabil! lol  Dupa cum am ami spus nu cred ca barbatii sunt in stare de asa ceva.CA or fi si exceptii, OK. DAr majoritatea sunt superficiali.

barbatii sunt caracterizati de superficialitate...dar asta nu implica imposibilitatea de a iubi asa cum sustii...tocmai iubirea e sentimentul care reuseste sa schimbe radical sau nu, dar SCHIMBA


07-09-2006 18:44:31
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

fii-a-mea a scris:


fun-funny a scris:

Avantaje:
1. nu esti obligata de nici un fel de norma (legala sau morala!) de a avea grija de amant. Asta inseamna ca nu-l speli, nu-l calci, nu-l hranesti, nu-l satisfaci fizic cind pocneste din degete.
2. poti pleca oriunde si pentru cit timp vrei fara a da explicatii sau a ti se interzice.
3. nu trebuie sa-l prezinti parintilor si nici prietenilor dacu nu vrei...
4. nu esti obligata sa-l suporti mai mult decit merita.
5. de regula, esti cea care stabileste programul de vizite, intilniri si.. cheltuieli.

Mai spuneti si voi...

esti pe langa subiect !
1. esti obligata sa-l satisfaci oricand, oricum,oriunde pt. ca doar asa l-ai convins sa-ti fie amant si doar asa il pastrezi cat mai departe de nevasta.
2.daca nu esti disponibila atunci cand are EL timp atunci esti,pa! orice barbat adevarat doreste exclusivitate sau macar aparenta ei asa ca explicatii trebuie sa dai daca vrei sa ai !
3.aici ai dreptate...dar de cele mai multe ori un amant presupune un barbat acontat,iar un barbat acontat de obicei e un tip reusit cu (virgula) care vrei sa te lauzi asa caaa...mai gandeste-te!
4.puah ! visezi desigur asta e valabil pt. un sot;pe care deja l-ai legat de tine si din comoditate, jena,si alte "x" motive te accepta asa cum esti :proasta si cu ifose;
5.da, aici poti avea iluzia asta...ILUZIA m-ai auzit? baga bine la tartacuta !



fiiamea, n-ai vrea sa incheiem un barter? vb pe nush ce topic ca ai nevoie de meditatii de la mine... la chestia de mai sus as mai avea (chiar) si eu cite ceva de invatat...


12-09-2006 04:43:59
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
relatia cu un amant ( amanta) presupune din start un compromis.....

13-09-2006 21:57:47
   
Pagini:  1 2 3 4    
Mergeti la