Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / va place sexul?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

katiusa200 a scris:


marinaru a scris:

Stimabililor cu respect sunt dezamagit ... Sexul sau mai bine zis a face dragoste cu o femeie este o arta . Daca stii sa aplici aceasta arta chiar si o dama frigida va deveni calda .Sexul in sine i-l fac si caini pe strada ......

.....ai foarte mare dreptate ...uneori eu am crezut ca am prea mari pretentii de la un partener....sa stii ca eu nu am reusit sa gasesc partenerul de care spui....si oameni buni explicati-mi si mie ce inseamna    A FACE SEX ?  SI A FACE DRAGOSTE ? ...



he he , miroase a escroc sentimental , oare cate frigide ti au dat cu bastonu pe spinare?


23-06-2006 16:52:01
   
?? Soryn
Cont Sters

Inregistat: 04-03-2006
Mesaje: 874

katiusa200 a scris:


marinaru a scris:

Stimabililor cu respect sunt dezamagit ... Sexul sau mai bine zis a face dragoste cu o femeie este o arta . Daca stii sa aplici aceasta arta chiar si o dama frigida va deveni calda .Sexul in sine i-l fac si caini pe strada ......

.....ai foarte mare dreptate ...uneori eu am crezut ca am prea mari pretentii de la un partener....sa stii ca eu nu am reusit sa gasesc partenerul de care spui....si oameni buni explicati-mi si mie ce inseamna    A FACE SEX ?  SI A FACE DRAGOSTE ? ...



egon a scris:

Sufletul....o farama de rasuflare divina data omului intru pastrare si desavarsire....aparent nici ca se putea gasi un mai neadecvat depozitar al pretioasei comori!
Otravuri letale ca minciuna,ura,tradarea,ipocrizia,rapacitatea,crima mutileaza sau chiar ucid darul divin....fara nici o sansa de salvare la prima vedere...
Si atunci de undeva, din esenta divina a omului isi face aparitia Dragostea....singurul antidot contra Raului...pentru ca dragostea este Dumnezeu iar Dumnezeu este dragoste!
Omul care iubeste devine dintr-o data cel mai sigur lacas de pastrare si desavarsire al sufletului....deci,iubiti-va si veti trai vesnic!:razz:


Imi scot palaria Egon , cam asa gandesc si eu..........o singura remarca am ....dragostea e diferita de iubire ,dragostea e revendicata de femei , nu le place cuvantul sex  dragostea , ar insemna pt ele ;preludiu inainte si dupa,pasiune(un foc ce arde cu putere , chiar daca din paie),senzatii puternice( pe care barbatul le cauta altfel),sentimente (pe care barbatul le simte tot timpul nu doar in dragoste),jocuri tandre,saruturi divine,mangaieri dulci( pe care barbatul si le doreste si el cand se simte iubit si apreciat,altfel compreseaza si compenseaza totul in sex ,sa nu deranjeze ore femeia ce o iubeste dar nu e sigur ca e iubit,sunt tot timpul grabite si ocupate femeile astea,deabia au, uneori,timp pt sex , ce sa mai vorbesti de restul? ) si cam in ultimul rand mai mult s au mai putina iubire ,depinde de egocentrismul , narcisismul fiecareaia........cam asta inseamna dragostea pt femei.Deci mai bine ar fi sa vorbim de iubire decat de sex cu nabadai.
       Dumnezeu e ToT dar cel mai mult IUBIRE
Ne iubeste la fel cand suntem rai cand suntem buni , pe toti , stie ca tot noi suferim daca suntem rai daca suntem buni .Dar cel mai mult ne iubeste cand iubim , ne simte mai aproape de EL


23-06-2006 17:13:15
   
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

vaics a scris:

Poate premiul ce mare (10 copii).... unii chiar doresc asta! ;)


Pai daca esti asa curajos,erou si plin de energie pe deasupra iti fac eu cunostinta cu o fata care. ... . . . . ..  fata  :))))


24-06-2006 02:01:43
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
nu sunt chiar asa de curajos, erou si plin de energie!  si chiar de as fi, n-as apela la serviciile tale de peste ratat :(

Ultima modificare facuta de vaics (26-06-2006 12:04:13)


26-06-2006 12:03:52
   
?? C.Bronson
Cont Sters

Inregistat: 08-06-2006
Mesaje: 1
sunteti cu vaca...toti, habar nu aveti ce inseamna sexul...continuati,continuati si apoi dati-va cu parerea..un barbat barbat,dupa ce calareste cel putin o suta,poti sa-i asculti parerea ref la femei / sex...

26-06-2006 14:28:30
   
?? stefanoo
Cont Sters

Inregistat: 03-06-2006
Mesaje: 3

C.Bronson a scris:

sunteti cu vaca...toti, habar nu aveti ce inseamna sexul...continuati,continuati si apoi dati-va cu parerea..un barbat barbat,dupa ce calareste cel putin o suta,poti sa-i asculti parerea ref la femei / sex...

ooooooooooo Casanova


26-06-2006 14:32:23
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

C.Bronson a scris:

sunteti cu vaca...toti, habar nu aveti ce inseamna sexul...continuati,continuati si apoi dati-va cu parerea..un barbat barbat,dupa ce calareste cel putin o suta,poti sa-i asculti parerea ref la femei / sex...

chiar si daca sunt calarite tarcurile de vite!? dupa limbaj pari a avea experienta in domeniu:D


26-06-2006 15:22:37
   
?? Ana_n75
Cont Sters

Inregistat: 12-06-2006
Mesaje: 6
Ce inseamna sexul pentru tine draguta

26-06-2006 19:09:42
   
?? Aary
Cont Sters

Inregistat: 16-02-2005
Mesaje: 973
La o intrebare inchisa se raspunde de regula cu "DA", "NU" sau "NU STIU"! Una dintre tehnicile de intervievare spune ca intrebarile deschise, cele care nu indica raspunsului nici o directie de urmat, gen insiruiri de fapte, detalieri s.a.m.d. prezinta avantajul ca au forta  ca nu se poate raspunde cu "DA", "NU" sau "NU STIU" dar marele dezavantaj ca nu sunt cele mai precise. Intrebarile inchise, care vizeaza un raspuns exact, de ex: "Va place sexul?" pot prefigura cu siguranta ceea ce se intampla in realitate, insa doza de mistic sau talcul urmarii dispare cu desavarsire.

Daca "danteluta" are o curiozitate, sa spunem ... sanatoasa cu privire la intrebarea "va place sexul?" cred, si este o opinie personala, ca trebuie sa reformuleze intrebarea in sensul urmator:

"VA PLACE SEXUL? SPUNETI-MI MAI MULTE DESPRE ACEASTA!".

Rezolva o problema majora...

In concluzie si on topic deopotriva, am sa raspund simplu: DA :D :))) :P

Ultima modificare facuta de Aary (26-06-2006 22:44:40)


26-06-2006 22:43:20
   
?? nevermind
Cont Sters

Inregistat: 04-06-2006
Mesaje: 16
bla bla bla... cata filosofie mai!! frigida , "fierbinte", "desconsider!- dar imi place SEX-ul, dece nu lasam lucrurile asa cum sant, de cinci minute, de cateva secunde sau de ore ore ore! cine vrea o face pe bani, de placere, pentru a se reproduce, sau pentru ca viata lui i-a oferit o experienta inimaginabila... sa fim seriosi in privinta asta? hai sa fim asa cum vrem dar doar pentru noi insine... e mai frumos....

26-06-2006 23:35:23
   
?? wilmore_24
Cont Sters

Inregistat: 27-06-2006
Mesaje: 3
va intreb  pe toti care e  apropierea  dintre  un  vagabond  si  un  om civilizat  raspunsul ar  fi  ca  amandoi isi  viata la maxim  ca si  cand acea  clipa  ar fi  ultima si mai e ceva  ....amandoi  viseaza la  un moment  dat sa-si  intemeieze o  familie  in care sa  simta caldura  inimii  celor cu care traiesc  dar mai ales  fiecare membru  sa  al familiei   sa se iubeasca  unii pe  alti  sa sae respecte  si  sa sa se ajute  unii pe altii. SEXUL    se poate   indeplini  sa orice colt de strada dar   familia  necesita  mult  mai mult . Nu oricine e in stare sa-si intemeieze o  familie  si sda  fie si  fericit Sunt sigur ca tuturor le palce sexul  dar  mult  mai  mult  le-ar placea  sa-si  intemeieze propria   familie.  Cine  e in stare de astya   crezi  ac ar fi  o  egalitate  intre a face sex cu cineva  nu conteaza din ce motive  sau a-ti  intemeia  o familie si  mai  ales...SA FII FERICIT...

27-06-2006 05:46:34
   
?? wilmore_24
Cont Sters

Inregistat: 27-06-2006
Mesaje: 3

vaics a scris:

Exista si "frigiditate" masculina? Cum se numeste?

  SE NUMESTE  IMPOTENTA


27-06-2006 05:49:24
   
?? wilmore_24
Cont Sters

Inregistat: 27-06-2006
Mesaje: 3
[quote=vaDEC CREZI  CA ESTE FRIGIDA  CU  CINEVA  SI  TANDRA SI AFECTUPOASA   CU ALTA PERSOANA  CHIAR DACA O CUNOASTE  DECAT  IN SEARA  RESPECTIVA .STITI CARE E RASPUNSUL  NU TINE DE  COMP[ATIBILITATE  CI DE  CIRCUMSTANTATELE IN CARE SE DESFASOARA ACTUL SEXUAL EXEMPLU:DACA FACE DE PALCERE  CU PERSOANA RESPECTIVA  RASPUNSUL  LA ACTUL SEXUAL  VA  FI PE MASURA SAU  DACA  DIN  DIVERSE MOTIVE  TRE SA FACA DIN  OBL;IGATIE  DIN  NEPLACEREA FATA DE ACEEA  PERSOANA  DAR SE SIMTE  INDATORATA FATA DE EL ATUNCI  APARE FRIGIDITATEA SI MAI  CONTEAZA FOARTE MULT  CUM REUSESTE  BARBATUL  SA II PRODUCA PLACERE


INCA CEVA  .......PANA LA  URMA  FEMEIA E  UN MISTER  CE NU  POATE FI DEZLEGAT ASA USOR .


27-06-2006 05:58:12
   
?? mercur
Cont Sters

Inregistat: 08-06-2006
Mesaje: 2

katiusa200 a scris:


marinaru a scris:

Stimabililor cu respect sunt dezamagit ... Sexul sau mai bine zis a face dragoste cu o femeie este o arta . Daca stii sa aplici aceasta arta chiar si o dama frigida va deveni calda .Sexul in sine i-l fac si caini pe strada ......

.....ai foarte mare dreptate ...uneori eu am crezut ca am prea mari pretentii de la un partener....sa stii ca eu nu am reusit sa gasesc partenerul de care spui....si oameni buni explicati-mi si mie ce inseamna    A FACE SEX ?  SI A FACE DRAGOSTE ? ...

raspunsul s-ar putea sa-l afli din preludiu, incearca !


27-06-2006 08:09:14
   
?? katiusa200
Cont Sters

Inregistat: 12-06-2006
Mesaje: 11

mercur a scris:


katiusa200 a scris:


marinaru a scris:

Stimabililor cu respect sunt dezamagit ... Sexul sau mai bine zis a face dragoste cu o femeie este o arta . Daca stii sa aplici aceasta arta chiar si o dama frigida va deveni calda .Sexul in sine i-l fac si caini pe strada ......

.....ai foarte mare dreptate ...uneori eu am crezut ca am prea mari pretentii de la un partener....sa stii ca eu nu am reusit sa gasesc partenerul de care spui....si oameni buni explicati-mi si mie ce inseamna    A FACE SEX ?  SI A FACE DRAGOSTE ? ...

raspunsul s-ar putea sa-l afli din preludiu, incearca !


necazul este dragule ca trebuie sa gasesti cu cine sa faci preludiu .....din pacate in zona anilor mei cam greu cu gasitu.....presupun ca e fain de tot .....


27-06-2006 20:56:34
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850
Ca sa afli trebuie sa incerci. Iar a te da batuta inainte de a incepe nu e cea mai buna solutie.

28-06-2006 00:11:13
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Subscriu. Reteta este: PERSEVERENTA! :):)

28-06-2006 16:34:59
   
?? Leti06
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2006
Mesaje: 32
Aceeasi problema pe mai multe topicuri:  A FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE. Exista oare vreo diferenta? Nu cred.  Indiferent unde si cu cine are loc relatia...tot relatie sexuala se numeste. Dupa parerea unora, a face sex este sinonim cu o relatie extra si a face dragoste inseamna a face acelasi lucru...  dar cu consoarta.

09-07-2006 13:26:02
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

Leti06 a scris:

Aceeasi problema pe mai multe topicuri:  A FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE. Exista oare vreo diferenta? Nu cred.  Indiferent unde si cu cine are loc relatia...tot relatie sexuala se numeste. Dupa parerea unora, a face sex este sinonim cu o relatie extra si a face dragoste inseamna a face acelasi lucru...  dar cu consoarta.

Niste diferente de nuanta cred ca exista. Dar, in general, barbatii vor sa faca sex, fameile... dragoste, gandindu-se la acelasi lucru.

Ultima modificare facuta de vaics (09-07-2006 22:40:06)


09-07-2006 22:39:22
   
?? cinevaandy
Cont Sters

Inregistat: 10-07-2006
Mesaje: 6
sexu-l la oameni e ca si cum am respira fara sex nu cred ca ne-ar mai interesa altceva omul intr-o zi 75% se gindeste la sex deci eu cred ca cel mai important lucru .

10-07-2006 14:43:16
   
?? luckyluck3
Cont Sters

Inregistat: 20-06-2005
Mesaje: 25

vaics a scris:


Leti06 a scris:

Aceeasi problema pe mai multe topicuri:  A FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE. Exista oare vreo diferenta? Nu cred.  Indiferent unde si cu cine are loc relatia...tot relatie sexuala se numeste. Dupa parerea unora, a face sex este sinonim cu o relatie extra si a face dragoste inseamna a face acelasi lucru...  dar cu consoarta.

Niste diferente de nuanta cred ca exista. Dar, in general, barbatii vor sa faca sex, fameile... dragoste, gandindu-se la acelasi lucru.


sex faci atunci cand nu ai mai facut-o de trei-patru zile si ai c.....e pline , te duci pe centura si angajezi o fata sa ti-o suga!
dragoste faci cu femeia iubita , cu preludiu si postludiu si toate alea.
cel putin asa cred eu .
gresesc?


10-07-2006 17:04:59
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

luckyluck3 a scris:


vaics a scris:


Leti06 a scris:

Aceeasi problema pe mai multe topicuri:  A FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE. Exista oare vreo diferenta? Nu cred.  Indiferent unde si cu cine are loc relatia...tot relatie sexuala se numeste. Dupa parerea unora, a face sex este sinonim cu o relatie extra si a face dragoste inseamna a face acelasi lucru...  dar cu consoarta.

Niste diferente de nuanta cred ca exista. Dar, in general, barbatii vor sa faca sex, fameile... dragoste, gandindu-se la acelasi lucru.


sex faci atunci cand nu ai mai facut-o de trei-patru zile si ai c.....e pline , te duci pe centura si angajezi o fata sa ti-o suga!
dragoste faci cu femeia iubita , cu preludiu si postludiu si toate alea.
cel putin asa cred eu .
gresesc?

Gresesti!:(


10-07-2006 19:15:31
   
?? cinevaandy
Cont Sters

Inregistat: 10-07-2006
Mesaje: 6
cine stie care e diferenta dintre  a face dragoste si a face sex ,am observat ca sint f multe pareri pro si contra insa nici una nu e la obiect .astept raspunsurile voastre.

10-07-2006 22:24:16
   
scumpikana
Femeie

Nou venit

Inregistat: 11-07-2006
Mesaje: 1
buna sunt ana
imi caut jumatatea


11-07-2006 01:36:32
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:

Daca tot sintem ca capitolul INTREBARI LA CARE S-A RASPUNS, INTREBARI LA CARE NU S-A RASPUNS INCA, as intreba si eu daca este posibil sa fii frigida in actul sexual cu un/unii parteneri si perfect normala (din acest punct de vedere) cu altul/ii?

fiindca frigiditatea,atunci cand nu are cauze fizice (afectiuni ale aparatului reproducator,ale organelor care sunt in stransa relatie cu actul sexual),este o problema de natura psihologica e normal ca sa nu simti nici o satisfactie cu alti parteneri decat cel ales de tine constient sau nu...


11-07-2006 18:48:33
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

SandieShaw a scris:


   Zefli a scris:

E destul de simplu : femeile fac dragoste si barbatii fac sex ...


dar cind fac ceva impreuna.. oare cum se numeste?

bataie de joc la adresa forumului asta.... :)


11-07-2006 18:51:52
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la