Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Sex / De ce sexul cu alta (altii) inseamna neaparat ca inseli    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
?? waldan
Cont Sters

Inregistat: 28-02-2005
Mesaje: 849

   Zefli a scris:

ce porc esti ...
cum poti sa te intrebi de ce sexul cu alta, nu inseamna automat ca inseli actuala partenera ?

daca esti convins de asta, de ce nu ne faci si noua cunostinta cu ea ? noua, adica baietilor de pe 127.0.0.1 ...

;)


pentru ca am un simt al propietatii foarte dezvoltat. .. . :)))


23-06-2006 05:15:10
   
?? andrelutza
Cont Sters

Inregistat: 01-07-2006
Mesaje: 1
daca ma joc cu asa ceva nu inseamna ca insel . http://www.127.0.0.1/index.php?productID=42

01-07-2006 19:54:40
   
?? nevermind
Cont Sters

Inregistat: 04-06-2006
Mesaje: 16

SandieShaw a scris:


vio12 a scris:

caut o femeie fata si de ce nu cuplu pt sex total si aventura.e cineva pe aici care se baga?


Baiiii, taman cind se-ncinsesera neuroni in sfirsit pe un topic apari si mata cu mica publicitate... sau citesti la zeciuiala.. sint cel putin 5 topicuri cu... caut...

ma da noroc ca nu ai pretentii... pai mai cauta ca lumea e larga si romania e emancipata!! aleluia!!


02-07-2006 00:34:07
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 02-12-2005
Mesaje: 30
Ce sa zic eu despre acest subiect.Eu sex am facut in momente grele sa zic asa din viata mea,a fost,a trecut si nu am ramas cu nimic placut.Dragoste fac mereu cu persoana pe care o iubesc,traiesc langa ea,imi place parfumul ei,parul,corpul tot ce este a ei;cand faci dragoste te implici si cu sufletul.Poate eu sunt mai sentimental dar o partida de sex nu rezolva mare lucru.In a face dragoste intra atractia sexuala e clar dar nu e tot una cu a face sex.

04-07-2006 15:56:08
   
?? Zefli
Cont Sters

Inregistat: 02-06-2006
Mesaje: 80
Nu cred ca daca dragoste nu e, nimic nu e ...
Ramane sexul pasional, salbatic ... cu femei care iti cer dragoste si o confunda cu sexualitatea si bunele maniere ...

etc, etc ...


08-07-2006 04:05:10
   
?? Leti06
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2006
Mesaje: 32
... ganduri, idei, pareri de rau pentru unii...un moment de adevar nu strica nimanui, dar eu tot nu am inteles care este diferenta dintre A FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE... ceea ce stiu este ca acel act se consuma la fel.

Ultima modificare facuta de Leti06 (08-07-2006 19:53:17)


08-07-2006 12:26:17
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

Leti06 a scris:

... ganduri, idei, pareri de rau pentru unii...un moment de adevar nu strica nimanui, dar eu tot nu am inteles care este diferenta dintre A FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE... ceea ce stiu este ca acel act se consuma la fel.

cred ca ...o sa SIMTI  diferenta atunci cind o sa fie cazul...


Cunosc o femeie care, de 15 ani (care a cunoscut un singur barbat, sotul ei)... nu are orgasm. Si ma intreaba.. cum este (in eventualitatea ca da peste ea.. sa-l poata recunoaste)?

Nu-i asa ca va simti cind va fi sa fie??


08-07-2006 20:03:49
   
?? Leti06
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2006
Mesaje: 32
Orgasmul il ai cand faci sex. Cand faci dragoste... de fapt tot sex faci si nu vad de ce nu ai avea orgasm. Nu vad diferenta. De fapt este doar o diferenta de expresie, atat si nimic mai mult.

08-07-2006 20:33:03
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

Leti06 a scris:

Orgasmul il ai cand faci sex. Cand faci dragoste... de fapt tot sex faci si nu vad de ce nu ai avea orgasm. Nu vad diferenta. De fapt este doar o diferenta de expresie, atat si nimic mai mult.

A face dragoste implica a face sex...a face sex nu implica intotdeauna a face dragoste. Dar aproape sunt sinonime.


09-07-2006 22:46:38
   
?? fi-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957

vaics a scris:


Leti06 a scris:

Orgasmul il ai cand faci sex. Cand faci dragoste... de fapt tot sex faci si nu vad de ce nu ai avea orgasm. Nu vad diferenta. De fapt este doar o diferenta de expresie, atat si nimic mai mult.

A face dragoste implica a face sex...a face sex nu implica intotdeauna a face dragoste. Dar aproape sunt sinonime.

De dragostea platonica ai auzit...? asa ca mai revizuieste putin mon cher... :)


11-07-2006 18:56:12
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 01-09-2005
Mesaje: 1904

Leti06 a scris:

Orgasmul il ai cand faci sex. Cand faci dragoste... de fapt tot sex faci si nu vad de ce nu ai avea orgasm. Nu vad diferenta. De fapt este doar o diferenta de expresie, atat si nimic mai mult.

Mda, de acord ca cei doi termeni se confunda de cele mai multe ori... Eu insami am spus de nenumarate ori ca putin imi pasa cum se numeste.. important este ... ce se intimpla...
Majoritatea insa face diferenta intre ele si aceasta diferenta se vede cel mai bine.. in pat. Un barbat care face sex.. uita foarte usor de preludiu, ce sa mai vorbim de.. postludiu... Banuiesc ca lucrurile sint similare si cu... prostituatele...
Existenta orgasmului este determinata la femeie nu doar de lungime sau grosime cum isi inchipuie inca ... unii dintre barbati... Si, in nici un caz, asa cum spui tu... o partida de sex = orgasm.
Si un penis aflat la inceput in erectie... poate sfirsi.. lamentabil fara sa cunoasca placerea daca lucrurile nu au decurs asa cum trebuie in intimitate.


13-07-2006 05:27:37
   
?? vaics
Cont Sters

Inregistat: 13-07-2005
Mesaje: 1850

fi-a-mea a scris:


vaics a scris:


Leti06 a scris:

Orgasmul il ai cand faci sex. Cand faci dragoste... de fapt tot sex faci si nu vad de ce nu ai avea orgasm. Nu vad diferenta. De fapt este doar o diferenta de expresie, atat si nimic mai mult.

A face dragoste implica a face sex...a face sex nu implica intotdeauna a face dragoste. Dar aproape sunt sinonime.

De dragostea platonica ai auzit...? asa ca mai revizuieste putin mon cher... :)

De sentimentul dragostei platonice am auzit. Totusi, as vrea sa vad cum faci dragoste platonica!? Sau te referi la masturbare? :rolleyes:

Ultima modificare facuta de vaics (14-07-2006 19:29:30)


14-07-2006 19:28:38
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
Tocmai aici consta farmecul: ca nu faci nimic! doar misti emotii sentimente, imagini... despre ce faceau protagonistii amorului platonic in propria intimitate, asta literatura de gen nu comenteaza... as vrea sa cred ca un brav si demn cavaler medieval nu era labagiu prin boscheti (ca bai pe atunci, nu prea...)

Ma intreb insa altceva: cel care a adus vb de dragoste platonic nu s-o fi referit la sensul initial? al pederastiei camaraderesti??????


14-07-2006 20:51:08
   
?? Leti06
Cont Sters

Inregistat: 08-07-2006
Mesaje: 32

Adam32 a scris:

Ce sa zic eu despre acest subiect.Eu sex am facut in momente grele sa zic asa din viata mea,a fost,a trecut si nu am ramas cu nimic placut.


Chiar te plac pentru ce ai scris Adam32, sinceritatea ta insa lasa loc pentru multe intrebari . Nu am inteles de ce in momentele grele din viata ta ( ce o fi reprezentand asta nu mai tu poti sti ) ai preferat sa faci sex si nu dragoste? In viata fiecaruia  dintre noi exista mai multe momente grele decat fericite( lipsa banilor pentru un trai cat mai decent, problemele pe care ni le fac copii, sanatate, parinti varstnici care sufera si pe care nu ii putem ajuta suficient etc. ) chiar daca nu ne place  sa recunoastem acest lucru. Daca fiecare dintre noi, in momentele grele pe care le traversam am face ceea ce ai facut tu dupa care am regreta faptele savarsite, nu ne-am mai putea numi oameni. Banuiesc ca sunt multi altii ca tine care fac sex  dar, daca tot faceti acest lucru nu inseamna ca la momentul respectiv v-a placut? De ce regrete tardive? Chiar vi se intuneca mintea in acele clipe si cadeti prada instinctului carnal ?
  Ma poate face cineva sa inteleg?


15-07-2006 12:29:06
   
?? DOMINATOR
Cont Sters

Inregistat: 09-08-2006
Mesaje: 3

  Zefli a scris:

pai, daca vrei sa faci sex cu alta, de ce nu termini vechea relatie ? dupa aia, vei fi liber sa calci pe alaturi cat doresti ...

:D :D :D

matzi tampit de tot !!! a face sex este atunci cand o futzi pe una fara a avea ceva pentru ea ,a face dragoste este atunci cand o futzi pe iubita ta pe care o iubesti si dupa un timp mai vrei si alta floare ca aspect sa o futzi dar tot la iubita ta ajungi.


09-08-2006 20:58:30
   
?? next_lvl
Cont Sters

Inregistat: 02-10-2006
Mesaje: 80

waldan a scris:

Nu inteleg de ce intodeauna daca calc pe alaturi intr-o seara prietena trebuie sa faca neaparat scandal chiar daca ea nu e disponibila chiar daca asta nu o afecteaza cu nimic.

poi tocmai ca o afecteaza si se considera tradare:)


23-10-2006 02:04:25
   
Pagini:  1 2    
Mergeti la