Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Ce zi e ziua de azi pt tine?    
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 12
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
oauu fun-funnyai revenit fara contul sters?..MA BUCUR! DAR???..

21-10-2006 11:29:43
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
E ZIUA IN CARE MI S-A BLOCAT ACCESUL PE FORUM DE CATRE da_si_nu..pe FORUM! fara motiv de ce?

21-10-2006 11:30:46
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130
Dar ce ,,are da-si-nu   putere de decizie aici ? Daca da,,nu stiam . SI ca sa fiu on-topic ,,,,pentru mine a zi e a ttreia zi de ciclu,,,si vad ca tot nu ma lasa ,,,m-am saturat de tampoane ,,,de ob-uri ,,,help,,,vreau curatenie,,,. Am spus ce zi e pentru mine ,,ce va mirati ? Daca asta simt ,,asta spun ,,,

21-10-2006 13:22:18
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
pai draga mea ..de ce suntem noi barbatii|?..ca sa facem curatenie...

21-10-2006 13:25:30
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
azi?..o zi interesanta..am aflat ca totusi..sensibilitatea exista si unde nu te astepti...ca inseamna nu doar a da din cur..interesanta experienta!

21-10-2006 14:52:23
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

stefan_o a scris:

oauu fun-funnyai revenit fara contul sters?..MA BUCUR! DAR???..

Da, numai ca NU mi-am facut alt cont... L-am primit cadou pe asta de la cezara. Ea a plecat definitiv din tara si nu mai are ce face cu asta. :) De-asta apar sute de postari la mine... acum.


21-10-2006 15:51:07
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
astazi este zi de mers la cumparaturi...

21-10-2006 15:58:33
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
azi e ziua in care am inaugurat un calculator nou la birou....mare, spatios, ma lafai, cel vechi obosise si era plin de balast electronic...

23-10-2006 20:41:06
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

diana30 a scris:

PAI treaba e ca citesti si raspunzi ce-ti trece prin cap . SI,,sa nu uit ,, ,,pacat ca nu esti din Bucuresti !

ce pacat ca nu-ti pui intrebarea ce cauta un tip de genul lui pe aici...si mai ales de ce isi posteaza atatea poze ...! dar din reactia ta la aparitia unuia care n-a spus prea multe( fiindca nu i s-a oferit sansa)ne ofera motivatia pt. care esti tu pe-aici...!oricum se pare ca ai vazut ca ceea ce te intereseaza nu prea e... asa ca...bye,bye, fly away !


24-10-2006 11:44:13
   

dia_andra
Femeie

Nou venit

Inregistat: 23-08-2006
Mesaje: 25
ziua de astazi ,e ziua cind am cunoscut aici pe cineva cu un caracter deosebit ,e minunat sa intilnesti oameni cu caractere  minunate...da e o zi deosebita

26-10-2006 07:03:22
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
draga mea se pare ca mai sunt oameni naivi in lume!!..felicitari!! daca aveai 16 ani te credeam!

26-10-2006 11:38:06
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

stefan_o a scris:

draga mea se pare ca mai sunt oameni naivi in lume!!..felicitari!! daca aveai 16 ani te credeam!

renule chiar crezi ca se merita sa bagi inseama ...?e un eveniment care mie nu-mi spune nimic deci nu-l bag in seama.


26-10-2006 14:24:03
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Ziua de azi e o zi fericita pt. mine. Asta acum......daca ma intrebati in urma cu ceva ore....cred ca nu mai raspundeam asa de optimist.
De ce ?
Ma pus dreaqul...ca altcineva nu avea cine, sa desfac o tastatura (singura ceva mai functionala la ora aia), pt. ca voiam sa o repar.
Cine a desfacut vreodata o tastatura, stie ce spun..... Si mai ales daca este o femeie singura, ca mine, fara barbat, care trebuie sa stie sa repare prize, sa inlocuiasca sigurante, etc.
Dar sa revenim la tastatura.....dupa ce am desfacut-o cu o surubelnita, si au cazut niste chestii mici de plastic, ca niste ,,dopuri’’, din ea.......a inceput calvarul.Nu mai stiam pe unde sa pun ,,dopurile’’ din plastic si am desfacut-o pe a 2-a ( am 2 tastaturi dar nici una nu functioneaza bine), ca sa vad....sa ma inspir. In mintea mea, in clipa aia, voiam sa fac din doua, una. Cea de a 2 a, era putin diferita fata de prima, prin faptul ca ,,dopurile’’ alea mici, din plastic erau putin mai mari, dar erau la locul lor. Nu mai puteam face din doua una, dar am rasuflat usurata.....aveam un model. Apoi am observat ca la a 2 a, ii rupsesem un piciorus si m-am gindit sa-l lipesc cu Super Glue.Dau sa deschid Superglue-ul, dar nu curgea, asa ca l-am scuturat putin si am reusit sa-l vars pe tastatura, noroc ca l-am varsat in capacul tastaturii, nu pe ea.Am sters eu capacul de lipiciul ala, cu chiu cu vai, asigurindu-ma ca butoanele inca se mai misca, nu s-au lipit si (o miscare inteligenta pe care am facut-o, zic eu), am lasat capacul l-a uscat. Intre timp, s-a luat curentul, adica a cazut tensiunea, vreun sfert de ora, asa pe nervi mei,  parca sa-mi faca in ciuda, pt. ca deja era intuneric, iar eu calcam pe ,,dopurile’’ din plastic.
A venit lumina.....Ura, am strigat si.....m-am intors la vechea tastatura, aia dezmembrata, zimbindu-i sadic. Credeti-ma ca imi venea sa o arunc pe geam, in acea clipa, dar m-am abtinut eroic, aveam nevoie de tastatura in seara asta. Iar acum, era prea tirziu sa ma duc sa cumpar alta, era ora 21. Si eu asteptam un e-mail important, la care trebuia raspuns musai.
Dupa ce m-am chinuit sa pescuiesc aproximativ toate ,,dopurile’’ alea de pe covor, (unele ajunsesera departe, pe sub masa, la altele am mai renuntat pe parcurs, or fi pe sub pat, ca nu le-am mai gasit, sacrificind astfel niste butoane), le-am pus la loc. Fericita si triumfatoare, (deja ma gindeam : ce tare sunt !), dau sa pun capacul la tastatura.
Poate nu ma credeti, dar am stat, pe putin o jumate  de ora, nu m-am uitat la ceas, eram asa nervoasa, incit nu ma mai interesa timpul si oricum nu se putea discuta cu mine. Intr-un tirziu, dupa ce m-am intrebat cu ce am gresit in  viata, de s-a ajuns aici -- iar in minte imi venea doar o explicatie, singura plauzibila : m-am vopsit blonda acum citeva luni, (eu fiind bruneta natural), si poate oi fi intrat in vreo telepatie cu blondele, de fac gesturi din astea absurde – am reusit sa fixez capacul cum trebuia.
YES ! am zis, bravo femeie, si am inceput sa insurubez de zor, cind ups....suruburile erau diferite : unele mai lungi, altele mai scurte, ca si noptile, de zile. Problema era, ca nu mai aveam nici o tastatura pe care sa o desfac si pe care sa o iau ca model, ca as fi facut-o, credeti-ma. Iar acum, la ora asta, magazinele de specialitate, erau inchise la mine in oras. In clipele alea de ,,ratacire’’ -- in care ma uitam ca curca in creci (e o expresie olteneasca) si nu intelegeam, de ce mi se-ntimpla toate astea mie, azi, -- si imi treceau multe prin minte, la un moment dat, ma gandeam ca, daca reusesc sa o asamblez in seara asta, maine dau acatist la biserica
Si uitindu-ma eu asa atenta, am vazut, ca 3 suruburi erau mai lungi, deci diferite, si intr-o parte erau 3 gauri, asa mai alaturate, una fata de alta si m-am gindit, ca de acolo or fi. Asa ca am asamblat-o asa. Acum o fi bine, o fi rau, daca va scriu, inseamna ca merge. Dar sunt curioasa, sa-mi spune-ti (asta cine se pricepe), daca am gresit cumva cu suruburile alea.
Acum sunt fericita....merge....si privind in urma, fara manie, ma gindesc ca am fost norocoasa, putea fi si mai rau.
Dar aviz amatorilor si mai ales amatoarelor....
NU FACETI CA MINE, daca e deja noapte, nu aveti mult timp la dispozitie si nervi de otel.


03-11-2006 02:02:01
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
risca si tu 20 de ron si rezolva problema...e mai ieftin ca in cazul celalalt... ;)

03-11-2006 13:38:11
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ramane totusi bucuria .....ca ai rezolvat cu forte tale o anumita problema..

03-11-2006 14:20:57
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423
e ziua in care am aflat ca ..da_si nu se prezinta iarasi cu numele de ioana! adica unu din cei ce posteaza sub id-ul asta!

03-11-2006 14:41:29
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423

ariela a scris:

Ziua de azi e o zi fericita pt. mine. Asta acum......daca ma intrebati in urma cu ceva ore....cred ca nu mai raspundeam asa de optimist.
De ce ?
Ma pus dreaqul...ca altcineva nu avea cine, sa desfac o tastatura (singura ceva mai functionala la ora aia), pt. ca voiam sa o repar.
Cine a desfacut vreodata o tastatura, stie ce spun..... Si mai ales daca este o femeie singura, ca mine, fara barbat, care trebuie sa stie sa repare prize, sa inlocuiasca sigurante, etc.
Dar sa revenim la tastatura.....dupa ce am desfacut-o cu o surubelnita, si au cazut niste chestii mici de plastic, ca niste ,,dopuri’’, din ea.......a inceput calvarul.Nu mai stiam pe unde sa pun ,,dopurile’’ din plastic si am desfacut-o pe a 2-a ( am 2 tastaturi dar nici una nu functioneaza bine), ca sa vad....sa ma inspir. In mintea mea, in clipa aia, voiam sa fac din doua, una. Cea de a 2 a, era putin diferita fata de prima, prin faptul ca ,,dopurile’’ alea mici, din plastic erau putin mai mari, dar erau la locul lor. Nu mai puteam face din doua una, dar am rasuflat usurata.....aveam un model. Apoi am observat ca la a 2 a, ii rupsesem un piciorus si m-am gindit sa-l lipesc cu Super Glue.Dau sa deschid Superglue-ul, dar nu curgea, asa ca l-am scuturat putin si am reusit sa-l vars pe tastatura, noroc ca l-am varsat in capacul tastaturii, nu pe ea.Am sters eu capacul de lipiciul ala, cu chiu cu vai, asigurindu-ma ca butoanele inca se mai misca, nu s-au lipit si (o miscare inteligenta pe care am facut-o, zic eu), am lasat capacul l-a uscat. Intre timp, s-a luat curentul, adica a cazut tensiunea, vreun sfert de ora, asa pe nervi mei,  parca sa-mi faca in ciuda, pt. ca deja era intuneric, iar eu calcam pe ,,dopurile’’ din plastic.
A venit lumina.....Ura, am strigat si.....m-am intors la vechea tastatura, aia dezmembrata, zimbindu-i sadic. Credeti-ma ca imi venea sa o arunc pe geam, in acea clipa, dar m-am abtinut eroic, aveam nevoie de tastatura in seara asta. Iar acum, era prea tirziu sa ma duc sa cumpar alta, era ora 21. Si eu asteptam un e-mail important, la care trebuia raspuns musai.
Dupa ce m-am chinuit sa pescuiesc aproximativ toate ,,dopurile’’ alea de pe covor, (unele ajunsesera departe, pe sub masa, la altele am mai renuntat pe parcurs, or fi pe sub pat, ca nu le-am mai gasit, sacrificind astfel niste butoane), le-am pus la loc. Fericita si triumfatoare, (deja ma gindeam : ce tare sunt !), dau sa pun capacul la tastatura.
Poate nu ma credeti, dar am stat, pe putin o jumate  de ora, nu m-am uitat la ceas, eram asa nervoasa, incit nu ma mai interesa timpul si oricum nu se putea discuta cu mine. Intr-un tirziu, dupa ce m-am intrebat cu ce am gresit in  viata, de s-a ajuns aici -- iar in minte imi venea doar o explicatie, singura plauzibila : m-am vopsit blonda acum citeva luni, (eu fiind bruneta natural), si poate oi fi intrat in vreo telepatie cu blondele, de fac gesturi din astea absurde – am reusit sa fixez capacul cum trebuia.
YES ! am zis, bravo femeie, si am inceput sa insurubez de zor, cind ups....suruburile erau diferite : unele mai lungi, altele mai scurte, ca si noptile, de zile. Problema era, ca nu mai aveam nici o tastatura pe care sa o desfac si pe care sa o iau ca model, ca as fi facut-o, credeti-ma. Iar acum, la ora asta, magazinele de specialitate, erau inchise la mine in oras. In clipele alea de ,,ratacire’’ -- in care ma uitam ca curca in creci (e o expresie olteneasca) si nu intelegeam, de ce mi se-ntimpla toate astea mie, azi, -- si imi treceau multe prin minte, la un moment dat, ma gandeam ca, daca reusesc sa o asamblez in seara asta, maine dau acatist la biserica
Si uitindu-ma eu asa atenta, am vazut, ca 3 suruburi erau mai lungi, deci diferite, si intr-o parte erau 3 gauri, asa mai alaturate, una fata de alta si m-am gindit, ca de acolo or fi. Asa ca am asamblat-o asa. Acum o fi bine, o fi rau, daca va scriu, inseamna ca merge. Dar sunt curioasa, sa-mi spune-ti (asta cine se pricepe), daca am gresit cumva cu suruburile alea.
Acum sunt fericita....merge....si privind in urma, fara manie, ma gindesc ca am fost norocoasa, putea fi si mai rau.
Dar aviz amatorilor si mai ales amatoarelor....
NU FACETI CA MINE, daca e deja noapte, nu aveti mult timp la dispozitie si nervi de otel.



  imi spui si mie de unde ai dat un copy-paste la chestia asta?


03-11-2006 14:42:21
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

ramane totusi bucuria .....ca ai rezolvat cu forte tale o anumita problema..

stresul care ti-a marit ficatul,ti-a marit tensiunea arteriala...te-ai umplut de draci mai pe romaneste...nu se pune! de fapt romanul e mester mare : de ce sa te scarpini cu mana dreapta la urechea dreapta cand poti sa o folosesti pe stanga ? si ca sa fie mai interesant pozitia ar trebui sa fie contorsionata...


03-11-2006 15:02:33
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505
in alta ordine de idei...pot sa te cer in casatorie Ariela...? mi-ar folosi o femeie puternica si descurcareata ca tine ...cine stie poate n-as mai zace in buda lui renu' :D

03-11-2006 15:04:10
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:)
furie mare domn'le...
ariela , marita-te fata cu omul asta.....ca doar nu te mariti pentru o viata intreaga... ;)


03-11-2006 15:18:27
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

stefan_o a scris:


ariela a scris:

Ziua de azi e o zi fericita pt. mine. Asta acum......daca ma intrebati in urma cu ceva ore....cred ca nu mai raspundeam asa de optimist.
De ce ?
Ma pus dreaqul...ca altcineva nu avea cine, sa desfac o tastatura (singura ceva mai functionala la ora aia), pt. ca voiam sa o repar.
Cine a desfacut vreodata o tastatura, stie ce spun..... Si mai ales daca este o femeie singura, ca mine, fara barbat, care trebuie sa stie sa repare prize, sa inlocuiasca sigurante, etc.
Dar sa revenim la tastatura.....dupa ce am desfacut-o cu o surubelnita, si au cazut niste chestii mici de plastic, ca niste ,,dopuri’’, din ea.......a inceput calvarul.Nu mai stiam pe unde sa pun ,,dopurile’’ din plastic si am desfacut-o pe a 2-a ( am 2 tastaturi dar nici una nu functioneaza bine), ca sa vad....sa ma inspir. In mintea mea, in clipa aia, voiam sa fac din doua, una. Cea de a 2 a, era putin diferita fata de prima, prin faptul ca ,,dopurile’’ alea mici, din plastic erau putin mai mari, dar erau la locul lor. Nu mai puteam face din doua una, dar am rasuflat usurata.....aveam un model. Apoi am observat ca la a 2 a, ii rupsesem un piciorus si m-am gindit sa-l lipesc cu Super Glue.Dau sa deschid Superglue-ul, dar nu curgea, asa ca l-am scuturat putin si am reusit sa-l vars pe tastatura, noroc ca l-am varsat in capacul tastaturii, nu pe ea.Am sters eu capacul de lipiciul ala, cu chiu cu vai, asigurindu-ma ca butoanele inca se mai misca, nu s-au lipit si (o miscare inteligenta pe care am facut-o, zic eu), am lasat capacul l-a uscat. Intre timp, s-a luat curentul, adica a cazut tensiunea, vreun sfert de ora, asa pe nervi mei,  parca sa-mi faca in ciuda, pt. ca deja era intuneric, iar eu calcam pe ,,dopurile’’ din plastic.
A venit lumina.....Ura, am strigat si.....m-am intors la vechea tastatura, aia dezmembrata, zimbindu-i sadic. Credeti-ma ca imi venea sa o arunc pe geam, in acea clipa, dar m-am abtinut eroic, aveam nevoie de tastatura in seara asta. Iar acum, era prea tirziu sa ma duc sa cumpar alta, era ora 21. Si eu asteptam un e-mail important, la care trebuia raspuns musai.
Dupa ce m-am chinuit sa pescuiesc aproximativ toate ,,dopurile’’ alea de pe covor, (unele ajunsesera departe, pe sub masa, la altele am mai renuntat pe parcurs, or fi pe sub pat, ca nu le-am mai gasit, sacrificind astfel niste butoane), le-am pus la loc. Fericita si triumfatoare, (deja ma gindeam : ce tare sunt !), dau sa pun capacul la tastatura.
Poate nu ma credeti, dar am stat, pe putin o jumate  de ora, nu m-am uitat la ceas, eram asa nervoasa, incit nu ma mai interesa timpul si oricum nu se putea discuta cu mine. Intr-un tirziu, dupa ce m-am intrebat cu ce am gresit in  viata, de s-a ajuns aici -- iar in minte imi venea doar o explicatie, singura plauzibila : m-am vopsit blonda acum citeva luni, (eu fiind bruneta natural), si poate oi fi intrat in vreo telepatie cu blondele, de fac gesturi din astea absurde – am reusit sa fixez capacul cum trebuia.
YES ! am zis, bravo femeie, si am inceput sa insurubez de zor, cind ups....suruburile erau diferite : unele mai lungi, altele mai scurte, ca si noptile, de zile. Problema era, ca nu mai aveam nici o tastatura pe care sa o desfac si pe care sa o iau ca model, ca as fi facut-o, credeti-ma. Iar acum, la ora asta, magazinele de specialitate, erau inchise la mine in oras. In clipele alea de ,,ratacire’’ -- in care ma uitam ca curca in creci (e o expresie olteneasca) si nu intelegeam, de ce mi se-ntimpla toate astea mie, azi, -- si imi treceau multe prin minte, la un moment dat, ma gandeam ca, daca reusesc sa o asamblez in seara asta, maine dau acatist la biserica
Si uitindu-ma eu asa atenta, am vazut, ca 3 suruburi erau mai lungi, deci diferite, si intr-o parte erau 3 gauri, asa mai alaturate, una fata de alta si m-am gindit, ca de acolo or fi. Asa ca am asamblat-o asa. Acum o fi bine, o fi rau, daca va scriu, inseamna ca merge. Dar sunt curioasa, sa-mi spune-ti (asta cine se pricepe), daca am gresit cumva cu suruburile alea.
Acum sunt fericita....merge....si privind in urma, fara manie, ma gindesc ca am fost norocoasa, putea fi si mai rau.
Dar aviz amatorilor si mai ales amatoarelor....
NU FACETI CA MINE, daca e deja noapte, nu aveti mult timp la dispozitie si nervi de otel.



  imi spui si mie de unde ai dat un copy-paste la chestia asta?

ar fi fost bine sa dau copy-paste, dar.....din pacate sunt fapte reale, pe care le-am trait ieri. Pe bune.....
Si apropo, nu am ajuns azi sa dau acatist la biserica.....sorry, dar Dumnezeu stie ca nu am avut timp....si ma iarta. ;)
Ce asta e o fatza a mea pe care nu o stii? Sau te-ai obisnuit cu mine telenovelista si siropoasa.....Nu ma mai baga in tipare.....ca sunt prea ,,mare'' si nu intru.:)
Si apoi aia care isi construiesc tipare sunt ca si aia care isi fac chip cioplit.......adica limitati.

Ultima modificare facuta de ariela (03-11-2006 23:39:00)


03-11-2006 23:29:33
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

fii-a-mea a scris:

in alta ordine de idei...pot sa te cer in casatorie Ariela...? mi-ar folosi o femeie puternica si descurcareata ca tine ...cine stie poate n-as mai zace in buda lui renu' :D

fii-a-ta, poti sa ma ceri, dar nu stiu ce sa-ti raspund, sunt in dilema. Vrei sa ma iei de nevasta ca sa-mi repari tastatura, prizele si robinetul la baie? Ca eu de un barbat de asta am nevoie.....;)
Si tu nu corespunzi......:) Tu ai 20 de ani....eu 37, e diferenta  prea mare de varsta.

Ultima modificare facuta de ariela (04-11-2006 00:27:25)


03-11-2006 23:47:14
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

da_si_nu a scris:

:)
furie mare domn'le...
ariela , marita-te fata cu omul asta.....ca doar nu te mariti pentru o viata intreaga... ;)

draga mea, crede-ma nu pot sa il incurc....tocmai pt. ca eu vreau sa ma marit pt. o viata intreaga......nu asa, ca nu am ce face, ca sa intru si eu in rindul lumii.
Desi sincer, imi pare rau ca e singur, la cei 20 de ani ai lui (poate pe un picior are 20), mai ales ca are doi copii de crescut si mie imi plac copii.:)
Dar pt. o viata intreaga e nevoie de mai multe......nu numai de bani,  ca am auzit ca are destui, incit isi permite sa platesca anumite servicii (aviz profesionistelor).

Ultima modificare facuta de ariela (04-11-2006 00:25:14)


04-11-2006 00:17:06
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
Si apropo, nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea cu suruburile alea mai lungi, ca mai am o tastatura de reparat, aia cu ,,dopurile'' de cauciuc mai mari, cu Superglue-ul.Si maine e sambata, magazinele inchise....pina luni, ma chinui cu asta de pe care scriu acum, si careia ii lipsesc litere.
Eu am probleme.....si voi credeti ca fac glume. :)  ;)


04-11-2006 00:43:29
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763
aseara am virusat calculatorul... Da' rau de tot..
si nu-i al meu :D (desi e tot in familie, nu-i bai)...
si luni o sa afle si stapinul de drept...
si eu o sa rid dar n-o sa fie risul meu...

am 3 partitii fiecare cu ws ei... si am virusat-o pe a 3-a, dar a inceput cu figuri si prima...
acum intru de pe a 2-a care tocmai a fost scanata si norton zice ca au fost 13 virusi si nu mai e nici unul ...
dar tot n-am curaj sa ies si sa intru pe o alta partitie...


04-11-2006 02:04:52
   
?? fun-funny
Cont Sters

Inregistat: 29-09-2005
Mesaje: 763

ariela a scris:

Si apropo, nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea cu suruburile alea mai lungi, ca mai am o tastatura de reparat, aia cu ,,dopurile'' de cauciuc mai mari, cu Superglue-ul.Si maine e sambata, magazinele inchise....pina luni, ma chinui cu asta de pe care scriu acum, si careia ii lipsesc litere.
Eu am probleme.....si voi credeti ca fac glume. :)  ;)

cred ca o tastatura cu probleme e ultima PROBLEMA pe care ar trebui s-o ai...
se rezolva luni la prima ora de la orice magazin de specialitate..
nu merita sa-ti bati capul cu suruburi si dopuri... decit daca asta e scopul tau de acum incolo...


04-11-2006 02:07:30
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
ariela, eu am alta propunere....tastaturi cred ca gasesti si in metro, carrefour, selgross ect....chiar in weekend....
preturi ? intre 20 si 250 ron.....


04-11-2006 05:08:48
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
merci, fetelor, am rezolvat-o.Le-am reparat pe amindoua.
Ce tare sunt!....
Baieti, care mai vine cu o cerere in casatorie virtuala? ca abia m-am obisnuit si incepe sa-mi placa.....;) :)


04-11-2006 06:01:38
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

ariela a scris:

merci, fetelor, am rezolvat-o.Le-am reparat pe amindoua.
Ce tare sunt!....
Baieti, care mai vine cu o cerere in casatorie virtuala? ca abia m-am obisnuit si incepe sa-mi placa.....;) :)

or mai veni si altele dar eu sunt statornic.... :)


04-11-2006 13:25:05
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Io ca fumeie cu cap ce sunt, ma tot tiot vad pusa in cumopana de seva, de sineva.Mai marinusule, vezi tu, bulibasa scapatat ci esti, Ariele aista, tare draga imi pare.Ia zi tu Marinush, nu o infiem pi fatuca aista si o dam de sotie la bulibasha di la tine din sat ?
Ca iati citi petitori ari, unul mai distept si mai intemeiat ca altiul.Io tari zic ca aista ii fat numai diemna de un bulibasa.


04-11-2006 15:31:00
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
inca un weekend dus....

05-11-2006 22:34:11
   
?? stefan_o
Cont Sters

Inregistat: 03-03-2006
Mesaje: 423

ariela a scris:

merci, fetelor, am rezolvat-o.Le-am reparat pe amindoua.
Ce tare sunt!....
Baieti, care mai vine cu o cerere in casatorie virtuala? ca abia m-am obisnuit si incepe sa-mi placa.....;) :)

sa incerc eu!@??..si asa deja ai incercat sa ma clasezi intr-o anumita categorie de oameni! ma gandeam ca daca ai vreme sa postezi asa de mult....nu prea ai ce face!..

Ultima modificare facuta de stefan_o (06-11-2006 10:19:28)


06-11-2006 10:19:05
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Tupilish, tupilis , hai di mah, go, go Marine !

Vezi, pune mina usior si trage crocodilul din sertar, ca l-am compostat ieu pe patron.
Asa Marinush, hai ca ne-am scos de paranghelii pe ziua di azi !


09-11-2006 18:52:27
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 05-05-2006
Mesaje: 957
f..tui! una in care am dat cu piciorul la 6000 de euro...si ce bine mi-ar fi prins...da las' ca ma scot pe spinarea lu' Marin si a majicai

10-11-2006 11:09:52
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422
eeee, asta era valabil in trecut, chestia cu casatoria....acum nu mai e valabil.A-ti reusit sa ma convingeti.....nu se merita.Dar putem fi prieteni....;)

10-11-2006 18:37:19
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
pai nu suntem prieteni deja ?

10-11-2006 18:45:28
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158

ariela a scris:

eeee, asta era valabil in trecut, chestia cu casatoria....acum nu mai e valabil.A-ti reusit sa ma convingeti.....nu se merita.Dar putem fi prieteni....;)

Loool!
Iar te-ai grabit, draga de tine! a draku limba romana ce feste iti joaca!

Esti fenomenala, zau!

Am modificat sa nu-ti dau mura'n gura

Ultima modificare facuta de ramony20 (11-11-2006 03:26:18)


10-11-2006 18:50:17
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Ita , pina si la mureeee, mureee,avem concurenta. Mai marine, ieu zic ca nu ii tari bini ca iesti concurentie pacilea, poate mai scade pretul la muree !

10-11-2006 18:57:13
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906

ariela a scris:

Si apropo, nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea cu suruburile alea mai lungi
Eu am probleme.....si voi credeti ca fac glume. :)  ;)


Un... surub mai... lung e usor de gasit, draga Ariela (screw me if not) :D:D , credeam ca ai chiar probleme importante prin zona... ;)


10-11-2006 19:23:12
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Ita Abracadabrantul !
Merlinush pi unde te-ai chiti mai ?
Vazi tu Marine, asta chiar i bajet distept !


10-11-2006 19:27:15
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

ramony20 a scris:


ariela a scris:

eeee, asta era valabil in trecut, chestia cu casatoria....acum nu mai e valabil.A-ti reusit sa ma convingeti.....nu se merita.Dar putem fi prieteni....;)

Loool!
Iar te-ai grabit, draga de tine! a draku limba romana ce feste iti joaca!
:D
Esti fenomenala, zau!

Am modificat sa nu-ti dau mura'n gura :D


o mina se spala pe alta, dar niciuna (sic!) nu spala necunoasterea__________?___glop____glop


11-11-2006 02:43:14
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

ramony20 a scris:


ariela a scris:

eeee, asta era valabil in trecut, chestia cu casatoria....acum nu mai e valabil.A-ti reusit sa ma convingeti.....nu se merita.Dar putem fi prieteni....;)

Loool!
Iar te-ai grabit, draga de tine! a draku limba romana ce feste iti joaca!
:D
Esti fenomenala, zau!

Am modificat sa nu-ti dau mura'n gura :D

ramony, era expre scrisa asa .....voiam sa vad ce o sa mai zici......adica cum ar zice magica.......era la shto :D


11-11-2006 03:10:28
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

lauraMagic a scris:

Ita , pina si la mureeee, mureee,avem concurenta. Mai marine, ieu zic ca nu ii tari bini ca iesti concurentie pacilea, poate mai scade pretul la muree !

da, magico, e atit de mare concurenta....incit prefer sa ma retrag, nu de alta, dar marfa......nu e de calitate, lasa de dorit....


11-11-2006 03:14:30
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

ariela a scris:


lauraMagic a scris:

Ita , pina si la mureeee, mureee,avem concurenta. Mai marine, ieu zic ca nu ii tari bini ca iesti concurentie pacilea, poate mai scade pretul la muree !

da, magico, e atit de mare concurenta....incit prefer sa ma retrag, nu de alta, dar marfa......nu e de calitate, lasa de dorit....si nu ,,se merita'', suflet (cum se zice pe la voi).Am pus ghilimelele de rigoare, aviz sandie sau ramony.......
Nu mai cred in ala pus deoparte, cu care ma ,,amenintai'' tu, magico, nu exista, cel putin pe siteul asta.Aici toti nu stiu decit sa te loveasca cind ti-e lumea mai draga,  chiar si ,,prietenii''.
O fi vreo boala care se ia?....


Ultima modificare facuta de ariela (11-11-2006 03:26:52)


11-11-2006 03:17:06
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158
Dumnezeule! Nici macar nu-ti dai seama unde ai gresit!!!
Lool!
Din greseala in greseala pin' la victoria finala!
Continuati va rog, dra "psiholog", mie a inceput sa-mi placa cum va dati cu stingul in dreptul singurica.


11-11-2006 03:22:07
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158

ramony20 a scris:


ariela a scris:

eeee, asta era valabil in trecut, chestia cu casatoria....acum nu mai e valabil.A-ti reusit sa ma convingeti.....nu se merita.Dar putem fi prieteni....;)

Am modificat sa nu-ti dau mura'n gura

Si ca sa va dau un indiciu, n-ati vrea, pardon nu a-ti vrea :D sa conjugam putin niste verbe?

Ultima modificare facuta de ramony20 (11-11-2006 03:27:02)


11-11-2006 03:26:47
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

ramony20 a scris:

Dumnezeule! Nici macar nu-ti dai seama unde ai gresit!!!
Lool!
Din greseala in greseala pin' la victoria finala!
Continuati va rog, dra "psiholog", mie a inceput sa-mi placa cum va dati cu stingul in dreptul singurica.

Vezi, de atita placere....sa nu ai orgasm.....nu de alta, dar placerea se plateste....si s-ar putea sa-mi ramai datoare ;)


11-11-2006 03:30:36
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158
Exista o vorba romaneasca: daca taceai... filozof ramineai! Dar n-ai  tinut cont de ea inainte de a face pe psihologul, inainte de a imi da acea replica de toata jena. Daca m-ai fi ignorat, as fi plecat capul si ai fi crescut in ochii mei.
Dar, in conditiile in care de la aparitia ta pe forum nu ai facut decit sa insiri versuri si ginduri siropoase, sa dai sfaturi de genul "indurati fetelor ca singure e mai rau decit batute", am dreptul sa-mi spun opinia in ce te priveste.
Ca nu e in favoarea ta, nu-i vina mea.

Si ca ai trecut de la o doamna romantica la o mahalagioaica, iar nu-i vina mea.
Nu vreau nimic de la tine, daca aveai ceva de "dat" o faceai pina acum.
Ignora-ma insa. E spre binele tau, oricit de dinamic ar deveni forumul prin replicile noastre. Asa voi face si eu.


11-11-2006 03:41:11
   
?? ariela
Cont Sters

Inregistat: 12-04-2006
Mesaje: 422

ramony20 a scris:


ramony20 a scris:


ariela a scris:

eeee, asta era valabil in trecut, chestia cu casatoria....acum nu mai e valabil.A-ti reusit sa ma convingeti.....nu se merita.Dar putem fi prieteni....;)

Am modificat sa nu-ti dau mura'n gura

Si ca sa va dau un indiciu, n-ati vrea, pardon nu a-ti vrea :D sa conjugam putin niste verbe?

Si daca tot esti la ora asta pe aici.....sa o luam prin excludere pt. a vedea cine esti? Si pe cine aperi cu asa indarjire?
Sorry, fetito, nu agreez menage a trois, ma respect prea mult.....nu pot face asta.
Deh, ideile mele invechite despre o relatie.Dar la virsta ta e normal sa faci compromisuri cu viata.......
Nu-ti face probleme, daca il vrei cu adevarat ti-l cedez.....e al tau, bucura-te, dar fara prea multe orgasme,(provocate de atita bucurie), ca o sa trebuiasca sa le platesti  comision, la cei cu siteul.;)

Ultima modificare facuta de ariela (11-11-2006 04:06:34)


11-11-2006 03:42:35
   
ramony20
Femeie

Nou venit

Inregistat: 28-12-2005
Mesaje: 158
Penibil! Din ce in ce mai penibil! :x
Iar daca nu-ti dai seama de asta, nici macar nu te pot numi adversar.
Mergi in pace!


11-11-2006 03:44:12
   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 12    
Mergeti la