Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sînteti conectat.
Forum / Societate / Anunt umanitar pt elly32    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? mike.
Cont Sters

Inregistat: 11-01-2005
Mesaje: 1
ANUNT UMANITAR!

DE O LUNGA PERIOADA DE TIMP MULTI INTRAM PE ACEST CHAT E LOCUL UNDE S-AU LEGAT PRIETENII UNDE NE-AM BUCURAT  SI INTRISTAT IMPREUNA
PRINTRE NOI SE AFLA UN SUFLET CE NECESITA AJUTORUL NOSTRU URGENT! TREBUIE SALVATA VIATA UNUI OM!
ESTE VORBA DE ELLY32 STOICA CRISTINA -ELENA ,  DIN ONESTI,
ARE FOARTE  MARI PROBLEME DE SANATATE, CEEA CE NECESITA INTERVENTII MEDICALE DE UN INALT PROFESIONALISM...
SUFERA  DE  HEPATITA CRONICA  SI LA ULTIMILE ANALIZE I S-AU DESCOPERIT GANGLIONI SI NODULI LA  SAN ..
ARE 4 COPII 15...14...11....9 LA SCOALA PE CARE II INGRIJESTE SINGURA CU TOATA DRAGOSTEA
DUPA CUM STITI SITUATIA MINISTERULUI SANATATII ESTE  PRECARA NICI UN ALGOCALMIN NU AU DE UNDE SA ITI OFERE
POATE DE MULE ORI FIECARE AM AJUTAT SI AM FACUT FERICITI PE CEILALTI SAU CHIAR SALVAT VIATZA UNUI OM.
AVEM OCAZIA ACUM SA O FACEM IARASI .

PUNE-TE IN LOCUL EI, TU CE AI FACE?…..NU IA FOST USOR SA FAC ACEST ANUNT DEACEEA CHAT-ISTI  AU LUAT ACEASTA INITIATIAVA IAR  ELLY SUBSCRIE IN FINAL FIIND DE ACORD CU CEEA CE CUPRINDE ANUNTUL.
CINE DORESTE , VREA SI CAT POATE SA OFERE …. ESTE BINE-VENIT.....
SUBSCRIU ACESTUI ANUNT : CHAT-ISTI SI ELLY32..

CONT LEI .... cod IBAN:RO40RNCB1410000392870001

CONT EURO... COD SWIFT RNCB ROBU
S.A B.C.R SUCURSALA ONESTI
BELVEDERE Nr.1
COD IBAN:RO13RNCB1410000392870002

Ultima modificare facuta de mike. (17-10-2005 21:36:06)


17-10-2005 21:17:04
   
?? eclaa
Cont Sters

Inregistat: 08-06-2005
Mesaje: 42
Suferinta umana si solidaritatea sunt lucruri care ne ating sufletul si ne indeamna la gesturi altruiste.. sta in puterea noastra sa-i ajutam pe cei in suferinta..multumesc Mike pentru mesaj

18-10-2005 02:13:30
   
?? GIULIO
Cont Sters

Inregistat: 17-09-2005
Mesaje: 30
mike multi dintre noi o stim pe elly si nu conteaza ca unii o stim doar virtual,dar sentimentele de prietenie care au luat fiinta intre noi pe acest chat sunt reale si cred ca aceste sentimente sunt atit de puternice ca sa fim alaturi de suferinta lui elly si din adincul sufletului si inimii mele am sa o ajut cu placere,elly suntem alaturi de tine si te iubim . muahhhh

Ultima modificare facuta de GIULIO (18-10-2005 03:16:17)


18-10-2005 03:04:56
   
?? acinom
Cont Sters

Inregistat: 18-07-2005
Mesaje: 1
buna Mik. si felicitari pentru primul pas facut. dar zi-mi si mie cum procedez, caci sincera sa fiu nu am facut asta niciodata :)

ELLA - multa bafta si incredere:)


18-10-2005 17:27:01
   
myra78
Femeie

Nou venit

Inregistat: 26-05-2005
Mesaje: 1
mike m-a impresionat profund mesajul; am sa o ajut pe elly din tot sufletul meu si cu toata dragostea; sunt f marcata de ceea ce am citit acum in mesaj si un mare suflet de pe chat spunea: "boala nu tine cont de varsta" si mare dreptate avea :( mi-am notat contul si voi fi alaturi de ea

18-10-2005 21:34:10
   
?? mirciu1
Cont Sters

Inregistat: 05-04-2005
Mesaje: 5
mike ai dreptate elly sper sa sara chit mai multzi chatisti in ajutor si tu spera si fii tare dumnezeu ajuta oamenii aflatzi in suferintza spera si lupta cu boala si sper ca si noi putem sa ne unim fortzele si sa ajutam pentru o cauza buna . mike felicitari pentru idee

19-10-2005 22:54:30
   
?? NewJohnDoe
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075

mike. a scris:

ANUNT UMANITAR!

DE O LUNGA PERIOADA DE TIMP MULTI INTRAM PE ACEST CHAT E LOCUL UNDE S-AU LEGAT PRIETENII UNDE NE-AM BUCURAT  SI INTRISTAT IMPREUNA
PRINTRE NOI SE AFLA UN SUFLET CE NECESITA AJUTORUL NOSTRU URGENT! TREBUIE SALVATA VIATA UNUI OM!
ESTE VORBA DE ELLY32 STOICA CRISTINA -ELENA ,  DIN ONESTI,
ARE FOARTE  MARI PROBLEME DE SANATATE, CEEA CE NECESITA INTERVENTII MEDICALE DE UN INALT PROFESIONALISM...
SUFERA  DE  HEPATITA CRONICA  SI LA ULTIMILE ANALIZE I S-AU DESCOPERIT GANGLIONI SI NODULI LA  SAN ..
ARE 4 COPII 15...14...11....9 LA SCOALA PE CARE II INGRIJESTE SINGURA CU TOATA DRAGOSTEA
DUPA CUM STITI SITUATIA MINISTERULUI SANATATII ESTE  PRECARA NICI UN ALGOCALMIN NU AU DE UNDE SA ITI OFERE
POATE DE MULE ORI FIECARE AM AJUTAT SI AM FACUT FERICITI PE CEILALTI SAU CHIAR SALVAT VIATZA UNUI OM.
AVEM OCAZIA ACUM SA O FACEM IARASI .

PUNE-TE IN LOCUL EI, TU CE AI FACE?…..NU IA FOST USOR SA FAC ACEST ANUNT DEACEEA CHAT-ISTI  AU LUAT ACEASTA INITIATIAVA IAR  ELLY SUBSCRIE IN FINAL FIIND DE ACORD CU CEEA CE CUPRINDE ANUNTUL.
CINE DORESTE , VREA SI CAT POATE SA OFERE …. ESTE BINE-VENIT.....
SUBSCRIU ACESTUI ANUNT : CHAT-ISTI SI ELLY32..

CONT LEI .... cod IBAN:RO40RNCB1410000392870001

CONT EURO... COD SWIFT RNCB ROBU
S.A B.C.R SUCURSALA ONESTI
BELVEDERE Nr.1
COD IBAN:RO13RNCB1410000392870002


Eu nu o stiu pe Elly, dar asta nu conteaza. Problema e ca acel acount trebuie administrat de o Organizatie cu reputatie buna altfel poate fi numai un mod de aprofita financial de simtamitele persoanelor ce vor sa "ajute". Un scam.
 
    1- Hepatita cronica..........aceasta e pe baza de virus(deci nu exista posibilitatea de a invinge) dar si asta e de mai multe feluri A, B, C . Depinde de ce fel este, unele persoane care sint infectate cu acest virus pot trai foarte mult timp fara a fi contienti de faptul ca-l poseda si viata e normala(aproape). Alte persoane avint virus- C, poate au o viata  mai scurta, dar in momentul in care Virusul se dezlantuie, aproape nu e scapare (singurul lucru ar fi schimb de ficat cu cineva ce e compatibil, costa peste $500,000-deci, cam imposibil) si moarte vine repede si crunta/dureroasa, poate chiar mai putin de 6 luni, deci e timpul sa-ti faci pace cu cel de sus.
   2-Ganglioni si Noduri la sin nu sint o cauza a hepatitei ci mai degraba un semn de care toate femeile sint terorizate, este semnul de cancer la sin. Acum acest cancer daca e identificat in perioada primara poate fi inlaturat dar daca este intr-o stare avansata si e (methastatic sau nu) intins prin corp, nici macar complecta inlaturare a sinilor nu mai e de folos. Oricum pentru a evalua in ce stare e situatia, se face o biopsie a Nodurilor (lumps) dupa care se face analiza si pe urma decizia necesara, daca e canceroasa(se elimina sinii) sau daca nu e, atunci se elimina nodurile ca un act de precautie.
     Dar toate astea sint grele de facut pentru o persoana bogata sa nu mai spunem nimic de una saraca, Aici e treama cea mai importanta si in ton cu topicul depinde foarte mult de societate sa asume anumite responsabilitati. Vreo sugestie?

Ultima modificare facuta de NJD (20-12-2005 14:54:37)


07-12-2005 13:12:41
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

NewJohnDoe a scris:

. Alte peroane avint virus- C poate au o viata  mai scurta, dar in momentul in care Virusul se dezlantuie, aproape nu e scapare (singurul lucru ar fi schimb de ficat cu cineva ce e copatibil, costa peste $500,000-deci cam imposibil) si moarte vine repede si crunta/dureroasa, poate chiar mai putin de 6 luni, deci e timpul sa-ti faci pace cu cel de sus.
.......................................................................................................................... 

. Vreo sugestie?

  O sugestie ar fi aceea ca sa nu postezi pareri - chipurile avizate ! - dupa ureche ! Poate trece careva p-aci, confruntat cu aceeasi problema, citeste si te ia-n serios !!! Sunt oameni, exemple clinice, care au trait bine-merci si peste 20-30 de ani de la declansarea bolii, doar cu un regim adecvat si o buna sugestionare a bolnavului !!!


07-12-2005 14:37:33
   
?? NewJohnDoe
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
Corect, autosugestia si regimul sint importante dar ineficiente in cazul cirozei, cresteri anormale a ficatului(cancer). A nu se confunda Declansarea cu Depistarea.   Intradevar parerea mea nu e calificata, dar ce-am spus ramine valabil.

Ultima modificare facuta de NewJohnDoe (08-12-2005 15:47:01)


07-12-2005 16:04:19
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Asa e ! INTR-ADEVAR, PAREREA TA NU E CALIFICATA !!!! :x:x:x

07-12-2005 22:43:43
   
?? Prometeu42
Cont Sters

Inregistat: 07-12-2005
Mesaje: 33

P. Pan 63 a scris:

Asa e ! INTR-ADEVAR, PAREREA TA NU E CALIFICATA !!!! :x:x:x

              valeu , sa am pardon, si matale esti doctor ?... in ce ?... a dumitale e... calificata sau doar asa ... sa miste ?... auzi -on topic spune si mie mata ce natie esti ?...


07-12-2005 22:51:56
   
?? NJD
Cont Sters

Inregistat: 18-08-2005
Mesaje: 2075
O sugestie ar fi aceea ca sa nu postezi pareri - chipurile avizate ! - dupa ureche ! Poate trece careva p-aci, confruntat cu aceeasi problema, citeste si te ia-n serios !!! Sunt oameni, exemple clinice, care au trait bine-merci si peste 20-30 de ani de la declansarea bolii, doar cu un regim adecvat si o buna sugestionare a bolnavului !!!

Asa e ! INTR-ADEVAR, PAREREA TA NU E CALIFICATA !!!! :x:x:x
   
   Pan, parerile sint chiar cele mai postate pe forum, asta il face interesant. Tot ce ai scris tu mai sus, tot parere este. Tot ce am scri eu nu este numai parerea mea, dar e si un adevar medical pe care nu'l poti contrazice, chiar daca pui un Dr. inainte de P.
    Intradevar nu am diploma de Dr. Internist sau microbiologist, Tu ai ?
Nu cred. Acum iti spun ce experienta de viata am fatza de tine, ceea ce a generat parerea mea, nu "din auzite "precum tu.
    1- Acum citiva ani, mecanicul meu de masina, vorbind cu el, mi-a spus de fica-sa ca a murit de ficat, unde necesita transplat si cost in valoare de $400,000. Si stii care era solutia si problema? Avea   banii, dar nu era sigur de reusita. Eu Iti spun, inlocul Lui, Mizam toti Banii, indiferent de procentajul sanselor. (nu mai e mecanicul meu)
   2-Acum citva ani am vrut sa donez singe pentru cineva din familie acidentat. Dupa ce a fost analizat singele a fost aruncat, au fost gasiti virusi de Hepatita (Cronica?) Am intrebat pe maica-mea de unde poate fi, din genetica? asta ar fi fost poaibil. A spus nu. Cind eram copil, pe la...5,6 ani am fost operat de apendicita. Datorita situatiei in spital am fost infectat cu virus de hepatita.
    3-Acum citiva ani in urma l'am ingropat pe taica-miu, stii de ce a murit? De Ficat.
   Sint shansele mari ca si eu sa m-a duc tot asa de ficat (hepatic) si care e problema? Ce tot atita frica? toti ne ducem intr-un fel sau altul, mai devreme sau mai tirziu, eu stiu asta, tu nu?
   Daca e sa ma iau dupa ce ai scris tu, acum tre sa intru in Panica?


20-12-2005 15:37:43
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359
Prefer sa nu mai comentez nimic aici...Tu stii ce stii, eu stiu ce stiu si asta ma ajuta sa raman optimist !

20-12-2005 22:04:42
   
iscusita
Femeie

Nou venit

Inregistat: 11-06-2006
Mesaje: 1
Destul mi ca si asa nu s-a facut mare lucru,de vb stiu toti dar de ajutat nimeni.Mai multe fapte sa faceti ca de vb lumea e satula.

30-10-2006 12:54:19
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685
poate cineva sa-mi dea adresa ei, de domiciliu, emael, etc, socrul meu a trecut prin asa ceva si cred ca pot sa o ajut cu ceva medicamente, de care sunt sigur ca are nevoie

09-01-2007 05:32:42
   
Pagini: 1    
Mergeti la