Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Ce ma deranjeaza acum!!!!!!!    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 ... 81
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
si inca un aspect: posturile care au continut discriminatoriu... am spus nu o data ca daca asemenea  replici privind un sex sau altul, virsta, etnia, religia, handicapurile pot fi dovedite aducind ofensa persoanei, si fiind vorba de un site public, un reprezentant al consiliului pentru combaterea discriminarii ar putea face o sesizare din oficiu contra site-ului...

27-01-2007 03:43:32
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Subscriu!

27-01-2007 11:26:18
   
?? ie_au_ba
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2006
Mesaje: 197
mihaidan? tipu zice ca cele doua sunt cuplate..si ca el le-a pus-o la amandoua! asta ma deranjeaza..si sunt chiar interesante pozele!!!

27-01-2007 20:38:53
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

ie_au_ba a scris:

mihaidan? tipu zice ca cele doua sunt cuplate..si ca el le-a pus-o la amandoua! asta ma deranjeaza..si sunt chiar interesante pozele!!!

io ce sa zic... te cred pe cuvant , asa o fi... vad ca tu vrei sa-mi transmiti mie toate astea: probabil din buna intentie, asa ca-ti multumesc! totusi nu ma pronunt(inca sa zicem) la aceasta treaba. daca bagam si termeni filozofici semanam in expunere cu cornel dinu  :D


27-01-2007 21:49:48
   
?? Arriella
Cont Sters

Inregistat: 08-12-2006
Mesaje: 319

P. Pan 63 a scris:

Funny, da'  faptul c-ai transformat forumul asta intr-un chat, nu te deranjeaza  ? Pe n* topicuri nu gasesc altceva decat discutiile tale cu mihaidan sau tasha; on topic, off topic, nici nu mai are importantza, sunt doar replici intre voi care si-ar gasi locul mai degraba pe chat privat sau in mesagerie...
Oricum, tineam sa spun si asta, ca dupa mesajul primit de la webmaster, nu cred c-o sa mai fac multi purici p-aci, iar ce scrisai mai sus e inc-un motiv ca sa nu regret asta !
Sal'tare !
ATI facut forumul asta de doi bani,parca ati fi clanul lui peste (prajit) , aceleasi persoane scriu, si  ati transformat forumul in chat,asa incat ma retrag si eu ca si altii de pe aici, ramaneti sa vorbiti singuri,cei cativa care de fapt cred ca sunt doar doi(doua). V-am pupat din mers,ma duc pe alte forumuri unde se poate sa iti spui parerea fara a se sterge ceea ce scri.

Ultima modificare facuta de Arriella (27-01-2007 21:58:25)


27-01-2007 21:52:29
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

Arriella a scris:


P. Pan 63 a scris:

Funny, da'  faptul c-ai transformat forumul asta intr-un chat, nu te deranjeaza  ? Pe n* topicuri nu gasesc altceva decat discutiile tale cu mihaidan sau tasha; on topic, off topic, nici nu mai are importantza, sunt doar replici intre voi care si-ar gasi locul mai degraba pe chat privat sau in mesagerie...
Oricum, tineam sa spun si asta, ca dupa mesajul primit de la webmaster, nu cred c-o sa mai fac multi purici p-aci, iar ce scrisai mai sus e inc-un motiv ca sa nu regret asta !
Sal'tare !
ATI facut forumul asta de doi bani,parca ati fi clanul lui peste (prajit) , aceleasi persoane scriu si transforma forumul in chat,asa incat ma retrag si eu ca si altii de pe aici, ramaneti sa vorbiti singuri,cei cativa care de fapt cred ca sunt doar doi(doua). V-am pupat din mers,ma duc pe alte forumuri unde se poate sa iti spui parerea fara a se sterge ceea ce scri.

mai sa fie! pe langa faptul ca aveti dreptate si eu folosesc cateva posturi ca pe chat si-i corup sau sacai pe ceilalti, trebuie sa fiti oameni seriosi si sa analizati corect situatia!
1). nimeni nu a combatut postarile serioase si nu le-a bruiat!
2). doar cateva posturi sunt folosite in sistem chat, din care unul chiar asa se si numeste, altul este pentru a se saluta lumili la venire, altul la plecare... unul e de versuri si se scrie versuri pe el, chiar daca nu e vb de poezie in adevaratul sens al cuvantului..
3). forumul e locul unde are dreptul sa intre orice 3X-ist care plateste;
4). forumul , trebuie sa recunoasteti , are cam putini membri activi...
daca as mai continua ar insemna sa bat campii pt ca nu cunosc cu adevarat situatia reala a forumului, dar ganditi-va la cum vede un ochi nou situatia si analizati in perspectiva

Ultima modificare facuta de mihaidan (27-01-2007 22:06:34)


27-01-2007 22:05:28
   
?? ie_au_ba
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2006
Mesaje: 197
Lesbienele alea doua sunt de vina,cu vibratorul lor cu doua capete. SI ala care le admira nestiind ca sunt doar niste femei usoare e cel mai fraier. Funny, nu mai pune pozele alea,oricum sunt nasoale,si nu te mai da ceea ce nu esti,treci la cratita mai bine ca acolo iti este locul.

27-01-2007 22:07:33
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

ie_au_ba a scris:

Lesbienele alea doua sunt de vina,cu vibratorul lor cu doua capete. SI ala care le admira nestiind ca sunt doar niste femei usoare e cel mai fraier. Funny, nu mai pune pozele alea,oricum sunt nasoale,si nu te mai da ceea ce nu esti,treci la cratita mai bine ca acolo iti este locul.

eu sunt fraieru'... trebuia sa stie lumea ca sa nu se faca confuzii. nu de alta, dar daca stigi in gara: ba fraiere, ti-a cazut portofelul !... sa vezi cati intorc capul!  :)


27-01-2007 22:10:17
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Arriella a scris:


P. Pan 63 a scris:

Funny, da'  faptul c-ai transformat forumul asta intr-un chat, nu te deranjeaza  ? Pe n* topicuri nu gasesc altceva decat discutiile tale cu mihaidan sau tasha; on topic, off topic, nici nu mai are importantza, sunt doar replici intre voi care si-ar gasi locul mai degraba pe chat privat sau in mesagerie...
Oricum, tineam sa spun si asta, ca dupa mesajul primit de la webmaster, nu cred c-o sa mai fac multi purici p-aci, iar ce scrisai mai sus e inc-un motiv ca sa nu regret asta !
Sal'tare !
ATI facut forumul asta de doi bani,parca ati fi clanul lui peste (prajit) , aceleasi persoane scriu, si  ati transformat forumul in chat,asa incat ma retrag si eu ca si altii de pe aici, ramaneti sa vorbiti singuri,cei cativa care de fapt cred ca sunt doar doi(doua). V-am pupat din mers,ma duc pe alte forumuri unde se poate sa iti spui parerea fara a se sterge ceea ce scri.

Ariella draga...dar de ce nu intri mai des...normal ca am ajuns sa vorbim doar citiva daca altii se abtin..hai vino...ca+ti ducem dorul!


27-01-2007 22:50:21
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

ie_au_ba a scris:

Lesbienele alea doua sunt de vina,cu vibratorul lor cu doua capete. SI ala care le admira nestiind ca sunt doar niste femei usoare e cel mai fraier. Funny, nu mai pune pozele alea,oricum sunt nasoale,si nu te mai da ceea ce nu esti,treci la cratita mai bine ca acolo iti este locul.

ar trebui sa comentez cumva?
esti de-a dreptul penibil.... florine!


27-01-2007 23:23:25
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

ie_au_ba a scris:

mihaidan? tipu zice ca cele doua sunt cuplate..si ca el le-a pus-o la amandoua! asta ma deranjeaza..si sunt chiar interesante pozele!!!

florine, daca descoperai cine stie ce dosar de hotzie, trafic de persoane... sau mai stiu eu ce infractiune... zau ca aveai si tu o satisfactie...
dar sa afirmi deespre o femeie ca e bisexuala (pentru ca nu ma poti acuza ca as fi doar lesbiana :D )... si ca asta inseamna arderea ei pe rug in piatza publica.. e chiar ilar... :D

Si totusi, inainte de a deveni ridicol.. eu reafirm ca imi plac doar barbatii.. :) :)
ba mai mult, nici rasuflarea in ceafa nu suport de la o femeie...


27-01-2007 23:34:46
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
off...
ce a mai descoperit ?
care este problema pe aici ?
renu ai sa imi zici ceva ?
da?
oricum nu te ascult....zi mai tare....a? tot nu aud ?
zice ceva omuletul asta ?

ce ma deranjeaza acum ? ca s-a trezit din hibernare...,   primavara asta grabita , apar asteniile


28-01-2007 00:00:06
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
La Satu Mare a nins cam bine...totul este alb...iar de reni...or sa iasa mai la primavara la pascut...

28-01-2007 01:21:23
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
ma gandesc ca io as putea sa fiu singurul in masura sa rezolv problema... le invit pe inculpate la o cafea... le amenint, le fotografiez si or sa fie multumite si ele ca au avut parte de ceva frumos, si acuzatorul ca s-a adeverit si restul forumului ca am f inchis pt sechestrare de persoane... ce sarbatoare ar fi pe forum!

28-01-2007 01:24:24
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
asa mihaidan, vezi.....iti doresti sa fii un erou de ala din filme....
filme americane....


28-01-2007 01:51:54
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000
yeap... Bucuresti confidential... doar daca semeni cit de cit cu Russel Crowe, mihai

Ultima modificare facuta de SandieShaw (28-01-2007 01:58:05)


28-01-2007 01:56:00
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

da_si_nu a scris:

asa mihaidan, vezi.....iti doresti sa fii un erou de ala din filme....
filme americane....

vise mona! vise! dar ce sa fac daca alerg himerele pe chat? ma imbat cu apa rece si dau cu basca de asfalt pana ii sare motzul! cred ca daca as fi protagonistul ce am zis, as sta in celula mea si m-as intreba: care a fost mai buna? funny, mona , sau amandoua?   :)


28-01-2007 01:58:12
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

mihaidan a scris:

ma gandesc ca io as putea sa fiu singurul in masura sa rezolv problema... le invit pe inculpate la o cafea... le amenint, le fotografiez si or sa fie multumite si ele ca au avut parte de ceva frumos, si acuzatorul ca s-a adeverit si restul forumului ca am f inchis pt sechestrare de persoane... ce sarbatoare ar fi pe forum!

mda, mie au inceput sa-mi placa sedintele foto...
trece-ma pe lista... :D


28-01-2007 01:58:26
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
asa? ca sa vezi....mihai..cum stai cu aparatul.........(foto) ?

28-01-2007 02:02:02
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

da_si_nu a scris:

asa? ca sa vezi....mihai..cum stai cu aparatul.........(foto) ?

baterii reincarcabile... imaginea f buna(poate ca in timpul pozei predomina culoarea roz... si multe , multe stelute) face poze festin.


28-01-2007 02:09:53
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
si la timpul de expunere cum sta ?

tu te lauzi  asa-i ?


28-01-2007 02:11:44
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

da_si_nu a scris:

si la timpul de expunere cum sta ?

tu te lauzi  asa-i ?

poate face poze si in grup, dar pentru a fi clientul multumit e bine sa fie singur intr-un cadru adecvat.
nu face la minut! e nevoie de rabdare ...
normal ca ma laud: e un  junghi de aparat! l-as arunca dar nu am cu ce sa-l inlocuiesc. doar cu vorba(e drept ca limba noastra stramoseasca e dulce) nu poti rez mare lucru!


28-01-2007 02:20:16
   
?? ie_au_ba
Cont Sters

Inregistat: 31-12-2006
Mesaje: 197

ie_au_ba a scris:

Lesbienele alea doua sunt de vina,cu vibratorul lor cu doua capete. SI ala care le admira nestiind ca sunt doar niste femei usoare e cel mai fraier. Funny, nu mai pune pozele alea,oricum sunt nasoale,si nu te mai da ceea ce nu esti,treci la cratita mai bine ca acolo iti este locul.


  HOPAAA!! PE CUVANT CA NU AM SCRIS EU ASTA!

Ultima modificare facuta de ie_au_ba (28-01-2007 12:16:14)


28-01-2007 12:15:47
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002

ie_au_ba a scris:


ie_au_ba a scris:

Lesbienele alea doua sunt de vina,cu vibratorul lor cu doua capete. SI ala care le admira nestiind ca sunt doar niste femei usoare e cel mai fraier. Funny, nu mai pune pozele alea,oricum sunt nasoale,si nu te mai da ceea ce nu esti,treci la cratita mai bine ca acolo iti este locul.


  HOPAAA!! PE CUVANT CA NU AM SCRIS EU ASTA!



:D
ohh !!!

o luam de la capat....o rasucim si o facem colac ?
bah..iar i-ati furat contul lui renu ?


28-01-2007 12:20:44
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

mihaidan a scris:


1). nimeni nu a combatut postarile serioase si nu le-a bruiat!
2). doar cateva posturi sunt folosite in sistem chat, din care unul chiar asa se si numeste, altul este pentru a se saluta lumili la venire, altul la plecare... unul e de versuri si se scrie versuri pe el, chiar daca nu e vb de poezie in adevaratul sens al cuvantului..
3). forumul e locul unde are dreptul sa intre orice 3X-ist care plateste;
4). forumul , trebuie sa recunoasteti , are cam putini membri activi...
daca as mai continua ar insemna sa bat campii pt ca nu cunosc cu adevarat situatia reala a forumului, dar ganditi-va la cum vede un ochi nou situatia si analizati in perspectiva

Fara a ma erija in purtator de cuvant al vreunui "clan", ba nici macar "bisericutza", iata opinia mea :
1). Cum "postarile serioase" sunt al dracu de rare, sunt la fel de al dracu de greu de combatut ! :D
2). Reciteste ce s-a postat in ultimele zile cu un minim spirit critic obiectiv (mai greu in ce te priveste, dat fiind ca esti un adevarat "campion" al offtopicului !) sh-ai sa vezi ca aproape tot ce s-a scris sunt doar replici ale unui dialog, nu o dezbatere ideatica asa cum i-ar sta bine unui forum !
3). La fel si-n cazul chatului, numai ca acolo mana lunga a unei (in)justitii numita "surfing" , are grija sa pastreze "confreria chatistilor" departe de orice nou venit care nu se integreaza in turma !
4). Putine idei, putine dezbateri, putini membri activi... O inlantuire logica intre cauza si efect !


28-01-2007 12:23:34
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Uite Pane,daca rasfoiesti mai bine...gasesti chiar subiecte care ti se potrivesc..sint la inaltimea domniei tale...da' nu stiu cum faci ca pici tot pe cele subtirele sa zic asa..unde de ce sa nu recunoastem mai ne "prostim" si noi din cind in cind...pe cind la o dezbatere"ideatica"?
Asteptam...!


28-01-2007 13:12:52
   
?? Adam32
Cont Sters

Inregistat: 29-11-2006
Mesaje: 38
...ma deranjeaza o durere de cap ramasa de la spritzul de aseara

28-01-2007 14:09:18
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
pai nu trece cu zeama de varza ?

bine ca nu este de la vreo viroza....


28-01-2007 14:22:19
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631

P. Pan 63 a scris:


mihaidan a scris:


1). nimeni nu a combatut postarile serioase si nu le-a bruiat!
2). doar cateva posturi sunt folosite in sistem chat, din care unul chiar asa se si numeste, altul este pentru a se saluta lumili la venire, altul la plecare... unul e de versuri si se scrie versuri pe el, chiar daca nu e vb de poezie in adevaratul sens al cuvantului..
3). forumul e locul unde are dreptul sa intre orice 3X-ist care plateste;
4). forumul , trebuie sa recunoasteti , are cam putini membri activi...
daca as mai continua ar insemna sa bat campii pt ca nu cunosc cu adevarat situatia reala a forumului, dar ganditi-va la cum vede un ochi nou situatia si analizati in perspectiva

Fara a ma erija in purtator de cuvant al vreunui "clan", ba nici macar "bisericutza", iata opinia mea :
1). Cum "postarile serioase" sunt al dracu de rare, sunt la fel de al dracu de greu de combatut ! :D
2). Reciteste ce s-a postat in ultimele zile cu un minim spirit critic obiectiv (mai greu in ce te priveste, dat fiind ca esti un adevarat "campion" al offtopicului !) sh-ai sa vezi ca aproape tot ce s-a scris sunt doar replici ale unui dialog, nu o dezbatere ideatica asa cum i-ar sta bine unui forum !
3). La fel si-n cazul chatului, numai ca acolo mana lunga a unei (in)justitii numita "surfing" , are grija sa pastreze "confreria chatistilor" departe de orice nou venit care nu se integreaza in turma !
4). Putine idei, putine dezbateri, putini membri activi... O inlantuire logica intre cauza si efect !

de acord !
dar nu au fost infestate toate topicurile... crezi ca nu sunt constient de ceea ce am facut? problema e ca posteaza atat de putini ca pe celelalte nu ai avea cu cine sa "scrii". ca am abramburit eu pe aici e adevarat... dar nu am facut cu rautate  si nici cu scop!


28-01-2007 14:32:19
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
revin sa mai adaug urmatoarele: de ce pe topicurile pe care le-am creat s-a postat atat de mult? nu pentru ca e clar ca e nevoie si de ceva destindere si ca relatiile intre membri (in general) or fi slabute si ii leaga numai o viziune( cea despre forumul aranjat si serios), dar ca e clar oamenii or simti nevoia si de o relatie semireala, sau macar virtuala mai buna?
cati dintre forumisti se cunosc in adevaratul sens al cuvantului? nu cumva se ajunge ca sa fie mai solidar forumistul, deci mai putin interactiv si cand se simte foarte singur se retrage sau posteaza mai rar? nu stiti situatii cand s-au retras aparent nemotivat unele persoane care aveau ceva de spus?
ca orice societate are nevoie de mambri noi, e drept sa fie si de calitate... dar or sa intre si altii mai de proasta factura care or sa se autoelimine.


28-01-2007 14:41:16
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Mihaita, mai gajiule ?
Ia fa-ti in coase spre piranda sa ti vada la ochii !
Gargarita di baiat, tu tarii vorbariet esti, , ma galajiosuli ! Ia sa ti citeasca Majica sa ti zica di toati neamurilii si obiseiurilii!
Pai tu ti iei la vislii cu pipan  ? Ppipane, lasa mah baietul, ca ii nou pacilea, postati si voi mai condinsat si nu va ma cioroiti ca hultanii !!!
Ca acusica ma supar si postati fiecarii pi topicul vostru , ori ma pun si ferec forumul pi dinauntru cind suntiti si voi pacilea si arunc cheia pi fireastra!!!

Ultima modificare facuta de lauraMagic (28-01-2007 15:29:39)


28-01-2007 15:28:11
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Marinii, omul intielept nu s-ajita asa cum ma ajitai ieu mai divreme!Api dragi imi sint astia noii, dar nici di astia vechii nu m-as lasa , deh asa mi-s ieu di la mama mia di acasa.Dar cind vaz ca iestii citii un buboi diasta in fruntii si zicii la profil ca iel vriea piranda tinara si frumioasa zau ca imi sarii dracii aia marii !





Boieruli, ai tu  21 di ani ? Iesti tu casatorit  ?
Cinii sa ti ia pi tinii ? Poatii una surda, muta, oarba, dar si fara simturilii mirosului !!

Lasa fetilii in pacii, panaramo!!!!

Ultima modificare facuta de lauraMagic (28-01-2007 15:42:12)


28-01-2007 15:32:52
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
Stiati ca Windowsul isi rezerva 20 % din banda tu de net ?
intrati in run -> gpedit.msc
dati expand la administrative templates apoi iar expand la network
si un click pe QoS Packet Scheduler
O sa va apara o chestie cu Limit reservable bandwith
Va sugerez sa o activati si sa setati 0%. Daca o lasati dezactivata windowsul isi rezerva automat 20 % din banda de net pentru update-uri si toate cele care se face


30-01-2007 10:05:13
   
?? some_1
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2006
Mesaje: 97
da_si_nu vezi ca e Bill Gates in town poate o pui de un job la Microsoft:P  mersi pt sfatu de mai sus

01-02-2007 06:04:37
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
da, stiu ca a venit.....
l-am refuzat.....nu i-am acordat din timpul meu.deoarece sun prea ocupata cu acest forum....
daca doreste ceva...stie unde stau...stie nr meu de telefon...
:D :D :D


01-02-2007 12:26:53
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
mi-a zis billy.....
naspa cu windows.....sunteti ultima tara din europa unde ma pot da si eu mare si bengos....(  :D _|_ la linux )

la rusi nu ma duc.....aia au windows inainte sa il scot eu pe piata...au pach-uri inainte ca eu sa le fac....

mai am in africa sa merg dar cum nu imiplace caldura am venit la romania..sa va arat vista si ofice 2007....nu ca nu le-ati stii..dar asa .... poate cu ocazia asta o vad si pe da_si_nu....

Ultima modificare facuta de da_si_nu (01-02-2007 12:31:08)


01-02-2007 12:30:04
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
ma supara ca nu am sanie . in sfarsit s-a asezat ceva zapada si eu nu am sanie. daca ies la autostop oare ma ia cineva ? doar daca voi conduca eu la ata sau sarma,ce o fi !

01-02-2007 13:37:45
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
sanie ?
la propiu sau la figurat /? se spune ca nu mai avem voie sa utilizam in locurile amenajate , sacii de plastic, capacele de wc....copaite ect..in loc de sanii...

as vrea sa vad ce spune legea respectiva ca ar fi o sanie......nu cumva in UE trebuiesc si acestea omolagate ?


01-02-2007 15:03:15
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
ma cac eu asa pe romaneste pe zicerile lor !!!!!!!  nu o sa vina nimeni sa imi ia de sub cur sacul sau ce-oi avea, pt ca asa i s-a sculat lu' ala sau lu' celalalt ! HA, HA ...,ce sa spun...!!!
hai sa omologam saniile si sa le echipam cu anti-soc...daca ma opresc cumva intr-un stalp si imi fac omleta ouale ? imi da altele nastase ca si asa are prea multe


01-02-2007 15:07:52
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
:D
sa vedem..daca sigurarea obligatorie de viata prevede si asa ceva.....
sau stai.....cas-ul se plateste....si stiu persoane care de 10 ani nu au luat nici macar un medicament compensat..si nici nu au avut nevoie de acei bani.....

este adevarat ...multi au platit asigurari.......dar nu si-au busit masina......
sa presupunem ca in aceste cazuri..oricine poate avea nevoie de un ajutor..in caz de necaz...


dar ce ne facem cu celelate legi lale Ue care vin sa ne " desfiinteze " vechile obiceiuri ?

Ultima modificare facuta de da_si_nu (01-02-2007 15:11:45)


01-02-2007 15:11:22
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
facem comparatie intre SUA  si UE ?

01-02-2007 15:12:36
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
vor ramane obiceiurile si mai departe ! va fi exact ca si pe vremuri cand ai mei fierbau tuica de pruna in bucatarie pe ascuns si fara sa observe vreun vecin ! nu o sa vina la mine nimeni sa imi spuna  ce si cat sa mananc ori pe ce sanie sa imi duc copilul pe dealuri ! voi sti eu sa am grija de el mai bine decat te miri ce parvenit de doi lei ! NU?

01-02-2007 15:17:55
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
da....
anesteziem porcul ? il impuscam ?
:) o noua meserie.....impuscator ( cu atestat  ) de porci


nu stiu de ce.dar se pare ca micii industriasi....micii si multii pastratori de traditi....adica cei care inca mai tin de cultura, traditiile...sunt pusi in situatii dificile....


01-02-2007 15:23:05
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
UE-ul ne v a ridica sau ne va distruge ?
Ne va face sa ne pierdem identitatea ?
tinem noi romanii asa mult la mamaliga, palinca, brinza si ale produse de ale noastre ?
sunt ele asa de periculoase sau asa de competitive.in fata pietei UE ?


01-02-2007 15:25:28
   
?? mihaidan
Cont Sters

Inregistat: 18-01-2007
Mesaje: 631
mie situatia mi se pare extrem de grava! si asta pt ca nu se tine cont de populatia rurala.e vorba de un procent mult prea mare care o sa moara de foame. nici 20% nu au capacitatea sa se adapteze noilor conditii!
taranii au pensii mici, nu au salarii... pamantul "mananca " multi bani, productia e mica si produsele destul de ieftine.
daca or sa fie nevoiti sa vanda materie prima(lapte, grau, porumb) si nu vor putea sa vanda si produse finite(branza, carne, oua) vor intra in colaps! vor fugi din sate! vor trai in mizerie si mai mare!
satele au fiintat natural aproape de ape care asigurau hrana si materii prime(stuf, papura) in perioadele in care vanatoarea si agricultura nu mai faceau "fatza". vanatoarea a fost aproape eliminata si la fel si pescuitul. acestea doua au trebuit inlocuite cu ceva:cresterea productivitatii agricole (cereale si zootehnie), adica gospodarii dezvoltate. acum se strica si acest ultim si mizer echilibru!


01-02-2007 18:16:06
   
?? lauraMagic
Cont Sters

Inregistat: 30-05-2005
Mesaje: 483
Ita Marinii! Aista ari drieptate mai abitir ca ochiosul ala Isarescu de din valii!!
Marinii, vai di cururlii noastrii !
Taranii neavind ce sa manincii, or sa isi vinda paminturili si o sa si mutii la oras.Asa or venii Companiili si Bogatanii si ne-o cumpara vitilii si paminturili pi nimik toata!!!
Vai de patlagelele noastre Marinii !!


01-02-2007 18:43:59
   
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
am vorbit cu " Monstrul"..
desi eram pe mesenger ii auzeam maselele trosnind.....
cred ca unii oameni scuipa flacari........din cauza arsurilor care le au la la stomac....


02-02-2007 02:57:31
   

P. Pan 63
Barbat

Intretin discutiile

Inregistat: 09-06-2005
Mesaje: 3359

da_si_nu a scris:

UE-ul ne v a ridica sau ne va distruge ?
Ne va face sa ne pierdem identitatea ?
tinem noi romanii asa mult la mamaliga, palinca, brinza si ale produse de ale noastre ?

....branza, barza, varza... Pe pariu ca si peste 'enshpe ani, tot o sa tziu porcu sub genunche ? C-o sa-mi fierb prunele shi tescovina-n shura ? 'Ai-da-deeeeee !!!! Io bag seama ca Europa asta nu stie inca cu cine si-a pus in plug !!!! :x:x:x


02-02-2007 10:00:24
   
?? costelino1
Cont Sters

Inregistat: 19-05-2006
Mesaje: 685

da_si_nu a scris:

facem comparatie intre SUA  si UE ?

de ce nu faci intre Romania si Congo ?


02-02-2007 10:21:39
   
andreeas74
Femeie

Moderator

Inregistat: 29-03-2005
Mesaje: 4918
exista?? :rolleyes:

02-02-2007 15:09:01
   
Pagini: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 ... 81    
Mergeti la