Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / legile fizicii    
Autor
Mesaje Pagini: 1
?? 2late
Cont Sters

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 22
..ce ar fi daca intr-o buna zi s-ar descoperi ca legile fizicii dupa care noi oamenii ne conducem , sint gresite? sau o parte sau doar una foarte importanta?. ce ar fi daca ai putea condensa timpul si spatiul sau dacaa l-ai putea dilata dupa bunul plac atunci cind ai vrea?....e? ai vreasa fi atunci cu persoana iubita? sa nu se mai termine niciodata clipa aia? te-ai satura la un moment dat? ce ar fi daca ai putea fi chiar acum acolo unde vrei si cu cine vrei? ai fi fericit? sau nefericit la gindul ca pina la urma asta se va sfirsi ? atitea intrebari, aproape nici un raspuns..dar daca ne gindim altfel...cu totii am avut unul sau mai multe deja-vu- uri....daca de fapt traim in mai multe realitati paralele care culmea, la un moment dat se intersecteaza, .....? faptul ca traim acel deja-vu e destul de ciudat...daca de fapt am putea sau chiar sintem cu persoana iubita exact acolo unde trebuie exact in timpul in care trebuie sa fim si daca de fapt realitatea adevarata , adica una din ele este alta si nu asta? am fi mai fericiti? ne face oare sa fim fericiti gindul ca in chiar momentul asta am putea sau chiar sintem acolo cu persoana iubita? stiu e destul de ciudat sau poate eu sint ciudat sau poate ....cine stie...sper ca intr-o buna zi sa realizez ca de fapt sint altundeva si asta e doar un vis, pentru ca e prea greu sa fie adevarat....pina la ziua aia , va multumesc pentru ca ati citit...respect

08-04-2007 11:10:58
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Cred ca daca am putea "dilata" spatiul cum spui tu,am putea gusta mai mult din acele momente de fericire...=)
  Senzatii de deja-vu am avut toti,toti am trait macar o data sau de doua ori in viata momente cind intalnind anumite persoane sa simtim ca le stim de o viata...sa simtim ca putem continua anumite stari...=(
  Dar uneori simti ca totul este amagire....
        :rolleyes:


08-04-2007 11:51:36
   
?? wersus
Cont Sters

Inregistat: 23-12-2006
Mesaje: 1107
asta tine de cea de-a patra dimensiune ! care exista, doar ca nu e palabila-tangibila capacitatilor noastre de perceptie...si  de ''lacunele'' imense ce le are omul in creierul lui.
lumi paralele...,multe lumi paralele create de imaginatia bogata  a omului
legile fizicii pe acest pamant pe care am fost creati/nascuti au fost si vor ramane valabile. atat doar ca s-ar mai adauga mult mai multe pe langa cele cunoscute. au fost detectate adevarate breshe in timpul nostru real. intersectia timpului nostru cu cel al altor lumi paralela pot duce la catastrofe fizice de ambele parti.
la fel cum nu iese fum fara foc se presupune ca multe filme care ''trateaza'' acest subiect sunc create pe date exacte si cat se poate de reale. vin suspiciosii si ''ateii'' in d-ale d-astea si neaga totul luand  in batjocura afirmatiile,mesajul transmis . pai tocmai pe asta se bazeaza  si creatorii adevarului acesta. ei sunt acoperiti pt o situatie ulterioara in care li se vor fi reprosat ca nu au adus la cunostinta nimanui ceea ce ei cunosc.  e un fel de analogie a spionajului si contraspionajului.

e un subiecat care are nevoie de multe mese sicoate tocite pt a-l intoarce pe multe fetze, ca pe toate nu  suntem capabili sa o facem


08-04-2007 13:29:47
   
Pagini: 1    
Mergeti la