Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu sīnteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / Ce emisiune imi place.    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 10 11 12 13
da_si_nu
Femeie

Moderator

Inregistat: 12-02-2005
Mesaje: 10002
nu am inteles termenul de puicuta la frigider...
super insa ideea cu gheata si cu patinatul.... :(


21-10-2006 00:00:26
   
?? fii-a-mea
Cont Sters

Inregistat: 13-06-2005
Mesaje: 505

da_si_nu a scris:

nu am inteles termenul de puicuta la frigider...
super insa ideea cu gheata si cu patinatul.... :(

nu e nici un substrat...e un banc daca nu ai observat...


22-10-2006 03:22:03
   
?? mihai
Cont Sters

Inregistat: 20-09-2006
Mesaje: 130

fii-a-mea a scris:


da_si_nu a scris:

nu am inteles termenul de puicuta la frigider...
super insa ideea cu gheata si cu patinatul.... :(

nu e nici un substrat...e un banc daca nu ai observat...
OF,of,,mai,,mai ,,,si credeam ca numai eu sunt blonda pe aici,,,,,

24-10-2006 15:04:10
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
in ultima perioada n'am prea avut timp de tv ...dar incerc sa urmaresc :
"dansez pt tine" shi 'nora pentru mama"


11-04-2007 15:06:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Exact la asa ceva ma uit si eu..."nora pentru mama"urmaresc zilnic...ma amuza...=)

11-04-2007 20:14:46
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132
in afara de Clona... nu urmaresc nimic la TV... de o buna bucata de vreme
chiar? am tv in casa? :rolleyes:


11-04-2007 20:29:08
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ai net in schimb si asta iti ia tot timpul...nu? =D=D

12-04-2007 00:24:33
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Fara sa realizezi,televizorul iti vara-n cerebel imagini parazitare de reclama la:cafea,detergenti,hartie igienica,bauturi alcoolice,produse media,autoturisme,asigurari,etc, - toate intinse pe 20 minute de spatiu publicitar.
    Iar in loc sa te uiti la televizor:
-poti consuma la sala de fitness 350 calorii/ora;
-poti citi zece(10) carti de cel putin 300 de file;
-te poti epila de 220 ori(stim,pare stupid,dar este relevant);
-poti face sex-maraton(ok,in portii de 30 de minute/partida,inseamna vreo 220 de ori/an).
-poti merge la cumparaturi;
-poti sa faci sporturi extreme,cu antrenamentul inclus;
-poti sa pleci in vacanta(patru zile doar,dar ce mai conteaza);
-te relaxezi,pur si simplu,in gradina,trantita pe-o banca sau direct in iarba.
  =D=D=D


12-04-2007 00:34:31
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142

tasha 1951 a scris:

Ai net in schimb si asta iti ia tot timpul...nu? =D=D
Ne impartim viata intre televizor si net,si uitam sa iesim sa vedem pomii infloriti si frumusetea naturii. Mi-am propus sa ma mut intr-un sat transilvanean(imi place Transilvania mult de tot), daca sunteti prietenii mei ce ma sfatuiti,sa las Bucurestiul pt o casa la tara ? Ma atrage mult ideea de gradina unde sa am cateva rosii si zarzavaturi,sa stiu ca mananc ceva curat,bineinteles ca nu m-as ocupa de agricultura si nici de animale ca sunt vegetariana,dar m-as plimba cu bicicleta cat e ziua de lunga. Oare daca fac asta o sa regret ,o sa duc dorul metropolei?

15-04-2007 18:55:10
   
?? bosss
Cont Sters

Inregistat: 26-12-2005
Mesaje: 861

cenusareasa31 a scris:


tasha 1951 a scris:

Ai net in schimb si asta iti ia tot timpul...nu? =D=D
Ne impartim viata intre televizor si net,si uitam sa iesim sa vedem pomii infloriti si frumusetea naturii. Mi-am propus sa ma mut intr-un sat transilvanean(imi place Transilvania mult de tot), daca sunteti prietenii mei ce ma sfatuiti,sa las Bucurestiul pt o casa la tara ? Ma atrage mult ideea de gradina unde sa am cateva rosii si zarzavaturi,sa stiu ca mananc ceva curat,bineinteles ca nu m-as ocupa de agricultura si nici de animale ca sunt vegetariana,dar m-as plimba cu bicicleta cat e ziua de lunga. Oare daca fac asta o sa regret ,o sa duc dorul metropolei?

diano nu cred ca dai tu partidele de amor pe o plimbare cu bicicleta pe ulita   :D   :D


15-04-2007 18:59:36
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Amor se poate face si la tara ,ca doar nu o sa stau ne ... Gasesc eu acolo vreunul care sa ma faca fericita cand si cand.

15-04-2007 19:03:02
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

cenusareasa31 a scris:

Amor se poate face si la tara ,ca doar nu o sa stau ne ... Gasesc eu acolo vreunul care sa ma faca fericita cand si cand.

Uite,Cenusareaso,eu una,sincer nu cred ca as putea lasa viata asta tihnita dintr-un municipiu,sau chiar din orasul meu unde am casa(de cand mi-a murit sotul aici vin doar in weekend)stau la Satu Mare la apartament,si uneori si aici simt ca ma sufoc,simt nevoia sa ies in curte,sa aud pasarile cantand,sa vad pomii infloriti,florile de pe aleea spre intrarea in casa,gradina cu zarzavaturi,oamenii rabdatori,omenosi,cu bun simt,respectuosi...greu mi-ar fi sa spun gata..plec,ar trebui sa gasesc pe cineva tare deosebit sa pot spune asta...lucru care cum sa spun "rara avis" in zilele noastre...so,..daca gasesti pe cineva care sa-ti placa nu te gandi mult..fa-o ,rupe-te de metropola...=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (15-04-2007 23:20:18)


15-04-2007 23:19:18
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142

tasha 1951 a scris:


cenusareasa31 a scris:

Amor se poate face si la tara ,ca doar nu o sa stau ne ... Gasesc eu acolo vreunul care sa ma faca fericita cand si cand.

Uite,Cenusareaso,eu una,sincer nu cred ca as putea lasa viata asta tihnita dintr-un municipiu,sau chiar din orasul meu unde am casa(de cand mi-a murit sotul aici vin doar in weekend)stau la Satu Mare la apartament,si uneori si aici simt ca ma sufoc,simt nevoia sa ies in curte,sa aud pasarile cantand,sa vad pomii infloriti,florile de pe aleea spre intrarea in casa,gradina cu zarzavaturi,oamenii rabdatori,omenosi,cu bun simt,respectuosi...greu mi-ar fi sa spun gata..plec,ar trebui sa gasesc pe cineva tare deosebit sa pot spune asta...lucru care cum sa spun "rara avis" in zilele noastre...so,..daca gasesti pe cineva care sa-ti placa nu te gandi mult..fa-o ,rupe-te de metropola...=)
Uite,exact asta imi lipseste, sa stau pur si simplu in curte si sa admir peisajul,sa ma uit la cer si la pasarele.AM o prietena care si-a luat o casa aproape de Bucuresti,si uneori,vara,ma duc cu ea acolo,are o curte mare si credeti-ma ca chiar imi face placere sa o ajut la lucrul in gradina, la rosii,la toate cate are pe acolo,nu pune pt vanzare ,ci doar pt consumul propriu,asa ca e o incantare sa merg acolo.Are un nuc mare acolo,si stam la umbra lui unde are o masuta,e liniste si se aud doar cantecele pasarilor si cand si cand cate un cocos care canta. Numai ca ....hai sa privim si partea mai putin placuta: nu are baie , nu are canalizare, se spala la lighean , iarna incalzeste doar camera in care sta, wc-ul e in curte. Oare m-as putea obisnui cu asta?

16-04-2007 12:34:14
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Chestia cu baia se poate rezolva si la margine de oras..chiar si acolo se poate fora un put cu hidrofor,spre a avea continuu apa..so,...asta nu e un motiv...
  La mine chiar a fost o incantare ca am stat doua zile acasa,singurul lucru care m-a deranjat a fost lupta cu amintirile legate de sotul meu...in rest...acolo este sufletul meu...=)


16-04-2007 13:15:58
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Eu cred ca locurile pe unde am copilarit sau am stat mai mult, ne raman in amintire, chiar daca atunci cand ne mutam nu ne dam seama imediat,ramanem cu o nostalgie.

16-04-2007 17:20:05
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Absolut,te cred...si apoi copilaria este cea mai frumoasa perioada a vietii,cea mai inocenta...cum sa nu-ti amintesti cu drag de ea...vezi,eu tocmai de aceea mi-am dorit o casa pe o strada linistita(nu ascund nici faptul ca fiind intr-o vacanta la o prietena de-a mea din Franta,am vazut ca in occident toti bogatasii aleg un loc intr-o zona aerisita sa zic asa,asta m-a facut si pe mine sa-mi aleg imediat dupa revolutie asa ceva....),conteaza deci zona in care o ai foarte tare...eu personal am nimerit si niste vecini super...deci...=)

16-04-2007 18:11:10
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142
Ma bucur pentru tine,tasha. Aerul curat conteaza foarte mult, problema e ca greu ne putem desparti de conditiile pe care ni le ofera viata in apartamentele acestei metropole. Cred ca ne-am obisnuit si cu zgomotul masinilor,poluarea,, etc.

17-04-2007 00:17:41
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Ma rog,asta e alegerea ta,uite imi amintesc inainte vreme sotul meu pleca la sedinte la Bucuresti,cand se intorcea stii ce-mi spunea?"hai sa iesim undeva la iarba verde..." si ma ducea undeva aproape cu granita ruseasca la Huta...la niste prieteni..stateam sub umbra unui copac si savuram frumusetea naturii salbatice...la un pahar de vin,vorba,sau mai stiu eu ce era...deci vezi..aici e frumusetea adevarata a vietii...sa te poti bucura de lucrurile simple dar bogate altminteri..=)

17-04-2007 00:56:19
   
fun-funny
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-12-2006
Mesaje: 5132

cenusareasa31 a scris:

Ma bucur pentru tine,tasha. Aerul curat conteaza foarte mult, problema e ca greu ne putem desparti de conditiile pe care ni le ofera viata in apartamentele acestei metropole. Cred ca ne-am obisnuit si cu zgomotul masinilor,poluarea,, etc.

din cite imi aduc aminte din postarile tale mai vechi... nu esti nascuta in capitala. Cred ca dorul "de origini" ne ajunge mai devreme sua mai tirziu pe toti... Daca ai avut sansa sa cunosti si linistea si verdeata si aerul curat... atunci ti-l vei dori din nou... mai ales dupa ce toata nebunia tineretii incepe sa se calmeze.
conditiile de apartament nu mai sint o problema (ca doar nu te vei duce in locuri nebatute de picior omenesc?! )
personal, nu cunosc decit bucurestiul... si, cel putin acum... nici nu imi trece prin cap sa parasesc asfaltul pentru verdeata.. :( Dar, cred ca va veni si vremea aceea....


17-04-2007 03:00:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Poate da...poate nu...depinde te tine...de ce iti va oferi viata mai departe...poate la o adica..daca stiu si eu?...chiar si eu as cocheta pentru o vreme pentru cativa ani de capitala,...parca poti sa stii...?;)

17-04-2007 03:05:26
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142

tasha 1951 a scris:

Ma rog,asta e alegerea ta,uite imi amintesc inainte vreme sotul meu pleca la sedinte la Bucuresti,cand se intorcea stii ce-mi spunea?"hai sa iesim undeva la iarba verde..." si ma ducea undeva aproape cu granita ruseasca la Huta...la niste prieteni..stateam sub umbra unui copac si savuram frumusetea naturii salbatice...la un pahar de vin,vorba,sau mai stiu eu ce era...deci vezi..aici e frumusetea adevarata a vietii...sa te poti bucura de lucrurile simple dar bogate altminteri..=)
Frumos spus,dar cred ca noi am uitat sa ne bucuram de lucrurile marunte. Am de toate si tot nu sunt fericita,asta putem spune majoritatea dintre noi,pentru ca nu ne saturam sa agonisim tot mai mult ,si cu cat avem mai mult cu atat suntem mai nefericiti.

17-04-2007 12:56:10
   
cenusareasa31
Femeie

Nou venit

Inregistat: 31-03-2007
Mesaje: 142

fun-funny a scris:


cenusareasa31 a scris:

Ma bucur pentru tine,tasha. Aerul curat conteaza foarte mult, problema e ca greu ne putem desparti de conditiile pe care ni le ofera viata in apartamentele acestei metropole. Cred ca ne-am obisnuit si cu zgomotul masinilor,poluarea,, etc.

din cite imi aduc aminte din postarile tale mai vechi... nu esti nascuta in capitala. Cred ca dorul "de origini" ne ajunge mai devreme sua mai tirziu pe toti... Daca ai avut sansa sa cunosti si linistea si verdeata si aerul curat... atunci ti-l vei dori din nou... mai ales dupa ce toata nebunia tineretii incepe sa se calmeze.
conditiile de apartament nu mai sint o problema (ca doar nu te vei duce in locuri nebatute de picior omenesc?! )
personal, nu cunosc decit bucurestiul... si, cel putin acum... nici nu imi trece prin cap sa parasesc asfaltul pentru verdeata.. :( Dar, cred ca va veni si vremea aceea....
Asa e , am crescut in Covasna,(intr-un sat) si credeti-ma ca gospodarii ca acolo rar mi-a mai fost dat sa vad,si oameni atat de curati si de primitori. Deaia iubesc eu ungurii,doar cine nu a stat intre ei poate sa ii vorbeasca de rau.

17-04-2007 12:58:38
   
adiyna
Femeie

Ii cunosc pe toti

Inregistat: 25-03-2005
Mesaje: 1698
Tashica ...stiu ca tu urmaresti "nora pt mama" ..
Ai idee pe la ce ora este noaptea? ...
Ca de ceva timp ...nu mai dau deloc peste ea! :(

Ultima modificare facuta de adiyna (23-04-2007 14:57:49)


23-04-2007 14:57:35
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

adiyna a scris:

Tashica ...stiu ca tu urmaresti "nora pt mama" ..
Ai idee pe la ce ora este noaptea? ...
Ca de ceva timp ...nu mai dau deloc peste ea! :(
Noapte o urmaresc si eu...de obicei la 1,30 ...dar alteori mai repede...ma rog mai schimba si ei programul...=(

07-05-2007 00:42:32
   
?? IRENNE43
Cont Sters

Inregistat: 29-12-2006
Mesaje: 1625
Adinuta ,stai mami linistita ca majoritatea se baga la somn tarziu...important este ca atunci cand organismul da semnale de epuizare e bine sa folosim noaptea pentru somniki...
adiyna a scris:

Tashica ...stiu ca tu urmaresti "nora pt mama" ..
Ai idee pe la ce ora este noaptea? ...
Ca de ceva timp ...nu mai dau deloc peste ea! :(


07-05-2007 00:49:05
   
?? ossy
Cont Sters

Inregistat: 03-01-2005
Mesaje: 1185
Stiam eu ca exista si un topic mai adecvat unde sa-mi exprim frustrarea :D
Tonomatul dp2!Oana Zavoranu!CATASTROFA!IMi-ar veni sa scriu foarte multe despre "creierul" e!pUR SI SIMPLU M-A SOCAT!A aparut dandu-se mare ca vezi doamne are curajul sa cantae live.GROAZNIIIIIC!Am vazut in "funny moments"la megastar voci placute fatza de ea!Asta-i una!Ne-a chinuit de vre-o 3-4 ori.Dar cand si-a permis cineva s-o critice la telefon....dau cel mai relevant exemplu dintr-un sms:"Oana,esti varianta feminina al lui Becali"punct!


20-05-2007 19:23:18
   
Pagini: 1 ... 10 11 12 13    
Mergeti la