Forum
- pur si simplu -
Inceput | Cautare | Inregistrare | Conexiune

Nu snteti conectat.
Forum / Discutii Diverse / A iubii pe cine nu merita    
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 33
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
Femeile inteligente sunt de obicei singure,necasatorite,tocmai datorita faptului ca au pretentii mari,asta nu o spun eu,ci a spus-o un psiholog.Iar odata cu varsta cresc si pretentiile, plus ca intervin tabieturile,si e din ce in ce mai greu sa gasesti ceva pe placul tau,iti gasesti placerea in carti,in studiu,tocmai pt ca dobandind inteligenta si intelepciune femeia este foarte pretentioasa la cel care sa-i stea alaturi.Simt asta pe pielea mea,doresc sa ma indragostesc,dar nu gasesc ceva care sa se ridice la nivelul asteptarilor mele,daca e dragutz,constat ca e mitocan,daca e bun la pat,nu indeplineste alte conditii,si tot asa. Odata m-am intrebat de ce i-am iubit pe "fostii" si mi-am dat seama ca am iubit doar barbati care,cu toate ca erau mereu in preajma mea,nu incercau sa ma cucereasca,sau cel putin nu aratau asta,ci se faceau placuti prin comportamentul lor manierat si hazliu(femeile adora barbatii comici). Si pana la urma bineinteles ca intervine situatia cand "la drum de seara" el incearca timid un sarut,iar tu ca femeie te lasi,pentru ca visai la asta,iti doreai acel sarut. Asa ca ii dau dreptate lui Tasha cand spune ca femeile aleg barbatii si nu invers.

30-10-2007 17:58:18
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Asa este ...oricat s-ar bate ei pe piept!=)

30-10-2007 22:22:17
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Faptul că voi ne alegeţi pe noi poate fi consecinţa faptului că, dacă ar fi după noi, am alege muuuuuulte femei, nu doar una ;)

30-10-2007 22:24:19
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Faptul că voi ne alegeţi pe noi poate fi consecinţa faptului că, dacă ar fi după noi, am alege muuuuuulte femei, nu doar una ;)
Asta oricum ramine la latitudinea voastra...alegeti prin casatorie una..dar dupa...lumea-i a voastra!=)

30-10-2007 22:26:21
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Până la urmă, nu sunt chiar aşa mari diferenţele între bărbaţi şi femei. Doar societatea a pus etichetele: un bărbat care umblă cu mai multe femei e "don Juan", cuceritor, etc. în timp ce o femeie care umblă cu mai mulţi bărbaţi e o curvă.
Fiecare (bărbat sau femeie) trăieşte după cum doreşte :)


30-10-2007 22:29:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Imi cer scuze femeilor......care se simt...
Dar stam si ne intrebam ....
Ar mai fi femeile CURVE daca n-ar exista si CURVARI....???!!!!
=D=D=D


30-10-2007 22:33:02
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

tasha 1951 a scris:

Imi cer scuze femeilor......care se simt...
Dar stam si ne intrebam ....
Ar mai fi femeile CURVE daca n-ar exista si CURVARI....???!!!!
=D=D=D


Bine spus! Dar, pentru a vedea asta, trebuie să ai curiozitatea şi răbdarea să te uiţi pe ambele laturi ale problemei ;)


30-10-2007 22:34:29
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Voi barbatii stiti mai bine rau cu ele dar mai rau fara ele!!!
Pana si acele gen de femei isi au rostul lor in viata de zi cu zi...
Activitatile lor fac lumea sa se invarta ca orice lucru obisnuit!!!


30-10-2007 22:35:10
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Ei, acum nu cad în extrema cealaltă, să ridic femeile la superlativ :)
Femeile îşi au rostul şi meritele lor, iar bărbaţii pe ale lor. Deşi, în ziua de azi, cu câteva bănci de spermă bine aprovizionate v-aţi descurca de minune şi fără noi! :D
Noroc că mai avem şi noi o speranţă cu clonarea asta... :)


30-10-2007 22:41:07
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Eu cred ca termenul de ''c****'' nu se atribuie neaparat femeii....acum lumea,de fapt noi toti,la un moment dat folosim termenul...in gluma,pt a jigni sau poate pt a excita o persoana,sinonim cu persoanele care sunt prefacute... si DA chiar daca unii nu recunosc la un moment dat toti dintre noi am fost intr-o oarecare masura(curve  de oameni)....cred ca oricine are nevoie cateodata sa-si descopere''exploateze'' si '''cealalta parte"""fara rusine fratilor!!!!!! (cat nu deranjam pe altii e ok!)!!!.....=)

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (30-10-2007 22:46:14)


30-10-2007 22:45:14
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
De acord. Eu mă refeream la faptul că în societate tinde să fie acceptat şi chiar apreciat un bărbat cu multe cuceriri la activ, în timp ce o femeie care face un lucru similar e înfierată.

30-10-2007 22:48:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
C*****e un cuvant din vechiul drept canonic...dar am evoluat intre timp...nu e perimat? doar pentru ca exista femei care nu se incadreaza in cliseele morale ale bisericii, pot fi judecate? sau pot fi judecate femeile care cauta placere? Pentru ca termenul e generic, nu se refera explicit la femeia care se prostitueaza, ci la cele care duc o viata desfranata...Si sunt destule femei care fac sex pentru ca le place si nu primesc bani sau cadouri pentru asta...Pentru mine femeia trebuie sa fie tipa in pat, altfel e insipida...

Ultima modificare facuta de tasha 1951 (31-10-2007 02:31:08)


30-10-2007 22:53:06
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
SA stiti ca multe femei se marita doar pentru a avea un paravan,pentru ca sub statutul de femeie "la casa ei" sa isi poata face de cap. Poate n-ar fi rau sa fac si eu asta,chiar mi-a trecut prin cap vazand altele carora le merge bine afacerea. Sa imi iau prostul care sa faca ce spun eu,si sa fie in stare sa jure in fata oricui pt fidelitatea mea,pai nu?

31-10-2007 00:49:12
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

onoyoko a scris:

SA stiti ca multe femei se marita doar pentru a avea un paravan,pentru ca sub statutul de femeie "la casa ei" sa isi poata face de cap. Poate n-ar fi rau sa fac si eu asta,chiar mi-a trecut prin cap vazand altele carora le merge bine afacerea. Sa imi iau prostul care sa faca ce spun eu,si sa fie in stare sa jure in fata oricui pt fidelitatea mea,pai nu?

Asa o fi ca prea o zici cu foc!=D


31-10-2007 02:32:23
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:

SA stiti ca multe femei se marita doar pentru a avea un paravan,pentru ca sub statutul de femeie "la casa ei" sa isi poata face de cap. Poate n-ar fi rau sa fac si eu asta,chiar mi-a trecut prin cap vazand altele carora le merge bine afacerea. Sa imi iau prostul care sa faca ce spun eu,si sa fie in stare sa jure in fata oricui pt fidelitatea mea,pai nu?


Cred că întrebarea care s-ar pune ar fi cum te-ai simţi tu făcând aşa ceva. Nu pe principiul că "şi altele o fac, o pot face şi eu", sau "nu m-ar deranja prea tare", ci dacă ai face-o, într-adevăr, fără pic de remuşcare. :)
Pe de altă parte, există şi alte variante: căsătorie în care ambii sunt deschişi faţă de dorinţele celuilalt sau... de ce neapărat trebuie să te căsătoreşti?


31-10-2007 11:37:01
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:


onoyoko a scris:

SA stiti ca multe femei se marita doar pentru a avea un paravan,pentru ca sub statutul de femeie "la casa ei" sa isi poata face de cap. Poate n-ar fi rau sa fac si eu asta,chiar mi-a trecut prin cap vazand altele carora le merge bine afacerea. Sa imi iau prostul care sa faca ce spun eu,si sa fie in stare sa jure in fata oricui pt fidelitatea mea,pai nu?


Cred că întrebarea care s-ar pune ar fi cum te-ai simţi tu făcând aşa ceva. Nu pe principiul că "şi altele o fac, o pot face şi eu", sau "nu m-ar deranja prea tare", ci dacă ai face-o, într-adevăr, fără pic de remuşcare. :)
Pe de altă parte, există şi alte variante: căsătorie în care ambii sunt deschişi faţă de dorinţele celuilalt sau... de ce neapărat trebuie să te căsătoreşti?

Asa este Lake...ai pus bine intrebarea!!!


31-10-2007 12:01:26
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Lake a scris:


onoyoko a scris:

SA stiti ca multe femei se marita doar pentru a avea un paravan,pentru ca sub statutul de femeie "la casa ei" sa isi poata face de cap. Poate n-ar fi rau sa fac si eu asta,chiar mi-a trecut prin cap vazand altele carora le merge bine afacerea. Sa imi iau prostul care sa faca ce spun eu,si sa fie in stare sa jure in fata oricui pt fidelitatea mea,pai nu?


Cred că întrebarea care s-ar pune ar fi cum te-ai simţi tu făcând aşa ceva. Nu pe principiul că "şi altele o fac, o pot face şi eu", sau "nu m-ar deranja prea tare", ci dacă ai face-o, într-adevăr, fără pic de remuşcare. :)
Pe de altă parte, există şi alte variante: căsătorie în care ambii sunt deschişi faţă de dorinţele celuilalt sau... de ce neapărat trebuie să te căsătoreşti?
La mine casatoria inseamna doar a sta impreuna cu cineva,ca de semnat vreun act nici gand,nu as mai face asa ceva,stiti cum se zice :ai semnat cu tocul ti-ai f.... norocul.

31-10-2007 13:28:51
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Nu vreau să îţi dau "lecţii de viaţă", dar mi se pare că pui problemele destul de dur ("ori aşa, ori deloc"). Cred că, într-o relaţie, e nevoie să lase fiecare de la el. Altfel, fiecare lucru de genul "eu asta nu o fac" sau "eu numai aşa vreau" va creşte, devenind motiv de dispută. Sunt de ajuns câteva mărunţişuri de acest gen din partea amândurora (am citit un studiu care spunea că două dintre problemele care creează cel mai des probleme într-un cuplu sunt modul în care se pune sulul de hârtie igienică şi cel în care se strânge tubul de pastă de dinţi - ce să mai vorbim despre alte lucruri, cu impact mai mare).
Pe de altă parte, fiecare are standardele lui în viaţă şi e firesc să vrea ca lucrurile să fie aşa cum le doreşte, că doar e viaţa lui.
Fiecare alegere are avantajele şi dezavantajele ei. Nu alegerea e problema, ci asumarea consecinţelor ei.


31-10-2007 14:37:24
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Sensul casatoriei este acela de a atinge perfectiunea umana. In acest sens cel casatorit se realizeaza pe deplin, pentru ca iubeste gratuit, pentru ca este capabil de a iubi nu pentru ca primeste tot ceea ce vrea. Nu este, deci, un transport de instinct si de sentimente ...

31-10-2007 16:38:33
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Asta poate fi valabil judecând prin prisma ţărilor / religiilor care iau în calcul actul căsătoriei între două persoane. Există şi varianta concubinajului, sau un bărbat - mai multe femei, o femeie - mai mulţi bărbaţi, convieţuirea tuturor la comun (cu sau fără legături "oficiale"), etc.
Pesonal, nu cred că atingerea unui anumit nivel (sau "perfecţiune") depinde de faptul de fi singur, în doi sau mai mulţi. Fiecare e o experienţă, care are farmecul ei şi îţi furnizează anumite lucruri.


31-10-2007 19:02:09
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

Lake a scris:

Asta poate fi valabil judecând prin prisma ţărilor / religiilor care iau în calcul actul căsătoriei între două persoane. Există şi varianta concubinajului, sau un bărbat - mai multe femei, o femeie - mai mulţi bărbaţi, convieţuirea tuturor la comun (cu sau fără legături "oficiale"), etc.
Pesonal, nu cred că atingerea unui anumit nivel (sau "perfecţiune") depinde de faptul de fi singur, în doi sau mai mulţi. Fiecare e o experienţă, care are farmecul ei şi îţi furnizează anumite lucruri.
Eee,asta imi palce,sex fara obligatii,fara sa trebuiasca sa ii fac ciorba,prefer sa il trimit sa manace la vecina care e gospodina bubulina sau veta care strica chiuveta.

31-10-2007 19:27:58
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dacă te înhami la o relaţie (să nu spun "căsnicie"), cred că e nevoie de cooperarea amândurora. În vremurile în care bârbatul pleca să facă rost de bani / mâncare, iar femeia era casnică, avea o anumită logică să fie ea cea care ţine gospodăria în spate (copii, gătit, curăţenie, spălat, etc.). În ziua de azi, când şi el şi ea au serviciu (plus drepturi egale, ceea ce nu prea exista în trecut) mi se pare mai logic să se ocupe amândoi de toate problemele: bani, procurarea mâncării, gătit, curăţenie, copii, spălat, etc.
Totuşi, depinde şi de modul în care stabilesc cei doi. Cunosc femei care nu concep să nu se ocupe de bărbat (gătit, curăţenie, spălat-călcat), considerând că e normal ca bărbatul să fie servit de către ele. Cunosc, de asemenea, bărbaţi care fac totul în casă, sau în casa cărora femeia nu are ce căuta în bucătărie. Cunosc şi cazuri în care se ocupă amândoi de toate, la comun.
Şi cunosc şi cazuri în care "el e şeful, ea trebuie să se supună", sau în care, ca să folosesc o expresie uzuală, "el este sub papuc".
Pe de altă parte, atât bărbatul, cât şi femeia, vor avea tendinţa să stea mai mult cu o parteneră / un partener care are grijă de el / ea.
Iar pentru "sex fără obligaţii" nu e musai să te căsătoreşti ;)


31-10-2007 23:38:23
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

tasha 1951 a scris:

Imi cer scuze femeilor......care se simt...
Dar stam si ne intrebam ....
Ar mai fi femeile CURVE daca n-ar exista si CURVARI....???!!!!
=D=D=D
Intr-o emisiune la tv se spunea ca femeia care a "cunoscut" mai mult de doi barbati deja e cu rva. Dar tot ei spuneau: o femeie divorteaza,dupa care se recasatoreste dar ii moare sotul,si in continuare incearca a-si reface viata,cunoscand mai multi tipi cu care bineinteles ca face sex,este aceasta o cu rva? Specific ca tipa isi doreste ca relatiile sa dureze,dar daca nu este dupa cum vrea ea trece la urmatorul.

03-11-2007 23:50:42
   
?? Mihai_A
Cont Sters

Inregistat: 22-06-2006
Mesaje: 35

tasha 1951 a scris:

Sensul casatoriei este acela de a atinge perfectiunea umana. In acest sens cel casatorit se realizeaza pe deplin, pentru ca iubeste gratuit, pentru ca este capabil de a iubi nu pentru ca primeste tot ceea ce vrea. Nu este, deci, un transport de instinct si de sentimente ...

La asta sa se gandeasca cineva care se casatoreste (leaga, face copii, construieste o casa) de cineva: e un proiect pe viata. Pot eu sa traiesc inca 50-60-70 de ani langa acest om cu aceste defecte si calitati?


04-11-2007 00:28:09
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Dar este căsătoria aşa un Sfânt Graal, din care trebuie musai să ajungi să bei pentru a "cunoaşte paradisul"?

04-11-2007 01:49:40
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Mihai_A a scris:


tasha 1951 a scris:

Sensul casatoriei este acela de a atinge perfectiunea umana. In acest sens cel casatorit se realizeaza pe deplin, pentru ca iubeste gratuit, pentru ca este capabil de a iubi nu pentru ca primeste tot ceea ce vrea. Nu este, deci, un transport de instinct si de sentimente ...

La asta sa se gandeasca cineva care se casatoreste (leaga, face copii, construieste o casa) de cineva: e un proiect pe viata. Pot eu sa traiesc inca 50-60-70 de ani langa acest om cu aceste defecte si calitati?

Mihai...toti avem si calitati si defecte..dar depinde mult de cei de linga noi uneori cum reusim sa stam de-o parte sau de cealalta a balantei, cam asta e!


04-11-2007 12:44:25
   
?? scorpi@
Cont Sters

Inregistat: 31-03-2005
Mesaje: 94
Eu cred ca se impun 3 pasi, pana la casatorie... dulcea si bezmetica sclipire de la inceputuri, nu se compara cu nimic... mai ramane realitatea.. de aceea: 1. cei 2 se cunosc, se indragesc, se indragostesc, se iubesc, fac schimb de fluturasi in stomac; 2. cei 2 se ancoreaza in realitate, se gandesc serios la ce vor sa primeasca si mai ales sa ofere.. asta de pe pozitii independente (fiecare la el acasa), dar cu program comun, cu activitati comune; 3. casatoria de proba... cea mai valoroasa, de altfel... abia acum se vede cat de permisive sau nu, sunt cele 2 caractere... daca se trec acesti pasi, cu bine, cred ca cei 2 se pot casatori! umila mea parere!

Ultima modificare facuta de scorpi@ (04-11-2007 14:13:38)


04-11-2007 14:12:36
   
?? scorpi@
Cont Sters

Inregistat: 31-03-2005
Mesaje: 94
si bine v-am regasit, pe forum! :P

04-11-2007 14:15:30
   
?? scorpi@
Cont Sters

Inregistat: 31-03-2005
Mesaje: 94
si cand spun 3 pasi, nu ma gandesc la 3 zile, sau la 3 saptamani!

04-11-2007 14:18:45
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

scorpi@ a scris:

si bine v-am regasit, pe forum! :P

bine-ai venit...!


04-11-2007 15:16:10
   
?? scorpi@
Cont Sters

Inregistat: 31-03-2005
Mesaje: 94
pup tashica! :)

04-11-2007 15:18:37
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

scorpi@ a scris:

pup tashica! :)

te pup si eu..sa fii iubita! o duminica frumoasa!


04-11-2007 15:40:16
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752
In principiu n-am nevoie de tine asa ca nu-ti cer nimic. Prin urmare, nici tu sa nu-mi ceri. Daca stau prin preajma ta, o fac pentru ca vreau, nu pentru ca imi trebuie. De aici, daca esti tampit, e simplu sa nu mai vreau.

Nu ma milogesc. Vreau sa ramai si vrei sa ramai, foarte bine. Iese ceva frumos. Vrei sa pleci, pleaca.

Spre surprinderea ta, nu esti indispensabil si se poate respira foarte bine si fara tine in preajma.

Nu ma sufoca. Daca ma sufoci, te incui in debara si te las sa mori de foame si de sete.

Nu suport crizele de orice fel. Nu suport tipetele, injuriile, chestiile aruncate, sparte si venele care-ti palpaie pe frunte. Nu suport nici sa taci si sa strangi din dinti. Ador sa discutam. Daca nu esti in stare, alta sansa nu vei mai avea.

Nu-mi place sa fiu dusa cu vorba. Daca nu esti in stare sa-mi spui clar si concis ce ai in cap, lalai-o cu altcineva.

Nu plange! Mah, deci nu plange ca s-ar putea sa ma buseasca rasul si pe urma ramai cu impresia ca-s insensibila.Nu-mi face scene demne de telenovele ca iar incep sa rad. Pot participa si pasiv la spectacolele tale. Mai si aplaud la sfarsit daca vrei. Teatrul sa-l faci singur in baie, nu cu mine. Te duci in fata oglinzii, te desfasori, te plangi si zbieri sa vezi cat de bine ti-ar sta pe scena. Te poti si filma daca vrei ca sa vedem cat de telegenic esti. Doar nu juca teatru cu mine ca am invatat sa-l miros fatnastic de bine. E frumos la TNB, la TV, pe scena, dar nu intr-o discutie cu mine.

Concluzionand, sunt foarte sociabila, politicoasa, foarte comunicativa si deschisa posibilitatilor asa ca daca nu esti tampit, ne putem intelege de minune. Eu iti propun sa ma studiezi bine inainte de a relationa cu mine ca s-ar putea sa dai cu capul de prag daca nu te uiti bine.

Miros aburelile, miros prostia, miros cam tot ce pute in lumea asta asa ca daca te apropii la mai putin de 5 metri de mine, te voi mirosi si pe tine. Colcaie pamantul de oameni cu zambet frumos, vocabular ales si piele fina pe care daca o dai la o parte descoperi carne putrezita si viermi ca la ei acasa.

Asa ca nu fi tampit si plin de viermi!


07-11-2007 18:16:48
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
??? Sa fie asta oare Manifestul Noii Revolutii Matriarhale, LennonYokoPaulLinda cherie ?! :D:D

07-11-2007 19:03:49
   
?? Tu-dor-a-esti
Cont Sters

Inregistat: 24-07-2007
Mesaje: 2089
nota 10 !....trebuie sa mirosim a OM,a sapun si violete ,a zambet sincer si iubire nefatarnica....felicitari Ony!

07-11-2007 19:38:55
   
?? onoyoko
Cont Sters

Inregistat: 10-09-2007
Mesaje: 752

kawacadabrantul a scris:

??? Sa fie asta oare Manifestul Noii Revolutii Matriarhale, LennonYokoPaulLinda cherie ?! :D:D
Femeile nu mai stau la cratita,sau cel putin cele care sunt cu adevarat femei,ele stiu sa foloseasca anticonceptionale pentru a nu-si umple casa de plozi,stiu sa mearga la coafor si la cosmetica daca e cazul,stiu sa castige banutzul pentru a nu fi nevoite sa-ti ceara tie(masculului) de un suc !

08-11-2007 20:28:24
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

onoyoko a scris:


kawacadabrantul a scris:

??? Sa fie asta oare Manifestul Noii Revolutii Matriarhale, LennonYokoPaulLinda cherie ?! :D:D
Femeile nu mai stau la cratita,sau cel putin cele care sunt cu adevarat femei,ele stiu sa foloseasca anticonceptionale pentru a nu-si umple casa de plozi,stiu sa mearga la coafor si la cosmetica daca e cazul,stiu sa castige banutzul pentru a nu fi nevoite sa-ti ceara tie(masculului) de un suc !


Cu alte cuvinte, dau la o parte tocmai lucrurile pe care unii bărbaţi le apreciază la femei :) iar apoi se miră că nu mai stârnesc interesul respectivilor bărbaţi.
Nu ştiu dacă o femeie este mai "adevărată" dacă foloseşte anticoncepţionale, în loc să facă copii, dacă nu mai găteşte, dacă e toată ziua la coafor / cosmetică, dacă munceşte de dimineaţa până seara la un serviciu...
Mi se pare că femei sunt şi cele care fac lucrurile spuse mai sus şi cele care nu le fac. Depinde de ce doreşte fiecare femeie în parte de la viaţă şi de ceea ce doreşte fiecare bărbat de la femeia iubită :)


08-11-2007 21:25:27
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Absolut,o femeie inteligenta poate sa imbine utilul cu placutul si mai zic ca tot de ea depinde daca reuseste sa tina viu interesul partenerului,chiar si cu un fel de mancare nou pot sa-i dovedesc sotului sau partenerului ca persoana lui nu-mi este indiferenta,atitudinea conteaza extrem de mult...nu-ti iese intr-un anume fel..reinventeaza-te!!!..te vei simti bine si tu si el! =)

09-11-2007 00:37:23
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

tasha 1951 a scris:

Absolut,o femeie inteligenta poate sa imbine utilul cu placutul si mai zic ca tot de ea depinde daca reuseste sa tina viu interesul partenerului,chiar si cu un fel de mancare nou pot sa-i dovedesc sotului sau partenerului ca persoana lui nu-mi este indiferenta,atitudinea conteaza extrem de mult...nu-ti iese intr-un anume fel..reinventeaza-te!!!..te vei simti bine si tu si el! =)


Desigur, chestiunea e reciprocă. Adică e valabilă şi pentru bărbaţi :)


09-11-2007 11:39:39
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:


tasha 1951 a scris:

Absolut,o femeie inteligenta poate sa imbine utilul cu placutul si mai zic ca tot de ea depinde daca reuseste sa tina viu interesul partenerului,chiar si cu un fel de mancare nou pot sa-i dovedesc sotului sau partenerului ca persoana lui nu-mi este indiferenta,atitudinea conteaza extrem de mult...nu-ti iese intr-un anume fel..reinventeaza-te!!!..te vei simti bine si tu si el! =)


Desigur, chestiunea e reciprocă. Adică e valabilă şi pentru bărbaţi :)

Banuiesc,adica m-am convins ca functioneaza...totul este sa fii interesat...=)


09-11-2007 13:02:36
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Aşa e. Dar am văzut cazuri în care o persoană dădea o descriere despre cum să fie partenerul (şi, în principal, rezulta că acel partener trebuie să i se dedice total), iar pe de altă parte cerea ca acel potenţial partener "să o/îl accepte aşa cum este" :D

10-11-2007 14:54:54
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

Lake a scris:

Aşa e. Dar am văzut cazuri în care o persoană dădea o descriere despre cum să fie partenerul (şi, în principal, rezulta că acel partener trebuie să i se dedice total), iar pe de altă parte cerea ca acel potenţial partener "să o/îl accepte aşa cum este" :D

Sunt intru totul de acord. Din pacate asa este. Asa sunt femeile…Cu ceva timp in urma, m-am gandit daca sa ma arunc si eu ca o leoaica furioasa asupra acelor asa zisi “misogini” sau sa recunosc adevarul si sa ma accept asa cum sunt. Am stat, m-am gandit si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa ma accept asa cum sunt, sa accept realitatea si in loc sa o neg, sa folosesc punctele tari din faptul ca sunt femeie, in avantajul meu. Sa incerc sa ma cunosc cat mai mult. Iar punctele slabe ale femeilor, in care arunca toti cu pietre, sa incerc sa le minimalizez si sa le ignor. Sau poate sa le schimb, sa le influentez. Stiu ca nu intotdeauna reusesc, dar cel putin ma straduiesc :)…In loc sa neg, incerc sa schimb.


10-11-2007 15:56:18
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750
Fiecare om este aşa cum este. Aş putea spune "cu calităţile şi defectele lui", dar eu cred că acelaşi lucru se poate dovedi o calitate într-o situaţie şi un defect în alta. Nu ştiu dacă e nevoie să ne exacerbăm ceea ce considerăm noi ca fiind calităţi şi să ne minimizăm ceea ce considerăm noi ca fiind defecte. Cred că e de ajuns să ne acceptăm aşa cum suntem; probabil că atunci îi vom accepta şi pe ceilalţi.

11-11-2007 02:47:15
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226
Toleranta..oare asta sa fie calea de mijloc?Sa spunem ca noi ii acceptam pe cei din jur asa cum sunt,dar asta nu implica in mod necesar sa ne accepte si ei..
Oricum,nimic nu cred ca e mai greu decat sa poti ramane detasat,cu propriile tale principii,intr-o lume in care nimic nu este asa cum ar trebui...Deci,facem sau nu facem concesii?


11-11-2007 04:10:00
   
?? vid
Cont Sters

Inregistat: 03-11-2007
Mesaje: 4
dupa 28 de ani de casnicie e foarte dureros sa-mi dau  seama ca am iubit pe cine nu merita! de ce oare barbatii ranesc ??? oare voi mai putea spune vreodata : "te iubesc"?

11-11-2007 12:18:32
   
?? Lake
Cont Sters

Inregistat: 29-10-2007
Mesaje: 1750

vid a scris:

dupa 28 de ani de casnicie e foarte dureros sa-mi dau  seama ca am iubit pe cine nu merita! de ce oare barbatii ranesc ??? oare voi mai putea spune vreodata : "te iubesc"?


Femeile spun: "bărbaţii rănesc!" Bărbaţii spun: "femeile rănesc!" :)


11-11-2007 13:20:11
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

vid a scris:

dupa 28 de ani de casnicie e foarte dureros sa-mi dau  seama ca am iubit pe cine nu merita! de ce oare barbatii ranesc ??? oare voi mai putea spune vreodata : "te iubesc"?

Viata unui crestin autentic este trista de cele mai multe ori....si ti-o spun din proprie experienta...=(
   Dar daca ne agatam de Dumnezeu cu toata pasiunea (pasiune ce rezulta din dorinta noastra de a ne evalua realist viata) noi suntem biruitori indiferent care ar fi motivele tristetii....=)
Viata fara Dumnezeu nu e viata...D-zeu m-a ajutat si pe mine sa trec peste toate necazurile..sa mai sper ,sa mai cred in iubire,sa nu ma las batuta chiar daca uneori imi vine si mie sa dau cu ceva de pamint,refulez si merg mai departe...=)
"Incercati sa excludeti posibilitatea suferintei pe care o presupune ordinea firii si existenta liberului arbitru, si veti vedea ca ati exclus viata insasi." (C.S.Lewis)


11-11-2007 14:51:33
   
?? kawacadabrantul
Cont Sters

Inregistat: 15-09-2006
Mesaje: 906
Pai doar d-aia s-a facut Richard Gere budist, draga Tasha! ;)

11-11-2007 21:28:42
   
SandieShaw
Femeie

Moderator

Inregistat: 15-11-2005
Mesaje: 4000

tasha 1951 a scris:

Viata unui crestin autentic este trista de cele mai multe ori....si ti-o spun din proprie experienta...=(
   Dar daca ne agatam de Dumnezeu cu toata pasiunea (pasiune ce rezulta din dorinta noastra de a ne evalua realist viata) noi suntem biruitori indiferent care ar fi motivele tristetii....=)
Viata fara Dumnezeu nu e viata...D-zeu m-a ajutat si pe mine sa trec peste toate necazurile..sa mai sper ,sa mai cred in iubire,sa nu ma las batuta chiar daca uneori imi vine si mie sa dau cu ceva de pamint,refulez si merg mai departe...=)
"Incercati sa excludeti posibilitatea suferintei pe care o presupune ordinea firii si existenta liberului arbitru, si veti vedea ca ati exclus viata insasi." (C.S.Lewis)


Cum adica, Tashico dear, daca e in firea naturii umane ca unii barbati "e" egoisti si porci trebuie sa accept resemnata sa sufar din pricina lor, doar asa de dragul plenitudinii si autenticitatii vietii?...I don't think so... :x:x

Prefer sa le introduc eu elementul arbitrar in viata si sa-i trimit la origini.

Ultima modificare facuta de SandieShaw (11-11-2007 22:58:27)


11-11-2007 22:57:04
   
?? tasha 1951
Cont Sters

Inregistat: 01-12-2006
Mesaje: 11226

SandieShaw a scris:


tasha 1951 a scris:

Viata unui crestin autentic este trista de cele mai multe ori....si ti-o spun din proprie experienta...=(
   Dar daca ne agatam de Dumnezeu cu toata pasiunea (pasiune ce rezulta din dorinta noastra de a ne evalua realist viata) noi suntem biruitori indiferent care ar fi motivele tristetii....=)
Viata fara Dumnezeu nu e viata...D-zeu m-a ajutat si pe mine sa trec peste toate necazurile..sa mai sper ,sa mai cred in iubire,sa nu ma las batuta chiar daca uneori imi vine si mie sa dau cu ceva de pamint,refulez si merg mai departe...=)
"Incercati sa excludeti posibilitatea suferintei pe care o presupune ordinea firii si existenta liberului arbitru, si veti vedea ca ati exclus viata insasi." (C.S.Lewis)


Cum adica, Tashico dear, daca e in firea naturii umane ca unii barbati "e" egoisti si porci trebuie sa accept resemnata sa sufar din pricina lor, doar asa de dragul plenitudinii si autenticitatii vietii?...I don't think so... :x:x

Prefer sa le introduc eu elementul arbitrar in viata si sa-i trimit la origini.

Este atitudinea ta..daca asta te face fericita...whatever!
=)


11-11-2007 23:07:03
   
Pagini: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 33    
Mergeti la